התייעצות לפני רכישת מסך LCD 32 אינץ (בנושא החיבורים למחשב) - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לפני רכישת מסך LCD 32 אינץ (בנושא החיבורים למחשב)

tamirha

Recommended Posts

חג שמח לכולם ,

אני לפני רכישת מסך LCD של סמסונג ורציתי לשאול כמה שאלות ברשותכם . את המסך ראיתי בחנות ולא ראיתי איזה חיבורי כניסה\יציאה יש לו (הסטנדרטים) .

1) במחשב יש לי כרטיס מסך ספיר עם 2 יציאות DVI ו-SVIDEO .כרגע אני מחובר עם כבל SVIDEO ב-2 הכיוונים , אחד למחשב ואחד לטלוויזה ישנה אצלי בחדר.

לאחר החלפת הטלוויזה , האם אני אצטרך לרכוש כבל עם קונקטור אחד (לטלוויזיה) וצד שני עם קונקטור DVI(למחשב) ? או שזה מסופק עם המסך ואם כן אז איזה אורך ? המחשב נמצא בחיווט של 7 מטר אורך כרגע כך שאצטרך כבל ארוך (אורך החיווט כולל מעבר בין הקירות בחדר) .

2) האם מהסיבה שבמחשב החיבור אצלי הוא DVI ולא , זה אומר שלא יעבור האודיו (של הסרט המשודר מהמחשב לדוגמא) , אל הרמקולים המובנים בטלוויזיה ? כמו שמבצע אצלי כרגע עם החביבור של ה-SVIDEO . במידה ולא, זה אומר שאצטרך להתקין עוד רמקולים מ-2 צידי המסך שיהיו מחוברים לכרטיס הקול בנמחשב (מה שיצריך להוסיף חיווט נוסף בקיר אל המחשב שנמצא מול הטלוויזיה ולא מתחתיה) או כאופציה אחרת לחבר מחשב עם יציאת כדי להמנע מחיווט נוסף ?

3) האם ניתן להשיג כבל -DVI ארוך (בהמשך לשאלה הראשונה) באורך של כ-7 מטר והאם עלותו גבוהה ?

תודה מראש לכל מי שעוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) צא מכלל הנחה שלא יגיע כבל מתאים יחד עם הטלוויזיה, כך שתצטרך לרכוש כבל.

אם אני מבין נכון, המרחק למחשב הוא לפחות 7 מטרים. במקרה שכזה עלולה להיות (לדעתי האישית) בעיית ניחות - איכות התמונה עשויה להיפגם... (מצד שני, במקרה של DVI- מדובר באותות דיגיטליים, אז לך תדע :nixweiss:).

כבלי DVI- הם יחסית יקרים, כך שאולי עדיף לרכוש כבל DVI-DVI ארוך ולחבר מתאם (לא כבל) ל- ... אלא שאני לא בטוח אם האיכות תישמר... :s05:

2) העברת האודיו תלויה בכרטיס המסך שלך...

כל כרטיסי המסך של -ATI מסדרת 3xxx ומעלה (ואני חושב שגם סדרת 2xxx) תומכים בהעברת אודיו דרך .

לגבי כרטיסי מסך של אני לא בטוח ב- 100%, אבל לדעתי מסדרת 9xxx ומעלה ניתן להעביר אודיו מהכרטיס.

כרטיסים ישנים יותר לא אמורים לתמוך.

3) אני מניח שהתשובה היא כן.

ניתן להשיג כבל ארוך ומחירו יהיה ביחס ישר לאורכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) נשמע רעיון טוב להעביר כבל DVI-DVI מהמחשב לטלוויזיה אם הכבלים של יקרים משמעותית ובכל מקרה הבנתי כאן בפורום שברגע שמחברים אפילו רק צד אחד ל-DVI ,אז האיכות יורדת (שלא כמו בחיבור כבל דו כיווני) . השאלה האם במידה ואני רוכש כבל DVI-DVI , אזי בכל מקרה אצטרך גם מתאם בצד של כניסת ה-HDMIבטלווייזה ,או שזה מיותר ועדיף כבר לחבר ישירות ל-DVI בטלוויזיה (אם כמובן קיימים 2 סוגי הכניסות האלה ב-TV ) ???

2) לא כ"כ הבנתי..יש לי כרטיס Sapphire ATI Radeon HD4850 שיש עליו אמנם 2 יציאות DVI , אז איך הוא אמור לתמוך בהעברת HDMI אם אין לו חיבור פיזי כזה? אין לי מושג אפילו איך ניראית יציאת HDMI אבל בכרטיס המסך שלי יש רק 2 חיבורי וחיבסור אחד של SVIDEO.

3) תודה..

כבר נהייתי מבולבל :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב,

על מנת לעשות סדר בדברים:

1. כרטיס מסך 4850 (ולצורך העניין, כל כרטיס מסך מהעת האחרונה GF9xxx או ATI 3xxx ומעלה) תומך ב- דרך יציאת ה- DVI שלו.

כלומר, אתה יכול לקנות כבל מ- DVI ל- ללא שום בעייה, הכרטיס שלך תומך (ואפילו אין צורך בשינוי הגדרות).

2. טלוויזיות פלזמה או LCD כוללות מס' כניסות, כשהרלוונטיות לנו הן כניסות (בד"כ 2-3 כניסות) וכניסת VGA.

לרוב המכשירים שעליהם אנו מדברים (קרי 32") אין כניסת DVI (אני בטוח שיש יוצאים מהכלל, אבל מבלי לדעת את הדגם המדוייק שאתה מתכוון לרכוש, אני לא יכול לוודא), לכן אתה זקוק לכבל DVI- או מתאם.

3. מכיוון שהמרחק בין המחשב ל- TV גדול יחסית, התכוונתי שתשתמש בכבל DVI-DVI מאריך כדי לחסוך בהוצאות, ולצד המחובר ל- TV לשים מתאם ל- HDMI. מצד שני, אפשר להשיג כבל DVI-HDMI ארוך מספיק.

אני ממליץ לך לשאול בחנות ממנה אתה רוכש את ה- TV אילו פיתרונות יש להם ומה המחיר של כל אחד + לבצע חיפוש ברשת לגבי מחיר כבלים ומתאמים.בסוף הכל תלוי בשאלה כמה אתה רוצה להשקיע מבחינת זמן וכסף.

נק' אחרונה שלא התייחסתי אליה קודם:

אני לא בטוח ב- 100% שהטלוויזיות תומכות בהעברת אודיו דרך ה- HDMI (אצלי האודיו מועבר בכבל אופטי לרסיבר).

ממה שאני יודע (ואני יודע מעט מאוד), הרעיון מאחורי העברת אודיו ב- HDMI הוא לחסוך בכבלים בין הנגן (או המחשב) לרסיבר בו מתבצע פיענוח והפרדה בין הוידאו לאודיו, ולא לבצע את הפיענוח ב- TV.

תבדוק בחנות/פורום האם שיטת החיבור שאתה מציע (לאודיו) אכן עובדת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה כדי להעביר אודיו אתה צריך מתאם מ DVI ל ואז לחבר את המחשב לטלוויזיה עם כבל -HDMI. אני לא בטוח שאפשר להעביר אודיו עם כבל DV-.

מכיוון שהמרחק 7 מטר, אתה צריך לקנות כבל איכותי (שגם יהיה יקר) כדי לקבל איכות טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...