שחזור מידע ממערך RAID0 - כל עזרה תתקבל בברכה - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שחזור מידע ממערך RAID0 - כל עזרה תתקבל בברכה

tmpusr

Recommended Posts

גונן, בדיקת הדיסקים שמחוברים לבקר SATA של אינטל בלוח עדיין מתצעת (אחרי ה-POST)? או לחילופין, הבקר מוגדר לרייד בביוס?

אני מניח שלא, אחרת לא היית יכול להתקין ללא F6. (הדרייבר של הרייד לא מובנה בהתקנה של XP)

ב-DQ6 שלי זה ככה, אז אני מניח שאצלך זה גם כן המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושש שלא הסברתי כראוי...

אני מעוניין להתקין XP חדש ללא RAID כלל על דיסק נפרד ואז להוסיף את מערך ה-RAID המקורי למערכת החדשה כדי לשחזר ממנו קבצים.

העניין הוא שאני רוצה לעשות זאת ללא העלאת דרייברים מהפלופי בזמן ההתקנה - אין לי כונן פלופי פעיל ו/או מדיה תקינה להעלות ממנה את הדרייבר.

רציתי לדעת האם ניתן אחרי התקנת XP נקיה ללא RAID וללא העלאת דרייברים בזמן ה-POST להוסיף את מערך ה-RAID המקורי ואם כן אז איך?

אם לא ניתן - האם יש חלופה לפלופי? יש אולי דרך לעשות את זה עם nLite בלית ברירה (סליפסטרים)?

* כשאני מגדיר בביוס RAID המערך מזוהה ע"י בקר הרייד אבל XP לא עולה, ככל הנראה בשל תקלה באחד הדיסקים.

* כשאני מגדיר DISABLE כל 3 הדיסקים מזוהים (2 של הרייד המקורי ואחד חדש) וניתן להתקין XP אם כי ה-RAID כמובן לא נגיד.

במצב זה לא ניתן להתקין את הדרייברים של INTEL RAID מהאתר של GB כפי שתיארתי לעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיסק היחיד שלך, ומערך הרייד יושבים על אותו בקר SATA.

לכן, ברגע שאתה מגדיר את הבקר לרייד בביוס, המערכת לא תעלה מהדיסק היחיד.

אם הרייד היה יושב על בקר שונה מהבקר שאליו הדיסק היחיד מחובר, לא הייתה שום בעיה, אבל היות והוא יושב על אותו בקר, אתה צריך להתקין את המערכת בעזרת הדרייבר.

נ.ב

לכן כשאתה מבטל את הרייד הווינדוס עולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני יכול להעביר את הדיסק הבודד החדש לפורטים של ה-JMICRON במקום לאלה של ה-ICH8R, לא? או שהאופציה בביוס שולטת על שניהם?

ואם זה יעבוד אני אוכל להעלות מערך ה-RAID ללא כל ה-F6 הזה?

בינתיים אני מתחיל להכין במקביל דיסק nLite חדש ולתוכו אני כבר אכניס גם את הדרייברים שלך ה-RAID. נראה איזה פתרון יבוא קודם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתם תהרסו לבחור את המערך לחלוטין עם כל הניסיונות שלכם , בלי פיתרון חד משמעי , תפסיקו להציע פתרונות , אם אתם לא בטוחים ב100 אחוז שתצליחו לעזור לו .

מה שאתה עושה זה כזה דבר :

1. מכין דיסק של .

2. מכין דיסק קשיח שלא קשור לעולם .

זה שלבים ראשונים .

שלבים משניים :

1. מנתק את 2 הראפטורים שלך מהבקר .

2. לא משנה שום דבר בביוס , שום הגדרה בביוס , לא נוגע בביוס .

3. מחבר את הדיסק שלא קשור לשום דבר ליציאת SATA 0 על הלוח שלך .

4. דוחף את הדיסק של הויסטה לכונן .

5. מתקין את הויסטה , אין צורך במספר סידורי , פשוט אתה צריך אותה עובדת . אין צורך בשום דריוור , היא תזהה את הדיסק הקשיח שיושב על הרייד בלי בעיה .

6. מסיים את ההתקנה .

7. מחבר חזרה את הראפטורים ליציאות SATA 2 וSATA 3 .

8. חשוב מאוד !!! נכנס להגדרות הICHR שלך , אחרי הPOST , תצטרך ללחוץ על CTRL + I כדי להכנס לשם .

9. קובע את הדיסק שלא קשור לשום דבר כדיסק bootable .

10. עולה לויסטה , נותן לה לזהות את המערך הRAID 0 שלך .

11. מעתיק את החומר , במידה והוא נגיש , לדיסק שעליו התקנת את מערכת ההפעלה .

12. מכבה את המחשב , ממש אחריות על הראפטורים , ובנתיים ממשיך לעבוד עם הויסטה .

14. אחרי שהדפוק יחזור מהחלפה , תתקין עליהם איך שבא לך , אם זה בSTRIPE או בבודדים , תחבר את הדיסק הלא קשור לכלום כמשני , ותוציא את החומר .

15. הצעה לכל מי שמנסה לעזור :

אם אתם לא יודעים , אל תעשו ניסויים על אנשים . אולי יש לו חומר חשוב מאוד על הדיסק , ובעקבות הצעה מיותרת הוא ילך ? ואז מה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב לא עולה בגלל "אותיות" של כונן שלו משתנה בחיבור ה RAID .

נסה הפתרון שנתנו עם ויסטה. אומרים שויסטה מסתדרת עם אות שונה.

ואולי יש בביוס אפשרות לשנות את הסדר של דיסקים, כך שרייד יהיה D ולא C .

אפשר גם להוסיף סתם קשיח, להתקין על D ואז להוציא C ולגדיר רייד. אבל

צריך לתקן קבצים של בוט על הרייד שהוא עכשיו C כך שמערכת תעלה מ D .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתם תהרסו לבחור את המערך לחלוטין עם כל הניסיונות שלכם , בלי פיתרון חד משמעי , תפסיקו להציע פתרונות , אם אתם לא בטוחים ב100 אחוז שתצליחו לעזור לו .

מה שאתה עושה זה כזה דבר :

1. מכין דיסק של ויסטה .

2. מכין דיסק קשיח שלא קשור לעולם .

זה שלבים ראשונים .

שלבים משניים :

1. מנתק את 2 הראפטורים שלך מהבקר .

2. לא משנה שום דבר בביוס , שום הגדרה בביוס , לא נוגע בביוס .

3. מחבר את הדיסק שלא קשור לשום דבר ליציאת SATA 0 על הלוח שלך .

4. דוחף את הדיסק של הויסטה לכונן .

5. מתקין את הויסטה , אין צורך במספר סידורי , פשוט אתה צריך אותה עובדת . אין צורך בשום דריוור , היא תזהה את הדיסק הקשיח שיושב על הרייד בלי בעיה .

6. מסיים את ההתקנה .

7. מחבר חזרה את הראפטורים ליציאות SATA 2 וSATA 3 .

8. חשוב מאוד !!! נכנס להגדרות הICHR שלך , אחרי הPOST , תצטרך ללחוץ על CTRL + I כדי להכנס לשם .

9. קובע את הדיסק שלא קשור לשום דבר כדיסק bootable .

10. עולה לויסטה , נותן לה לזהות את המערך הRAID 0 שלך .

11. מעתיק את החומר , במידה והוא נגיש , לדיסק שעליו התקנת את מערכת ההפעלה .

12. מכבה את המחשב , ממש אחריות על הראפטורים , ובנתיים ממשיך לעבוד עם הויסטה .

14. אחרי שהדפוק יחזור מהחלפה , תתקין עליהם מערכת הפעלה איך שבא לך , אם זה בSTRIPE או בבודדים , תחבר את הדיסק הלא קשור לכלום כמשני , ותוציא את החומר .

15. הצעה לכל מי שמנסה לעזור :

אם אתם לא יודעים , אל תעשו ניסויים על אנשים . אולי יש לו חומר חשוב מאוד על הדיסק , ובעקבות הצעה מיותרת הוא ילך ? ואז מה ?

יאבל - רב תודות על העצות!

לצערי הרב הן באו ככל הנראה מאוחר מדי כי כבר נגעתי בביוס והעברתי מ-RAID ל-DISABLE כדי להתקין על הדיסק החדש (ובכך ככל הנראה איבדתי את מערך ה-RAID לדעתי, כפי שחששתי שיקרה) :'(.

מצאתי איפשהו כונן פלופי עובד ודיסק ישן והצלחתי להעלות את הדרייברים של ה-RAID דרך F6 אבל דיסק ההתקנה של לא מוכן להתקין על הדיסק החדש בטענה שהוא לא "XP compatible" משום מה. כמובן שלמרות שהחזרתי את ההגדרה בביוס ל-RAID, הוא כבר לא מזוהה (הדיסקים מזוהים כ-non-RAID בתפריט של ה-ICH8R ומזה חששתי.

על זה נאמר "סוף מעשה במחשבה תחילה"... אמנם חשבתי וקראתי אבל לא מספיק כנראה.

ועכשיו...

1. יש איך לשחזר את ה-RAID המקורי? משהו כמו RAID Recostractor יעבוד?

2. מה הסיפור עם השגיאה הנ"ל (לא "XP compatible")? מוכר?

3. יש גרסת מומלצת לפרוצדורה הנ"ל?

כל עצה/המלצה, בעיקר מניסיון, תתקבל בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ביטלת את מערך הרייד בביוס עצמו או בבהגדרות של הבקר רייד ?

כי אם זה בביוס זה זה לא אומר שהמערך נמחק פשוט תשנה שוב ל RAID

אני מחזק את דבריו של Moog.

בשבוע שעבר חיברתי כונן רגיל (500GB) ב בטעות למערך RAID0 (במקום כונן אחר מתוך זוג דיסקים 500GB שרכשתי למטרה זו).

בדיסק היו כ 300GB של קבצים חשובים של מידע !.

לאחר שעליתי על הטעות, ביטלתי את החיבור שלו למערך ה RAID0

והוא חזר להיות דיסק [בלתי מזוהה] תחת מעה"פ בסטטוס לא פעיל. [פתחתי כאן POST בנושא]

התקנתי תוכנית שחזור בשם Recover My Files ושחזרתי את כל המידע שהיה לי על הדיסק תוך שעתיים...

אני לא בטוח שהיא תתאים לשחזור קבצים ממערך RAID כי היא תומכת במערכת קבצים בתצורת FAT ו NTFS.

אגב, מה תצורת מערכת הקבצים במערך RAID ??...

בכל מקרה, למיטב ידיעתי ניתן כמעט תמיד לשחזר את המידע מהדיסק כל עוד לא בוצעו בו פעולות כתיבה מחדש (ולפעמים גם אחרי)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתה התוכנה שנתתי לך ?

זה תוכנה של 100 דולר, אולי עושה את ההעבודה ?

איבן, איזה סוג קבצים מנהל מערך RAID (כמו FAT או NTFS וכדומה) או שזה תלוי במערכת ההפעלה ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע. אני חושב זה תלוי באדפטר וזה בטח לא FAT או NTFS

לגבי זה תלוי איך אתה הגדרתה FAT או NTFS .

RAID שקוף למערכת. האדפטר של רייד מטפל באירגון של קבצים על קשיחים ושולח אותם

לחלונות כאילו זה לא רייד בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ביטלת את מערך הרייד בביוס עצמו או בבהגדרות של הבקר רייד ?

כי אם זה בביוס זה זה לא אומר שהמערך נמחק פשוט תשנה שוב ל RAID

ביטלתי בביוס ולא בבקר ה-RAID אבל גם לאחר שהחזרתי את ההגדרה ל-RAID ה-ICH8R כבר לא מזהה את המערך.

ניסיתה התוכנה שנתתי לך ?

זה תוכנה של 100 דולר, אולי עושה את ההעבודה ?

עדיין לא... אין לי יותר מדי מוטיבציה לניסוי וטעיה אחרי כל הזמן שהשקעתי. גם תורה יגיע אני מניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע גישה אחרת,

שיחזרתי לפני כמה חודשים מערך RAID0 כשנשרף שעליו היה בקר.

הכנסתי את הדיסקים למחשב אחר, לא כמערך RAID, בעמצעות כמה תוכנות שסימלצו Soft RAID ושערכו פרמטרים של RAID הצלחתי להוציא את כל המידה.

כרגע אני בעבודה ולא זוכר את שמות התוכנות, אני אעדכן את השמות בערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...