איזה כרטיס מסך מומלץ לעריכת וידאו,אפקטים כבדים (אפטר אפקטס) - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה כרטיס מסך מומלץ לעריכת וידאו,אפקטים כבדים (אפטר אפקטס)

SandMan-p

Recommended Posts

כשהתקציב עומד על 1500 ש''ח?

ויש כרטיס מסך שהוא גם מאוד סבבה למשחקים אפילו טוב מאוד

וגם מקצועי ונועד לעריכת כבדה (אפטר אפקטס ואנימציה)

כי זה מתסכל שאם עובדים אי אפשר לשחק לפעמיים במשחקים איכותיים .. .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל תוכנות גראפיות כרטיס מסך "חזק יותר" לא יעזור לך . אם אתה רוצה משהו שיעזור זה כרטיס עריכת ווידאו- הוא יקטין לך משמעותית זמני רינדור שירדו מהמעבד (גם ככה לא יושבים על כרטיס המסך).

לגבי משחקים ועבודה במקביל- שמע אפטר תוכנה כבדה וזוללת ... אתה רוצה לשחק? תעשה SAVE תכבה את התוכנה ותשחק, כרטיס מסך חזק יותר לא יפתור לך את הבעיה. SAVE כן.

ובגישה אחרת יותר- אולי אתה צריך להחליט מה את עושה- עובד או משחק? גם מבחינה רעיונית שני הדברים צריכים להיות מופרדים ולא להיות במקביל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

After Effects CS4 תומך בהאצת חומרה לאפקטים וכו' גם על כרטיסים "רגילים" - geforce ו-radeon

http://www.adobe.com/products/aftereffects/opengl.html

כמו כן Cyberlink PowerDirector 7 תומך בכרטיסי אנוידיה geforce מסדרה 8 ומעלה להאצת רינדור אפקטים וקידוד HD

(במקרה הזה כרטיסי ATI נתמכים להאצת קידוד HD בלבד)

ז"א בתחום העריכה ניתן לנצל כרטיסים לא מקצועיים להאצת חומרה \ ביצועים, ובנוסף להינות ממשחקים.

אבל למשל בתחום של CAD (דוגמאת 3dsmax) ישנו יתרון לכרטיסים מקצועיים Quadro ו-FireGL (יתרונות Quadro על Geforce)

אז אם רק בתחום עריכה גראפית עסקינן, בהתחשב בתקציב -GTX260 216אוHD4870 יעשו את העבודה עבורך (עדיפות ל-GTX לפחות ב-PD7)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל תוכנות גראפיות כרטיס מסך "חזק יותר" לא יעזור לך . אם אתה רוצה משהו שיעזור זה כרטיס עריכת ווידאו- הוא יקטין לך משמעותית זמני רינדור שירדו מהמעבד (גם ככה לא יושבים על כרטיס המסך).

לגבי משחקים ועבודה במקביל- שמע אפטר תוכנה כבדה וזוללת זכרון ... אתה רוצה לשחק? תעשה SAVE תכבה את התוכנה ותשחק, כרטיס מסך חזק יותר לא יפתור לך את הבעיה. SAVE כן.

ובגישה אחרת יותר- אולי אתה צריך להחליט מה את עושה- עובד או משחק? גם מבחינה רעיונית שני הדברים צריכים להיות מופרדים ולא להיות במקביל...

לא התכוונתי לשחק ולהפעיל אפטר במקביל נו באמת ,קודם כל ניצא מנקודת הנחה שהתקציב עלה ל2000 +

דיברתי על המגבלות של כרטיס מסך מקצועי לעבודה אם אפטר כמו ,שמעתי שנגיד הם טובים מאוד לביצועים של האפטר אבל במשחקים הם ממש מעפנים , בהתחלה זה היה נשמע לי מוזר כי בכל זאת מתעסקים בגרפיקה אחרי הכל ..

כרגע יש לי את הכרטיס ATI Readon HD 3400 Series שקניתי אותו יותר למטרות עריכה מאשר משחק,ואת הכרטיס הזה אפשר להגיד שקניתי אותו שישמש כזמני (עלה 200+ שקל) והשקעתי יותר בשאר החלקים של המחשב ...

עכשיו אני רוצה בקרוב לשדרג אותו שיהיה יותר חזק לאפטר בעיקר ,אבל ..

אני גם אוהב לשחק מדי פעם (וכמו שצריך) , והכרטיס שיש לי עכשיו לא עומד הכי טוב במשחקים (אפילו יחסית ישנים) כשאני שם על ההגדרות הגבוהות ביותר,הייתי שמח להצעה לכרטיס שיהיה הרבה יותר חזק משלי למשחקים (שיהיה שיפור משמעותי לפחות) , אבל בעדיפות ראשונה שיהיה מקצועי ומאוד חזק לאפטר אפקטס ועריכת וידאו .. והרבה יותר חזק ממה שיש לי עכשיו (אם יש כזה דבר?)

אחרי קצת חיפושים פה בפורום .. שמעתי על ההמלצה על הכרטיס ATI Radeon HD2900XT 512MB שעולה בסביבות ה2200 אמרו שהוא משתווה ואפילו מתעלה על 1500 FX (שהוא כיביכול מקצועי לעריכה)

האם הוא כדאי בשבילי?.. הוא הרבה יותר חזק ממה שיש לי עכשיו למשחקים ולתוכנות?..

אשמח להצעות ולעזרה (עכשיו שאתם יודעים יותר איפה אני עומד..)

תודה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dsci0005bg8.jpg

HD2900XT ? :lol: מה נסגר איתך זה כרטיס מלפני שנתיים... הפראייר הכי גדול לא ישים על זה 2200ש"ח(ZAP לא מעודכנים)

ב-2000ש"ח אתה מביא GTX285 שלא רואה אותו ממטר, למעשה הוא הכרטיס החד ליבתי הכי חזק שיש לשוק ה"ביתי"

סביר להניח שהוא אפילו חזק מדי בשביל המחשב שלך (מה שנקרא Overkill). אולי כדאי לרדת בתקציב - תן מפרט מחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SANDMAN, כדאי מאד שתתייעץ כאן לפני כל רכישה שתחליט לבצע, כי מדבריך ניתן להבין שאתה ממש לא מתמצא בשוק החומרה העדכנית ובטוח שלא במחירים עדכניים. הכרטיס לא אמור לעלות יותר מכמה מאות בודדים (אם בכלל)..

syndrome, הרגת עם התמונה .. :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני באמת לא מבין :lol::screwy:

אבל ראיתי שהמליצו עליו באמת באחד האשכולות פה ואמרו שהוא מתעלה על 1500 fx :kopfpatsch:

טוב זה המפרט שלי :

AR7750 מאוור לפנטיום 4 COOLING PRO 775

CA6A19 מארז Compucase שחור

NOPSUB

DR22

NSB צורב SATA NEC DVDX22 DL שחור

RZ40012 400W LED 12CMF REAL EZCOOL

EEZFAN12 מאוור למארז 12 ס''מ שקט

זכרון BLACK DRAGPN 4G KIT 800MHZ GEIL

דיסק קשיח 500GB 32MB SATA2 SEAGATE

לוח P5QL-E P43

מעבד Q9550 CORE2 QUAD

שוב,תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה ATI Radeon HD4870 512MB עושה לי את העבודה מצויין :xyxthumbs:

יחד עם 8 ג'יגה זיכרון של OCZ 800MHZ CL4 כול תוכנות ADOBE פשוט לא מורגשות במיוחד חבילת הCL4 שיודעת לנצל את הכרטיס הגרפי

מצויין ולא לעבוד רק עם הזיכרון :yelclap:

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה ATI Radeon HD4870 512MB עושה לי את העבודה מצויין :xyxthumbs:

יחד עם 8 ג'יגה זיכרון של OCZ 800MHZ CL4 כול תוכנות ADOBE פשוט לא מורגשות במיוחד חבילת הCL4 שיודעת לנצל את הכרטיס הגרפי

מצויין ולא לעבוד רק עם הזיכרון :yelclap:

בהצלחה.

אבל אין לי 8 גי'גה , ולא רק ..הייתי רוצה לדעת איך הכרטיס שאמרת לגבי משחקים..

ותודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שמערב לGTX260 החדש, זה יהיה בזבוז כסף, ואם אתה לא רוצה כרטיס או FIREGL אז אין לך ברירה, בכל מקרה, הספק שלך פשוט וחלש, והיה צורך לשדרג אותו לספק חזק יותר, מומלצים:

MODU 425W של ENERMAX

VX 450W של CORSAIR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס חיה רעה במישחקים אני לא גדול אבל הוא אחד המועדפים על תקרא ביקורות.

אתה לא חייב 8 ג'גה 4 עושים את העבודה מצויין רק לאחרונה שידרגתי.

אני מצתרף לקודמי לגבי הספק אתה חייב משהו חזק יותר לפחות MODU 425W ENERMAX או

VX 450W של כול השאר לא יספקו לך 12V אמיתי.

אתה יכול לקנות את הכרטיס הנ"ל ב 1300 אם אני לא טועה ועוד ספק ב 500 ואתה מסודר תאמין לי :xyxthumbs:

בהצלחה

טל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות לא סגורות:

יש הבדל גדול בין GTX260 ל 1500 FX בתוכנות גרפיקה כבדות??? (התחלתי להבין שכן לפי מה שsyndrome אמר אבל בכל זאת רוצה להיות בטוח)

ואיך כרטיסים מקצועיים לעריכה כמו מתפקדים במשחקים כבדים? (אם יהיה לפחות הבדל משמעותי וחיובי בהשוואה לכרטיס הזה :

ATI Redeon HD 3400 Series

וprosurfer אני יכול להסתמך אלייך שבאמת התוכנות ירוצו ולא רק ירצו אלה יהיה מסוגלות לעבוד במקסימום קלות כשמדובר בפרוייקטים גדולים עם וירנדרו בקצב מהיר כמעט כמו כרטיס עריכה מקצועי?

SyndromE הבאתי מפרט מחשב אם זה יעזור לך

-תודה לעוזרים-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, Quadro 1500FX גם הוא כרטיס ישן, משתמש בצ'יפסט דומה לזה של geforce 7900

Quadro FX 4800 ו- Quadro CX משתמשים בצ'יפ של Geforce GTX260 216

ה-Quadro הכי חזק הוא FX 5800, משתמש בצ'יפ של Geforce GTX285

אז לשאלתך, מבחינת כוח טהור ה-GTX260 חזק משמעותית מ-Quadro 1500 FX

לגבי quadro במשחקים, למשל ב-Crysis, ה-Quadro FX 5600 1.5gb (שמבוסס על Geforce 8800 Ultra) מקבל תוצאה זהה ל-Geforce 8800gt. לצורך העניין Quadro 1500fx בכלל יקרטע. אז בכלליות אפשר לשחק עם quadro אבל geforce באותה רמה שהרבה יותר זול יתפקד טוב יותר מאחר והוא מיועד למשחקים ואפליקציות ג'נריות. ה-quadro מיועד להאיץ פעולות CAD ו-DCC. הדריברים שלו מאושרים לעבודה מקצועית \ יציבים \ מקבלים אופטימיזציות ספציפיות לאפליקציות מהסוג הזה עם תמיכה רחבה, בעוד שהדריברים של Geforce מקבלים אופטימיזציות למשחקים.

The difference comes in the firmware controlling the card. Given the importance of speed in a game, a system used for gaming can shut down textures, shading, or rendering after only approximating a final outputin order to keep the overall frame rate high. The algorithms on a CAD-oriented card tend rather to complete all rendering operations, even if that introduces delays or variations in the timing.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Quadro

כמו שציינתי, לאחרונה כרטיסי מקבלים האצת GPU לתוכנות עריכה גראפית מסויימות. אבל אם אתה חזק בתחום ה-CAD אז quadro

יועיל יותר. זה הכל תלוי באילו תוכנות אתה מתכוון להשתמש. אם רק After Effects CS4 ומשחקים- אני מאמים ש- עדיף.

(כנ"ל לגבי ATI לעומת ATI FireGL)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

גם אני עורך ,וגם חבר של SandMan.

שאלתי היא:

האם כרטיס מסך כמו Quardo ישפר בהרבה את הביצועים בזמן הרינדור בתוכנות Adobe(אפטר אפקטס,פרימייר וכו'...), או שהוא בעצם לא כ"כ יעשה שינוי?

על איזה כרטיס מסך הייתם ממליצים לי שנועד רק לעריכת , ולעבודה משרדית?(לא כולל משחקים.)

תודה,

אופיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס Quadro CX ספציפית (שעולה 2000$) יכול להשתמש בפלאגין ל-Premiere Pro CS4 בשם RapiHD שמאפשר האצת GPU בקידוד H.264.

בנוסף:

Besides the obvious RapiHD encoder support that GeForce cards cannot support, the Quadro CX offers features like accelerated RAW preview and decoding for Adobe's Digital Negative (DNG) files, support for professional SD and HD SDI video output, more advanced driver configuration options and support commitments for three years.

http://www.pcper.com/article.php?aid=649&type=expert&pid=5

מעבר לזה, Photoshop CS4 ו-After Effects CS4 יספקו האצת GPU לכל כרטיס תומך OpenGL 2.0 (וכל כרטיס היום תומך)

האם 2000$ שווים עבורך האצת ייצוא של סרטים בפורמט H.264 ?

אם אנחנו מדברים רק על Adobe CS4, זה בעיקר מה שתרוויח מ-Quadro CX (כרטיסי quadro אחרים אפילו את זה לא יתנו לך אם אני לא טועה)

אם נשים את RapiHD בצד לרגע, ונשווה ביצועים של Quadro אל מול שמשתמשים בליבה דומה,

בהאצת רינדור אפקטים בזמן אמת - כנראה שיהיה הבדל קטן לטובת ה-quadro אבל לא הבדל ששווה את ההפרש הכספי.

אני לא יכול להמליץ על כרטיס או quadro ספציפי לניצול בחבילה של Adobe CS4, במיוחד מאחר ולא רשמת תקציב.

לצורך ההמחשה אני מאמין ש- GTX260 שאפשר לרכוש בפחות מ-1500ש"ח יתן ביצועים דומים מאוד ל- CX שמבוסס על

אותה . ואגב אם אתה עובד עם גרסא ישנה יותר מ-CS4 אז אולי אין טעם להשקיע בכרטיס מסך בכלל כי המעבד (CPU) יהיה אחראי על רוב הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...