פרוייקט מצולם: בניית לופ נפרד במערכת קירור מים. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט מצולם: בניית לופ נפרד במערכת קירור מים.

Arik.G

Recommended Posts

שלום, כבר זמן רב שלא התעסקתי עם המחשב שלי, אז הגיע הזמן לעשות משהו.

בעקבות הפסקת פרוייקט המים לאקס בוקס עקב פטירתו בגלל הטמטום שלי נשארו לי חלקים ללוף שלם.

אז החלטתי להוסיף לוף נפרד לרכטיס מסך שלי. כרגע בלוף גם המעבד וגם הכרטיס מסך יושבים על הרדיאטור הכפול של BLACK ICE GTX,

והמעלות לא להיט, סביב ה 50 מעלות למעבד.

זו המערכת הנוכחית:

dsc00263em6.jpg

אז אלה החלקים:

משאבה של DD 500L/H:

dsc00264bl4.jpg

פילפורט, כי אני לא סומך יותר על מיכלים:

dsc00265dh0.jpg

רדיאטור BLACK ICE PRO:

dsc00266ps2.jpg

וצנרת 1/4 של CLEARFLEX:

dsc00268qt6.jpg

חשוב לציין שהטמפ' של הכרטיס מסך פחות מעניינת אותי כי הוא ללא OC, והמעבד E6300 ב OC ל 3.4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון: סיימתי את ההרכבה, עכשיו המערכת רצה ואני מנקז אוויר מהמערכת.

כבר עכשיו יש שיפור של 8 מעלות למעבד :jump: ירד מ 50 ל 42 (במנוחה).

dsc00269qf3.jpg

בסוף חיברתי את שני הרידיאטורים הבודדיש שהיו לי, עכשיו בלוף של הכרטיס מסך יש בודד של BLACK ICE PRO ובלוף של המעבד יש גם כפול וגם בודד.

גם הלכתי על נוזל בצבעים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :hat:

אין מיכל לשני הלופים. אני לא סומך על המיכלים יותר אחרי שכמה זוגים נסדקו ונזלו לי עם הזמן, מעדיף פילפורט, אמין ונוח.

ולכבי הניקוז אוויר, ברגע שממלאים מערכת, יש המון אוויר במערכת, ממלאים את המערכת ומריצים, הנוזל ממלא את המערכת והבועות יוצאות לאט לאט.

אז צריך להשגיח ולהוסיף נוזל מידי פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר קצת על השימוש בפילפורט ומה היתרונות שלו על מיכל מים ?

בכלל למה צריך מיכל מים במע' אם הם כל הזמן זורמים ? מגיעים לבלוק, מתחממים ומשם זורמים לרדיאטור, מתקררים ומשם למשאבה ושוב לבלוק וכך הלאה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבודה מאוד יפה אריק!

איך המשאבה הקטנה? סוחבת? או שאין תחליף ל655?

מדוע לא הלכת על בלוק עם כיסוי מלא לכרטיס מסך? והאם הרדיאטור מצליח להתמודד עם פליטת החום של הכרטיס? (איזה כרטיס זה בכלל? ??? )

יש עוד תכנונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשאבה חביבה ביותר, היתי מריץ איתה לופ על המעבד והמעלות היו סבבה, לא להיט אבל לא רעות.

כמובן שהיא לא משתווה ל 655 אבל גם זולה יותר.

ולא הלכתי על כיסוי מלא בגלל המחיר של הבלוק כיסוי מלא.

עכשיו אם אני מחליף כרטיס אני צקיך רק מתאם לבלוק (במידה והוא לא יתאים) ו UNISUNK המתאים לכרטיס.

זה יוצא כשליש מבלוק כיסוי מלא.

הכרטיס הוא 8800GTS גרסת ה 320 מגה.

הרדיאטור מספיק לכרטיס מסך.

אין בינתיים תיכנונים להמשך ממש. נראה אולי יבוא לי לעשות משהו בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה :)

אגב, בתמונה אני עדיין רואה שיש לך המון בועות אוויר כלואות בT, הנה טיפ קטן שיעזור לך להפטר מהם ב5 דקות של עבודה.. (אגב, קרדיט לKETCHUP שלימד אותי את הטריק לפני 3 שנים בערך..)

קח מברג, עט, או כל דבר קשיח יחסית (אצבע - לא טוב)

ופשוט תקיש בעדינות על המחבר \ צנרת, ואתה תראה באיזה מהירות הבועות עולות למעלה ונעלמות - והמים הופכים צלולים וזכים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה חושב שלא חשבו על זה כבר ?, זה עדיין מסורבל ופתרון גרוע..

דרך אגב זה לא שמהכלים נוזלים כל הזמן..פשוט יש מקרים יוצאים דופן..אני עם מיכל כבר שנתיים+-..ועד כה הכל בסדר..

לא צריך להיות בפחדים מזה.. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בפחדים, פשוט המיכל הראשון שלי היה עשוי פרספקס, וההדבקות התחילו להיסדק עם הזמן (כשנה +)

והמיכל השני היה הצלינדר של ALPHACOOL ששכב על הצד מעל ההרד דיסקים, והפקק שלו נסדק וההרד דיסק העליון קיבל שטיפה. (הוא עובד עדיין)

ואצל חבר היו כמה מיכלים שגם כשלו. אז אני מעדיף פילפורט אמין וזהו, גם ככה אין שיפור ממשי ששווה את הסיכון במיכל לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...