צבא והחיים שאחרי.... - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צבא והחיים שאחרי....

חן מ

Recommended Posts

אני מסכין עם כל מילה כאן,שאני אקבל תרומה גם אישית וגם להכיר חברים והכל,אבל זה לא הגיוני שאני אתן 3 שנים מהחיים שלי למדינה(שזה המון באזרחות,זה יכול להיות טיול לחול+קצת לעבוד+פסיכומטרי+להתחיל תואר ראשון).....ומישהו בחול יסיים בצפר,ואז או שינה קצת מהחיים ויתחיל ללמוד ובגיל 21 יהיה עם עבודה ביד,או שישר יתחיל ללמוד

משהו נוסף:בתכלס,בצבא נהנים מהחיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 348
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא הגיוני שילדים בין 4 ימותו מסרטן..זה לא הגיוני שאמא צעירה בת 22 תמות בלידה מסיבוך נדיר... לתת 3 שנים מהחיים זה דווקא דיי הגיוני..

בקשר לשאלה אם נהנים מהחיים? אצל כל אחד זה שונה... אני אישית למדתי להעריך את הדברים הפשוטים והקטנים שבאזרחות הם מובנים מאליהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עדיין אני רואה את זה בכל זאת כזמן מבוזבז,שהייתי יכול בזמן הזה ללכת לעבוד,להנות מהחיים,לגמור תואר ראשון וכו'

1.אז למה שלא תעבור לארה"ב\גרמניה? תהנה מהחיים כמו באמריקן פאי או שהמדינה תממן לך לימודים חינם.

2.כן, יכולת ללכת לעבוד כמלצר באיזה מסעדה סוג ז'. השאלה היא האם החיים הפרטיים שלך שווים יותר משלי כך שיש לך זכות לעבוד בזמן שאני משרת בצבא (מרצון).

3.אתה חי לפי מסגרת מחשבתית מקובעת ומשעממת. לגמור תואר ראשון? אני בספק אם אתה בכלל יודע מה אתה רוצה ללמוד. אני בספק אם אתה יודע מהם תנאי קבלה לאוניברסיטאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

?[br]פורסם בתאריך: 12.04.2009 בשעה 00:01:37

אני בדעה שסביר להניח שאת אותו השינוי היית עובר גם בלי הצבא אלא רק בגלל שהתבגרת במהלך הזמן.

אני בספק מאוד...

גם האנשים שהכירו אותי לפני בספק...

אני לא מבין...למה לתת העדפה ליוצאי קרבי?אולי מישהו לא יכול להיות קרבי' date='אבל היה ב8200 במודיעין וזה אומר שיש לו ראש ויכולות ורצון והכל והוא יכול להגיע לדרגה מתקדמת בעבודה,אז למה לא לתת לו את אותם דברים שנותנים ליוצאי קרבי?גם 8200 מצילים חיים רק שתדעו...כל אלה שיושבים בהאזנות וכו' זה רק כדי שלא יהיו לנו כאן פיגועים

זה שהשתחרר לפני שבועיים קקודם כל אתה משוחרר טרי סחטיין עליך ומגיע לך מזל טוב!

דבר שני כל מה שאמרת כאן אני מקבל:מדינה קטנה,צריך צבא,צריך לשמור וצריך להגן

אז מה...באירופה אין מדינות קטנות?קפריסין לא מדינה קטנה?איטליה לא מדינה קטנה?למה שם אין להם חוק שירות ביטחון?

ולהיפך,לא שאני פוסל את זה,אני כן רוצה ללכת לצבא אבל אתם יודעים הרצון מלווה בחששות,מי יהיה איתי שם?איפה אני אשרת וכו'

[/quote']

כי בסופו של דבר חסרים לנו לוחמים , ואין מה לעשות הם מהווים את הקו החוצץ בינינו לבין מי שרוצה להרוג אותנו.

כך שמתן הטבות לחיילים קרביים הוא על מנת לעודד גיוס לקרבי - משהו שמקובל עליי - ועובד במציאות (המחזור שהשנה התגייס לחטיבת גולני היה תחרות של 4 אנשים על מקום אחד)

בסופו של דבר היתרון שנותנים אחרי זה לקרביים הוא לא כזה גדול (לדעתי גם מינורי יחסית)

יש לך אטלס בבית ?

תעיף מבט למפה של אירופה ושל המזרח התיכון ותראה ע"י מי אנחנו מאוימים וע"י מי קפריסין ואיטליה מאוימות...

בבקשה שלא תתאמץ -

http://kyleabaker.com/wp-content/uploads/2008/06/wallpaper-world-map-2006-large.gif

אני מסכין עם כל מילה כאן' date='שאני אקבל תרומה גם אישית וגם להכיר חברים והכל,אבל זה לא הגיוני שאני אתן 3 שנים מהחיים שלי למדינה(שזה המון באזרחות,זה יכול להיות טיול לחול+קצת לעבוד+פסיכומטרי+להתחיל תואר ראשון).....ומישהו בחול יסיים בצפר,ואז או שינה קצת מהחיים ויתחיל ללמוד ובגיל 21 יהיה עם עבודה ביד,או שישר יתחיל ללמוד

משהו נוסף:בתכלס,בצבא נהנים מהחיים?

[/quote']

יאללה מסכים איתך 100%.

בואו כולנו נלך להודו,נטייל במזרח הרחוק,נעבוד במלצרות,נעשה פסיכומטרי ונתחיל ללמוד לתואר ראשון ...

אבל יום אחד שתקום בבוקר ותתכונן ללכת ללמוד אל תתפלא שיבוא איזה בחור עם מסכת גרב על הפנים מכוון לך AK47 לראש ומכריח אותך להתפלל 5 פעמים ביום.

ילד,

אני לא בטוח אם לא שמת לב פה זה לא שוויץ וגם לא נורווגיה או קנדה או גרינלד ... פה זה ואם לא שמת לב אנחנו מוקפים במדינות שישמחו להעביר אותנו מערבה.

אם המציאות הזאת לא מתאימה לך אתה מוזמן לעבור למדינות שהזכרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוואה דמגוגית מסכנה. על מוות של ילד בן 4 מסרטן או של אמא צעירה באמצע הלידה אין לאף אחד שליטה, על הגיוס שלנו לצבא כן.

כן... פשוט דמגוגיה מה שכתבתי.. זה מה שניסיתי ליצור..

במילים פשוטות, במדינה שבתוכה נמצאות קבוצות מאורגנות שמנסות לפגוע באזרחיה ומוקפת במדינות שלא מעוניינות בקיומה ומאויימת ע"י מדינות במרחק לא יודע כמה ק"מ ממנה 3 שנים שירות בצבא זה הגיוני מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שאני אגמור 3 שנים שירות,אם הייתי X לפני הצבא אני אהיה Y אחרי הצבא?

אתה תסיים כאסימפטוטה לציר Y.

תגיד לי מה נסגר איתך? מה זה פה בעיות גידול ודעיכה? מאיפה לנו לדעת מה יקרה לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן... פשוט דמגוגיה מה שכתבתי.. זה מה שניסיתי ליצור..

במילים פשוטות, במדינה שבתוכה נמצאות קבוצות מאורגנות שמנסות לפגוע באזרחיה ומוקפת במדינות שלא מעוניינות בקיומה ומאויימת ע"י מדינות במרחק לא יודע כמה ק"מ ממנה 3 שנים שירות בצבא זה הגיוני מאוד.

והקשר לילד חולה סרטן או לאמא שנפטרה בלידה הוא...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה...באירופה אין מדינות קטנות?קפריסין לא מדינה קטנה?איטליה לא מדינה קטנה?למה שם אין להם חוק שירות ביטחון?

גבולות קפריסין מוקפים במים, לא במאות טנקים ועשרות אלפי רקטות הנתונות בידי שאהידים מטורפים.

בן כמה אתה? אני באמת לא מבין איך אדם יכול לשאול כאלה שאלות מבלי לחשוב אפילו מעט. ברצינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והקשר לילד חולה סרטן או לאמא שנפטרה בלידה הוא...?

הוא כתב בהודעה שלו ששירות של 3 שנים בצבא הוא "לא הגיוני", אז אני כתבתי מה לפי דעתי לא הגיוני..

עוד משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קפריסין ואיטליה יש להן בכלל איום כלשהו?

אני עוד לא יודע מה אני רוצה ללמוד,זה גם כרגע לא מה שבוער בעצמותיי לדעת,אני פשוט אומר את זה באופו כללי

בואו ננסה למשוך את הדיון הזה למה שאומרת הכותרת:הצבא והחיים שאחרי הצבא........

כאילו בואו נגיד יש אותי שהלך לצבא סיים 3 שנים ועכשיו מתחיל את החיים האזרחיים,ויש בן אדם X שנמצא בצרפת וסיים תיכון והולך עוד כמה זמן לקולג'..אז איזה יתרונות יש לו עליי חוץ מזיה שהוא יגמור לימודים אקדמיים לפניי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עצמך התפלאת ושאלת למה אין שם גוס חובה. אגב, תתפלא לשמוע שלקפריסין ולאיטליה יש צבאות מודרנים מאד.

אני עוד לא יודע מה אני רוצה ללמוד,זה גם כרגע לא מה שבוער בעצמותיי לדעת,אני פשוט אומר את זה באופו כללי

בכנות, לדעתי מה שבוער בעצמותיך זה לחיות אורח חיים כלשהו, כזה שאתה רואה בסרטים (ולא בסרטי בורקס אלא יותר בכיוון של קומדיות נעורים אמריקאיות)

כאילו בואו נגיד יש אותי שהלך לצבא סיים 3 שנים ועכשיו מתחיל את החיים האזרחיים,ויש בן אדם X שנמצא בצרפת וסיים תיכון והולך עוד כמה זמן לקולג'..אז איזה יתרונות יש לו עליי חוץ מזיה שהוא יגמור לימודים אקדמיים לפניי?

היתרון של הצרפתי - המסעדה של השף סטפן מקרב סכינים יותר נגישה עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, באמת... אני רוצה שתקח את כל התפישה שלך ואני לא אגיד לך לשנות אותה כי זכותך לחשוב ולהעדיף את מה שאתה חושב שנכון ומתאים לך - אבל תנסה... רק תנסה, לצאת מאותה תפישת עולם שאתה מחזיק בה עכשיו ותפתח קצת את הראש לרעיונות אחרים, תנסה לשים את עצמך בנעליים של מישהו אחר אולי... תנסה לחשוב טיפה יותר פתוח.

אתה מדבר על "יתרונות"... מזה יתרון ?

מי אמר שבנאדם שלמד עכשיו תואר יש לו "יתרון" עליך ?

מזה אזרחות... אזרחות זה לא איזה מקום שמח ויפה שציפורים שרות לך בבוקר... זה יכול להיות מקום כזה אבל זה מאוד תלוי במציאות שקיימת בחוץ ובמציאות שאתה מייצר לעצמך.

המושגים של העולם שלך כרגע הם תחרותיים, במי אתה מתחרה ? במי אתה נלחם ?

איזה יתרון יש לצרפתי שסיים כרגע תיכון ? למה שיהיה לו יתרון עליך ? מה יש לו גנים טובים יותר ? יש לו ספירת זרע איכותית יותר ?

אין שום סיבה שאם יש לך ראש על הכתפיים ויש לך מסגרת (בית משפחה) עם תמיכה כלכלית בסיסית שלא תצליח להגשים את רוב החלומות שלך, אתה רוצה להיות רופא ? יש פה את הרופאים הטובים בעולם, אתה רוצה להיות מתכנת ? חביבי... היא מעצמה מס' 1 בעולם.

אתה רוצה להיות איש עסקים ? לפתוח בית קפה ? למצוא מישהי... להתחתן ? חסר פה כוסיות?!

מה מונע ממך לעשות את כל הדברים האלה בישראל ? מה כל כך רע פה ובלתי אפשרי ? נכון שיש פה עוד מליון דברים לתקן ולשפר אבל זאת דמוקרטיה וזה מה יש, בואו נצביע לאנשים איכותיים יותר שיקדמו את המדינה.

חוץ מזה, זה לא הכל שחור כמו שרוצים לראות, יש פה הרבה דברים יפים וטובים, יש פה אחלה תרבות, אחלה אחלה אוכל... מזג אוויר שהמון המון אנשים בעולם היו רוצים שיהיה להם כזה, אנחנו מדינה מפותחת כלכלית, יש לך פה שפע רציני ושוק עבודה לא רע בכלל... אחלה מקומות בילוי...

וכן יש לך גם חמאס וחיזבאללה... ואיראן וסוריה... אז כל אותם אנשים שרוצים שהכל ימשיך לרוץ בצורה נורמאלית לא יכולים לצפות שהכל ימשיך להיות "ורוד" כשהם לא נותנים יד, וזה לא משהו קיצוני נותנים 3 שנים שירות שעוזר לשמור על החיים פה ועל הקיום פה והצבא היא לא כזאת מסגרת נאצית ומפחידה, אותם חברים שיש לך בכיתה הם מחר המכ"ים שלך וגם אתה אולי תקח אחריך 15 חברה למעצר של מחבל מתאבד וזה יכול להיות בדיוק בדיוק עוד שנתיים מהיום.

ובהחלט זאת חוויה מעצבת שהרבה אנשים לוקחים אותה בצורה חיובית ומקבלים ערכים שהם לא היו מקבלים באזרחות ואני חותם לך על זה.

ואני נגד מקצועי וכל החרטא הזה... אנחנו מדינה ממש ממש קטנה, בניגוד לארה"ב שאם היא תגייס את כל הנוער שלה יהיה לה עצום! אנחנו צריכים ממש את כל אותו הנוער, וזה לא שיש מספיק אנשים בקרבי, בתור אחד שהרגע ישתחרר אני אומר לך - תמיד צריכים אנשים בפלוגות ! אין שם הרבה חברה.

צבא מקצועי יצור מצב שרוב האנשים הטחונים יכלו להרשות לעצמם לא לשרת, כל אותם אלה שלא משרתים יכולו להגיד א/ב/ג על הצבא ועל המצב של המדינה אבל הם אף פעם לא היו שם ובאמת יהיה ניתוק של חלקים מהעם שלנו.

באמת צריך להבין מזה השטחים ואיפה זה טול כרם ואיפה זה נתניה... איפה זה עפולה ואיפה זה ג'נין... יש"ע זה באמת כאן... אריאל זה 5 דקות מרמת השרון שזה 5 דקות מתל אביב...

ואם אתה חושב שאמריקה הכל מגניב וכל חיים כמו בסרטים אז זה ממש לא המצב.

תראה רק באיזה מצב הם תקועים עכשיו ! וגם שם יש מליוני פועלים פשוטים, חקלאים, מכונאי , עובדי הייטק ובעצם כוווולם שם בבור אחד גדול, הפסידו שם כספים של טריליונים, מפטרים אנשים מהעבודה... גם בבריטניה המצב דומה ויש בכלל מדינות כמו איסלנד שבכלל פשטו את הרגל!!!

דברת על 8200 וכל מיני יחידות כאלה... באמת שכל הכבוד למי שמשרת שם, כמו בכל מקום בצבא... צריך אנשים ולרוב יש שם כוח אדם איכותי שאולי אפילו היה "מבוזבז" בלחימה, אבל אני אישית לא מסכים עם זה... יש בצבא מיונים, אם אתה מתאים למודיעין או מיחשוב ויש לך רקע אולי תקבל, אם לא... אז תהיה לוחם... בסוף זאת התרומה הכי גדולה לדעתי ובסוף כל הצבא בנוי כמו פרמידה, העורף, הלוגיסטיקה, המודיעין, כל השירותים השונים... כל זה בסוף בנוי שהחייל הקטן אי שם בשטח יוכל לתפקד הכי טוב שאפשר. וכן גם אני נהלתי מספיק מלחמות בצבא על לאפשר לי לשרת עם נעלי הרים ועשו לי לפעמים את המוות, אבל ידעתי שלא משנה מה אני אעמוד על שלי כי מבחינתי אותו רס"ר או אותו מג"ד, אני לא משרת בשבילו, אני משרת בשבילי וכשאתה מאמין בזה אז הכל נהיה פשוט יותר והגיוני יותר.

אין ספק שגם לצבא כמו למדינה יש עוד המון המון לאן להתקדם אבל מי שעושה את השינוי זה החיילים... החיילים שצומחים בתוך הצבא וחושבים בכיוון נכון, והחיילים האלה הם אותו הנוער שהיום זה אתה... אם אתה תהיה אידיוט ערס בלי ערכים ובלי השכלה ותלך לצבא, אני בטוח שתהיה חייל ומפקד פחות טוב מאשר בנאדם מקביל עם יותר שכל ויותר מודעות לסביבה וככה האלה... אתה תשתחרר וכנראה תעשה דברים פחות משמעותיים בחברה.

וככה זה בכל מסגרת, כמו שיש לך כמה זוללי בורקסים בכנסת מול ד"רים ואנשי עשייה שבאמת פועלים לשפר דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...