"למה כן אעמוד בצפירה" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"למה כן אעמוד בצפירה"

google18

Recommended Posts

שונים. אין מה לעשות שונים, אבל שוב לא אמרתי שהם יותר טובים או שאנחנו יותר טובים מהם.

פשוט שונים, לא עילה למלחמה. יש לנו אינטרסים זהים שכל האנושות תהיה מאוחדת, ושיהיה שלום כלל עולמי.

זו השאיפה של כולם.

אתה חושב שאני מסתכל על נוצרי פלוני ואומר טוב שהוא ימות, אני יהודי נעלה ממנו אז אין בו צורך והוא לא בא לי טוב?

ממש לא.

כן, יש לנו ספר ויש אל שאנחנו קרובים אליו יותר משאר עמי העולם. שדרכנו מופצת הדרך שלו והדברים שלו בעולם - מימי קדם אברהם אבינו.

לא מתוך רשעות, או רצון לחבלה, אלא דווקא מדאגה לעמים, לזולת.

דע לך שבזמן בית המקדש, הייתה עבודה של שבעים פרים כדי שיהיה שפע לכל אומות עולם.

אחרי זה תגיד שאני מכוון לזה שיהודים טובים יותר מעמים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אישית אני לא מבין מה הבעיה לעמוד בצפירה,כמה זה חמש דקות בשנה (גם לחללי השואה) ?

אף אחד לא אומר לכם ללכת לבית קברות ולהניח זר פרחים ולהדליק נר או לבקר את המשפחה השכולה.

זה בסה"כ (לא מזלזול) מנהג תרבותי-חברתי שבו אנו מסמלים לאותם משפחות שכולות:לא שכחנו את ההקרבה שהבנים (או הבנות) שלכם עשו בשבילנו.

נכון כמו שאמרו פה לאותם 22 אלף זה לא ישנה כלום , אבל זה אמור לשנות לכם בתור בני אדם בזה שאתם בעצם שאתם מקדישים 3 דקות מהחיים שלכם פעם בשנה (!) לאותם אנשים שבזכותם אתם פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פסח, לא כיפור, לא יום הזיכרון. אז מה אתה עושה פה בכלל?

מה בדיוק מייחד אותך אלינו היהודים?

זה שיצאת ממנוש של אישה יהודיה - לא אומר כלום. אתה סתם בלוף ישראלי.

יצאת אידיוט, יש לי הרבה מה להגיד לך, אבל אני אתאפק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פסח, לא כיפור, לא יום הזיכרון. אז מה אתה עושה פה בכלל?

מה בדיוק מייחד אותך אלינו היהודים?

זה שיצאת ממנוש של אישה יהודיה - לא אומר כלום. אתה סתם בלוף ישראלי.

אני לא רואה את עצמי משויח אוטומטית לגזע כי חתכו לי חלק מהזין

אני מאמין במדע

אם אתה חושב שכל היהודים אם בעלי אותו DNA אתה חי באשליות

ובכלל אני לא גיזען בגלל DNA אם כבר יש לי גזענות לתרבויות מסוימות שלא מוצאות חן בעיני

וכן אני ישראלי אם אתה רוצה לקרוא לי לא יהודי סבבה

ואני כן ישראלי כי אני מקיים הרבה ממינהגי ארצנו כולל מנהגים מפגרים כמו מנגל או לנגב חומוס

ואני עומד בצפירה שאני ברחוב ושומע שלומה ארצי

ככה אני אם אני לא עומד כמו רובוט שאני בבית לבד לא אופך אותי פחות טובג מימך

אני גם אמיתי ואומר לך את זה בפורום ואמרתי את זה לאנשים גם פנים מול פנים שהשאלה עלתה

אני כמובן לא צועק את זה לעולם ולא מתגאה בזה אבל גם לא חש אף בושה

אם מת למישהו קרוב בין אם בשואה ובין אם בפיגוע או כל דבר אחר אני מכבד את זה ולא תיראה אותי

ברחוב רוקד ומהלל שיש צפירה אלה עומד ומכבד את המנהג הזה ואת האנשים מיסביב

אבל בכנות אני כן חושב שבמדינה הזאת יש יותר מידי ימי אבל או ימים שקרובים לאבל שזה די איבד משמעות וחבל

יום הזיכרון לחללי צהל וניפגעי פעולות האבה

יום השואה והגבורה

יום כיפור (נחשב חג אבל בתכלס אבל )

יום רבין -אם כל הכבוד לאדם אחד לעשות יום אבל ?

9 באב

יום האידס

לתוך זה ניכנסו גם כל מיני תוכניות אקטואליה \עזרה שמדברים רוב הזמן על אנשים מיסכנים כאלו ואחרים

שזה בכלל מכניס לדיכאון ואני כבר לא מסוגל לשמוע על זה

כמה כבר אפשר לטחון יום יום על כל מיני נכים\ניצולי שואה \קשישים וכו שצריכים עזרה והמדינה מקפחת אותם

לא שזה לא חשוב ואל תבין לא נכון שאני מזלזל הייתה לי ספתא סיעודית שמתה ויש לי עוד ספתא סיעודית

ואני יכול להבין עד כמה זה קשה להם

אבל בטח לא רוצה לישמוע על זה כל הזמן -זה תפקיד של המדינה לא של הרדיו\טלוויזיה

מכניסים את המדינה הזאת לאבל כל הזמן בתיקשורת אחד הסיבות מכמה סיבות שאני בקושי צופה בטלוויזיה או שומע רדיו

זה בגלל זה

ואתה יודע מה מצחיק ? שדווקא בימי מכניסים את השירים הטובים ביותר ברדיו

בקיצור אני כן מכבד את היום הזה ולא לא מכאב אישי שלי

אבל לשקר לך ולהגיד לך שאני עומד בצפירה בבית ? לא אני לא ישקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת קשה לי להאמין שדיון על מהות העמידה בצפירה התפתח לדיון כ"כ מגעיל וגזעני, ועוד בערב יום הזיכרון - ערב בו העם אמור להיות מאוחד.

אני חושב שהדיון הזה התפתח למקומות קשים הרבה יותר מאשר עמידה בצפירה - תסתכלו על ההתנהגות שלכם, להגיד דברים כ"כ מלוכלכים פחות מחצי שעה אחרי הצפירה? זה מכבד? כזאת שנאת אחים, ביום כ"כ כואב, שאמור לאחד את העם, קשה לי לקבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת קשה לי להאמין שדיון על מהות העמידה בצפירה התפתח לדיון כ"כ מגעיל וגזעני, ועוד בערב יום הזיכרון - ערב בו העם אמור להיות מאוחד.

אני חושב שהדיון הזה התפתח למקומות קשים הרבה יותר מאשר עמידה בצפירה - תסתכלו על ההתנהגות שלכם, להגיד דברים כ"כ מלוכלכים פחות מחצי שעה אחרי הצפירה? זה מכבד? כזאת שנאת אחים, ביום כ"כ כואב, שאמור לאחד את העם, קשה לי לקבל...

באמת התגובה שלך נגעה בי

מצטער אם יצאתי על מישהו יותר מידי ,היום זה לא היום לריבים. לכל אחד מאיתנו יש דעה אישית , ולפעמים יש התפרצות .

pain killer באמת שאני מבין למה אתה מתכוון , אבל אני מסתכל על זה קצת אחרת ליבירלי יותר . אבל אני באמת שמכבד את האמירה שלך ויש דברים חכמים.

פשוט גדלתי קצת אחרת ולא מבין גדול בדת. וכל אחד חושב אחרת וזה לא המקום לשינוי

משו לא קשור יש לי 404 הודעות ולשניה חשבתי יש לי ERROR מתחת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי,

לאיזה מקומות לקחתם את זה? יהדות?

בכלל לא קשור!

זהו יום הזכרון לחללי מערכת ההגנה לישראל!

לעזאזל, כל אלו שמתו בזמן שהגנו עליכם ועליי! על המשפחות שלכם!

כבוד לחיים? רק ברחוב עומדים? תעמוד בשבילם, בשביל החיילים המתים, בתקווה שהם מסתכלים ורואים את זה.

הם נתנו את החיים שלהם, המעט שאתם יכולים לעשות זה לעמוד דקה בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

pain killer באמת שאני מבין למה אתה מתכוון , אבל אני מסתכל על זה קצת אחרת ליבירלי יותר . אבל אני באמת שמכבד את האמירה שלך ויש דברים חכמים.

פשוט גדלתי קצת אחרת ולא מבין גדול בדת. וכל אחד חושב אחרת וזה לא המקום לשינוי

חבר, הכל בסדר. כל אחים. בסופו של דבר כולנו מקיימים פה חיים במדינה הזאת, כולנו רוצים שהמדינה תשגשג

ותצליח ועדיין תהיה פה לילדים שלנו שימשיכו לבנות אותה ולקדם אותה.

כל אחד גדל בקצב, האמת שאת הדברים שלי על היהדות למדתי לרוב בעצמי ומעט מהבית (למרות שקיבלתי דברים מהבית).

וכל אחד עושה את זה בדרכו שלו (אני מאמין שאפשר לגשר על הפערים בין רוב החרדים לבין שאר התושבים היהודיים הישראלים ע"י קצת סובלנות והדדיות ופשרה).

אני מעריך, מכבד, זוכר ונוצר בלבי כל אחד ואחד מהנופלים שנלחמו ונפלו כדי שאנחנו נהיה פה כאן היום.

ובעזרתם (ותוספת שלי שלא חייבת להיות מקובלת על כולם) ובעזרת השם, נהיה פה גם מחר.

וואי,

לאיזה מקומות לקחתם את זה? יהדות?

בכלל לא קשור!

זהו יום הזכרון לחללי מערכת ההגנה לישראל!

לעזאזל, כל אלו שמתו בזמן שהגנו עליכם ועליי! על המשפחות שלכם!

כבוד לחיים? רק ברחוב עומדים? תעמוד בשבילם, בשביל החיילים המתים, בתקווה שהם מסתכלים ורואים את זה.

הם נתנו את החיים שלהם, המעט שאתם יכולים לעשות זה לעמוד דקה בדיוק.

אחרי שכבר נרגעות הרוחות, למה אתה נכנס שוב כדי להפר אותן שוב?

כבר דנו בזה, וכל אחד הגיע למסקנות שלו. איש איש באמונתו יחיה.

אין אחד במדינה לא חשוב באיזה מצב או מאיפה הוא בא, שלא זוכר ומכבד את הנופלים ואת המשפחות שלהם.

כל אחד עושה זאת בדרכו שלו. מה שהוא חושב שמבטא יותר טוב מבחינתו את הדברים שהוא חש ורוצה לעשות למען אותם נופלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל הנקניקיות שהגיבו לי - טעיתי בניסוח.

לא הייתה כוונה ליהדות אלא לכבוד של אדם כלפי אדם שהקריב את חייו למענך ולמען מדינתך.

איך אומרים? דרך ארץ קדמה לתורה. אם לעמוד לזכר הנופלים אתה לא מסוגל אז זה מצער מאוד.

מה לעשות שהמדינה שלנו עברה הרבה כאב ויש לנו ימי אבל לזכרם של המון אנשים שנהרגו לטובת מדינת ועצם היותם יהודים. י-ה-ו-ד-י-ם!

ואני לא צריך להגיד לך שבגלל היותך יהודי אתה שונה, שאר העולם אומר את זה לבד במעשיו כלפינו במשך כל ההיסטוריה.

אבל בכנות אני כן חושב שבמדינה הזאת יש יותר מידי ימי אבל או ימים שקרובים לאבל שזה די איבד משמעות וחבל

יום הזיכרון לחללי צהל וניפגעי פעולות האבה

יום השואה והגבורה

יום כיפור (נחשב חג אבל בתכלס אבל )

יום רבין -אם כל הכבוד לאדם אחד לעשות יום אבל ?

9 באב

יום האידס

יותר מידי ימי אבל? זה נשמע לי כמו אוי אוי אוי!!!!!!!!!!!!

מה אתה מקשקש?? מההההה? כולה איזה 3 ימים מתוך 365 שיש לך בשנה שאתה בכלל לא מעלה בראש שלך על כל אלו שכבר לא איתנו.

קודם כל, יש הרבה ימי אבל כי מן הסתם עברנו הרבה דברים קשים במהלך ההיסטוריה שצריך לזכור אותם.

ואיבד משמעות? אולי אצלך ובגלל אנשים כמוך שכבר לא איכפת להם כי הנה אתה אפילו לא מוכן להזיז את התחת שלך מהכיסא ולכבד את אלה שנפלו לטובת המדינה.

לגבי רבין, זה משהו שאתה לא מבין ואין לי כוח להסביר לך אז אני יגיד שאתה צודק ונסיים עם זה.

יום האיידס? נו תעשה לי טובה. מה הקשר בין מחט לתחת?

בקיצור, יום הזיכרון לשואה ולחיילי צה"ל - אני לא יודע מאיפה זה בא לך שאתה לא מסוגל להרים את התחת ולהצדיע להם, לעמוד בגאווה ולהודות על שנתנו חייהם למענך ולמען מדינתך - מצער מאוד!

דרך ארץ קדמה לתורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Titan777 עזוב וכר אין לי כוח להסביר לך

רוצה ללכת בדרך שסללו לך כי זאת הדרך ה"נכונה" בבקשה

אני לא מאמין בדרכים "נכונות" אני מאמין באינדיווידואל

לכל אחד יש את הדרכים שלו וכל עוד זה לא פוגע באחרים סבבה

ויום השואה ויום הזיכרון כל כך חשובים למדינה שאין אפילו שבתון וחוץ מצפירות של כמה דקות או טקסים קטנים ולא מתוקשרים אין כלום

אנשים הולכים לעבודה ובקושי זוכרים שזה יום אבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצידי תאכל פיתה עם חזיר וכוס שוקו ביום כיפור ובפסח. תפדאל.

עזוב אותך מתירוצים 'לא כל כך חשובים למדינה'....

מה איכפת לך שאין שבתון ושיש רק טקסים 'קטנים' ושאנשים עובדים ובלה בלה בלה. מה איכפת לך מכולם? תסתכל על עצמך מה אתה עושה.

אתה לא מסוגל לעמוד לזכרם ואתה לא רואה שום חיבור בינם לבינך ולא משנה התירוצים שלך כי אף אחד מהם לא שווה משהו.

ושלא יבוא החוכמולוג ויגיד לי בחזרה 'מה אתה איכפת לך מה הוא עושה, תסתכל על עצמך'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצידי תאכל פיתה עם חזיר וכוס שוקו ביום כיפור ובפסח. תפדאל.

עזוב אותך מתירוצים 'לא כל כך חשובים למדינה'....

מה איכפת לך שאין שבתון ושיש רק טקסים 'קטנים' ושאנשים עובדים ובלה בלה בלה. מה איכפת לך מכולם? תסתכל על עצמך מה אתה עושה.

אתה לא מסוגל לעמוד לזכרם ואתה לא רואה שום חיבור בינם לבינך ולא משנה התירוצים שלך כי אף אחד מהם לא שווה משהו.

ושלא יבוא החוכמולוג ויגיד לי בחזרה 'מה אתה איכפת לך מה הוא עושה, תסתכל על עצמך'...

מסכים.

המדינה הזאת מכירה בחלליה, והיא עושה זאת באמצעות יום לזכרם, הכולל עמידת דום לכבודם.

אינדיווידואל? סבבה, אבל אתה חי פה. בארץ הזו, שמכירה בחלליה ולפעמים האינדיווידואל צריך לקבל על עצמו את "מחויבותו" כאזרח.

וברור לך שזו לא מחויבות אפילו, זו זכות. שאתה עומד, והם לא, כי הם מתו למענך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לשם הנוחות, אני אתייחס בפוסט שלי ליום הזכרון לשואה ולגבורה בתור "יום השואה"

וליום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בתור "יום הזכרון"

אלו השמות הרשמיים שלהם, אבל קצת ארוך לכתוב את זה כל פעם, תסלחו לי, בסדר?

אתה צריך לזכור שיום שבתון עולה למשק מיליוני שקלים, וגם היה גורם לכך שיותר מדי היו

סתם הולכים לים ולא מציינים את היום בכלל (ע"ע יום בחירות למשל)

בנוסף,

יש חוק שאוסר על מקומות בילוי וכד' (בתי קולנוע, בתי קפה וכו' וכו') להיות פתוחים ביום השואה ויום הזכרון

אז אל תגיד שאין כלום

בנוסף, ישנם אינספור טקסים ממלכתיים ולא ממלכתיים ביום הזכרון (אני כרגע חזרתי מטקס יום הזכרון בשבט הצופים הישן שלי)

ומספר לא קטן של טקסים ביום השואה

ואם תפתח , אתה בהחלט תראה אותם, אז על מה אתה מזיין בשכל, סליחה על השפה, שה"טקסים קטנים ולא מתוקשרים"?

אתה לא רוצה "ללכת עם העדר" ולעשות מה ש"אמורים לעשות"? יופי לך

וברשותך, אני אצטט מהגדת פסח:

רשע מה הוא אומר: מה העבודה הזאת לכם? לכם ולא לו, ולפי שהוציא את עצמו מן הכלל וכפר בעיקר, אף אתה הקהה את שיניו, ואמור לו: בעבור זה עשה ה' לי בצאתי ממצרים, לי ולא לך, אלו היית שם לא היית נגאל.

אדם מקבל משמעות מיחסיו עם אנשים אחרים וההשפעה שיש לו על אנשים אחרים

אתה רוצה להוציא את עצמך מן הכלל? בבקשה.

לך תקים לך מדינה רק שלך, ונראה כמה זמן תשרוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...