"למה כן אעמוד בצפירה" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"למה כן אעמוד בצפירה"

google18

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3707210,00.html

"אליעזר היון לא מייצג את הציבור החרדי במאמרו המתריס. בכך נפלו המגיבים לרשת שטווה להם הכותב, לצערי, כואב מאוד שבימים של קיטוב חברתי הולך וגואה, מצא הכותב את ההזדמנות להוסיף פילוג ושסע בעם היהודי, בדמותו של המאמר המיותר לחלוטין הזה."

"...אעמוד בצפירה ולו בכדי שלא לפגוע בכבודם של אלו החיים, לא בזכרם של המתים. כדי לגלות רגישות לכבודו של האחר ולהיות בן אדם,

כי דרך ארץ קדמה לתורה. "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בתור אגנוסטיקן שעומד בצפירה(בחברת אנשים, לא לבד) אני די מסכים איתו, למעט העניין של תשעה באב.

לטעמי אין שום הבדל בין תענית לצפירה, שניהם לא מראים כבוד למתים(או לחורבן בית המקדש לצורך העניין). רוצה לכבד את המת? זכור אותו, את מעשיו ואת הסיבה שגרמה למותו ותפעל שלא ימותו אנשים נוספים מאותה הסיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צפירה -אתה עומד וזה לא נותן למת כלום.[המת נמצא במקום רוחני, לא כסף ולא זהב ולא פרחים,ולא מכוניות ,ולא נשים .מזזים לו] תענית ולימוד מעלה את הנפטרים לעוד דרגות -וזה מה שבתכלס נותן לו משהו. ולא רק לעמוד כמו ט-מ-ב-ל .

וזה מה שקבעו הרבנים בציבור -כן לעמוד [לעמוד עם לומר תהילים וכדו..]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צפירה -אתה עומד וזה לא נותן למת כלום.[המת נמצא במקום רוחני, לא כסף ולא זהב ולא פרחים,ולא מכוניות ,ולא נשים .מזזים לו] תענית ולימוד מעלה את הנפטרים לעוד דרגות -וזה מה שבתכלס נותן לו משהו. ולא רק לעמוד כמו ט-מ-ב-ל .

וזה מה שקבעו הרבנים בציבור -כן לעמוד [לעמוד עם לומר תהילים וכדו..]

אני אפשט את זה עד כמה שניתן, בשבילך:

יש מדינה, נקרא לה מדינת ישראל. במדינה זו יש 7 מיליון אזרחים. החרדים הם חלק מאותם 7 מיליון אזרחים.

אותם 7 מיליון אזרחים, כולל החרדים, נמצאים היום בחיים בעיקר בזכות 22,570 חיילים, שנהרגו על מנת שאתה וחבריך תוכלו להתווכח אחד עם השני כל היום מי קיים יותר מצוות ומי צדיק יותר.

מכיוון שזה המצב, ומכיוון שמדינת ישראל כמדינה (ואזרחיה כפרטים) חבה את עצם קיומה לאותם 22,750 איש, הוחלט - ברמה הממלכתית - לערוך יום אחד בשנה. במסגרת יום הזיכרון הזה, מושמעות שתי צפירות במהלכן אזרחי המדינה עוצרים, עומדים דום ומרכינים ראש.

גם אם אתה לא חושב שזה מנהג אבל ראוי, גם אם אתה חושב שזה מנהג של גויים, גם אם אתה חושב שהעולם נוצר לפני 5,000 שנה - תעמוד, ותרכין ראש.

למה? כי יש סיבה שיום הזיכרון נקרא יום הזיכרון - כדי שתזכור. כדי שתזכור שהסיבה היחידה שאתה מסוגל להגיב בפורום הזה ולטעון שזה בסדר לא לעמוד בצפירה כי זה מנהג של גויים, היא אותם 22,570 איש.

אני לא עומד בצפירה ומתאבל עליהם, ובכנות לא ממש מעניין אותי מה קורה לנשמה שלהם ואיך זה תורם להם שאני עומד בצפירה או לא. אני עומד בצפירה כדי לזכור. וגם אתה צריך, כי גם אתה חב להם את חייך.

ואם אתה עדיין מתעקש להיות טרמפיסט, תעמוד כי זה מה שמקובל במדינה שמממנת אותך ואת הכת שלך ואת הרבנים שלך. כי כמו שאף אחד לא נכנס לבית כנסת או בית עלמין בלי כיפה מפאת כבוד למקום, המינימום שאתה יכול לעשות זה לעמוד בצפירה - מפאת כבוד למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תענית מעלה את הנפטר לעוד דרגות ולעמוד בצפירה זה להיות טמבל"? רק אני לא מוצא הגיון במשפט הזה?

אם אנחנו מתסתכלים להטיב עם המת אז טענית או לימוד עוזרים,ולעמוד לא עוזר לו- אלה רק לך אישית להשקיט את המצפון.

בפרהסיה [בציבור] הרבנים קבעו גם לעמוד אחת הסיבות כמו שנכתב בתחילת האשכול.

לעמוד עם לימוד [תהילים וכו'..]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rroonnii - אני באמת לא מבין את אלף-אלפי (ואף רבבותם) של האנשים טובי הלב וכנראה גם רבי הסבלנות

שמנסים להסביר לך ולכל שאר הכת שלך (כן, תודה דן) דברים שהם טיפה מעל הספר שאתם נאנחים עליו כל כך הרבה.

(מישהו אמר "משענת קנה רצוץ"?) - באמת שחבל על הזמן היקר שלכם,

האנשים האלה הרי אטומים לנסות להסביר להם משהו זה פשוט בלתי אפשרי. גולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסברתי באשכול לפני כמה ימים על עמידה בצפירה [לא כמו באתרי אנטי חרדים שרק חילוק רוצים בעם]

לכל דבר לחרדים יש סיבה אין דבר כזה דבר בלי ביקורת.

שאר הדברים כנ"ל אלייך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, בא תנסה להבין משהו:

הם פאקינג מתים!

לא העמידה דקה בצפירה ולא הקריאת עלילות עמי ותמי במשך שעות בחודש בבתי הכנסת יעזרו לו. רק שבמקום החרטא שהדוסים מבזבזים עליו את הזמן, דקת הצפירה מאחדת (בתאוריה בלבד לפי מה שאני רואה) את כל העם בזיכרון הנופלים.

שוב: הצפירה היא לא כדי לעזור למתים- אלא כדי להעלות את הזיכרון שלהם ושל המעשים שלהם בקרב החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר לך לא לעמוד? מצידי תרוץ גם ערום עם שלט...

אז אנחנו רוצים גם לזכור וגם לרומם את הנפטרים.

בשבילך אדם מת וזהו נאבד מהעולם הזה, בשביל החרדים [תורה] יש חיים מעבר לעולם ההחומרי הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה לכבד את הנופלים בעוד משהו מעבר לדקת דומייה? ח"ח לך (באמת, לא בציניות)

למה זה נוגד לעמוד דקה או שתיים בצפירה? זה באמת כזה נורא?

אם בבית, כשאתה לא בציבור, אתה לא עומד, מילא (אגב, אני עומד בצפירה גם בבית לבד)

אבל כ"כ נורא לך, כשאתה בחוץ, למלא אחר נוהג חברתי זה? למה זה כזה ביג דיל?

מבחינתי, זה לא בשביל המתים, זה בשביל מי שנשאר מאחור. זה בשביל החברה בת ה-18 שאיבדה את

חברה החייל. זה בשביל האם שאיבדה את בנה שקפץ על רימון בשביל להציל את חבריו,

או יצא מתוך מחסה בשביל להביא גופה של אחד מחבריו ונורה למוות.

נכון, החיים נמשכים, ולכן לא מבקשים ממך לזכור זאת במשך כל אחד מימות השנה (כמובן, יש אנשים רבים,

שלצערנו, זאת המציאות שאיתה הם צריכים לחיות, כי הם אלו שאיבדו קרובים וחברים)

אבל לאות הזדהות עם כאבם, האם אינך מסוגל לעמוד דקה או שתיים?

עריכה:

אני גם יכול "להתחמק" מעמידה בצפירה אם ארצה. הרי אינני מכיר אף אדם שאיבד את נפשו בקרב או בפיגוע,

ולא היה לי קרוב משפחה שאיבד כך את חייו. אבל עם זאת, אני יודע טוב מאוד שאדמת הארץ נכבשה תוך אובדן

חיים ובשפיכת דמים, ואני יודע שאת הבטחון (היחסי, כי זאת לא שבדיה, אבל גם לא סומליה) שבו אני חי והאדמה

שבה אני גר לא ניתנה במתנה, אלא אנשים טובים היו צריכים לתת את חייהם למענם, ועל כך, ראוי לזכור אותם ולכבד את זכרם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שהדתיים האלה מעלים לי את העצבים.

ועד כמה שזה נשמע רע ונאצי באמת צריך להרוג את כול הפנאטים האלה (גם הנוצרים ומוסלמים).

הם באמת כבר מתים, עזבו את העניין של הנשמה שלהם (רוצים להתפלל בשבילה? יאללה).

כול מה שביקשו זה לעמו במשך שלוש דקות סה"כ כדי להפגין את הכבוד הראוי (לא דווקא למתים עצמם, אלא גם למשפחות השכולות למשל).

אתה דתי אבל אתה גם בן אדם , עומדים 3 דקות (בסה"כ) כדי להזכיר לך שהם נהרגו בשבילך.

infer73 הקדים אותי פה בכמה דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rroonnii - אני באמת לא מבין את אלף-אלפי (ואף רבבותם) של האנשים טובי הלב וכנראה גם רבי הסבלנות

שמנסים להסביר לך ולכל שאר הכת שלך (כן, תודה דן)

דתים הם אנשים מקובעים, שום דבר לא יזיז אותם מהדעה האידיוטית שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תכליל

יש דתיים ויש דתיים

והבעיה היא בעיקר עם הציבור החרדי

אני לא חושב שיש דתיים שאינם עומדים בצפירה, במיוחד לאור השנים האחרונות

(הפיגוע בישיבת "מרכז הרב" למשל, הפיגוע בהתנחלות לפני כשבוע וקצת, מספר חובשי הכיפה שנפלו במלחמת לבנון ה-2)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...