האם באמת קיים "עם פלסטינאי"? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם באמת קיים "עם פלסטינאי"?

huber

Recommended Posts

יואב

אז אם כך מדוע אתה קורא לזה כיבוש , כלומר אם ירדן סיפחה ללא הכרה של הקהילה הבין לאומית אז של מי השטח ? מי בעל הבית ? לאיזה מדינה הוא שייך ? מי המדינה שדורשת שנחזיר לה את השטח ? - ירדן איננה דורשת זאת לעניות דעתי , אז איזה מדינה דורשת ? ואם ירדן סיפחה ב 51 מאיזה מדינה היא לקחה זאת ?

תקן לי אם אני טועה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצד שני, אין ממש הכרה בינ"ל בשליטה שלך על השטח, הקהילה הבינ"ל מחשיבה אותו לשטח כבוש והם מצפים שתנהג בהתאם.

ואפילו אם נניח שהשטח לא נחשב לכבוש (ובסופו של דבר זה טרמינולוגיה, ואין לזה ממש משמעות בתכלס), עדיין יש לך שם שני מיליון פלסטינים שאין לך מה לעשות איתם, ולגרש אותם זה לא ממש פיתרון ריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא עם השטח אלא עם האוכלוסייה שם. ירדן ומצרים לא רצו שטחים אלו בחזרה במסגרת הסכמי השלום, אך אנחנו היהודים חכמים יותר מכולם - לא רק שלקחנו את השטחים, אלא עוד הקמנו שם ישובים בלב אוכלוסיה עוינת.

ברמת הגולן שנכבשה יחד עם יהודה, שומרון ועזה, אין בעיה כזו כי כולם שם אזרחי המדינה ואין שם כמעט אוכלוסיה עוינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן כמה אתה? שירתת בצבא? אתה לא מבין שהכסף והמשאבים שאתה משקיע בלחימה אתה יכול להשקיע בדברים אחרים שישפרו את רמת החיים?

מה הקשר לעזאזל לביצה ולתרנגולת?

הייתי מגיב גם לשאר הנקודות שלך, אך לא הצלחתי להבין שום דבר נוסף ממה שכתבת...

אני בן 30

שירתתי בצבא ביחידת סיור של חטיבת הבקעה.

כל שקל שהוצא הוצא למטרה נעלה, להשאיר אותי ואת אוהבי בחיים. קודם כל להשאר בחיים ורק אחר כך לשפר אותם. תשאל את המסכנים בשואה, הם הגיעו לרמת חיים מדהימה (לזמנם) זה לא מנע מאנשים לשחוט אותם כמו כבשים.

הביצה והתרנגולת היתה רפרנס לשאלה הנודעת מה היה קודם, הביצה או התרנגולת. זה בא לדמות מה בא קודם שהשמאל גורם לתבוסתנות או שהתבוסתנים באים לשמאל. זה יותר ברור?[br]פורסם בתאריך: 8.02.2009 בשעה 21:02:15

הבעיה היא לא עם השטח אלא עם האוכלוסייה שם. ירדן ומצרים לא רצו שטחים אלו בחזרה במסגרת הסכמי השלום, אך אנחנו היהודים חכמים יותר מכולם - לא רק שלקחנו את השטחים, אלא עוד הקמנו שם ישובים בלב אוכלוסיה עוינת.

ברמת הגולן שנכבשה יחד עם יהודה, שומרון ועזה, אין בעיה כזו כי כולם שם אזרחי המדינה ואין שם כמעט אוכלוסיה עוינת.

על הדרוזים בגולן שמעת? בוגדים (בישראל) אחד אחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע לכמה מהדרוזים בגולן יש אזרחות ישראלית?

הם משוויצים בזה שהם לא מוכנים לקבל את ריבונות ישראל לא? לפי 677 מתוך 18.5 אלף. זה לא נשמע לי הרבה שלא לדבר על זה שכנראה שגם הם לקחו את התעודה יותר בגלל מצב כלכלי מאשר כל סיבה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כן. קצת קשה לטעון טענה של בגידה במדינה כלפי מישהו שכלל איננו אזרח, לא?

תן לי להבין, אתה מוכן להסכים איתי שהם אויבים?

ובכל מקרה, זה הופך אותם לאוכלוסיה עויינת לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והשאלה החשובה מכולן - למי אכפת?

בסדר, אין עם פלשתיני - יש 3.5 מיליון אנשים שחיים ביו"ש ובעזה ורוצים מדינה משלהם. תקרא להם פוקימונים מצדי.

מעבר לזה שיש להם זכות להגדרה עצמית, עצם ההגדרה לא משנה את מהות המציאות.

+1 ענק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא?

הם תומכים במישהו שאומר בגלוי שהוא אויב שלך. הם מפגינים נגדך כל מה שהם יכולים לעשות נגדך הם עושים. איך זה לא הופך אותם לאויבים?

אתה טוען שהם בוגדים, בעוד שבוגד BY DEFINITION צריך להיות אזרח המדינה.

חוץ מזה, תחשוב על זה ככה. נניח והיית חי במקום מסוים, ומדינה אחרת הייתה באה ומשליטה את החוקים שלה עליך (לא משנה באיזה דרך). איך היית מגיב?

אתה יודע, זה לא שחור או לבן. זה לא שעכשיו הם חיים בשטח שלך ולכן הם צריכים להיות נאמנים לך ואזרחים למופת (אפילו שאתה בעצמך טענת שרובם המוחלט לא אזרחי המדינה). זה לא כל כך פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב

סמנטיקה היא דבר חשוב ביותר מכיוון שהוא גוזר דרך פעולה והיתיחסות .

אם השטח מופקר

אם אין שם עם

מותר להם לקבל איזה טריטוריה איזו שמורה אם תרצה ולכן גם לישראל יש את הזכות ואפילו את החובה לקבוע את דעת הקהילה הבין לאומית באשר לזכויות על הקרקע הליכאורה מופקרת ע"י ישוב יהודים באזורים בהם הם היו יושבים ליפני 2000 שנה , אסור לתת למישהו לערער על הזכות שיש לעם היהודי על הקרקע , משה ומתן זה משהו אחר אבל אנחנו צריכים להיכנס אליו בצורה הכי חזקה שלנו ,

אישית אני אהיה בעד פיתרון שכמו שיש ערבים בישראל יוכלו להיות יהודים בארץ השכנה ואם אי אפשר שיהיו יהודים שם אסור שיהיו ערבים כאן , מבחינתי זה מאוד פשוט , מדוד להם כפי שהם מודדים לך . מה שלא מפריע לי להיתיחס אל הערבים בכלל ואל הפלסטינים בפרט כל אחים שרבים על ירושה שהיא הארץ אומות ערב ( ישמעל ) מתעללים בהם על ימין ועל שמאל ואני ( ) לא חושב שצריך להוסיף על זה .

אתה טוען שהם בוגדים, בעוד שבוגר BY DEFINITION צריך להיות אזרח המדינה.

לא נכון אפשר לבגוד גם באמון ואם לא תסכים אז הם מרגלים ומרגלים יכולים להיות מוצאים להורג כך שמבחינת העונש זה אותו דבר .

חוץ מזה, תחשוב על זה ככה. נניח והיית חי במקום מסוים, ומדינה אחרת הייתה באה ומשליטה את החוקים שלה עליך (לא משנה באיזה דרך). איך היית מגיב?

זו לא דוגמה ולא מדד לשום דבר מלבד דמגוגיה זולה , בטוח שהדעות כאן יהיו רבות ופועל יוצא של אינטרסים פרטיים - ראה משתפי"ם פלסטינים

אתה יודע, זה לא שחור או לבן. זה לא שעכשיו הם חיים בשטח שלך ולכן הם צריכים להיות נאמנים לך ואזרחים למופת (אפילו שאתה בעצמך טענת שרובם המוחלט לא אזרחי המדינה). זה לא כל כך פשוט.

הם צריכים לקבל את דין המדינה הכובשת או לשאת בתוצאות או כמובן לעבור למקום אחר - זה חוק הטבע , החזק שולט וחוקיי הטבע קודמים לחוקים של הקהילה הבין לאומית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא?

הם תומכים במישהו שאומר בגלוי שהוא אויב שלך. הם מפגינים נגדך כל מה שהם יכולים לעשות נגדך הם עושים. איך זה לא הופך אותם לאויבים?

כי הם חיים איתי בשלום וכששירתתי בצבא בחרמון, הגברת הדרוזית הנחמדה במג'דל שמס הביאה לי פיתה עם לבנה.

הם תומכים בסוריה? :o :o :o :o :o לא ייאמן!!! מהר תשלח מייל למייל האדום של YNET !!! איך זה ייתכן?! הם הרי רק אזרחים סורים שחיו בסוריה אי אלו מאות שנים ופתאום באה מדינה אחרת ומספחת את השטח שהם חיים עליו, ומקימה גבול בינם לבין המשפחות שלהם בסוריה.

מה ציפית, שהם ילכו ויצביעו לליברמן? באיזה סרט אתה חי?

מה גם שסוריה לא אומרת שהיא אויבת שלנו והיא בכלל לא מהווה שום איום. מצדי שיתמכו בצבי הנינג'ה, פעם אחרונה שבדקתי יש חופש ביטוי במדינת (למרות שהם בכלל לא אזרחיה), זכותם לתמוך במי שהם רוצים. אם יש חברי כנסת אזרחי שתומכים בחמאס, זה שהדרוזים ברמת הגולן תומכים בסוריה זו הקטנה בבעיותינו. "תומכים במישהו שאומר בגלוי שהוא אויב שלך" וואו איזו דרמה עשית פה, אפשר לעשות על זה מחזה...

הם מפגינים נגדי? זה לא נכון. הם לא מפגינים נגד קיומה של מדינת (להבדיל מאוכלוסיות אחרות, כגון חרדים) - מדינת די על הזין שלהם, אם לומר את האמת, והם גם די א-פוליטיים. הם מפגינים נגד כיבוש וסיפוח רמת הגולן. בסופו של דבר זו זכותם, הם היו שם הרבה לפנינו, ושיהיה להם בכיף.

"כל מה שהם יכולים לעשות נגדי הם עושים" ? אני חושב שההיסטוריה מוכיחה שאם מישהו לא אוהב את ישראל, הוא יכול לעשות יותר מאשר לצעוד בבוקעתא עם דגל סוריה.

צר לי לבשר לך, אבל אתה עיוור למציאות באופן מוחלט (הרגת אותי עם היציאה של להעביר את הפלשתינים לירדן... למה לירדן? בוא נעביר אותם למאדים :lol:).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב

סמנטיקה היא דבר חשוב ביותר מכיוון שהוא גוזר דרך פעולה והיתיחסות .

אם השטח מופקר

אם אין שם עם

מותר להם לקבל איזה טריטוריה איזו שמורה אם תרצה ולכן גם לישראל יש את הזכות ואפילו את החובה לקבוע את דעת הקהילה הבין לאומית באשר לזכויות על הקרקע הליכאורה מופקרת ע"י ישוב יהודים באזורים בהם הם היו יושבים ליפני 2000 שנה , אסור לתת למישהו לערער על הזכות שיש לעם היהודי על הקרקע , משה ומתן זה משהו אחר אבל אנחנו צריכים להיכנס אליו בצורה הכי חזקה שלנו ,

אישית אני אהיה בעד פיתרון שכמו שיש ערבים בישראל יוכלו להיות יהודים בארץ השכנה ואם אי אפשר שיהיו יהודים שם אסור שיהיו ערבים כאן , מבחינתי זה מאוד פשוט , מדוד להם כפי שהם מודדים לך . מה שלא מפריע לי להיתיחס אל הערבים בכלל ואל הפלסטינים בפרט כל אחים שרבים על ירושה שהיא הארץ אומות ערב ( ישמעל ) מתעללים בהם על ימין ועל שמאל ואני ( ) לא חושב שצריך להוסיף על זה .

אתה אמרת לי דיבורים כמו חול, לא?

זכות יהודית או לא, יש שם 2 מיליון פלסטינים. אין לך שום פיתרון להם, מכיוון שאף אחד לא באמת רוצה אותם (כולל אנחנו). עוד פעם, יש לך פיתרון אחר? אני פתוח להצעות.

אגב, בפעם האחרונה שבדקתי, בקהילה הבינ"ל, המשמעות של הדעה הישראלית היא איפשהו באיזור ה-0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...