עד כמה אנטנות חיצוניות מגבירות את הטווח WIFI? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עד כמה אנטנות חיצוניות מגבירות את הטווח WIFI?

MasterOr

Recommended Posts

אני משתמש בראוטר 3Com 3crwer100-75 בעל 2 אנטנות קטנות,

התחלתי להתעניין בהגברת הטווח כי יש מקומות בבית שאני לא מקבל קליטה באייפון זה בעיקר בגלל חדרי האמבטיה עם אריחי הקרמיקה וכו'

עכשיו ראיתי אנטנות של LEVEL ONE, EDIMAX,SWEEX בעלות 7dbi השאלה כמה הם אפקטיביות?

ואם כדאי לי לקנות 2 כדי להחליף את 2 האנטנות הקיימות שלי עכשיו, או שהראוטר משתמש תמיד באחת, אז כדאי לי לקבוע לו אחת לעבוד איתה וזאת תהיה האנטנה שאני אקנה? יש המלצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטנה כפי שהיא לא מגבירה עוצמת שידור מקסימום מובילה את השידור לנקודה יותר נוחה ופחות חסומה

אנטנה עם מגבר - מגבירה שידור ואז צריך לבדוק את עוצמת השידור שלה זה צריך להופיע במפרט

מקווה שעזרתי עפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטנה לבד, 12dbi לדוגמא (שבאיביי עולה 10$) לא תגרום לי לקליטה יותר טובה בבית?

אני לא מדבר על תוספת ענקית כי ברוב הבית קולטים אבל עדיין יש קצת מקומות שלא קולטים

אז 2 אנטנות כאלה לדוגמא, בחיבור לראוטר שלי, לא יתנו לי את התוספת קליטה הזאת?

כמה dbi יש באנטנות הקטנות שבאות עם הראוטר?

ושאלה הכי חשובה, הראוטר משתמש קבוע ב2 האנטנות ? כי ראיתי בהגדרות שהוא משתמש בBEST

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, האנטנות של ה3COM הנ"ל לא מתפרקות, כלומר החיבור שלהם הוא ישיר ומולחם ללוח של הנתב. במקרה כזה חיבור אנטנה חדשה ידרוש פירוק הנתב והלחמת האנטנה החדשה, דבר שמאוד לא מומלץ, בעיקר לידיים לא מנוסות.

דבר שני, אנשים שוכחים שהחיבור הוא דו-צדדי, אנטנה גדולה לאו דווקא תשפר את הקליטה שלה בצורה מספיקה. הגבר האות שהאנטנה תתן לך בקליטה קשור באופן ישר לשטח שלה. לא כל האנטנות המגבירות יעשו עבודה טובה כ"כ.

בדר"כ, מנסיון שלי, שימוש במרכז אות פשוט יכול לתת לך תוצאות טובות מאוד בכלום כסף. הוא עושה זאת ע"י הפיכת האנטנה מאומני (שידור לכל הכיוונים) לאנטנה כיוונית, כלומר במקום לבזבז את האנרגיה שהולכת לכל הכיוונים היא מתעלת אותה לכיוון מסויים וגם מגדילה את שטח האנטנה בשביל קליטה משופרת.

השימוש הזה טוב בעיקר אם יש שתי אנטנות לנתב, ככה אתה משתמש באנטנה אחת לאיזור המיידי של הנתב והשניה משמשת ספציפית לאזור בעל קליטה נמוכה.

הגדרת הBEST בנתב עושה שהוא ירגיש באיזה אנטנה יש שימוש רב ואליה הנתב יעביר הספק שידור רב יותר. זה לא צריך לשנות באמת שום דבר באופן דרסטי.

אנטנה כפי שהיא לא מגבירה עוצמת שידור מקסימום מובילה את השידור לנקודה יותר נוחה ופחות חסומה

אנטנה עם מגבר - מגבירה שידור ואז צריך לבדוק את עוצמת השידור שלה זה צריך להופיע במפרט

מקווה שעזרתי עפר.

הגבר או שבח של אנטנה מחושב ע"י שטף הקרינה לאזור מסויים כנגד שטף הקרינה באנטנה איזוטרופית. עושים זאת בד"כ ע"י הגדלת שטח האנטנה בעזרת צלחת או מבנה פרבולי אחר. החסרון של אנטנה גדולה היא כיווניות גובהה, כלומר היא חייבת להיות מכוונת יותר טוב למטרה.

עצמת האות המשודר מחושב ע"י חיבור הספק המגבר יחד שבח האנטנה ופחות הניחות/רעש טרמי במערכת. הגדלת ההספק מגדיל רק פן אחד במשוואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת עכשיו בדקתי שוב את חיבור האנטנה ככה שזה יורד מהפרק, התבלבלתי עם ראוטר אחר כנראה היה לי בראש שהאנטנות מתפרקות.

מבחינת מוד מה הכי מומלץ: יתושים,פרינגלס,אלומיניום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך נוספת להגדלת הטווח היא REPEATER

אומנם הוצאה יחסית כבדה אבל חשבתי להעלות את האופציה

במיקרה של 3COM - משתמש בתקן שנקרא WDS אז אם כבר שיהיה תואם כמו שצריך :)

עפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר שני, אנשים שוכחים שהחיבור הוא דו-צדדי, אנטנה גדולה לאו דווקא תשפר את הקליטה שלה בצורה מספיקה. הגבר האות שהאנטנה תתן לך בקליטה קשור באופן ישר לשטח שלה. לא כל האנטנות המגבירות יעשו עבודה טובה כ"כ.

בדר"כ, מנסיון שלי, שימוש במרכז אות פשוט יכול לתת לך תוצאות טובות מאוד בכלום כסף. הוא עושה זאת ע"י הפיכת האנטנה מאומני (שידור לכל הכיוונים) לאנטנה כיוונית, כלומר במקום לבזבז את האנרגיה שהולכת לכל הכיוונים היא מתעלת אותה לכיוון מסויים וגם מגדילה את שטח האנטנה בשביל קליטה משופרת.

השימוש הזה טוב בעיקר אם יש שתי אנטנות לנתב, ככה אתה משתמש באנטנה אחת לאיזור המיידי של הנתב והשניה משמשת ספציפית לאזור בעל קליטה נמוכה.

הגדרת הBEST בנתב עושה שהוא ירגיש באיזה אנטנה יש שימוש רב ואליה הנתב יעביר הספק שידור רב יותר. זה לא צריך לשנות באמת שום דבר באופן דרסטי.

הגבר או שבח של אנטנה מחושב ע"י שטף הקרינה לאזור מסויים כנגד שטף הקרינה באנטנה איזוטרופית. עושים זאת בד"כ ע"י הגדלת שטח האנטנה בעזרת צלחת או מבנה פרבולי אחר. החסרון של אנטנה גדולה היא כיווניות גובהה, כלומר היא חייבת להיות מכוונת יותר טוב למטרה.

עצמת האות המשודר מחושב ע"י חיבור הספק המגבר יחד שבח האנטנה ופחות הניחות/רעש טרמי במערכת. הגדלת ההספק מגדיל רק פן אחד במשוואה.

לי יש נתב של trendnet tew-432brp, שאני מרוצה ממנו, יש לו אנטנה אחת, שמתברגת, רק מה, הקליטה שלו בעמדת מחשב אחרת , שיש לה כרטיס רשת אלחוטי חלשה לפעמים.

חשבתי לקנות אחת מהאנטנות שמופיעות בלינק, האם זה לא ישפר את הקליטה בעמדת המחשב?

http://www.trendnet.com/langen/products/products.asp?cat=68

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב90% מהמקרים בהם יש קליטה, אך נמוכה או לא יציבה, אפשר לשפר את המצב באופן משמעותי רק ע"י סילוק גורמי הפרעה, משחק במיקום הנתב/האנטנה של הכרטיס ושימוש במרכז אות. מנסיוני, אין כמעט אף פעם צורך באנטנה או שתוספת הטווח/שיפור הקליטה לא שווה את המחיר.

אני הייתי ממליץ לך לקנות אנטנה רק במידה וכבר ניסית כל פתרון אחר ללא הואיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב90% מהמקרים בהם יש קליטה, אך נמוכה או לא יציבה, אפשר לשפר את המצב באופן משמעותי רק ע"י סילוק גורמי הפרעה, משחק במיקום הנתב/האנטנה של הכרטיס ושימוש במרכז אות.

מה הם למשל גורמי הפרעה?

ומה הוא מרכז אות לדוגמא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גורמי הפרעה הם בדר"כ מכשירי חשמל בעלי הספק גבוהה או מפיצי קרינה: טלויזיות, מסכי CRT (גם LSD אבל הרבה פחות), רמקולים/מגברים, בסיסים לטלפון אלחוטי. כדאי לשמור על מרחק מינימלי מהם לנתב, בדר"כ מטר-שתיים יספיקו, לפעמים לא.

בנוסף, לא כדאי לשים את הנתב במקום סגור, למשל ארון, בעיקר אם הוא ממתכת, או לשים אותו במקום צפוף. זה גם טוב לבריאות הנתב בכללית כיוון שבמקומות כאלו תהיה לנתבים נטיה להתחממות, אם אין אוורור אקטיבי.

לגבי מרכז אות, אתה יכול להסתכל בסטיקי, יש מדריכון קצר ומעניין בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...