כיצד ניתן לצמצם תהליכי TCP הגוזלים רוחב פס? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד ניתן לצמצם תהליכי TCP הגוזלים רוחב פס?

bariko

Recommended Posts

שלום רב,

יש לי חבילת גלישה של 5MB/512KB דרך נטוויז'ן וחברת .

עשיתי בדיקת מהירות הורדה באתר של נטוויז'ן, והתוצאה היא בערך 230 קב"ש, כאשר זה אמור להיות בסביבות ה- 640 קב"ש בהתאם לחבילה שלי.

שוחחתי עם התמיכה של נטוויז'ן, ובעזרתם נבדקו כל מיני הגדרות, והמסקנה היא שיש אצלי רוגלות ותוכנות נסתרות שגוזלות רוחב פס, מבלי שאדע מכך.

לפי דבריו של התומך , מספר ה-TCP בויסטה, לא צריך להיות יותר מ- 6, ואצלי זה הרבה יותר מכך, כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת:

tcp.th.jpg

השאלה- כיצד ניתן לצמצם את המספר הזה, בכדי שלא "ישדדו" ממני רוחב פס?

אגב אני משתמש בתוכנות ההגנה NORTON ANTI-VIRUS ,ו- SPYBOT

בעבר השתמשתי גם ב- AD-AWARE, אבל לבסוף נאלצתי להסיר את התוכנה מהמחשב, בגלל בעיות שונות...

תודה ושבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

באמת קצת מוגזם.

תרשום ב-cmd את הפקודה:

netstat -b

והיא תפרט לך בדיוק אילו אפליקציות/קבצים ניגשים בחיבור - ייתכן ותמצא משהו לא תקין.

בין השאר, השתמשת ב-HijackThis ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שם לב שבתמונה רואים שפתוח אצלך ה utorrent, כן?

אין שום דבר מוגזם בכמות החיבורים הזו כל עוד פתוחות לך תוכנות שעושות שימוש ברשת,

(דפדפן, אייסיקיו, מסנג'ר, סקייפ וכל דבר אחר שמדבר עם העולם)

בטח ובטח כשמדובר בתוכנות הורדה P2P כמו יוטורנט,

אני גם ממש לא מתפלא שקיבלת תוצאה של מהירות לא תקינה כשאתה מוריד טורנטים בזמן הבדיקה.

כמו שדני ציין, אתה יכול להשתמש ב netstat -b בשביל ממש לראות את הפרוססים שאחראים על החיבורים הפתוחים.

דרך יותר נוחה לדעתי היא להשתמש באפליקציה המצויינת TCPview מבית sysinternals

(חינמית ולא דורשת התקנה - זה קובץ EXE בודד)

בכל מקרה, אם אתה רוצה לבדוק תקשורת עם netstat

הדרך הנכונה לעשות את זה היא לסגור כל שמשתמשת ברשת או שאתה חושד שמשתמשת ברשת או מדברת עם העולם,

להמתין 5 דקות כדי שכל החיבורים החצי-פתוחים (אלא שממתינים לתשובה ממקור חיצונים) יקבלו timeout וייסגרו

ורק אז להריץ netstat.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות שלכם.

באמת פשלה שלי שעשיתי את הבדיקה , כאשר היוטרנט פתוח :kopfpatsch:

אבל האמת שזה לא משנה הרבה. כרגע עשיתי את הבדיקה שוב, אחרי שביצעתי ריסטרט למחשב, כל התוכניות סגורות, ובלי חיבור לרשת- התוצאה כמעט זהה.

כמובן שכאשר עשיתי את בדיקת המהירות בפעם הקודמת, כל התוכנות היו סגורות, כולל יוטרנט. אני לא עד כדי כך טיפש :)

עשיתי את הבדיקה שדני המליץ לי (שוב , אחרי ריסטרט, כשהכול סגור, וללא חיבור לרשת) ולהלן התוצאה:

netstat1.th.jpg

בכל מקרה- ממש לפני כתיבת הודעה זו, ביצעתי בדיקת מהירות נוספת באתר של נטוויז'ן, וכעת קצב ההורדה הממוצע, הוא 600 קב"ש.

אמנם זה קצת פחות ממה שאמור להיות, אבל כבר הרבה יותר טוב ממה שהיה קודם.

גם מבלי להבין הרבה במחשבים, אפשר להגיד שהמסקנה המתבקשת היא, שבעיית ריבוי ה- TCP, היא שולית בלבד, כי עובדה שכרגע הגעתי למהירות של 600 קב"ש, בדיוק עם אותו מספר TCP, כמו שהיה קודם.

ובכל זאת, אם אתם סבורים שמומלץ לצמצם את המספר הזה של TCP- אשמח לשמוע כיצד לעשות זאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את הבדיקה שדני המליץ לי (שוב , אחרי ריסטרט, כשהכול סגור, וללא חיבור לרשת)

ללא חיבור לרשת? כלומר ניתקת את הכבל או לא חיברת את החייגן או מה?

את הבדיקה אתה צריך לבצע כשאתה כן מחובר לרשת, אם אתה לא מחובר היא לא אומרת שום דבר.

באופן כללי בדיקה של כמות חיבורים פתוחים בכלל לא אומרת הרבה דברים, אין כאן שום אינדיקציה ישירה שיכולה להצביע על בעיה ספציפית במהירות

זו שיטה של מוקדי תמיכה לפשט בעיה מסובכת ובמקרה שהמהירות איטית ב-99% מהמקרים

(אם לא מדובר בבעית תשתית או ספק) מדובר ב spywareים או וירוסים וכיוצא בזה.

בכל מקרה- ממש לפני כתיבת הודעה זו, ביצעתי בדיקת מהירות נוספת באתר של נטוויז'ן, וכעת קצב ההורדה הממוצע, הוא 600 קב"ש.

600 זה סביר, למה זה לא 625 (מה שאמור להיות בחבילה של 5 מגה)?

כי ה qvodterminal.exe הזה שיש לך שם הוא ככל הנראה וירוס או תולעת (לפי גיגול קצר הבנתי את זה, אתה מוזמן לגגל בעצמך).

כמובן שמומלץ לנסות להסיר אותו ולבצע סריקות באמצעות תוכנות לאבטחת המחשב.

ובכל זאת, אם אתם סבורים שמומלץ לצמצם את המספר הזה של TCP- אשמח לשמוע כיצד לעשות זאת...

אין כזה דבר "לצמצם את המספר הזה של TCP"

זו פשוט רשימה של חיבורים מהמחשב שלך לעולם

זה שיש שם הרבה דברים לא אומר שזה "רע", זה אומר שיש לך שמופעלות שמדברות עם העולם או ממתינות למידע למשל.

כמות X של חיבורים לא מעידה על בעיה, היא מעידה על כמות X של חיבורים וזה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kidney_stonE כמה דברים:

1. עשיתי כרגע שוב בדיקת מהירות, וקצה ההורדה חזר לערכים קטסטרופליים, בסביבות ה- 300 קב"ש. בנוסף ביצעתי שוב את הבדיקה שהמלצתם, והפעם כאשר אני כן מחובר לרשת, ולהלן התוצאה:

netstat2.th.jpg

2 .האם תוכלו בבקשה להסביר לי כיצד להסיר את qvodterminal.exe, או לחילופין להפנות אותי לקישור שמדריך במדויק כיצד לעשות זאת?

האם נראה לכם שהווירוס הזה (או תולעת) יכול לגרום לכך שמהירות ההורדה תהיה פחות מחצי ממה שאני אמור לקבל?

3. לגבי כמות חיבורי ה- TCP, יש כאן רק בעיה אחת עם מה שאתה אומר: מבחינת התמיכה של ספקיות האינטרנט (נטויז'ן במקרה שלי), הנתון הזה כבר מהווה "תירוץ" לכך שאני לא מקבל את המהירות הרצויה, והם אפילו לא ממשיכים לחפש הלאה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 .האם תוכלו בבקשה להסביר לי כיצד להסיר את qvodterminal.exe, או לחילופין להפנות אותי לקישור שמדריך במדויק כיצד לעשות זאת?

האם נראה לכם שהווירוס הזה (או תולעת) יכול לגרום לכך שמהירות ההורדה תהיה פחות מחצי ממה שאני אמור לקבל?

program files\qvodplayer\qvodterminal.exe

לך ומחק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

xyo

אם הקובץ החשוד הזה קשור ל- qvodplayer, אז לא בטוח שמדובר בוירוס או תולעת.

אני מנוי באתר יפני שמשם אני צופה בסרטים און ליין באמצעות הנגן הזה.

יתכן שהסרת הקובץ, תפגע בתקינותו של הנגן.

TheReaper

אני משתמש ב- spybot כבר למעלה משנה, ומקפיד לעדכן ולבצע סריקה, אחת לשבוע.

אלא מה, בתקופה האחרונה משך הסריקה הוא פחות מדקה, בעוד שקודם תהליך כזה התמשך לפחות רבע שעה. פתחתי אשכול בפורום תוכנות, בכדי לברר אם התוכנה לא "נדפקה", אך לצערי אף אחד לא טרח להגיב:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=400171.0

בקשר ל-AD AWARE, גם בתוכנה זו השתמשתי (אפילו רכשתי רישיון חוקי), אבל אחר כך התחילו בעיות, ואמרו לי שתוכנה זו עלולה לגרום להתנגשויות עם נורטון אנטי-וירוס.

בסופו של דבר הסרתי את התוכנה, והיצרנים אפילו הסכימו לזכות אותי על התקופה שלא השתמשתי.

גם ככה, תוצאות הסריקה תמיד היו אותו הדבר, אף פעם לא התגלה אצלי שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה נטוויז'ן הם חארות זה ידוע... אני לא אעלה פה את הדיון של כמה הם חארות אבל רק שתדע שכשנגמרה לי התוכנית שהייתי בה בזמנו אמר לי אחד האנשים שם דבר כזה, ואני מצטט:

"תראה אין לנו מספיק רוחב פס כרגע, אנחנו בתהליכים של קניית עוד רוחב פס, ובכלל אנחנו קונים רוחב פס ואז הוא מתמלא ואז אנחנו קונים שוב ככה שיהיו תקופות שתרגיש שהאינטרנט מהיר ויהיו תקופות שתרגיש שהאינטרנט איטי"

ככה בדיוק הוא אמר לי והוא גם חטף על הראש מהאחראית אח"כ כי אמרתי לה שזה בכלל לא מעניין אותי ואני רוצה לקבל את מה שאני משלם עליו...

לאן אני חותר..? תנסה לקחת מחבר או ממשהו שמחובר דרך חברה אחרת ולא מתלונן על בעיות במהירות, תכנס עם היוזר שלו דרך המחשב שלך ותבדוק. אם תראה שהכל עובד טוב סימן שעוד אחד צריך להתנתק מנטוויזן כמו שהרבה חכמים עשו, אם תראה שלא טוב אז באמת יש אצלך איזה משהו במחשב... ואז אם באמת אין ברירה אולי מומלץ פירמוט להסיר כל צל של ספק ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yoavip

מבחינתי, המבחן הקובע הוא כאשר אני בדיקת מהירות באמצעות מחשב המדיה סנטר. זה מחשב שבכלל לא מחובר לרשת, אין עליו יותר מדי תוכנות, כך שבטוח שהוא "נקי" ונותן תוצאה מהימנה.

בבדיקה שעשיתי באמצעות מחשב המדיה סנטר, קצב ההורדה הוא בסביבות ה- 500 קב"ש, שזה עדיין פחות ממה שאמור להיות.

לפחות כרגע, אין לי צורך לבדוק דרך חברה אחרת, כי HOT למעשה הודו באשמה, ואמרו שאכן יש באזור המגורים שלי בעיות של עומס, שהטכנאים צריכים לפתור. הם אפילו הציעו לי פיצוי כספי.

לכן, אני קודם כל מחכה להגיע למצב שתוצאת בדיקת המהירות עם מחשב המדיה סנטר, תגיע לסביבות ה- 630 קב"ש.

לגבי המחשב שאצלי בחדר, כמובן שאם לא תהיה ברירה, אני אנסה לפרמט (יש לי גיבוי בסיסי מוכן של ארכוניס). אבל זה כבר צעד קיצוני, שאני משאיר כפתרון אחרון.

בינתיים, אני עוד מחכה לשמוע, אולי בכל זאת יש איזה יישום שיודע לאתר ולהסיר בהצלחה כל מיני רוגלות ותוכנות זדוניות, שמשתמשים ברוחב הפס...

תודה וחג שמח לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו בדקתי, ובאמת הפיירוול של וונדוס לא היה פעיל.

אני כבר לא זוכר למה, נדמה לי שפעם אמרו שלא טוב שגם הפיירוול של וגם זה של נורטון אנטי וירוס, יעבדו יחדיו.

חוץ מזה, אני לא מומחה גדול במחשבים, אבל סביר להניח שיש תוכנות זדוניות שיודעות לחמוק גם מפיירוולים למיניהם.

הפעלתי כעת את הפיירוול של . אבל מה לגבי רוגלות שאולי כבר חדרו? האם יש תוכנה שיודעת לאתר ולהסיר אותם?

יש אצלי תוכנה בשם GLARY UTILITIES שאני עושה בה שימוש מדי פעם בפעם. אבל אני לא יודע אם תוכנה זו מספיק חזקה, ואכן מסירה את כל התוכנות הזדוניות התופסות משאבי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו בדקתי, ובאמת הפיירוול של וונדוס לא היה פעיל.

אני כבר לא זוכר למה, נדמה לי שפעם אמרו שלא טוב שגם הפיירוול של וגם זה של נורטון אנטי וירוס, יעבדו יחדיו.

חוץ מזה, אני לא מומחה גדול במחשבים, אבל סביר להניח שיש תוכנות זדוניות שיודעות לחמוק גם מפיירוולים למיניהם.

הפעלתי כעת את הפיירוול של . אבל מה לגבי רוגלות שאולי כבר חדרו? האם יש תוכנה שיודעת לאתר ולהסיר אותם?

יש אצלי תוכנה בשם GLARY UTILITIES שאני עושה בה שימוש מדי פעם בפעם. אבל אני לא יודע אם תוכנה זו מספיק חזקה, ואכן מסירה את כל התוכנות הזדוניות התופסות משאבי ...

וואי, מה יהיה איתכם...

אחי, תתקין ZONE ALARM PERSONAL FIREWALL

תמחק את הנורטון הזה, זה תוכנה מזעזעת..

תתקין כאנטי וירוס את NOD32 או חבילה של ESET SMART SECURITY שגם עם פיירוואל בתוכה

ואז תגדיר את הפיירוול כך שיחסום הכל חוץ ממה שאתה פותח ידני

ואז לא משנה מה מי מו , איך מתי למה כיצד,

בכל מקרה - הפיירוול יחסום את הגישה לתוכנות האלה לאינטרנט

ואז מה הבעיה בכלל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שילמתי כסף על הנורטון, כך שלא אמהר למחוק תוכנה זו.

כאשר יפוג התאריך שבו אני עדיין זכאי לעדכונים, אוכל בהחלט לשקול תוכנת אנטי-וירוס חלופית.

יתכן שזו שאלת תם, אבל גם ב- FIREWALL של קיימת אופציה להגדירו כך שיחסום הכול חוץ ממה שפותחים ידנית, אז למה להעדיף

FIREWALL חיצוני :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...