צבא והחיים שאחרי.... - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צבא והחיים שאחרי....

חן מ

Recommended Posts

שמע,אם יש לך קצת מזל אולי אתה נופל על תפקיד טוב גם בלי קשר לקב"א שלך ולשאר הנתונים הצבאיים שלך...זה יכול להיות משהו במחשבים או דברים כאלה שיכול להיות מאוד נחמד

מה הכוונה שאומרים בצבא "אוכלים חרא"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 348
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה זאת אומרת מה הכוונה? מאכילים אותך בחרא - לא יהיה גן עדן שם, תצטרך לעשות דברים שאתה לא רוצה לעשות (ניקיון, עבודות רס"ר), אבל שוב - כל אלה תורמים לאישיות שלך ומעצבים אותך ככה שאתה יוצא לעולם בתור גבר, ולא בתור ילד שסיים תיכון.

כשתהיה בן 60 לא ישנה לך אם עשית תואר ב-18 או ב-21, ישנה לך מה עשית בחיים - וצבא זאת חתיכת חוויה שאתה לא רוצה לפספס, אחרת מה תעשה כל החיים? תעבוד, תחזור הביתה עייף ועוד פעם מחדש? איפה הדברים ש"קצת" שונים מכל האווירה הרגילה של בית-ספר \ עבודה \ לימודים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשתהיה בן 60 לא ישנה לך אם עשית תואר ב-18 או ב-21, ישנה לך מה עשית בחיים - וצבא זאת חתיכת חוויה שאתה לא רוצה לפספס, אחרת מה תעשה כל החיים? תעבוד, תחזור הביתה עייף ועוד פעם מחדש? איפה הדברים ש"קצת" שונים מכל האווירה הרגילה של בית-ספר \ עבודה \ לימודים?

אז עדיף פשוט לאכול 3 שנים חרא ואז לעבוד כל החיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי החוק גם אסור להתנות את קבלתך לעבודתך בתנאי שתבצע בדיקת פוליגרף או בדיקת כתב יד. בפועל' date=' אפילו משרדי ממשלה בדיקות כאלו (ולמי שיצא לקרוא ידיעות אחרונות בחג, הייתה שם כתבה על כך שהבדיקות הללו לא שוות שום דבר ועל הקלות שבה ניתן להפליל אדם חף מפשע) ומצפצפים על החוק. חשוב לציין שנתקלתי במעסיקים שמעדיפים עובדים שלא עושים מילואים ומצד שני נתקלתי במעסיקים שמעדיפים רק אנשים ששירתו איתם ביחידה, מדובר בשני מצבי קיצון שרצוי להימנע מהם אך הם קיימים.

אני כן חושב שראוי ללכת לצבא ולעשות את 3 השנים כמו כל אחד אחר, לא רק בגלל שמדובר בתרומה למדינה אלא בעיקר בגלל שהצבא הופך נער לגבר (לפעמים בעל כורחו) ופשוט מראה לו איך להתמודד עם החיים במדינה.

[/quote']

מותר להתנות את קבלתך בסיווג בטחוני (לגיטימי לחלוטין במקומות מסוימים, אתה לא רוצה מהנדס ברפא"ל שילך ויספר הכל לסורים, נכון?), ואם זה סתם כי בא למעסיק, ואתה יכול להוכיח שהוא הפלה אותך רק בגלל זה, הוא יכול לשלם הרבה כסף בבית משפט. מובן שזה לא תמדי עובד ככה, אבל עם מספיק סבלנות אפשר יהיה לסחוט אותו כהוגן.

שאתה אומר משרדי ממשלה, סביר להניח שיש פה אלמנט של סיווג בטחוני, ובדיקת כתב יד זו יכולה להיות בדיקה פסיכולוגית, או התאמה למאגרים פליליים למען האמת (זה לא כדי להגן עליהם, אלא להראות לך שיש סיבות לגיטימיון לביצוע הבדיקות האלה. אלא אם אתה יודע משהו שאני לא יודע). וסתם שתדע, פוליגרף לא קביל בבית משפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אציג לך פאן אחר של הצבא מלבד כל החרא שיש בו (והאוכל הנוראי.. :lol:). אם תבוא לצבא בראש של- "למה לי עכשיו , לבזבז 3 שנים והכל.." אז זה מה שלרוב גם תקבל. רוב האנשים שבאים במצב רוב "טוב" גם יוצאים בסוף מרוצים. אני לא אומר שאסור לך להיות בבאסה כשתגיע לצבא אני רק מנסה לומר שכשתגיע לשם אתה תכיר חברים אם תרצה ואם לא, חברים שלרוב תשמור איתם על קשר/ יצא לך להתקל בהם בדרכים וחלקם עשויים להפוך לחברים שלך עד המוות, על זה נאמר- "חברים לנשק" :silly:.

אתה צריך להבין שאתה תמיד יכול לומר שזה בזבוז זמן ועדיף אוניברסיטה ולעבוד והכל אבל אם תבוא בגישה הזו זה מה שתקבל בסוף ואתה בסוף תצא מהצבא בראש של- "בזבזתי את הזמן"..

אני אישית אמליץ לך ללכת לעשות כי זה חוויה כשל עצמה כמו עוד חוויות שכל אדם שחי במדינתנו רצוי שיעשה(טיסה לפולין וכו'..).

בהצלחה במה שתעשה בצבא! :xyxthumbs:

נ.ב-

רק שאל תתחיל לנו עכשיו דיונים אם כן או לא וכאלה כמו כל שני וחמישי כי בשלב מסוים תגמור גמור בצינוק הטריידזון.. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לסכם חלק מהדברים שנאמרו כאן.

בסופו של דבר זה מאוד תלוי בבנאדם כשזה נוגע לגיוס ואי אפשר לדעת מה זה יעשה לך.

יש כאלה שזה יהרוס אותם כי הם לא מתאימים, יש כאלה שזה יעשה להם טוב.

בנאדם שמלכתחילה הוא "פחות איכותי" לא יעשה ,

למרות שגם כאן יש כאלה שמכורח החיים שלהם לא יכולים לעשות והם עדיין "איכותיים".

אבל בוא נשים את זה בצד שניה.

כפי שאני רואה את זה, אנחנו חיי במדינה מיוחדת.

מדינה בעלת ערכים מסויימים ו"טוב" שאין ברוב הדינות האחרות.

אתה מסתכל על העניין של לעשות ב"מה זה יתרום לי?", אבל אתה לא צריך להסתכל על זה ככה,

כי זה מה שמיחד ומאחד אותנו כעם יהודי - עצם ההתגייסות לצבא, עזרה הדדית הסתכלות על איך אני יכול לתרום למישהו חוץ מלעצמי.

בשאר המדינות שבהן לא צריך , אנשים תמיד יעדיפו לא לעשות כי הם תמיד יסתכלו מה זה יכול לתרום לעצמם.

כמו שאני רואה את זה אנחנו מיום ליום מנסים להיות כמו שאר העולם ואנחנו נהרסים.

הערכים היהודיים והמנטליות מתחילים להעלם והרצון להצליח והאנכויות רק גדלים.

בסופו של דבר אתה צריך להתסכל איזה סוג בנאדם אתה, יהודי שגאה במקור שלו, למרות ההנהגה המושחתת שגורמת למרומור הולך וגובר בקרב העם,

ורוצה להתגייס?

או אחד שרוצה רק באינטרסים האישיים שלו ולא מעניין אותו כל זה.

במקרה הראשון הצבא בהחלט יעשה לך רק טוב, יבגר אותך, יתרום לך חוויה שבחיים לא תשיג באף מקום ותחשוב שזה רק שלוש שנים מהחיים שלך.

זה כלום.

במקרה השני עדיף לך לטוס לחול ולחיות שם כי אתה תצליח הרבה יותר ממה שאתה תצליח פה והצבא לא יתרום לך יותר מידי, ועדיף לצבא לא לקבל אותך כי זה יהיה בזבוז זמן.

אז בסופו של דבר, זה הכל איך אתה מסתכל על הדברים.

ואני רוצה לציין שזה השורש של העניין והמנטליות, יש אפשרות לעשות גם משהו מקצועי בצבא כמו במודיעין וכל מיני דברים אחרים ואז זה יתרום לך מאוד גם לאינטרס האישי שלך בחיים, בלי קשר אם אתה רוצה לתרום או לא, ועוד, ועוד...

זהו בנתיים, בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה לעזאזל שירתת ?

ההצגה העגמומית שלי של הצבא בנוגע לאכילת חרא מלוא החופן וקני רוס"ר משומנים העושים את דרכם במעלה מערכת העיכול נוגעת יותר למה שהאדם הממוצע עובר בשירות שלו מאשר מה עבר עליי בשירות שלי.

כפי שכבר ציינתי בדיון של Chameleon בנוגע לשאלת היותו משתמט (הוא לא), שירתתי בתור ע.ק.אג"מ של יחידה עורפית בפיקוד צפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה שאומרים בצבא "אוכלים חרא"?

זה לאכול חרא במלוא מובן המילה.

תורנויות, שמירות, נקיונות, מסדרים, טפלש"ים, שירותים, סרסופים, עבודות רס"ר, אימונים, לגרז, לשמן, לילות לבנים, לישון מעט שעות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אגיד לך ככה בזמנו גם לי לא בער להתגייס ... חשבתי למה לי ? יהיו מספיק שיעשו את העבודה חוץ ממני (תופעת ההשתמטות היתה פחות ניכרת כשאני התגייסתי) בסופו של דבר הלכתי לקרבי (למרות שהיתה לי ברירה).

אז עוד בחצי שנה הראשונה היה ממש גרוע ותמיד העסקתי את עצמי באיך לצאת מהצבא...ביום בהיר אחד חשבתי ... אולי נעשה משהו מועיל ואז שמתי לב שאני מוקף באנשים טובים שתוך חודש נעשו לחברים הכי טובים שלי מיותר לציין ששאר השירות עבר מהר מאוד.

וזהו יצאתי מהצבא,כמובן שעם החבר'ה ששירתי איתם שמרתי על קשר (שהכירו לי את אישתי)אבל הטוויסט קרה שיצא לי לדבר עם אמא שלי ושאלה אותי מה אני עושה הלאה (בתיכון לא היה לי חשק ללמוד בכלל וגם לא ממש למדתי למרות זאת הוצאתי בגרות מלאה סבירה-) כאמרתי שאני רוצה ללמוד ולעשות תואר אקדמאי היא לא האמינה ולאחר מכן שנינו הבנו שהצבא שינה אותי - 5 שנים לאחר אותה שיחה קיבלתי את התואר במשפטים (בהצטיינות) כמו כן הבגרויות שלי היו ברמה שאפשרו לי ללמוד .

כך שבמחשבה לאחר (כיום אני בן 33) הצבא הוא זה שסידר לי את החיים.

אני יודע שאני לא מייצג את הרוב אבל אני יודע שיש עוד רבים כמוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא לא סידר לך את החיים. אתה הוא זה שסידר אותם.

אוליי הצבא גרם לך להסתכל על הדברים קצת בצורה שונה לתת להם משמעות שונה , פקח לך את העיניים, ביגר אותך.

אבל השינוי הגדול נעשה על ידך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא לא סידר לך את החיים. אתה הוא זה שסידר אותם.

אוליי הצבא גרם לך להסתכל על הדברים קצת בצורה שונה לתת להם משמעות שונה , פקח לך את העיניים, ביגר אותך.

אבל השינוי הגדול נעשה על ידך.

אתה די הסכמת עם מה שהוא אמר...

"אוליי הצבא גרם לך להסתכל על הדברים קצת בצורה שונה לתת להם משמעות שונה , פקח לך את העיניים, ביגר אותך"

...

בנוגע לנושא עצמו -

בדיוק כמו שחיילים שהתגייסו לפניך וחיילים שמשרתים כיום וחיילים שיתגייסו בעתיד,

רק בגלל זה, (לפי דעתי) חובה עליך גם כן להתגייס.

כפי שחיילים לפני זמנך נתנו את החיים שלהם כדי שיהיה פה מדינה וכדי שהמדינה תמשיך להיות כפי שהיא (קיימת..),

מחובתך עליך להתגיס ולהמשיך את ה"שושלת" (...).

אני אפילו לא נכנס לזה שמליוני הערבים שמקיפים את ארץ שונאים אותך ורוצים שתמות..

זה כבר מובן מאליו.

כמו-כן, אין טעם להכנס לזה האם יצא לך משהו מהצבא או לא - זה בונוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...