סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים ) - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים )

עכביש בכביש

האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?  

1951 הצבעות

1. 1. האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?

• לשחרר מחבלים ולקבל את החייל
    • לא לשחרר מחבלים

Recommended Posts

• תגובות 314
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ועוד פעם, אתה לא יכול ממש להתייחס אליהם כאל ג'וקים. יותר ויותר הפצצות = יותר ויותר שנאה, וכמה שיותר שנאה אצל האזרח הקטן, ככה הסיכוי שהסכסוך הזה איכשהו יגמר קטן. צריך ללחוץ אותם, אבל לא על בסיס של הפצצות 24/7. הרבה יותר יעיל זה לתת לאזרחים מה שהם רוצים (כלומר אוכל), אבל פגז תגובה ללב האוכלוסיה האזרחית על כל קסאם, למשל. ככה האזרחים יבינו, בשלב מסוים, שהרעים זה לא אנחנו.

אגב, אני לא צריך לספר לך כמה עולה כל פצצה שיורדת על לב רצועת עזה מאיזה F16 חולף. הפצצות מאסיביות, בטווח של חודשים, יעלו הרבה יותר מידי כסף.

כבר ניסינו את זה.

גם בזמן השילטון הצבאי לפני איזה 20 שנה עזה שיגשגה, גם באוסלו רבין החזיר את עראפת וחוץ מלמרוח וזלין ולהתכופף עשה כל מה שהם ביקשו, וגם בזמן המלחמה הכנסנו להם עשרות משאיות עם אספקה לפרות שהם היו מפרים את הפסקות האש בעצמם.

האזרח הקטן בעזה הוכיח שהוא מטומטם ומסרב להבין שישראל היא לא האוייב, גם כשחמאסניקים יורים מהמרפסת שלהם ואומרים להם חכו עוד מעט כולנו נהייה שהידים.

אני חושב שישראל לא צריכה לענות את עצמה בגלל הטימטום של הערבים.

וכן. האלימות היא תגובה לפחד. אני מפחד שהערבים יחליטו לירות שוב גראדים אל עבר חצי מליון ישראלים ויחטפו עוד חיילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס, אתה לא יכול להפוך את חמאס כחמאס לגוף מדיני בלבד. זה כמו שתנסה להפוך את הכנסת לגוף בלי מחוקקים.

אתה לא יכול למנוע הקמה של ארגוני טרור חדשים, מכיוון שבשביל זה אתה תצטרך לשבת בפנים, ואני חושב שאתה מבין למה זה לא קורה. אתה לא יכול לחסל את כל ארגוני הטרור, מכיוון שזה עובד בצורה של חיסלת אחד, במקומו באים שניים (ע"ע לבנון, אפגניסטן ויודע מה - תסתכל על כל המורדים באפריקה. חיסלת מרד אחד באיזה מדינה שכוחת אל - קיבלת ארגון אחר אחרי 3 שנים, ופעם ב אתה שומע על זה). ארגון החמאס הוא אסון, הוא נורא, מההתחלה היינו צריכים להתערב צבאית ההפיכה שלו ברצועה (שהפכה מכאילו דמוקרטית לדיקטטורית באופן מובהק) ולמנוע אותה. אמנם אני יכול להבין למה לא התערבו, אבל חלק גדול מהחרא שעכשיו אנחנו אוכלים קשור בצורה ישירה לזה. אבל, והאבל הזה הוא הכי קריטי - כמדינה, האינטרס צריך להיות שבשלטון שם ישב הגוף הכי חזק מצד אחד, והכי פחות קיצוני מצד שני. כמו שזה נראה, חמאס הוא הארגון הזה. צריך לדאוג שפת"ח יתערב שם בשלטון, כי אחרת לא תשיג בכלל שקט וריסון מינימלי, אבל חמאס הוא הארגון היחיד שכיום יכול לרסן את שאר הארגונים, ואם תתן לו סיבה, הוא גם יהיה בשקט. בדומה לכביכול התמיכה האמריקאית בנו - הכל עניין של אינטרסים. אם לחמאס יש אינטרס לשקט - יהיה שקט. את האינטרס הזה צריך ליצור תוך שימוש נכון בכוח ושילובו עם הסכם מדיני אמיתי. הסכם מוגבל לשנה וחצי הוא לא הסכם מבחינתי.

סבבה נגיד ואתה צודק (מה שבחלק לא קטן מהדברים אתה כן) מה ניראה לך שכדיי לעשות במצב כזה כי כרגע החמאס מראה שהוא מעוניין רק להשמיד את , אם לא ישירות ומייד אז בדרך עקיפה .

ואגב בקשר לכל האירגונים באפגניסטן ובאפריקה , תקשיב זה לא עיניין של אם זה עיניין של מתיי עד הרגע שבו תהייה פעולה צבאית בכדיי לעצור את הארגונים האלה כי גם אם הדרך שלך נכונה (לתת לארגונים את מה שהם רוצים ולצפות שהם ישתקו) אתה לא יכול לתת את זה לכולם .

ואז כל העולם יצעק "אויי לא רצח עם רצח עם " ויאשים צבאות (אני לא מדבר ספציפת אל ) של מדינות בכך שהם מפרים זכויות אדם וכו ,אבל בתכלס מי הטוב ומי הרע (נכון שזה תיאור לא נכון אבל זה הדבר הכי פשוט וברור שיש בעולם הזה )?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אשאל אותך אחרת ' date=' זה מאוד פשוט , אז תתכונן , אתה מוכן , אז הינה זה בא :

יואב , למה אתה חושב שאתה צודק ?

[/quote']

כי אני חושב שהסברתי הרבה יותר מידי פעמים למה בצורה צבאית נטו, ותוך התעלמות מוחלטת מהצד השני, שום סכסוך לא יפתר, והסכסוך הישראלי-פלסטיני לא יוצא מן הכלל. משום מה אתם חושבים שאני מאלה שמפגינים בנילעין, משתמטים מטעמי מצפון ונגד כל שימוש בכח צבאי. אז זהו, שזה ממש לא נכון. אני בעד שימוש בכוח צבאי, אבל לא בצורה בלעדית, להגביל אותו, ולהשתמש בכלים מדיניים. להשתמש בצבא ככלי ליצירת לחץ למטרות מדיניות, ולא למטרות שבעיקרן כוללות בזבוז כספי הציבור בלי השגת שום מטרה (כמו ש-IG הציע, למשל, להפציץ יום ולילה, אפילו שטחים פתוחים. לעשות את זה בצורה מוגבלת, כמו שעשו במבצע עופרת יצוקה - חיסול מטרות של החמאס בצורה מרוכזת למשך זמן מוגבל למען השגת יעד מדיני. אם זה הצליח או לא זה סיפור אחר ואני ממש לא הולך להכנס לזה).

עכביש, עכשיו תורי :P

פשוט תכתוב את הדעה שלך. בלי להתייחס לאחרים, בלי שום דבר. לכתוב מה אתה חושב שהפתרון. בלהעביר ביקורות על דעות של אחרים אתה מצטיין, אבל את הדעה שלך לא הבעת ולו פעם אחת.

כבר ניסינו את זה.

גם בזמן השילטון הצבאי לפני איזה 20 שנה עזה שיגשגה, גם באוסלו רבין החזיר את עראפת וחוץ מלמרוח וזלין ולהתכופף עשה כל מה שהם ביקשו, וגם בזמן המלחמה הכנסנו להם עשרות משאיות עם אספקה לפרות שהם היו מפרים את הפסקות האש בעצמם.

האזרח הקטן בעזה הוכיח שהוא מטומטם ומסרב להבין שישראל היא לא האוייב, גם כשחמאסניקים יורים מהמרפסת שלהם ואומרים להם חכו עוד מעט כולנו נהייה שהידים.

אני חושב שישראל לא צריכה לענות את עצמה בגלל הטימטום של הערבים.

וכן. האלימות היא תגובה לפחד. אני מפחד שהערבים יחליטו לירות שוב גראדים אל עבר חצי מליון ישראלים ויחטפו עוד חיילים.

וגם ניסינו דרכים צבאיות, והוכח מעבר לכל ספק שזה לא עובד. כמובן שיש את האופציה של לשבת בעזה, אבל אני לא מאמין שיצא מזה משו מלבד הרוג כל שבוע בערך. לצערי ולצערך, עזה של היום ועזה של לפני 20 שנה זה ממש לא אותו דבר.

אגב, ערפאת עבד על כולם. כולם היו בטוחים שיהיה שלום (מלבד אותם ימנים קיצוניים שבסופו של דבר חיסלו את רבין), גם בישראל וגם אצל הפלסטינים. מי שחשב אז שההסכם הזה שווה לתחת הוא כמו מי שהיום חושב שלהפציץ את עזה זה לא בהכרח דבר טוב. מפתיע מה ש-10 שנים יכולות לעשות, ומעניין מה היה קורא אם רבין לא היה נרצח. מעניין מאוד מה יהיה בעוד 10 שנים.

סבבה נגיד ואתה צודק (מה שבחלק לא קטן מהדברים אתה כן) מה ניראה לך שכדיי לעשות במצב כזה כי כרגע החמאס מראה שהוא מעוניין רק להשמיד את , אם לא ישירות ומייד אז בדרך עקיפה .

לנסות להגיע להסדר מדיני ראוי, ואם יש צורך, להשתמש בצבא לצורך כך.

ואגב בקשר לכל האירגונים באפגניסטן ובאפריקה , תקשיב זה לא עיניין של אם זה עיניין של מתיי עד הרגע שבו תהייה פעולה צבאית בכדיי לעצור את הארגונים האלה כי גם אם הדרך שלך נכונה (לתת לארגונים את מה שהם רוצים ולצפות שהם ישתקו) אתה לא יכול לתת את זה לכולם .

ואז כל העולם יצעק "אויי לא רצח עם רצח עם " ויאשים צבאות (אני לא מדבר ספציפת אל ) של מדינות בכך שהם מפרים זכויות אדם וכו ,אבל בתכלס מי הטוב ומי הרע (נכון שזה תיאור לא נכון אבל זה הדבר הכי פשוט וברור שיש בעולם הזה )?

הקשר למליציות הוא בזה שחיסלת מליציה אחת? מהר מאוד באה לך מליציה אחרת. תסתכל על מה שקורה בסומליה. כל פעם שחושבים שהצליחו לחסל את זה, כל פעם שכובשים ומחסלים שם דברים בצורה צבאית, בא ארגון אחר ומורד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני מסוג האנשים שמשתדלים לתמצת ולא לצוטט - אומר בפעם הנוספת - אני בעד הפיתרון השלישי כלומר פיתרונות יצירתיים לשחורר החייל כאשר האפשרות הראשונה היא הדעה שאתה מייצג כלומר כניעה והשניה היא מלחמת חורמה בלתי מתחשבת ,

לדעתי צריך לשחרר את החייל בכל אמצעי מלבד לשחרר מרצחים , אם זה ע"י התקפות , אם זה ע"י מציאת פתרונות יצירתיים כגון , החלת עונש מוות על מרצחים כגון אלו והתחלת השפיטה שלהם והכרזתם כנידונים למוות והתחלת הוצאה להורג של המחבלים תוך כדי הפעלת לחץ ציבורי פנימי של העזתיים על החמאס , כמו כן עצירת ביקורים והטבות למחבלים הכלואים , שוב דבר שיביא ללחץ ציבורי פנימי של המשפחות על החמאס , שלא לדבר על פעילות תיקשורתית שלא נעשית בלירה , בזירת התקשורת אנחנו מפסידים על ימין ועל שמאל , כמו כן הפקרנו לחלוטין את הציבור העזתי והפלסטיני מבחינת לוחמה פסיכולוגית ( דבר שהחמאס עושה זאת ועובדה שאנשים בשמאל - כמוך למשל , מפסידים את הקרב עוד לפני שהיתחילו אותו ) במקביל צריך להפעיל גם אש ( רצוי איכותית ) ובקשות לשיחות ופתרונות מדיניים , אבל יואבי צדיק , הדעה שאתה מייצג היא דעה של חברה שמנה ופחדנית , חברה נהנתית ומושחתת , ואני יודע שאתה ( אישית ) אינך כזה כי אני שומע את האידיאולוגיה מדברת מתוך "גרונך " ( כך שאני יכול להבין שאתה אדם ערכי ) ואתה אמיץ מספיק להודות שאתה מפחד ( כך שאני יכול להבין שאתה אדם ישר ) אבל מה כמו כולם אתה חוטא במספר חטאים אשר הם יכולים להוביל אותך אל חדלון דעתך ולכן דעתך מתבטלת ( זה בסדר אם אני לא מובן - אני רגיל לזה , אממה מה - אל תשכח , זה שאני לא מובן זה לא אומר שאני לא צודק - זה אומר רק שאתה לא מבין את דברי - ולהנחתי גם אינך מבין את המציאות כי זה מה שאני אומר - בלבד ! ) - אתה מוזמן לחטט בהודעות הקודמות שלי ותראה שאני אדם שאוהב את שכנו כלומר את הערבים אבל אין לזה שום קשר עם התנהגות של היתגוננות של כמו שאין שום קשר בין אהבה לבין חינוך - נניח לדוגמא עם ילדים או אפילו אני בטוח שאיי פעם היה לך ויכוח עם חבר או עם אח / אחות ואולי אפילו ריב , זה לא אומר שאינך אוהב אותם - זה אומר שיש לכם חילוקי דעות שצריך לפתור ולעיתים פותרים בריב וכו' .

אההה וכן - לא ענית לי על השאלה , השאלה הייתה למה אתה חושב שאתה צודק ולא מהם האלמנטים במערכת השיקולים שלך ( אמרתי לך שזה "פשוט" ) - אתה צריך להתרכז ולהגיד למה אתה חושב שאתה צודק ?

ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהתשובה ברורה. אני לא חושב שאני צודק. אני בטוח שכולם טועים למען האמת. הסיבה פשוטה - אין פה אמת אחת, אין פה אני טועה ואתה צודק, או אני צודק ואתה טועה.

לפי הגישה שלי, שבה אני מסתכל על הדברים, אני צודק. לפי הגישה שלך, אני טועה. קפיש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיצר עכביש בכביש אתה מדבר הרבה דיבורים ודברי חכמה אבל בכל זאות אתה לא מציעה דרך, משהו לעשות מכל הפוסטים שלך אתה טוען לדרך השלישית היצרתית אבל מה היא? קראתי את הפוסט שלך אבל הדרך שם היא הכל חוץ מיצרתית .

אל תשכח , זה שאני לא מובן זה לא אומר שאני לא צודק

כדי להיות צודק אתה צריך להיות מובן לצד השני. אם אתה לא מובן איך נדע שאתה צודק? ואם אתה שומר את הצדקה לעצמך אז בשביל מה הדיון? או שיש לך שיגעון גדלות או שיש את האפשרות היצרתית...........

הדעה שאתה מייצג היא דעה של חברה שמנה ופחדנית

קצת על פחד:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3673011,00.html

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%97%D7%93

ולהנחתי גם אינך מבין את המציאות כי זה מה שאני אומר - בלבד !

שוב פעם אתה כותב בלי להסביר

אז באו תסביר: איך אתה רואה את המציאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה מדבר עליו הוא דואליות בסיסית - כלומר אתה טוען שאתה צודק ורק אני זה שרואה אותך טועה :s05: אז מה זה צדק לדעתך ? היכן יהיה הפיתרון למערכת רבת אלמנטים ( כאילו דא ) , אם אתה עוסק רק בצדק שלך היכן האמת ? איפה הפיתרון שלך טוב לצד השני ? ואם הצד השני לא מבין את צידקתך , מה יהיה הפיתרון של המצב הבסורדי הזה למעט מילחמה ? ( שזה מה שיש - כי הישראלים טוענים לצדק ופלסטינים טוענים לצדק - אחר - אז יש מילחמה )

חבל שאת לא מפעיל את השכל ורק את הרגש - אולי בעצם לא כל כך חבל - כמו בסרט "וואלס עם בא שיר " כשהפסיכולוג אומר לאורי שהוא יכול ללכת ולחפש את התשובות שלו ושלא יפחד שמה הוא יגלה משהו שהוא איננו מעוניין לגלות - כי יש לבני אדם מנגנון פסיכולוגי שמונע מהם להבין את מה שהם אינם מעוניינים להבין " ) - זה פחות או יותר מה שאני חושב על יכולת ההבנה שלך בזמן הזה , יש לך מנגנון שמונע ממך להבין .

נתתי דוגמאות - כניראה את שלך לא קראתי אז אני מצטער ( פחחח )

צריך הרבה אנשים כדי לפתור בעיה מורכבת שכזו בצורה יצירתית ולא רק עכביש אחד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיק להכניס לי מילים לפה. אמרתי שאף אחד פה לא צודק כי אין משהו נכון. כל אחד יוכל לומר לך למה מה שהוא חושב נכון והשני יוכל לומר שזה לא נכון כי זו לא השקפת העולם שלו. תפסיק לנסות לחפש אחרים ותתחיל לעשות ביקורת על עצמך. ותנסה גם לחשוב על מה שאתה כותב, כי מה שאתה כותב מפיל אותך.

אני גמרתי פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הבעייה הבאמת גדולה שלנו זו הממשלה האינפנטילית שלנו שלא עושה כלום (לא דיבורים , לא מלחמה ולא שילוב של שנייהם). ושהיא עושה משהוא היא לא מסיימת אותו .

אני בעד לחזור לימים בהם לא היינו צרכים אישור מחצי מדינה בשביל לירות או לא לירות או לדבר או לא לדבר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני טוען זמן רב שיש לשנות את שיטת הבחירות במדינה , שיטה שתהיה על בסיס בחירות של שתי בתים , אחד נציגיי המחוזות והשניה נציגיי המפלגות ובחירות לרשות הממשלה אשר תהיה מורכבת מאנשים מקצועיים שיהיו מחוייבים למהלכים אשר יקבעו ע"י בית הניבחרים של המפלגות שהם יהיו המחוקקים . לא יהיו מחוקקים מתפקדים כשרים , ראש ממשלה לא יתפקד כשר ו / או ראש מפלגה אלא יהיה הנציג של אותה מיפלגה קרי המועמד מטעמה לראשות הממשלה - די דומה למנגנון השילטון האמריקאי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...