E8400 או Q6700? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

E8400 או Q6700?

Idan-h

Recommended Posts

אני רוצה לבנות מפרט למשחקים בעיקר, לטווח ארוך - כלומר המחשב ל3-5 שנים במינימום.

1) למיטב הבנתי הכפולי יותר מומלצים למשחקים.

השאלה היא אם בעוד כמה שנים, כשהמשחקים יותר יתאימו למרובעי , זאת לא תהיה טעות לקחת עכשיו כפול ליבה?

2) מה הפרש הביצועים בין שני המעבדים הנ"ל במשחקים?

3) במה הQ6700 עדיף על הE8400?

המחיר של שני המעבדים כמעט זהה, עם 50 שקל בערך יותר לQ6700.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לבנות מפרט למשחקים בעיקר, לטווח ארוך - כלומר המחשב ל3-5 שנים במינימום.

ופה בדיוק מתחילה הבעיה. אין דבר כזה מחשב משחקים ארוך טווח. כל שנה בתעשיית המחשבים נראית כמו נצח וחומרה צריך לקנות לצרכים של היום.

לגבי המעבד נכון להיום E8400 מציג ביצועים טובים יותר (גם E7400 יציג ביצועים טובים ועולה פחות).

כשהמחשב ייתישן באמת שזה לא משנה אם Q6600 יהיה שם או E8400, בעוד 3 שנים זה יחשבד לזבל ולא יריץ שום דבר רציני.

בכל אופן המלצתי אליך היא לקחת מעבד כפול פנרין (E5300 ומעלה\E7300 ומעלה\E8400 ומעלה) מעולים עם יכולת OC מעולה.

נכון לרוב המשחקים היום הם מראים ייתרון בביצועים על פני המרובעים הישנים יותר (Q6XXX) וכן אני משער שיהיה לגבי הזמן הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר כתבות/מחקרים שמעבדי כפול לוקח מרובע?

לדעתי אפשר להבין את גם מההיגיון:

רוב המשחקים לא תומכים ביותר משתי ליבות -> הגורם הכי משפיע הבא הוא התדר -> מעבד עם תדר גבוה יחסית (כמו E8400) יהיה חזק יותר ממעבד מרובע ליבות אבל עם תדר נמוך יותר.

(^^זה כמובן נוגע רק למשחקים ויישומים שלא תומכים ב-4 ליבות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אתה בוחר ב-4 ליבות אז לך על דגם עם מהירות שעון גבוהה כמו Q9550

Q6XXX לא יתן לך ביצועים עדיפים מE8400 בגלל הסיבה הפשוטה שאף משחק(חוץ מGTA4) לא יאפשר לנצל את ה-4 ליבות. רק 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתפוס אותי במילה, אבל אם אני זוכר נכון הוא אמור לתמוך. בפועל, התמיכה הזאת לא משנה כלום, כפולי עם תדר גבוה עדיין טובים יותר ממרובעי עם תדר נמוך יותר במשחקים שמבוססים על המנוע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר של Q6700 יש כבר E8500.

אבל בין שני המעבדים שבכותרת הייתי לוקח את ה - QUAD, הבדלי הביצועים ביניהם לא גדולים גם ככה (אחרי הכל זה Q6700 כבר ולא Q6600 עם התדר הנמוך יותר).

אגב, למה לא ללכת על מערכת עם 720BE ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...