האם באמת קיים "עם פלסטינאי"? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם באמת קיים "עם פלסטינאי"?

huber

Recommended Posts

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מישהו השתמש בGOOGLE EARTH לאחרונה ? עד לא מזמן היה אירגון שהוסיף נקודות בישראל שהיו פעם מושבים של פלסטינאים (ופונו בגלל הגירוש הגדול עם הקמת המדינה, לטענת אותו גורם).

אני לא יודע מה לומר. כנראה שהתיישבות מודרנית מחודשת בישראל התחילה רק בשנות ה40. אם היו פה לפני ערבים שהגדירו את עצמם פלסטינאים ? כן ! אבל ככלל הם באו ממקומות מקור שונים. אני חושב שזה דיי טראדי שהם נפלו למלכודת השיחרור. מצד אחד תמכו בלהרוג יהודים, ומצד שני ברחו כשראו שבאי כוחם (ישראל מצריים וירדן) לא הצליחו לכבוש את הכל. חבל. הפסד שלהם.

אממה - אלו שלא ברחו או חזרו לאחר זמן רוצים ללהפוך את למדינת כל אזרחיה (אני ערבי עם תעודת זהות כחולה, למה אני צריך לשיר את התקוה ?) או דורשים שישוחררו השטחים מה"כיבוש", רק חבל שהם לא שואלים את חבריהם בירדן ובמצריים (אלו שברחו ומגדירים עצמם כפלסטינאים) איך מתנהגים כלפיהם (רמז - בכל הפגנה פלסטינאית קטנה יש הרוגים בגלל התערבות משטרתית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סורי על האיחור, אבל אני רוצה להגיב על משהו שהופנה אלי,

אז בתגובה לתשובות של yigael_o מהעמוד הראשון, הטעות המרכזית שלך היא שענית על כל השאלות בהתייחסות לדת היהודית המקראית ולא לעם היהודי המודרני כשהאחרון שונה מאד מבני הדת היהודית בעבר. הדת אינה עם והעם אינו דת. הדת היא רק מרכיב אחד שמלכד את העם היהודי המודרני. התשובות שלך חסרות משמעות כי באותה מידה יכולתי לענות על השאלות האלו בהתייחסות לאיסלם כאשר כביכול אני מתייחס לעם הפלסטיני.

לעם הפלסטיני יש מייסדים, ערים מרכזיות, מנהיגים, הרכה בינלאומית, שפה וכו'. לעם היהודי המודרני, בתקופה של לפני הציונות והעליות לארץ , לא היתה עיר בירה, שפה משותפת, מטבע ודברים רבים אחרים. למעשה, לעם הפלסטיני כיום יש יותר ממה שהיה לעם היהודי בתחילת המאה הקודמת, ולכן אם לטענתך היה בזמנו עם שנקרא העם יהודי על אותו בסיס חייב להיות גם עם פלסטיני.

צר לי, אתה פשוט לא יודע היסטוריה ואתה מטעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סורי על האיחור, אבל אני רוצה להגיב על משהו שהופנה אלי,

אז בתגובה לתשובות של yigael_o מהעמוד הראשון, הטעות המרכזית שלך היא שענית על כל השאלות בהתייחסות לדת היהודית המקראית ולא לעם היהודי המודרני כשהאחרון שונה מאד מבני הדת היהודית בעבר. הדת אינה עם והעם אינו דת. הדת היא רק מרכיב אחד שמלכד את העם היהודי המודרני. התשובות שלך חסרות משמעות כי באותה מידה יכולתי לענות על השאלות האלו בהתייחסות לאיסלם כאשר כביכול אני מתייחס לעם הפלסטיני.

לעם הפלסטיני יש מייסדים, ערים מרכזיות, מנהיגים, הרכה בינלאומית, שפה וכו'. לעם היהודי המודרני, בתקופה של לפני הציונות והעליות לארץ , לא היתה עיר בירה, שפה משותפת, מטבע ודברים רבים אחרים. למעשה, לעם הפלסטיני כיום יש יותר ממה שהיה לעם היהודי בתחילת המאה הקודמת, ולכן אם לטענתך היה בזמנו עם שנקרא העם יהודי על אותו בסיס חייב להיות גם עם פלסטיני.

התגובה המטומטמת הטיפשית והאידיוטית ביותר שקראתי עד כה.

מעליב את האיטיליגנציה אפילו לענות אז אני אעצור פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן

אז לטענתך ערביי צריכים להפגין נאמנות עיוורת למדינה שדורכת עליהם ומפלה לרעתם?

כמה משטרים דמוקרטיים לאורך ההסטוריה איימו לשלול אזרחות מאזרחים מקופחים בגלל שסירבו לשיר את ההמנון?

דיבורים כמו שלך הם חוסר נאמנות לשלטון דמוקרטי, אני מציע לשלול ממך אזרחות - לך למדינה אחרת ותטיף את מסר הפשיזם שלך להם.

אם היו פה לפני ערבים שהגדירו את עצמם פלסטינאים ? כן ! אבל ככלל הם באו ממקומות מקור שונים.

האם היו פה לפני יהודים שהגדירו את עצמם העם היהודי? כן ! אבל ככלל הם באו ממקומות מקור שונים.

רק חבל שהם לא שואלים את חבריהם בירדן ובמצריים (אלו שברחו ומגדירים עצמם כפלסטינאים) איך מתנהגים כלפיהם (רמז - בכל הפגנה פלסטינאית קטנה יש הרוגים בגלל התערבות משטרתית).

הפליטים הפלסטינים בירדן, להבדיל מהפליטים הפלסטינים תחת הכיבוש הישראלי, מקבלים אזרחות מלאה.

צר לי, אתה פשוט לא יודע היסטוריה ואתה מטעה.

צר לי, אחד כמוך שיודע הסטוריה אמור לדעת את ההבדל בין ההסטוריה של הדת היהודית המקראית לבין ההסטוריה של העם היהודי המודרני, ולדעת שרק לאחרון יש רלוונטיות לדיון לגבי הלגיטימיות של העם הפלסטינאי.

התגובה המטומטמת הטיפשית והאידיוטית ביותר שקראתי עד כה.

מעליב את האיטיליגנציה אפילו לענות אז אני אעצור פה.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

djhenrya

אני בעד לנסח את ההימנון כך שמסר התקווה יורחב לכל אזרחיה של המדינה .

אם יש דבר שבו המדינה פישלה בחוסר שיויון למיגזרים השונים בחברה הישראלית זה בהימנון .

leyaniv

אתה יכול לפנות אלי עד שיהיו לך אצבעות כחולות ,

:2girls:

האייקון הזה מייצג פחות או יותר מה אני חושב על הדעה שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיפשות פוגעת:

1) בכישוריי השכנוע

2) בסיכוי לכתוב תגובה עניינית

3) בפילטר בין מה שמצחיק למה שלא

4) כל התשובות נכונות

עכביש, אם לרדת לרמה שלך, זה פחות או יותר מייצג את מה שאני חושב על התגובה האחרונה שלך

goatse.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

djhenrya

אם יש דבר שבו המדינה פישלה בחוסר שיויון למיגזרים השונים בחברה הישראלית זה בהימנון .

אני חייב לציין שדגל המדינה שכולל טלית ומגן דוד, או סמל המדינה המורכב ממנורה בעיקרו (וגם עלי זית) מאוד שיוויוניים. כמו כן, למשל חוק השבות שממש לא נותן העדפה ברורה ליהודים, או חוק יסוד מקרקעי שאומר שאסור להשכיר שטח של קק"ל ללא יהודים פשוט משפריץ שוויוניות.

זה לא משנה אם אני מסכים איתם או לא, אבל הדבר האחרון שאתה יכול לומר זה שיש כלפיהם שוויוינות בחוק. כן, יש להם העדפה מתקנת ואין עליהם חובה אחת מאוד גדולה (צה"ל/שירות לאומי), ובכל זאת, אתה ממש לא יכול לטעון שיש כלפיהם שוויון. ואני לא מדבר על הגזענות כלפי הערבים, והאפלייה נגדם בשטח. זה שצועק מוות לערבים (ולא חסרים כאלה) לא יותר טוב מאלה שצועקים להשמיד את . ההבדל היחיד שיש בארץ רוב יהודי, ולכן לא יתייחסו לזה שצועק מוות לערבים כמו אל אלה שצועקים מוות לישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

djhenrya

leyaniv

אתה יכול לפנות אלי עד שיהיו לך אצבעות כחולות ,

:2girls:

האייקון הזה מייצג פחות או יותר מה אני חושב על הדעה שלך

אנ ימבין את ההמנון - אבל הוא בא ממקום בו אנשים שילמו לעיתים בחייהם כדי שאתה ואני נהנה מהחופש והדמוקרטיה ששוררת פה היום. אז מה אם יש איזה מגזר או 2 שנפגעים ? שיעשו כל מה שביכולתם כדי לבלוט בצורה כזו שהזהות הישראלית לא תיראה שלמה בלעדיהם (לדוגמא - התנדבות אזרחית מאסיבית של מגזר מסויים למען מטרה מסויימת).

לגבי הסמיילי -> מאיפה היא מביאה את הגלידה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז טוב יואב

גם בדגל אני מוכן לשקף את שאר המיגזרים ואפשר לעשות זאת מבחינה עיצובית

לצערי עדיין זה רק סימבולית , מפני שחוסר השיוויון נימצא ברגשות הקורבן שנושאים בתוכם אלו שקוראים לעצמם פלסטינים וזה מה שגורם להם למרות כל הסיוע וההיזדמנויות הרבות ללכת אחורה בזמן שהם צריכים לצעוד קדימה .

מיותר מבחינתי להסביר , כי אנשים לא מבינים , אז אני מעדיף שאלות ו / או דעות ולהגיב עליהם .

עריכה :

"הגלידה" היא באה מאיפה שרואים שהיא באה , מה שעושה אותה לא כל כך גלידה בלשון המעטה :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב

יש הבדל עצום בין הרצון לשפר לבין הלקאה עצמית ( אשר משמשת כמעצימת תחושת הקורבן הפלסטינית ) ואני חושש שההבנה שאתה מפגין איננה מעידה על תפיסת ההבדל הדק הזה . ( וזו לא טעות )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי, אחד כמוך שיודע הסטוריה אמור לדעת את ההבדל בין ההסטוריה של הדת היהודית המקראית לבין ההסטוריה של העם היהודי המודרני, ולדעת שרק לאחרון יש רלוונטיות לדיון לגבי הלגיטימיות של העם הפלסטינאי.

וממתי לדעת כבודו יש להיסטוריה חשיבות? אם אפשר תאריך ספיציפי עדיף.[br]פורסם בתאריך: 11.02.2009 בשעה 16:53:33

אתה טוען שהם בוגדים, בעוד שבוגד BY DEFINITION צריך להיות אזרח המדינה.

חוץ מזה, תחשוב על זה ככה. נניח והיית חי במקום מסוים, ומדינה אחרת הייתה באה ומשליטה את החוקים שלה עליך (לא משנה באיזה דרך). איך היית מגיב?

אתה יודע, זה לא שחור או לבן. זה לא שעכשיו הם חיים בשטח שלך ולכן הם צריכים להיות נאמנים לך ואזרחים למופת (אפילו שאתה בעצמך טענת שרובם המוחלט לא אזרחי המדינה). זה לא כל כך פשוט.

לפי מיטב ידיעתי זה היה כך בכל מקום מאז ומעולם. כל כובש תמיד דרש נאמנות מכל אוכלוסיה שבחרה או נאלצה לחיות בשטח. זה לא עבד ככה כל מה שקשור לבריטניה עם סקוטלנד? זה לא עבד ככה עם אירלנד? איי פוקלנד? הודו?

כיבושי רומא של חלקים נרחבים מארופה, המזרח התיכון ואנגליה?

כיבושי צרפת באמריקה אסיה ואפריקה?

כל הכובשים תמיד דרשו נאמנות. לא היה יוצא דופן אחד (אם אתה לא סופר את השמאל הישראלי כמובן).

אני לא ממש דורש מהם להשתתף בצבא (ותתפלא אבל כן דרשו זאת בלא מעט כיבושים) אני דורש בצורה נחרצת שלא יחפרו תחת המדינה. וזה כן שחור או לבן. יש להביע דעות, שחלק מהן אני ממש לא אוהב אבל זה לגיטימי. למסור מידע קריטי לאויב בשעת מלחמה זה לא לגיטימי. לפעול כדי לעזור לאויב לבצע פעילות מלחמתית זה לא לגיטימי (כמו אלה שהסיעו מחבלים למקום הפיגוע).

ועוד משהו קטן, השמאל אוהב לומר שלא פותרים סכסוכים בשדה הקרב אלא ליד שולחן המשא ומתן. זה לא בדיוק נכון. אני לא יודע אם אתה זוכר אבל היה פעם איזה קרב קטן, קראו לו מלחמת העולם השניה. רק לאחר רמיסה של היריב בשדה הקרב ישבו לשולחן המשא ומתן כדי שהוא יחתום על הסכם הכניעה. יכול להיות שאני זוכר לא נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...