"למה כן אעמוד בצפירה" - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"למה כן אעמוד בצפירה"

google18

Recommended Posts

מצידי תאכל פיתה עם חזיר וכוס שוקו ביום כיפור ובפסח. תפדאל.

עזוב אותך מתירוצים 'לא כל כך חשובים למדינה'....

מה איכפת לך שאין שבתון ושיש רק טקסים 'קטנים' ושאנשים עובדים ובלה בלה בלה. מה איכפת לך מכולם? תסתכל על עצמך מה אתה עושה.

אתה לא מסוגל לעמוד לזכרם ואתה לא רואה שום חיבור בינם לבינך ולא משנה התירוצים שלך כי אף אחד מהם לא שווה משהו.

ושלא יבוא החוכמולוג ויגיד לי בחזרה 'מה אתה איכפת לך מה הוא עושה, תסתכל על עצמך'...

בו אני יסביר לך למה זה חשוב לי

קראתי את התחת היום בעבודה ובלי הרבה ברירה כי ביום רבעי שבתון וצריך להספיק הכל לפני

ואני יעבוד גם מחר

במצב כזה אתה לא באמת מרגיש שזה יום מיוחד אם תרצה או לא תרצה ושתיגמל מהחיתולים תבין את זה

"מחויבותו" כאזרח.

וברור לך שזו לא מחויבות אפילו, זו זכות. שאתה עומד, והם לא, כי הם מתו למענך.

חבוב גם אני הייתי בצבא וגם קרובים שלי

אל תתחיל לרמוז אפילו שאני לא מכבד חללים או חילים אחי הקטן כרגע שומר אליך באיזה חור

ואני דואג לו

ובפעם המיליון אני עומד שאני ברחוב -תקרא לזה מחויבות או לתת כבוד או כל דבר אחר

אבל בבית שאני יושב בצפירה אני לא חושב שזה מפריע לאנשים

מצתער אם סופרמן יגיע לשכונה תודיעו לי ואני יעמוד גם בבית ...

אתה צריך לזכור שיום שבתון עולה למשק מיליוני שקלים, וגם היה גורם לכך שיותר מדי היו

סתם הולכים לים ולא מציינים את היום בכלל (ע"ע יום בחירות למשל)

אני לא הייתי הולך לים וגם לא הייתי חוגג

אני לא יכול לקבוע לאחרים מה לעשות

וברור שזה עולה כסף אז תבטל את כל הימי שבתון האחרים בגלל זה ?

יש חוק שאוסר על מקומות בילוי וכד' (בתי קולנוע, בתי קפה וכו' וכו') להיות פתוחים ביום השואה ויום הזכרון

אז אל תגיד שאין כלום

בנוסף, ישנם אינספור טקסים ממלכתיים ולא ממלכתיים ביום הזכרון (אני כרגע חזרתי מטקס יום הזכרון בשבט הצופים הישן שלי)

ומספר לא קטן של טקסים ביום השואה

ואם תפתח , אתה בהחלט תראה אותם, אז על מה אתה מזיין בשכל, סליחה על השפה, שה"טקסים קטנים ולא מתוקשרים"?

צודק לא באמת שמתי לב לזה כי בימי חול אני גם ככה לא נוהג לבלות ואני גם לא צופה הרבה בטלוויזיה

אדם מקבל משמעות מיחסיו עם אנשים אחרים וההשפעה שיש לו על אנשים אחרים

אתה רוצה להוציא את עצמך מן הכלל? בבקשה.

לך תקים לך מדינה רק שלך, ונראה כמה זמן תשרוד.

תגדיר רוצה ? אני לא עושה דווקא

אני מכבד את הזולת שצריך לכבד את הזולת אבל כאדם לא מאמין אני לא חושב שצופים בי מילמעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה ימי שבתון כבר יש? (חגים ושבתות אינם יום שבתון)

בעצם, מלבד יום בחירות ויום העצמאות, אני לא מצליח כרגע לחשוב על ימי שבתון נוספים

אני גם לא אדם מאמין, ואני גם לא חושב ש"צופים" בנו מלמעלה

ועם זאת, אני מאמין שיש לכבד את הנופלים, לא בשביל "לתת להם כבוד", אלא כי זה

מראה עלינו משהו בתור בני אדם. וכן, גם כדי לכבד את משפחות הנופלים שנותרו מצולקות לעד.

אבל בעיקר, אני חושב שהכבוד שאנו מפגינים כלפי אלו שנהרגו למעננו מראה עלינו משהו בתור בני אדם.

וזה מה שחשוב. (בעיני בכל אופן)

עריכה:

בנוגע לנושא שהעלית של "יותר מדי ימי אבל":

יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה (זה השם הרשמי) - טוב, עברנו על זה כבר

יום הזכרון לשואה ולגבורה - אני מאוד מקווה שאתה לא מציע לבטל אותו, כי אם כן, תאבד מיד כל טיפת כבוד שאולי יש לי אלייך

יום כיפור - חג דתי, ואינו יום אבל.

יום הזכרון ליצחק רבין - עשו מזה קצת, מה שקרוי, "פסטירבין", שזה מצער. היום הזה צריך להיות יום שמוקדש למאבק באלימות וסובלנות, ולא רק ליצחק רבין

יום האיידס - לא קשור לנושא...

אגב,

ישנם עוד ימי אבל שלא הזכרת כאן (יז' בתמוז, ג' בתשרי, תענית אסתר) אבל הם כולם ימי אבל דתיים,

ואינם מוכרים על ידי המדינה כימי כללים (בניגוד ליום השואה ויום הזכרון)

אז סה"כ הגענו ל-3 ימי ממלכתיים. זה כזה נורא? זה פחות מאחוז מסה"כ הימים שיש בשנה... כזה ביג דיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום הזה יום מאוד חשוב בשבילי הרבה יותר מיום כיפור אפילו...פה לא מדובר על דת וחילוקי דעות של כן לצום או לא וכו'..פה מדובר על אנשים שמתו בהגנה על המדינה בהגנה עלינו ומצידי שמישהו יאכל פיתה מולי ביום כיפור רק שיעמוד דקת דומייה ויראה איזה סרט בנושא או ילך לטקס כלשהו ויכבד תיום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו אני יסביר לך למה זה חשוב לי

קראתי את התחת היום בעבודה ובלי הרבה ברירה כי ביום רבעי שבתון וצריך להספיק הכל לפני

ואני יעבוד גם מחר

במצב כזה אתה לא באמת מרגיש שזה יום מיוחד אם תרצה או לא תרצה ושתיגמל מהחיתולים תבין את זה

אתה רק מוכיח כמה שאתה בנאדם קטן וחלול מכל בחינה.

אם אתה לא מסוגל להפריד בראש בין עבודה ליום אבל אז אתה בבעיה. מה בכלל קשור לזה שאתה קורע את התחת ובגלל זה אתה 'לא מרגיש' שזה יום מיוחד?

אתה יודע למה אתה לא מרגיש שזה יום מיוחד? כי מההתחלה אתה בא בשליליות ופוסל אז איך אתה מצפה שתרגיש משהו?

כשזה לא בא מהפנימיות שלך זה לא יבוא בכלל.

זה שאתה עומד ברחוב ובבית לא, סתם עושה אותך צבוע. תהיה גבר ואל תעמוד גם ברחוב ואל תזיין לי בשכל על לכבד אחרים כי לא איכפת לך מאף אחד, נכון? אז אל תכניס פה עניין של כבוד, כבוד בא מתוכך - מרצון לכבד! ולא כי כפו עליך בגלל שכולם ברחוב מסתכלים עליך ולא נעים לך אז שלפת את תירוץ ה'אני מכבד אחרים'.

שלא נדבר על יום כיפור בכלל, שאתה בבית אוכל מה שאתה רוצה אבל ברחוב אתה לא תאכל מול דתי כי אתה מכבד אותו?? אתה צבוע! אתה לא מכבד אף אחד ואל תזיין במוח. הצורת חשיבה שלך פרימיטיבית.

חבל שבכלל מגיבים לך פה. אתה בנאדם קטן, חלול, חסר כבוד ובור ועם הארץ.

התשובות והנימוקים שלך כל כך דבילים שעדיף שתשתוק.

ואתה יודע מה מעיד מי אתה באמת? דברים שאתה עושה כשאתה לבד, שאתה חושב ש'רק' אתה רואה את עצמך. אז אתה מתנהג כמי שאתה באמת.

ברחוב, מול אנשים, זה הכל צביעות והצגה. אז כשתיגמל מהחיתולים אולי תבין קצת על מה אני מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הת'רד אבל בכל זאת אגיב,

לאף אחד אין מונופול על ההנצחה\התייחדות עם המתים וכאדם חילוני אני מכבד אנשים שהדרך שלהם לכבד את הנופלים היא באמירת תהילים ותפילות,

אני לא מאמין שזה יעזור והם לא מאמינים שלעמוד דקה או שתיים לרקע צפירה מדמימה יעזור, אי אפשר לכפות משטרת מחשבות ולהכריח אנשים להיות כפופים לתרבות so called מערבית-מודרנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתבלבל.

התהילים והתפילות נועדו כדי לעזור(אתה לא מאמין בזה אז תאכל צ'יזבורגר). הצפירה נועדה בכדי לכבד.

ואף אחד לא מדבר על 'לעזור' כך שבכל אופן האמירה שלך לא רלוונטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל התרד ( בוא נגיד ת'אמת , קראתי רק את , טוב , נו , לא קראתי כלום ) אבל עדיין רק מלראות שיש תרד על הנושא אני רואה שאנחנו ( אתם ) לא מאופסים , יקיריי , הצפירה היא הזדהות של היחיד /האזרח עם הכלל , זה כל מה שזה , זה יום שבו היחיד משתתף בצער שהוא מנת חלקם של המשפחות ושל המדינה כמדינה , זה יום של זכות ליחיד כמו בחירות למשל ( תמיד מצחיקים אותי הדבלים שלא הולכים להצביע - כאילו מישהו ממש מחשבן לזה שהם לא מצביעים ) אותו הדבר הצפירה ויום הזיכרון , לא רוצה להשתתף - לא צריך .

מזכיר לי את הטרול האידיוט ( שברוך השם היתחפף מהפורום ) אל יניב והאידיוט השני דר' רון פול לשעבר ( קיל ביל בהווה ) שכל מה שיש להם זה לחרבן במקום שהם גרים ואוכלים בו , אידיוטים שלו עומדים בצפירה הם אנשים מסכנים שחיים היכן שהם אינם רוצים לחיות ואינם חלק מהחברה , מנהג נוצרי מיי אסס ,

לא רוצה לעמוד - לא צריך .

אותו כנ"ל יום השואה , לי בתור אזרח אין הרבה מה לעשות , רק לעמוד בצפירה ולחשוב על כל מי שאני עומד בשבילו - נכון , בשבילי , למתים זה לא עוזר בשקל , אבל לי זה נותן את הכח ואת התחושה הנכונה לאיך לחיות כאן , נותן לי להתחבר לסבל של המקום הזה וכה אני גם יודע איך להתחבר לטוב של המקום הזה , כפי שאומר המשפט הידוע : " מי שלא טעם חרא , לא ידע מתי הוא אוכל דבש .

ובנימה אופטימית זו אני אצא מהדיון המיותר הזה על אחראיות חברתית שאתם מתכוונים לאכוף אחד על השני בגלל שאינכם יודעים שמי שעומד בצפירה , רק מרוויח .

אהה כן ושלא חלילה ישתמע מדברי שאני שם את החרדים בנושא הזה בכפיפה אחת מפני שאני חושב שגם לשבת ולקרא תהילים זה מעשה ראוי ( לפי דרכם ) וזו הכרה בסבל ובצער של העם ( משפחות ) ושל המדינה .

יום עצמאות שמח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאף אחד אין מונופול על ההנצחה\התייחדות עם המתים וכאדם חילוני אני מכבד אנשים שהדרך שלהם לכבד את הנופלים היא באמירת תהילים ותפילות,

אני לא מאמין שזה יעזור והם לא מאמינים שלעמוד דקה או שתיים לרקע צפירה מדמימה יעזור, אי אפשר לכפות משטרת מחשבות ולהכריח אנשים להיות כפופים לתרבות so called מערבית-מודרנית.

:goodposting:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הת'רד אבל בכל זאת אגיב,

על מה אתה מדבר בכלל מה הקשר ללעזור? למי בדיוק יש לעזור פה?

כמו שטיטאן אמר

אתה מתבלבל.

התהילים והתפילות נועדו כדי לעזור(אתה לא מאמין בזה אז תאכל צ'יזבורגר). הצפירה נועדה בכדי לכבד.

ואף אחד לא מדבר על 'לעזור' כך שבכל אופן האמירה שלך לא רלוונטית.

אין פה מקום ל"לא מתחבר" / "בדרך שלי", תעשו מה שאתם מוצאים לנכון כדי לכבד את המתים אבל מה הסיבה שלכם לא לעשות מה שמדינה שלמה עושה ומה שהחברה מצפה ממכם לעשות? זה לא שיש "כמות" מסויימת של כבוד שצריך לתת ביום הזה ואם עשיתם ככה וככה אז "אני לא צריך לעמוד כי כבר מילאתי את הבר", או עוד יותר גרוע " אני לא מתחבר לטקס הזה, סתם לעמוד דקה זה לא סימן לכבוד" נו באמת זאת קטנוניות משולבת בנונקונפורמיות אינפנטילית שאני לא מבין איך היא לא עברה לכם עד עכשיו. תיהיו אמיתיים ותגידו, לפחות על פני הפורום איפה שלא נשקפת לכם סכנה מהצהרת הצהרות כאלה - שאתם מכבדים או שאתם עושים את זה מלחץ חברתי, אני יכבד את זה יותר מהתירוצים המגוכחים האלה שהזכרתי לפני כן.

בקיצור אין סיבה טובה בעולם חוץ מאי יכולת פיזית שלא לעמוד בצפירה. ואם מישהו יבוא ויגיד שהוא לא עומד בצפירה ואין לאף אחד את הזכות להחליט בשבילו מה לעשות זה אומר שהוא

א) ילד בן 8 שרק עכשיו הבין את המושג דמוקרטיה והוא ב power trip

ב) בנאדם שאמא שלו כנראה לא חיבקה אותו מספיק כשהוא היה ילד ועכשיו הוא רוצה צומי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רק מוכיח כמה שאתה בנאדם קטן וחלול מכל בחינה.

אם אתה לא מסוגל להפריד בראש בין עבודה ליום אבל אז אתה בבעיה. מה בכלל קשור לזה שאתה קורע את התחת ובגלל זה אתה 'לא מרגיש' שזה יום מיוחד?

אתה יודע למה אתה לא מרגיש שזה יום מיוחד? כי מההתחלה אתה בא בשליליות ופוסל אז איך אתה מצפה שתרגיש משהו?

כשזה לא בא מהפנימיות שלך זה לא יבוא בכלל.

זה שאתה עומד ברחוב ובבית לא, סתם עושה אותך צבוע. תהיה גבר ואל תעמוד גם ברחוב ואל תזיין לי בשכל על לכבד אחרים כי לא איכפת לך מאף אחד, נכון? אז אל תכניס פה עניין של כבוד, כבוד בא מתוכך - מרצון לכבד! ולא כי כפו עליך בגלל שכולם ברחוב מסתכלים עליך ולא נעים לך אז שלפת את תירוץ ה'אני מכבד אחרים'.

שלא נדבר על יום כיפור בכלל, שאתה בבית אוכל מה שאתה רוצה אבל ברחוב אתה לא תאכל מול דתי כי אתה מכבד אותו?? אתה צבוע! אתה לא מכבד אף אחד ואל תזיין במוח. הצורת חשיבה שלך פרימיטיבית.

חבל שבכלל מגיבים לך פה. אתה בנאדם קטן, חלול, חסר כבוד ובור ועם הארץ.

התשובות והנימוקים שלך כל כך דבילים שעדיף שתשתוק.

ואתה יודע מה מעיד מי אתה באמת? דברים שאתה עושה כשאתה לבד, שאתה חושב ש'רק' אתה רואה את עצמך. אז אתה מתנהג כמי שאתה באמת.

ברחוב, מול אנשים, זה הכל צביעות והצגה. אז כשתיגמל מהחיתולים אולי תבין קצת על מה אני מדבר.

תזכיר לי איפו בדיוק עשיתה דוקטורט בפסיכולוגיה

באוניברסיטת עזה במקרה ?

כי אתה טועה וטועה בגדול

אני לא עומד ברחוב כי מישהו מכריח אותי או כלא לצאת רע

אני עומד ברחוב לתת כבוד לזולת

זה לא ניקרא צביעות אם כבר תיקרא לזה נימוס

זה כמו שבבית אני מרשה לעצמי לאכול כמו בהמה ובחוץ או שיש אורחים לא -נימוס \כבוד תתחיל לילמוד את המילים האלו

צביעות זה סוג של שקר ואני לא משקר לא לעצמי ולא לאחרים עובדה שאני אומר לך את האמת בפנים

רוצה לעמוד גם בבית תעמוד אבל אל תטיף לי מוסר או תיתן תאוריות לא נכונות בעליל בקשר לאופי שלי

וכן שאני בבית לבד אני לא חושב שמישהו רואה אותי לא מאמין בQ סליחה

וגם אם הייתי מאמין אני לא חושב שאיזה Q תורן היה רוצה שאנשים יעמדו כמו רובוט בבית

ובנוגע לעבודה שאתה עובד פיזית מהבוקר וחוזר הביתה לאכול \לנוח\וליתקלח לא כל כך שמים לב שזה יום

זה לא בית ספר או שיש טקסים

בגלל זה יום כמו יום העצמאות מקבל הרבה יותר משמעות לאנשים עובדים ויום אחד תבין את זה גם לבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב הוא סתם בנאדם צר מחשבה שאני מרחם עליו.

הרי ידעתי שהוא יביא לי דוגמא על אוכל שבבית הוא אוכל כמו בהמה ובחוץ הוא מנומס. פשוט עצוב כמה כסיל בנאדם יכול להיות.

הוא מבין הכל בצורה שנוח לו להבין ולא מוכן לקבל משהו בראש פתוח.

ללכת להלוויה של בנאדם שלא איכפת לך ממנו מתוך כבוד, זה נימוס זה?? זה צביעות לשמה!!

אתה לא איכפת לך מהצפירה אז מי אתה שאתה משחק אותה מכבד את הכלל ומנומס כשבבית אתה שם זין ולא עומד לזכרם?

תעשה טובה אל תגיב לי אין לי כוח כבר להסביר לראש האידיוטי שלך כמה שאתה טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת אני מבין את קרירן הוא בסדר ודי עיקבי .

אני אישית עומד גם בבית כי כמו שאמרתי אני לא עושה את זה בגלל החברה , אני עושה את זה למעני ובכך אני מסמל לעצמי את היותי חלק מהחברה ,

אם קרירין מפתח סכיזופרניה קלה ( אך בהחלט מובנת ודי מקובלת כלומר יש תרבויות כמו למשל הרוסית וכמו למשל היפנית שמעודדות היתנהגות שונה בחברה וביחידות ויש לזה לפחות בתרבות היפנית שמות שונים לאישיות השונה שהאדם מציג ) זה בסדר , יש עוד הרבה אנשים שמחונכים לצורת היתנהגות חברתית ופרטית .

אנשים אחרים אולי מעדיפים את ההיתנהגות האגואיסטית כל הזמן ( ישראלים רבים ) וגם זה בסדר , אפשר אני מניח לקרא לזה "אמיתיות " .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...