צבא והחיים שאחרי.... - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צבא והחיים שאחרי....

חן מ

Recommended Posts

• תגובות 348
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תראו, ההתאמה של בן אדם למערכת הצבאית היא מאוד מאוד מאווווד אינדיבידואלית. לאחד יתאים להיות ג'ובניק ולאחר יתאים להיות קרבי. יש כאן כל כך הרבה משתנים שפשוט אי אפשר כמה שלא תרצו לבנות תבנית מסויימת כמו אם הוא לא מתאים לפה אז שילך לשם או משו בסגנון. אופי השרות של בן אדם תלוי בהרבה מאוד דברים כמו מאיזו משפחה הוא בא, איזה אופי יש לו, איזה שאיפות יש לו, מי הוא רוצה להיות בצבא, מי הוא רוצה להיות בעתיד, מה המוטיבציה שלו, מה היחס שלו למערכת הצבאית, מה היכולות הגופניות שלו, מה הבעיות שיש לו בבית וכו' וכו' אפשר להמשיך עוד שעה. אני אגיד לכם מנסיוני האישי שאני לא הלכתי לקרבי בצבא כי פשוט ידעתי שאני לא מתאים לשם מבחינה מנטלית, אני פשוט לא הייתי שורד את הלחץ הנפשי שיש שם ואתם יכולים לקרוא לי סמרטוט או איך שבא לכם.

עכשיו אני תקוע כקל"ב ליד הבית שטוחן שמירות וחוץ מזה לא עושה כמעט כלום. הצבא פשוט החליט שאם כל הבגרות שיש לי הוא ידחוף אותי להיות מכונאי. אני לא נהנה מהשרות שלי והמעט שאני תורם לצבא אי אפשר לקרוא לזה תרומה כי בתכלס זה רק שמירות. אבל הבעיה העיקרית היא שכמוני יש עוד אלפים בצבא בגלל החוסר יעילות מוחלט של הצבא. כשנותנים לבנאדם לעשות 3 שנים משהו שהוא לא אוהב או אפילו יותר שונא ועוד אם אנשים שהוא לא יכול לסבול נוצר בתעיה שגורמת לבנאדם לתהות למה לו לסבול ככה ופשוט לצאת מהצבא או בכלל להמנע מהמצב הזה ולא להתגייס בכלל.

מה שאני מנסה להגיד בעצם זה שאם אתה לא קרבי אז הצבא פשוט לא סופר אותך ואת הבקשות שלך אלה דוחף אותך לתפקיד מעפן ל3 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה...באירופה אין מדינות קטנות?קפריסין לא מדינה קטנה?איטליה לא מדינה קטנה?למה שם אין להם חוק שירות ביטחון?

מצחיק אותי שאתה שואל אם יש מדינות קטנות באירופה ונותן את איטליה.. על הולנד,בלגיה,אוסטריה,שוויץ, לוקסמבורג, צ'כיה ומספר ערי מדינות בגודל תל אביב (ואפילו קטנות יותר) אני מניח לא שמעת? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל האנשים בתפיסה הזאת, צאו ממנה!

אתם לא הולכים לצבא כדי לעשות חיים או כדי להיות טובים יותר.

לצבא יש מטרה אחת וזה שמחר הערבים לא יאנסו את אמא/אחות שלך וירצחו אתכם ויזרקו לים.

ברגע שאתה מגיע לגיל 18, זה הגיל שבו בנאדם צריך להפסיק לחשוב על עצמו ל 3 שנים ולהתחיל לחשוב מה הוא עושה כדי שהמשפחה שלו וגם מליון המשפחות האחרות שחיות בארץ ימשיכו לחיות - פשוט ככה.

אם אתה רואה שאתה באמת באמת לא מתאים לשירות צבאי אז עדיף שללא תתגייס.

ובניגוד לתפיסה, גם ג'ובניקים צריך וגם ג'ובניקים תורמים.

כמובן שאני לא מתייחס לכל מאות התפקידים המונפצים שיצא לי לראות במשך שירותי רק בגלל שאין איפה לשים אנשים שעושים בעיות.

אם אתה הולך להתגייס, תתגייס למקום שבו אתה חושב שתתרום הכי הרבה גם אם זה ג'ובניק.

סיימת שלוש או כמה שעשית שנים בשירות מלא?

עכשיו תמשיך לחשוב מה אתה עושה עם החיים שלך ותלך ללמוד או לא יודע מה, ותעשה את זה בראש שקט כי אתה יודע שיש מי ששומר עליך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע,אתה לא מסכים שגם מי שלא בקרבי יש לו מה לתרום לצבא?

איך הגעת למסקנה הזאת ?

כל תפקיד שתעשה ותעשה אותו על הצד הטוב ותמלא אותו כמו שצריך - תורם מאוד.

אבל יש תפקידים בצבא שמנפיצים לאנשים בשביל "שיעשו צבא"...

כמו כל מיני סגן מש"ק חדר בקרייה וחרטאות כאלה או אחרות.

ויש אנשי מודיעין ותצפיתניות שבלעדיהן היו נהרגים לנו חיילים ומחבלים היו חודרים...

אבל בסוף, כל המערך הצבאי נועד בשביל אותו חייל בטנק/במטוס/בסיור ולדעתי אלה התפקדים עם הכי הרבה הקרבה והכי הרבה "יוקרה", כמובן שאם אתה מתאים לעתודה או מתאים למודיעין או למחישוב ואתה יכול לתרום שם המון וזה מתאים לצבא אז שיהיה המון בהצלחה... זה לא פחות חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאילו בואו נגיד יש אותי שהלך לצבא סיים 3 שנים ועכשיו מתחיל את החיים האזרחיים,ויש בן אדם X שנמצא בצרפת וסיים תיכון והולך עוד כמה זמן לקולג'..אז איזה יתרונות יש לו עליי חוץ מזיה שהוא יגמור לימודים אקדמיים לפניי?

סליחה אבל זה חורג כבר גבולות. מה הבעיה שלך? איזה יתרונות יש למישהו צרפתי שלא שירת בצבא? מה זה משנה, מה אתה עושה איתו תחרות ויש פרס בסוף? כאילו פאק, אני מתחיל לחשוב שאולי באמת כדאי שלא תתגייס כי תעשה עוד יותר נזק מתועלת. :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אור עוד לא הבנת שזה לא הקטע בצבא-הקטע הוא שאתה תלך לצבא ואחרי 3 שנים יגייסו מישהו שהיה בדיוק כמוך בן 18 שצריך להגיע לשם

ואז אתה תצא ויבוא מישהו חדש,זה כל הזמן הולך ובא ובא והולך

אבל שנייה בוא ננסה לחזור לנושא של הכותרת-אחרי שסיימתי שירות מלא,תיהיה לי תרומה כלשהי מיזה?ואני לא מדבר רק במובן האישי,של התבגרות וכו',אני מדבר במובן של למצוא עבודה,להתקבל לאוניברסיטה,לעבור לגור בחול אם זה יקרה וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אור עוד לא הבנת שזה לא הקטע בצבא-הקטע הוא שאתה תלך לצבא ואחרי 3 שנים יגייסו מישהו שהיה בדיוק כמוך בן 18 שצריך להגיע לשם

ואז אתה תצא ויבוא מישהו חדש,זה כל הזמן הולך ובא ובא והולך

אבל שנייה בוא ננסה לחזור לנושא של הכותרת-אחרי שסיימתי שירות מלא,תיהיה לי תרומה כלשהי מיזה?ואני לא מדבר רק במובן האישי,של התבגרות וכו',אני מדבר במובן של למצוא עבודה,להתקבל לאוניברסיטה,לעבור לגור בחול אם זה יקרה וכו'

ושוב אני חוזר תפסיק לחשוב על מה זה יועיל לך כי אם אתה חושב ככה אולי עדיף שלא תתגייס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שחיי את החיים בצורה של "מה יתן לי אם אני עושה א'" "מה יתן לי אם אני עושה ב'" וכו'לא מגיע רחוק. אל תכניס את עצמך להשלאיה שאם לא היה או היית גר במדינה אחרת, היית ישר רץ לעשות תואר ראשון אחרי הלימודים, ואז ישר מוצא עבודה עם וטלפון צמוד. כי אתה לא, כי לפני שהיית הולך ללמוד היית שואל את עצמך: "מה יתן לי 4 שנים ללמוד? בשביל להשקיע מאמצים וכסף, גם ככה למדתי כבר 12 שנה כמה אפשר" וכו'. הבעיה שלך היא לא עם "ביזבוז" 3 שנים בצבא, אלה בגישה לחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאם הייתי גר במקום אחר אחרי בית ספר הייתי לוקח איזשהי הפסקה פרק זמן מסויים,אבל כאילו פה הצבא זה בעצם הפרק זמן הזה שהוא יזום על ידי המדינה והוא משהו שהמדינה צריכה אותו,במקומות שאין כל אחד לוקח לעצמו את ההפסקה לתועלתו האישית,זה מה שאני מנסה להסביר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאם הייתי גר במקום אחר אחרי בית ספר הייתי לוקח איזשהי הפסקה פרק זמן מסויים,אבל כאילו פה הצבא זה בעצם הפרק זמן הזה שהוא יזום על ידי המדינה והוא משהו שהמדינה צריכה אותו,במקומות שאין צבא כל אחד לוקח לעצמו את ההפסקה לתועלתו האישית,זה מה שאני מנסה להסביר

כמו מה? מדינות אפריקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאם הייתי גר במקום אחר אחרי בית ספר הייתי לוקח איזשהי הפסקה פרק זמן מסויים,אבל כאילו פה הצבא זה בעצם הפרק זמן הזה שהוא יזום על ידי המדינה והוא משהו שהמדינה צריכה אותו

:kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

תפסיק לחשוב שאתה עושה טובה למדינה כשאתה מתגייס לצבא.

לא תתגייס - יאכלו אותך חיי בכל מקום שתגיע אליו (וטוב שכך!)

המדינה צריכה את הצבא כדי להגן על האזרחים.

אולי אחרי שתהיה נוכח בפיגוע טרטור או פיצוץ אוטובוס, תבין מי צריך את הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קראתי די בריפרוף ומה אני יגיד לכם 3 שנים לפח מה כבר לקחתי מהצבא?...(קרבי)

להחזיק נשק מגניב!

להרגיש בסרט אמירקאי (ולהבין רמבו זה לא כיף!)

סלנגים ליום יום (שבוז)

להבין למה בלי קצונה חחח

ללמוד דברים שלא ידעתי על עצמי

פשוט המון קשרים

קצת לא יזיק

חברים מאוד טובים

גאווה עצמית (הרגשה טובה שתרמתי)

בנה לי אישיות הרבה יותר חזקה

למדתי הרבה שטוית דיי מענינות

חוויה לכל החיים שגם בגיל 40 אני יזכר עם החבר'ה איך היה....

טוב נו אולי שכחתי לציין עוד משהו אז לא כזה ביזבוז סה"כ אני חייב להגיד שאני לא אהבתי את הצבא את האנרכיה ששם

את היחס, אוכל... והרבה שטיות כמו לסגור שבת ובלה בלה למצוא מינוסים זה לא בעיה

אבל לסיכום בחיים לא היתי מוותר על החוויה

כל הזמן הזה זה תרם כל כך הרבה אולי לא כספית אבל נפשית!

אולי בלי אנשים בגילי כבר סיימו את התואר עובדים בעבודות ואולי עוד מעט משפחה

אבל הם בחיים לא ידעו את מה שאנחנו הרגשנו עברנו וזה פשוט משו שיהיה איתי תמיד בלי הצבא אולי היתי בן אדם שונה כיום בלי הבטחון המוגבר

ותפסיקו כל הזמן לחפש מה הבמדינה יכולה לעשות בשבילכם אלא מה אתם יכולים לעשות בשביל המדינה!(ניראה לי נשיא כלשהו אמר את זה)

אנחנו המדינה וכמה שנתרום יותר כך זה יחזור אלינו...והמדינה שלנו תיהיה יותר חזקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...