כמה יהודים מתו באינקווזיציה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה יהודים מתו באינקווזיציה?

Rule The Pc

Recommended Posts

לא הרבה. האינקוויזציה כוונה בעיקר נגד זרמים שנחשבו כופרים בתוך הנצרות (כמו הדולצינאטים). האינקווזציה הספרדית כוונה כנגד יהודים שהתנצרו כתוצאה מגירוש ספרד, והם היחידים פחות או יותר שרדפו יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האינקווזציה הספרדית כוונה כנגד יהודים שהתנצרו כתוצאה מגירוש ספרד, והם היחידים פחות או יותר שרדפו יהודים.

אני חושב שאתה טועה, לפחות לפי ערוץ ההיסטוריה, האינקווזציה כוונה נגד יהודים, שלא רצו להתנצר, ובעיקבות כך היה גירוש ספרד, יהודים גורשו ונושלו מנכסיהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Because of its objective combating heresy the Inquisition had jurisdiction only over baptised members of the Church (which, however, encompassed the vast majority of the population in Catholic countries). Secular courts could still try non-Christians for blasphemy. (Most of the witch trials went through secular courts.)

כמו שאתה רואה, האינקוויזיציה כוונה כלפי נוצרים שחטאו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא בויקיפדיה

לפי מה שהבנתי הם הרגו בערך 50,000 אבל זה לא נראה לי לגמרי מדויק

אני התכוונתי יותר לרדיפה של נוצרים נגד יהודים בתקופה ימי הביניים ולכן זה כולל גם מסעות צלב שלא נראה לי שאפשר לדעת כמה מתו בדיוק במסעות האלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסעות הצלב נועדו לשחרר את ארץ הקודש (ארץ ישראל) מידי הכופרים המוסלמיים

מה בין זה ובין רצח יהודים?

רדיפות יהודים תמיד היו, אבל אם ככה, אתה צריך לנסח את זה שונה

יש הבדל בין מה שהאינקוויזיציה עשתה תחת שלטון החוק לבין פוגרומים וכד'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל הכופרים המוסלמים בארץ הקודש רחוקים והכופרים היהודיים הרבה יותר קרובים. אז אם כבר הולכים לשחוט את הכפורים הרחוקים, למה לא נשחט כמה כופרים קרובים בדרך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רדיפות יהודים תמיד היו, אבל אם ככה, אתה צריך לנסח את זה שונה

יש הבדל בין מה שהאינקוויזיציה עשתה תחת שלטון החוק לבין פוגרומים וכד'

אה אתה צודק כי במסעות הצלב לא נהרגו יהודים.

הצלב האדום דאג לכל מחסורם

זה קשור כי רציתי לומר שגם אם מספר היהודים שנהרגו באינקוויזיציה היו "נמוך" יחסית זה מכיוון שאלה מספרים רשמיים אך בפועל הנצרות רצחה הרבה יותר יהודים כמו למשל במסעות הצלב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה אתה צודק כי במסעות הצלב לא נהרגו יהודים.

הצלב האדום דאג לכל מחסורם

זה קשור כי רציתי לומר שגם אם מספר היהודים שנהרגו באינקוויזיציה היו "נמוך" יחסית זה מכיוון שאלה מספרים רשמיים אך בפועל הנצרות רצחה הרבה יותר יהודים כמו למשל במסעות הצלב

אתה לא באמת יכול לדעת את זה, אין קודים של התנהלות צבאית או דברים כאלה שלא נדבר על רישומים (כיאילו מישהו היה מבזבז את הזמן על זה גם ככה..) ולא שאני אומר שאתה טועה, אבל אין טעם בלהסיק מסקנות כאלה על בסיס לא מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו לא הסקתי מסקנות

אבל אני חושב שאפשר לומר שהרדיפה הנוצרית בזמן ימי הביניים (כן אני מודע לכך שזו תקופה די ארוכה) גבתה קורבנות רבים מאוד מהעם היהודי.

מסתבר שפי כמה מהשואה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו לא הסקתי מסקנות

אבל אני חושב שאפשר לומר שהרדיפה הנוצרית בזמן ימי הביניים (כן אני מודע לכך שזו תקופה די ארוכה) גבתה קורבנות רבים מאוד מהעם היהודי.

מסתבר שפי כמה מהשואה

אוקיי אבל אתה צריך להבדיל בין קורבנות של מסעות צלב שכללו מלחמות/קרבות או כיבוש אדמות לבין רצח עם שיטתי.

ולגביי מספר היהודים שנרצחו אני לא כלכך בטוח שזה היה פי כמה מהשואה. תזכור שאנחנו מדברים על זמנים שהצבאות הכי אדירים כללו בערך חצי אחוז מהגודל של גדול בימנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...