מישהו מבין בפן החוקי של עבירות מחשב? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו מבין בפן החוקי של עבירות מחשב?

שלוםםולש

Recommended Posts

המשטרה במקרה הצורך יכולה לבדוק למי שייכת כתובת הIP, או מי משתמש במחשב או מאיזה בית הוא הגיע

אבל איך אפשר להוכיח בבית שיש בו משפחה, שדווקא אותו בן אדם הוא זה שישב מול המחושב וביצע את הפשע?

איך אפשר להוכיח שהמחשב לא נפרץ וזה בכלל לא אותו אדם שכתובת הIP והמייל בבעלותו.

מה קורה אם אותו בן אדם מונע השגת ראיות (הכונן קשיח שלו) לדוגמא על ידי הפעלת המחשב שלו דרך DOK, מה שמקטין משמעותית את סיכויי המשטרה להשיג ראיות חומריות נגדו (גם אם צו חיפוש, לוקח גג חצי דקה להשמיד דיסק און קי ואת כל המידע שבתוכו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשטרה במקרה הצורך יכולה לבדוק למי שייכת כתובת הIP, או מי משתמש במחשב או מאיזה בית הוא הגיע

אבל איך אפשר להוכיח בבית שיש בו משפחה, שדווקא אותו בן אדם הוא זה שישב מול המחושב וביצע את הפשע?

איך אפשר להוכיח שהמחשב לא נפרץ וזה בכלל לא אותו אדם שכתובת הIP והמייל בבעלותו.

מה קורה אם אותו בן אדם מונע השגת ראיות (הכונן קשיח שלו) לדוגמא על ידי הפעלת המחשב שלו דרך DOK, מה שמקטין משמעותית את סיכויי המשטרה להשיג ראיות חומריות נגדו (גם אם צו חיפוש, לוקח גג חצי דקה להשמיד דיסק און קי ואת כל המידע שבתוכו)

יש לך אוסף של פורנו ילדים על המחשב שאתה שואל?

כי יש דרכים קלות יותר להפטר ממידע כמו סטיק של MINISD, במקרה שהמשטרה באה שוברים אותו ובולעים :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שהמשטרה יכולה לבוא אליך הביתה לחקור את העניין ולתשאל את אמא שלך, שהיות ולא גידלה בן סוחר סמים(נכון? כי במקרה בדיוק נגמר לי , אז אם כן...סתם), לא תשמור על זכות השתיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי ברגע שהם יודעים שזה ממחשב X שיושב בבית של Y זה *קצת* הזוי לטעון שאחותך הקטנה או אבא שלך שבקושי יודע לעשות copy paste פרץ לרשת של השכנים, לא?

אולי הם משחקים אותה? מאיפה המשטרה יודעת על כך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שהיא לא יודעת - בשביל זה יש חקירה - גם של האנשים המעורבים וגם של אנשים שמכירים את האנשים האלה (מורים, מנהלים בעבודה וכו').

אפשר גם לשאול איך המשטרה יכולה להוכיח שהעבירה בוצעה דווקא המחשב שלך ולא על ידי מישהו שהתחבר (או פרץ) לרשת האלחוטית שלך מבחוץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצבים שהם כן יודעים עלייך דברים

קרה לי מקרה שסרקתי והעלתי כמה ספרים עם זכויות יוצרים לפורום מסויים של ווראז והפוסט הזה הזה קיבל מעל ל100 תגובות טובות ומפה לשם המוציא לאור של הספרים האלה ראה והגיש תלונה במשטרה ומפה לשם הגיעו אליי עד לבית ולקחו לי את שני המחשבים ואת הסורק לאיזה 3 שבועות,

הם לקחו אותי לחקירה ולפני שפתחתי את הפה הם פתחו לפני קלאסר ענק עם כול הפוסט + מספרי IP שלי והודעה בכתב מהספק שלי שאילו הכתובות IP שלי,

בגדול לא יכולתי ללעשות שום דבר חוץ מלהודות

אז הודתי באשמה וציינתי להם את המניע שלי בכתב

למזלי הצלחתי להשיג את העו"ד של התובע והגעתי איתו לפשרה של 10K במזומן

וככה נסגר גם התיק האזרחי וגם התיק הפלילי (הפלילי נסגר מחוסר עניין לציבור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...