מהירות נפילה מקסימלית? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות נפילה מקסימלית?

דיוגנס

Recommended Posts

• תגובות 111
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מאמין. אולי כבר תהיה ענייני ותביא משפט אחד שגוי שלי.

עריכה: אני הולך להתקלח בלב שקט, אני בטוח שעד שאחזור תספיק לקרוא את כל הדיון מחדש ולהצטער שטעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי יא מעצבנים אתם שניכם צודקים כי אתם לא מדברים על אותו דבר,

amd@ati אתה צודק כי קח נייר A4 מקומט לכדור ומטוס נייר מ A4 ברור ששניהם לא יגיעו באותו זמן.

The reaper אתה צודק אם לוקחים שני גופים זההים בצורה אבל שונים בגודל מחומר זהה, כמו מגהצים כדורים אבנים וכו'.

הכל זה עניין של אוירודינמיות ומקדמי חיכוך עם האויר, במקרה שלך (reaper) מקדמי החיכוך זההים...

מקווה שפתרתי לכם את הויקוח הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Amd@Ati - רד מהעץ שטיפסת עליו, אתה טועה.

שני עצמים עם התנגדות שווה לאוויר ומסה שונה לא יפלו יגיעו למהירות נפילה מקסימלית שווה.

עצם מגיע למהירות מקסימלית כאשר הגרר מהאוויר שווה בכוחו למשקל העצם. ככל שמשקל העצם גדול יותר כך הגרר צריך להיות גדול יותר.

הגרר תלוי בהתנגדות העצם לאוויר, וב(ריבוע) מהירותו, ומכיוון שההתנגדות שווה - עצם השוקל יותר יגיע למהירות מקסימלית גבוהה יותר.

אם אתה עדיין לא מבין אפשר להראות את זה דרך המשוואות בקלות.

חוץ מזה אתה גם טועה בקשר לניסוי גלילאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממשיך? הנוסחא שהבאת כרגע היא לגרר בתוך נוזל, בעוד שאני דיברתי על נפילה באוויר - גרר באוויר. אתה נכנסת לרחוב חד סטרי אני מציע שתעשה פרסה.

אין שום הבדל בין נוזל לאוויר שניהם מתנהגים באותה צורה, מכניקת נוזלים מתייחסת לגז כמו לכל נוזל(חוץ מדברים הזויים כמו נוזלים לא ניוטוניים, סופר נוזלים ושאר הירקות שלא קשורים עכשיו)

המהירות המקיסמאלית שגוף בנפילה חופשית יגיע אליה בנוזל(או גז למקרה שעדיין לא הבנת שאוויר זה סוג של נוזל) תלויה במאסה של הגוף, תאוצת הנפילה החופשית, מקדם החיכוך שלו, שטח הפנים שלו, ודחיסות הנוזל שהוא נע בו.

6e306f943fc864e7ee41a1b3a7f16172.png

ולכן המהירות המקסימאלית של הכדור הכבד יותר גבוהה יותר, מה שאומר שהוא ייפול מהר יותר...

Jaman אתה טועה - המהירות המירבית של שני עצמים בעל אותה התנגדות לאוויר תיהיה זהה.

ול-yogi01 , תודה שניסית לעזור אבל לא התייחסת למה שאמרתי במדוייק.

וואי וואי וואי אין דבר כזה "התנגדות לאוויר" אתה יכול לחשב את הכוח שהאוויר יפעיל על אובייקט מסויים, במקרה הזה אין שום תלות במאסה של האובייקט אלא רק בדחיסות הנוזל, הצורה של האובייקט, שטח הפנים שלו והמהירות שלו. אבל יש את הכוח שהאובייקט מפעיל על האוויר וזה כן מאוד תלוי במאסה שלו כיוון שF=MA וכאן הבעיה שלך במקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער, אך אתם ממשיכים לטעות. גליליאו טען שמהירות הנפילה החופשית אינה תלויה במשקל. מישהו לא מסכים?

בוואקום

גלילאו לא עסק במכניקת נוזלים, אתה לא יכול להוציא את מאסת האובייקט מהמשוואה של מהירות מקסימאלית....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנמק!!!

תגיד לי אתה עושה צחוק יש לך את המשוואה למהירות מקסימאלית למעלה................

6e306f943fc864e7ee41a1b3a7f16172.png

והסבר פשוט יותר להבנה גם כן...

המשוואה לכוח שמפעיל הנוזל על אובייקט

7613c56c8438ae8fa328dcbd4f4f4e7c.png

פה בהחלט אין שום מאסה

הכוח שמפעיל האובייקט על הנוזל

F=MA כאן יש מאסה

ניוטון למדנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען שאם ניקח שני כדורי ברזל בעלי נפח זהה ומסה שונה, ונפיל אותם תאורתית מגובה אינסופי (גם באוויר) כשהם נתונים לכוח משיכה זהה, הם יגיעו למהירות מקסימלית שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...