עזרה דחוף! P4 או AMD?!?!?! - עמוד 3 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה דחוף! P4 או AMD?!?!?!

X

Recommended Posts

חניבעל !!! שמו שמיים ה XP1600 אפילו מריץ יותר טוב את הפורס של ה וגם את הצורב......

רק חבל שהוא כמו פלטת שבת שמשאירה את האוכל חם על 50 -48 מעלות ולא כמו 37 מעלות !!! (בפנטיום 3 ולא 4 הדרעק).

לא הייתי עובד של אלה משווק של  מוצרי ועדיין אני עוסק בכך כי מאינטל באה הפרנסה (הרוב קונים אינטל) ואינטל תורמת לנו במילחמה באבטלה !!!

אבל ושוב אבל הפלטה החדשה שלי עובדת כמו שעון שוצרי ואן לה שום בעיות תאימיות כל שהם עים תוכנה או חומרה כל שהיא ......(ויש לי הרבה חומרה במחשב...) !!!

מה שנותר עתה לבחון זה רק אמינות המעבד לאורך זמן (לפחות שנה שנה וחצי ) עים הוא לא מתפרק מהחום וממשיך לתפקד לאורך זמן באופן המושלם בו הוא עובד עכשיו (ללא כל שהיא...) והאים האחריות של אזטק שווה משהוא.

אים הוא יתגלה כאמין אני עוד עלול לחשוב שגם אולי  בסוף יהיה לנו תהליך שלום (כי הרוב חושב אינטל ומילחמה והמיעוט חושב ....(מעניין מה הדעות הפולטיות של בעלי מחשבי ואינטל.....)

ועד אז הערבים ימשיכו להחרים את אינטל כי יש להם מפעל בישראל (למרות שהרי זו חברה אמריקאית שהם אמורים להחרים גם אותה) ובסוף יקימו חברת בעזה אולי יקראו לה סוהה (כמו אישתו של ערפאת) !!!

:lol: :lol: :lol:

ה שינה לי קצת את מצב הרוח (גם תנור קטן וגם כח עיבוד ענק לימי החורף)......

דן

cwm39.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה אומר ומה אדבר כבוד הרב...

רואים שזה מוכר בחנות ישראלית.. ;D

רק חבל שעברית טובה אין שגורה בפיו(או מקלדתו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שמה שאני הולך לומר עכשיו יגמור לי אולי את הקריירה פה בפורומים, אבל אני אמר זאת בכל מקרה.

דרך המחשבה של כשהיא בנתה את המעבדים עד היום(כולל את הXP) לא היית דרך מחשבה חדשה, שיכולה להביא לפרצית דרך בביצועים, אלא איך היא יכולה כרגע לשפר את הקוד הנוכחי של המעבד כך שהוא יכול לעבוד בצרוה אופטימאלית עם התוכנות של היום, ובטווח של עוד שנתיים, לא יותר מזה. לעומתה, כשאינטל תכננה את הפנטיום 4, וגם את מעבדי הפנטיום 3 היא תמיד חשבה קדימה, וזה נראה כאילו היא חשבה יותר מדי קדימה. מעבד הפנטיום 4 אולי עובד לאט עם תוכנות בעלות הקוד הנוכחי(אפילו חלונות XP), אבל בטווח של עוד ארבע שנים בערך, הפנטיום 4 אמור לתת ביצועים יותר טובים מהאת'לון XP הנוכחי. אבל, הדבר הזה לא צריך לעניין אנשים, ואני יודע שתיכף כל תומכי אינטל(יש כאן בכלל?!?) יקפצו ויגידו "הנה ההוכחה הפנטיום 4 הוא מעבד העתיד!". אולם, אין הדבר כך, זה לא משנה איך מעבד יתפקד בעוד 4 שנים, בספקולציה לכיוון התפתחות של הקוד הנוכחי למשהו חדש יותר, לכן לא נתן לומר את הדבר הזה בודאות.

אותו דבר היה עם מעבדי "העתיקים", כשאינטל התחילה להכריח יצרני תוכנה לכתוב קוד טוב יותר למעבדים בעלי טכנולוגיית הפנטיום(אני מדבר על פנטיום 1). המשיכה לדבוק ברעיון של ארכטיטקטורת ה486ים, ולכן היא המשיכה לייצר, זמן רב לאחר שאינטל הפסיקה לייצר, מעבדי 486 במהירויות של 100 ו120 מגה"צ, והמעבדים האלה, על קוד התוכנה שהיה אז נוכחי, עבדו יותר מהר ממעבדי פנטיום 75-120, שעבדו במהירות אפיק של 50-60 מגה"צ! ולמה זה הצליח לAMD רק בטווח הקצר? כי הם חשבו איך אפשר לשפר את הקוד הנוכחי, ולא חשבו קדימה. אבל, יש להדגיש, החשיבה של אינטל קדימה, לא אמרת שבהכרח זה מה שצריך להיות. מכאן, רובנו כבר יודעים את הסיפור, וגם CYRIX, שהייתה אז שחקנית יותר דומיננטית ממה שהיא היום, נאצלו להסב את המעבדים שלהם לקוד מבוסס פנטיום(הK5 של AMD ), והדבר לא הלך להם כ"כ. הם הצליחו להשיג ייתרון קל בארכיטקטורה של הK6-2, אבל עדיין הם "צלעו" טיפה מאחורי אינטל, אולם הסכום שהיה עולה K6-2 350 היה טיפ-טיפה יותר מחצי הסכום של 2 350, וזה מה שעשה את המעבדים של AMD כ"כ אטרקטיבים. אחרי זה AMD עשתה ניסיון אחרון עם הK6-3, שהיה בעל L2 Cache Ondie, אבל הבעיה שלו היית שהוא נפל בין הכסאות ולא זכה לפרסום רב. מכאן, נתן לראות, שכמעט תמיד, AMD שיחקה תופסת עם אינטל, והיא בסופו של דבר הצליחה לתפוס את אינטל עם המכנסיים למטה כשהיא הוציאה את הAthlonים הראשונים, שעבדו עד 300 מגה"צ יותר מכל פנטיום 3 שהיה לאינטל, והמעבד החדש של AMD "העיף את הדלתות" והרעיד את הבית.

אבל, שוב פעם, AMD ניצחה את אינטל על קוד התוכנה הנוכחי ולא העתידי! הפעם אינטל ניסתה לתפוס את AMD אבל לא הצליחה, לא עם הפנטיום 3 קופרמיין וגם לא במירוץ לג'יגה הרץ. המעבדים של AMD רק השתפרו והפכו יותר ויותר טובים, וAMD באמת שיפרה את הקוד שלה כל הזמן. לעומתה, אינטל רק נתפסה כל פעם עם המכנסיים למטה, עם הזוועות שהיו לה עם הRDRAM, הצ'יפסטים שנתקעים, וחוסר הפלטפורמה הרשמית ע"י אינטל עבור הפנטיום 3.

התשובה של אינטל למעבדי AMD המהירים הייתה הפנטיום 4, שגם-כן, לא עובר את מעבדי AMD בקוד הנוכחי, אבל יכול, בקונסטילאציה מסויימת לעבור אותם בעתיד. הבעיה היחידה, שהדבר תלוי איזה קוד התעשייה תחליט בסופו של דבר לאמץ, בעיקר כשהכל הולך להשתנות עם מעבדי ה64BIT, שבהם AMD הפגינה יכולת מחשבה מקורית יחד עם מחשב על העבר והוקד הנוכחי, שבסופו של דבר אילצה את אינטל להתיישר לפי הסטנדרטים שלה(של AMD ).

עריכה: שגיאות כתיב.

כל כך הרבגה שטויות כל כך מעט זמן...

א. מזה קוד? מזה קוד של המעבד? אני חושב שאתה מתכוון ל SSE ו SSE2 אז רק שתדע לידע כללי מה הם

אלא בסך הכל כמה פקודות הרחבה וכמה רגיסטרים שהתפקוד היחיד שלהם הוא בביצוע חישובים ביחידת העיבוד העשרונית

מה שנקרא FPU - Floating Point Unit. מקום שבו לאתלון יש יתרון עצום והפנטיום 4 צריך את ה SSE2

כדי בכלל להתחיל להתחרות עם האתלון... תעשה Sandra Cpu Benchmark (שמשתמש בכל ההרחבות לכל מעבד כולל SSE2) שבודק חישובי נקודה צפה (FPU) וחישובים שלמים (ALU) ותראה את הדגמים שנבחנו מראש איך פנטיום 4 במהירות 1.6 גיגה הרץ מקבל 833 נקודות בעוד אתלון במהירות של 1GHZ בלבד מקבל - 1375... איך זה? הממממ... אולי בגלל שאתלון הוא עליון מבחינה אריטקטורית כי יש לו 3 יחידות נקודה צפה? כן... והוא לא צריך אפילו SSE בשביל לעשות את זה....

חוץ מפקודות הרחבה ההבדל בין תוכנות שיכתבו בעתיד לבין התוכנות שכותבים היום הוא 0 כי כולם כתובות ב הקוד הבסיסי למעבדים... אני לא מכיר דרך שבה אתה יכול לכתוב שאיך שהוא יבצע יותר טוב עבור 4? אולי להשתמש ב...המממ פחות חישובים עשרוניים? באמת...

הדבר היחיד ש AMD משפרת זה את הארכיטקטורה של המעבד... ופנטיום 4 הוא הכל חוץ ממעבד חדשני - הוא מעבד בעל 20

שלבים של פייפלין שעשו טריק או שתיים כדי שהוא יראה טוב יותר למרות העובדה שיש לו פייפלין ענק שהסיכוי שתחטיא בו פקודה ותצטרך להתבצע מחדש (זה מה שקורה) הוא יותר מפי שתיים גדול ממעבדי אתלון... מה גם שלאתלון יש מנגנון ניחוש טוב יותר (brench tree Predection) איזה שלב בפייפלין צריך להתבצע בכל פעם...

הפנטיום 4 הוא לא מעבד חדיש הוא מעבד בהול שאינטל הוציאה הרבה לפני הזמן כי הפנטיום 3 נתקע ב 1 גיגה הרץ

והמעבר ליצור בשיטת 0.13 מיקרון היה לוקח לאינטל יותר מחצי שנה שבה היא לא הייתה יכולה להוציא כלום אפילו לא

את הטוטאליון... אז הוציאו מעבד שטרם השלימו את פיתוחו המלא - הפנטיום 4 שעכשיו מנסים לשים עליו פלסטרים

בדוגמת L2 CHACHE יותר גדול (NorthWood)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורקס שמורקס אפילו אטלון XP1600 עים SDRAM טוב (CAS2-2-2-2 ) יותר טוב מפנטיום3 1000 או 4 1700 !!!

ויש לו הרבה מעלות (גם בטמפרטורה בחורף  :lol:) אפילו אפשר לחמם בורקס על ידי האויר שיוצא מהמארז וגם ליבש את השער (פן)

יש לאינטל מתחרה ראוי !!!! (VIA לא ממש ראוי ובשל עדיין חוץ מהמחיר.....)

אחלה מעבד ! שום בעיות תאימות אני מופתע לטובה !!!

דן

cwm39.gif

cwm39.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

INTEL רק INTEL[/b

ל-INTEL יש לא רק שירות טוב אלה גם מעבדים ולוחות מצויינים

במיוחד ה-0.13 מיקרו החדש אשר עולה קצת יותר מרגיל (בדגם ה-1.6 וה-1.8 GHz)

קח שאינטל עדיפה על במיוחד בגלל השירות

(ובקשר למחיר אתה משלם קצת יותר אבל מקבל שירות טוב בהרבה יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות שירות..

ואמינות

אני חשבתי שאין לי מושג קלוש במחשבים אבל אני רואה את OR ישראלי כמו שאומרים לפי ההלכה ;D שהולך לפי המותגים חברה המותגים זה לא הכל יש הרבה דברים בדיוק אותו דבר רק בלי השם של המותג...

AMD אמינה ושירות מעולה והיא בשוק בדיוק אותו בזמן כמו אינטל..בערך נראה לי שAMD צעירה בשנה או משהו

כל השטויות שAMD לא אמינה וAMD אין לה שם וAMD אין אמינות זה שטויות בדיוק כמו שכל יום כותבים בעיתונות שקרים חדשים

מה אני יגיד לך אין מה להגיד על ! הם אדירים

אני פשוט מת לראות את הסדרה החדש של 0.13

כמו הXP 2400

XP 2500

אולי אפילו יהיה מתישהו XP3000 =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות שירות..

ואמינות

AMD אמינה ושירות מעולה והיא בשוק בדיוק אותו בזמן כמו ..בערך נראה לי שAMD צעירה בשנה או משהו

כל השטויות שAMD לא אמינה וAMD אין לה שם וAMD אין אמינות זה שטויות בדיוק כמו שכל יום כותבים בעיתונות שקרים חדשים

מה אני יגיד לך אין מה להגיד על ! הם אדירים

אני פשוט מת לראות את הסדרה החדש של 0.13

כמו הXP 2400

XP 2500

אולי אפילו יהיה מתישהו XP3000 =)

GO :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...