רוצה להחליף זיכרונות, לא יודע אילו לבחור (פרטים בפנים) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה להחליף זיכרונות, לא יודע אילו לבחור (פרטים בפנים)

Pollik

Recommended Posts

יש לי כרגע של קינגסטון 2048MB, שני סטיקים של 1024MB 800MHZ עם תזמונים של 5-5-5-18.

אני מעוניין להחליף לנפח של 4GB ויותר מהיר. התקציב שלי הוא בערך עד 700 ש"ח עם אפשרות חריגה של עד כ-100 ש"ח (עדיף בלי חריגה).

אתם יכולים להמליץ לי בבקשה על מסויימים שיתאימו לצרכיי?

תודה מראש, אורי. (כן, אני מודע לבלבול המוח של ה-64BIT)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה המפרט הכולל שלך, אבל אלא אם כן אתה מנסה לעשות OC רציני למעבד עם באס 333 על לוח אם מאוד מתאים לאוברקלוק - אתה ממש, אבל ממש, לא צריך זכרונות מהירים יותר מאלה שיש לך. השיפור בתפקוד המחשב עקב התקנת זכרונות במהירות 1066, למשל, יתבטא באחוזים בודדים אם בכלל.

אם יש לך סלוטים פנויים במחשב, פשוט תקנה עוד סט זכרונות 800 בנפח 2GB ותתקין אותם בנוסף למה שיש. אם יש לך לוח עם 2 סלוטים בלבד, אז באמת תצטרך להחליף. בימינו 4GB במהירות 800 עולה כ270 שקל. מהיר יותר (מהירות 1000) אפשר למצוא ב300 וקצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שלי בכללי הוא Q9300 (ישן, הא?) ולוח EP35C-DS3R (גם לא הכי חדש).

הזכרונות האלו שיש לי עכשיו, הם לא שנועדו לאוברקלוק...

כרגע אני באוברקלוק של 3GHZ למעבד שהצלחתי להשיג בקושי עם הזכרונות האלו.

אני שואף להגיע ליותר כמו 3.20 או 3.40 אבל עם הזכרונות האלו אני לא יכול. אני יודע שיש עוד גורמים למגבלה הזו, אבל החלפת הוא הפתרון הכי זול בינתיים.

עוד שאלה, 1066 הם אוברקלוקרים יותר טובים מ-800, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אני באוברקלוק של 3GHZ למעבד שהצלחתי להשיג בקושי עם הזכרונות האלו.

בקושי? אתה כרגע עובד עם זכרונות 800 על מהירות 800 (באס 400, ואני מניח שיחס 1:1). מה בדיוק הקושי בזה?

אני יודע שיש עוד גורמים למגבלה הזו, אבל החלפת זכרונות הוא הפתרון הכי זול בינתיים.

צורת החשיבה כאן לא בדיוק מובנת לי. "מגבלה" זה לא משהו מצטבר. כאשר יותר מגורם אחד מגביל אותך, אתה תמשיך להיות מוגבל עד שכל הגורמים הללו יטופלו - כי העסק הזה שנקרא מחשב תמיד יעבוד בהתאם לרכיב האיטי ביותר (או המגביל ביותר, במקרה הזה).

עוד שאלה, זכרונות 1066 הם אוברקלוקרים יותר טובים מ-800, נכון?

גם כאן מדובר בבלבול מושגים. "אוברקלוקר טוב" הוא בד"כ רכיב שאפשר לעשות לו משמעותי, לא איתו. כרגע הזכרונות שלך אינם בOC. זכרונות 1066 גם לא יהיו בOC, אלא אם כן אתה מקרר את המעבד שלך עם משהו כמו חנקן נוזלי. הזכרונות נכנסים למצב כאשר הבאס עובר את המהירות הנומינלית שלהם. בשביל 800 מדובר ב400, מה שיש לך כרגע. מהנקודה הזו ואילך אתה יכול לעשות OC לזכרונות. בד"כ ניתן למתוח 800 עד באס 450 - שם כבר הלוח יגביל אותך סופית כנראה (ואגב, כל האמור הוא בהנחה שטמפרטורת המעבד לא תגביל אותך קודם!).

ועם זאת, בהמשך לנקודות הקודמת - אם מדובר על ללא מפזר חום אפילו ויש לך קרור טוב למעבד, יש מצב שעובדתית אתה צודק במקרה הספציפי הזה, והזכרונות הם אכן הגורם המגביל הראשון. ועדיין, כדאי שתחשוב האם שיפור של כ3-5% (כי גם את הזכרונות שלך כרגע תוכל למתוח לפחות עד 420 פלוס מינוס) במהירות המעבד, אם בכלל תצליח להגיע אליה עם שאר מאפייני המערכת ובפרט הקרור, מצדיק הוצאה של 350~ שקל לקניית חדשים (במקום ה150 שתעלה לך תוספת של 2GB למה שכבר יש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה אתה צריך עוד אוברקלוק?

לא חבל על הכסף?

מסכים.

בשביל עוד 400 מגה הרץ אתה רוצה להוציא 300 שקל? זה בקושי יתן לך שיפור...

וחוץ מזה, אתה יכול להמשיך עם הOC, כמו שאמרו פה כבר להרבה 800MHZ פשוטים לכאורה אפשר לעשות OC לא רע, עד 900 בערך...

אין סיבה לקנות חדשים מהירים יותר, אם אתה רוצה 4GB פשוט תקנה את הקיט הכי זול שתמצא וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לו 2GB והוא רוצה לשדרג ל-4.... אז למה שלא יוסיף עוד מעט ויקח כבר זוג 2GB במהירות גבוהה יותר וכך גם ימשיך את ה-OC שלו...? אני באמת לא חושב שזה ביזבוז כסף (ואני לא אומר את זה על כל דבר...) לדעתי קח אחד מאלו :

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=956

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=1071

ד"א... הוא צריך זיכרונות יחסית מהירים כי להזכירכם, המכפלה של Q9300 דיי נמוכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יתנו לו זיכרונות מהירים יותר אם יש לו זיכרונות במהירות נמוכה? כל הזיכרונות יפעלו במהירות הנמוכה.

גם אני חושב שעוד 200 מגהרץ למעבד לא יתנו הרבה, לא שווה להחליף את כל הזיכרונות בשביל זה. חוץ מזה כפי שנאמר אתה ככל הנראה בכלל לא ניסית להגיע ל-3.2 או 3.4, אולי הזיכרונות שלך מסוגלים לזה- ועד שלא תנסה לא תדע.

גם אני בעד שיקנה סטיק 2GB בודד הכי זול שימצא (בערך 120 שקלים)- או שניים של 1GB במחיר דומה (כ-60 שקלים לאחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא עוד לא יודע לאן הזיכרונות הקיימים מסוגלים לקחת אותו, אולי הם יקחו אותו עוד קצת.. ואז לקנות זיכרונות חדשים שיקחו אותו עוד קצת כבר יראה מאוד מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...