נגן MP3 מבוסס HD - עמוד 4 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נגן MP3 מבוסס HD

shibby15

Recommended Posts

נכון שבתכלס להשתמש בזה כמו HD באקספלורר להעברת שירים זה הרבה יותר נוח ופשוט והגיוני,

אבל אני חושב שזו בכיינות לא נורמלית לעשות מזה "מה שמשפיע על כף המאזניים" כשמדברים על התכלס ולא על התאורייה. סה"כ כשמדובר בנגן HD רוב העברת השירים היא חד פעמית (ואני אומר את זה מנסיון של שנה לא מנסיון של "נראה לי כי קראתי ברשת...") , זאת בעצם התבכיינות על קצת יותר עבודה חד פעמית וזהו (אז הלכו עוד 10-20 דקות על סיודר הפלייליסטים , כשלמעשה גם התוכנות יודעות להפוף מחיצות לפלייליסטים אוטומטית) , וסה"כ העברה דרך תוכנה זה תלוי בלבד בממשק , אז יש תוכנות ויש תוכנות , יש למשל לאייפוד שמשתמש בDATABASE תוכנה בשם XPLAY - שזה פשוט ממשק של אקספולרר בול זה בדיוק כמו לעבוד עם האקספלורר הרגיל - נפתח חלון של הסייר אוטומטית , אז למי שרגיל לעבוד כמו עם הארדיסק ולא יכול להתרגל לשינוי - אז יש את התוכנה הזאת - שהיא בדיוק כמו להשתמש בהארדיסק רגיל כולל גרירה סידור והכל.

החסרון העיקרי שאני שונא אצל האייפוד ואני לא מבין למה לא משתנה (סה"כ אפשר לעדכן את הFIRMWRE לתמוך בזה - זה לא סיפור) זה שאי אפשר ליצור רשימה בתוך רשימה (מה שמקביל למחיצה בתוך מחיצה בXPLAY) , זה אמנם לא ממש נורא כמו שחשבתי בהתחלה - אבל עדיין חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בכל אופן זה סתם מציק מה שגם בכל מחשב שאתה רוצה להעתיק ממנו צריך להתקין גם תתוכנה וכו

אפשר בכלל להעתיק עליו כל מה שרוצים או רק מוזיקה?

וחוץ מזה שאני לא ממליץ למישהו ליקנות ארקוס רק בגלל זה, אני את שלי קניתי לפני שנה וחצי ואני רק מסביר קצת על היתרונות שלו..

שכל אחד יחליט לבד על מה הוא הולך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר קצת פרטים על הiRiver החדש?

ולא ממש הבנתי, מי יותר טוב, הiPod או הiRiver?

BTW, אני מחפש נגן (מבוסס HD) במחיר מאוד תקציבי, בנפח מינימלי, אך שיהיו לו את כל האופציות והפיצ'רים שיש לדוגמא בiPod ומאוד חשוב שיוכל לספוג קצת זעזועים בריצות וכושר. דגש על מחיר תקציבי.

לפי הדרישות, האם כדאי לי ללכת בכלל על נגן מבוסס HD אולי כדאי נגן מבוסס Flash בכלל?

Have Fun,

.HaCoL

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, Sikamikanico, אני אודה לך מאוד אם תמצא חנות שמוכרת אותו בזול יותר ועושה משלוחים לארץ (iRiver מוכנים לשלוח לכל העולם את החשבונית (Bill to address), אבל משום מה את הנגן (Ship to address) הם מוכנים לשלוח רק לארה"ב\קנדה...)

לפי מה שאני יודע, בארה"ב בינתיים מוכרים את זה רק בחנות הרשמית (וגם ב-Pre Order). באירופה יכול להיות שכבר אפשר למצוא את זה ביותר זול.

נראה לי שיקח איזה חודש\חודשיים עד שזה יגיע לחנויות אחרות במחירים נמוכים יותר. יכול להיות שאני נוסע לארה"ב בחגים אז אולי תהיה לי הזדמנות לקנות אחד.

ד"א - יש עוד שני נגנים בדרך מiRiver:

iHP-200 - שזה כמו ה-iHP-100 רק עם 20 ג'יגה.

iGP-100 - שזה נגן עם הרדדיסק של 1.5 ג'יגה. זה משתמש בהרדיסקים קטנים של Cornice ואמור להיות יחסית מאוד זול (בניגוד לMicroDrive), אבל עדיין מאוד קטן.

הנה מידע על ה iHP-100 (כדאי גם להכנס לפורום באתר הרשמי, יש שם הרבה מידע):

http://www.iriver.com/product/info.asp?p_group=iHP%20Series&p_name=iHP-100

ל-HaCol:

לדעתי יש לiRiver יתרון אחד ברור על הIPOD וזה פי 2 זמן בטרייה. כל שאר הדברים הם פחות או יותר זניחים לדעתי. אבל אם חשוב לך חיבורים אופטייים, הקלטה, רדיו וכו.. אז בטוח שהiRiver יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתקרב... ?? הוא עוקף אותו ובהפרש עצום!

הוא כולל גם Database-based search לפי ה-ID3 TAG (חיפוש לפי title, album, artist, genre) כמו שיש ב- וגם חיפוש לפי Folders - כמו הרדיסק לכל דבר (לדעתי האפשרות הזאת הכי נוחה וטובה, כי זה ממש כמו שאתה מוצא קבצים ב-WinAMP, למשל..).

אגב, קראתי פעם באיזה פורום בחו"ל על מישהו שטען כל הזמן לטובת ה- שהוא "פשוט ולעניין" וה-iHP-100 "לא פשוט" כי יש בו הרבה פיצ'רים נוספים (לא ידעתי שפיצ'רים זה דבר רע, שפוגע ב"פשטות המוצר"...).. חבל שאין לי את הכתובת לפורום הזה, הבחור היה פשוט מעורר רחמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן , הרבה אנשים אומרים דברים מעוררי רחמים בלי שום נסיון בנושא..

אני למדתי להבדיל בין שני דברים לגבי אנשים שמספרים על מוצרים כאלו:

1) אנשים שיש להם את המכשיר

2) אנשים שאין להם את המכשיר

ותמיד תמיד תמיד התשובות הרציניות מגיעות מאנשים עם נסיון עם המכשיר שלא נגועים בהייפ או במלכודת שיווקית (אנשי שיווק מקבלים הרבה כסף כדי לעבדו חזק על המוח שלנו... והכסף הזה בהחלט משתלם לחברות המכשירים) וזה כמובן לרוב בהנחה שלא מדובר בילדים בני 10 שמדברים.

לגבי הIHP 100 - המסכים נראים שם הרבה יותר חיים ומעוצבים מה שהופך את זה הרבה יותר גאדגטי ומגניב , גם הרזולוצייה לפי התמונות נראית ממש טובה - הרבה מקום לאותיות , אבל משום מה נראה שבכל הקשור לרשימות השירים הם השתמשו בפונטים גדולים , אני מקווה שאני טועה בקטע הזה כי רזולוצייה גבוה זה יתרון אדיר.

לגבי חיפוש שהוזכר פה , נו דיי - "חיפוש לפי מחיצות" ?? אם הייה לך אייפוד חודש הית מדבר אחרת לגמריי , מחיצות במערכת הפעלה של מחשב זה פלייליסטים באייפוד זה הכל , אם פסיכולוגית קשה לך ההבדל הזה , אז אני מבין - אבל בתכלס - נו באמת.....

החסרון היחידי כמו שאמרתי זה חוסר היכולת ליצור מחיצה בתור מחיצה , זה לא נורא - אבל עדיין חסר.

בכל מקרה ממשק זה בין היתר ממשק שימוש - ואני מצפה מאייריבר להתעלות פה כי הן מנסות ליצור מתחרה , אבל אני אישית ידע לגבי ממשק רק כשיגיע מכשיר כזה לידיים שלי או שלפחות כאשר הוא יימכר בהמונים ויהיו הרבה דיבורים עליו מתוך נסיון בפורומים שונים ובמקומות שונים , אולי גם לפי סקירות (הכי פחות ) למרות שבטח לא כאלו שמופיעות תחת האתר של החברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס, כל העיניין של המחיצות וה-ID tag זה לא מעניין אף אחד! לפי דעתי, המטרה של נגן MP3 מבוסס HDD זה לשבת בנוחות בכיס שלי, וכשבא לי , להוציא איזה Play-List ולהחזיר לכיס. לא לשבת שעות ולקרוא ולחפש. ואני חושב שאת המטרה הזאת הצליחו להשיג בצורה מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס, כל העיניין של המחיצות וה-ID tag זה לא מעניין אף אחד! לפי דעתי, המטרה של נגן MP3 מבוסס HDD זה לשבת בנוחות בכיס שלי, וכשבא לי , להוציא איזה Play-List ולהחזיר לכיס. לא לשבת שעות ולקרוא ולחפש. ואני חושב שאת המטרה הזאת הצליחו להשיג בצורה מלאה.

ואז iRiver באו, הביאו גם את האפשרות הזאת, ובנוסף הביאו עוד אפשרות - גישה פשוטה לפי סיפריות, ממש כמו במחשב.

ואני לא מסכים עם זה שפלייליסטים באיי-פוד זה אותו דבר.

פלייליסטים זה פשוט פלייליסטים.

כשיש לך ממשק Filesystem-based אני יכול לגשת לכל קובץ ממש כמו שאני שומר את השירים במחשב: סיפריה לכל זמר\להקה, תת-סיפריה תחת כל להקה עבור האלבומים שלהם, ולפעמים גם תת-תת-סיפריה עבור "CD1, CD2, ..".

בנוסף לזה, יש לי גם סיפריה ראשית בשם General שכוללת כל מיני שירים של מבצעים שונים. באיי-פוד לא יכולה להיות קיימת בכלל "סיפריה" כזאת, כי הוא יפזר את כל השירים לפי artist/album וכו'.

ליצור Playlist לכל סיפריה וסיפריה זה לא מעשי (אולי מעשי, אבל לא נוח..), כי אתה תמצא את עצמך עם עשרות Playlists בעלי שמות לא נוחים וארוכים (כי הרי הם צריכים לכלול פרטים גם על ה-Artist, גם על ה-Album, ובמקרים מסויימים גם על מספר הדיסק..) כמו:

"Insane Clown Posse - Forgotten Freshness - Vol 3 (2001)"

ותחשוב, שגם אם ב- יש אפשרות גלילה של שמות הפלייליסט במקרה שהוא חורג מגבולות המסך, יקח כמה שניות עד שתראה שהפלייליסט שאתה מצביע עליו הוא אכן זה שאתה מחפש..

תזכור גם שכולם מופיעים ברצף, אחד אחרי השני, ללא חלוקה ראשונית לפי Artists, ומשנית לפי Album, כפי שניתן לעשות בקלות כשהמערכת מבוססת סיפריות\תת-סיפריות.. ואפילו שאפשרויות הגלילה ב- מצויינות, זה עדיין לא נראה לי נחמד במיוחד לגלול 150 Playlists למטה בשביל למצוא את זה שחיפשתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, הרבה יותר נוח שיהיה אפשר לנווט פשוט בספריות (כמו בארקוס הישן והטוב שלי)

מה שגם אם אתה אוהב את השיטה של הנגן החדש של IRIVER מאפשר גם את זה..

הוא נראה לי פשוט קטלני הנגן הזה, רק יקר מידי.. מעניין אם יפרצו לו את ה- Frimeware ויעשו אחת בקוד פתוח כמו שיש לארקוס, זה פשוט קטלני. שיוסיפו פונטים בכל השפות והסוגים, משחקים, ושתוכל לקבוע איך תיראה התצוגה במסך (כלומר איזה נתונים מה ID3-TAG) וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, הוא לא כל-כך יקר מה- כמו שמציגים אותו...

אל תשכח שהוא כולל רדיו FM מובנה (ב- זה תוספת של כמה עשרות דולרים), שלט עם מסך LCD, כניסות ויציאות (!) אופטיות, פי 2 זמן סוללה, ועוד...

בעוד הוא עולה אותו מחיר כמו ה- 15GB, ונותן כל כך הרבה בנוסף (חוץ מנפח, שם יש לו 5GB פחות, אבל האמת שאני באופן אישי לא ממלא גם את ה 10GB...) - איך בדיוק הגעתם למסקנה שהוא עד כדי יקר (פתאום ה- הפך להיות "זול".. לאנשים כנראה יש קצר..).

ועוד משהו...

ל-iRiver אפשר להעביר איזה קובץ שרוצים ולהשתמש בו ככונן (חיבור ל-USB2, ומייד מופיע לך כונן חדש לכל דבר במחשב..), ב-iPod חייבים להשתמש בתוכנה המיוחדת שלו. some people find it attractive...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיו הרבה דיבורים עליו מתוך נסיון בפורומים שונים ובמקומות שונים , אולי גם לפי סקירות (הכי פחות ) למרות שבטח לא כאלו שמופיעות תחת האתר של החברה.

יש פה שתי סקירות מהפורום של iriver.com:

http://www.iriver.com/community/column_view.asp?idx=249&page=1&mode=Total&strque=&field=1&p_name=

http://www.iriver.com/community/discussion_list.asp?pre_idx=6940&top_title=User%20Forum&list_page=1&mode=Total&strque=&field=1&p_name=&p_group=

ופה מצאתי השוואה בין כל הנגנים מבוססים HDD שיש (פחות או יותר). זה בהולנדית, או משהו כזה, אבל אפשר להבין.

בהשוואה הזאת הם חיפשו IPOD Killer, ואני לא צריך לספר לך מי נבחר בסקר שהם עשו, נכון?

http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/689975

נ.ב

אני כבר נשמע כאילו שאני מקבל כסף מiRiver כדי לפרסם את המוצרים שלהם...

האמת שעד לפני שבוע תכננתי לקנות , בינתיים אני מחכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...