הצעת חוק: איסור מכירת סיגריות ו/או נרגילות לבני נוער. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעת חוק: איסור מכירת סיגריות ו/או נרגילות לבני נוער.

Vega

Recommended Posts

נרגילה זה כיף לעשן! להבדיל אלפי הבדלות מסיגריה, יש לזה ריח וטעם נהדר. כמו ש Mortar אמר, זה גם די מרגיע...

אני אישית אוהב את זה, ולא מעשן את זה בשביל הפוזה.

אתה מתכוון שאתה מכור לזה... כל הדברים שתיארת אפשר להגיד על סיגריות ועל כל דבר ממכר. ככה חושב ומרגיש כל מכור.

אז צא מהאשליות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אורח The_Exorcist

אבל סיגריות זה באמת כיף לעשן :-)

מי אמר שאני מכור? סתם, עכשיו ברצינות...סיגריות זה ממכר, גם נרגילה וגם גז מזגנים. סיגריות זה סם, אם בתקופה שהתחלתי לעשן היה חוק למניעת מכירה לקטינים אז לא הייתי מכור עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ההפך המוחלט מערס, ואני גם לא סטלן.

נרגילה זה לא לפוזה בכלל למרות שאני בטוח שיש גם אנשים שמעשנים לפוזה, כך לדוגמא מקטרת... ברור לך שאולי 2% מכל מי שמעשן בכלל מעשן מקטרת, אז זה בטח שלא פוזה... ככה גם נרגילה, בריא - זה לא אמרתי, אמרתי שזה הרבה פחות מזיק וגם ברור שזה יזיק פחות כי זה תחביב ולא צורך כמו סיגריה, אתה לא הולך ברחוב עם נרגילה בלי צינור ויונק ממנה כל 10 שניות, סיגריה כן.

סיגריה זה בכל מקום ונרגילה לא. ד"א מאותה הסיבה נראה לי גם לא מתמכרים לנרגילה... אי אפשר פשוט לעשן את זה כל הזמן.

אם חברים שלי היו בקטע של פוזה הם היו מעשנים גם סיגריות... זה לא פוזה בכלל.

לא קונים דבר כזה לפוזה, זה כיף, מרגיע, טעים ומהנה... זה ממש הנאה לעשן את זה.

*באמת רציתי לציין - האיסור על האלכוהול בארה"ב וזה היה בשנות ה20 AKA תקופת היובש ובמחתרת הבריחו משקאות וחגג על העסק ועל המאפיה היה אז אל קפונה והחברה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שחוק כזה אם יכנס לספר החוקים אז יהיה די קשה לאכוף אותו. גם אלכוהול נאסר למכירה לקטינים וזה לא מונע מילדים להשיג אותו. אם כי אני עלול לטעות ובמקרה וכן יאכפו אותו כראוי הוא עשוי לתרום בירידת מספר המשתמשים הכבדים. בכל מקרה מישהו פה אמר שעדעף פשוט להכפיל את המס על סיגריות, וזה בדיוק מה שחשבתי ברגע שנכנסתי לת'ראד הזה. לעלות את המס בפי 2 או 3 (ואף יותר) ואז בני נוער יחשבו פעמיים לפני שיקנו חפיסה וגם האנשים מבוגרים שמעשנים הרבה יתחילו לקצץ בסיגריות. נוסף לכך גם המדינה תרוויח על מזה.

אגב, נראה לי דווקא מקטרת זה פוזה בדיוק כפי שסיגרים זה גם די פוזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מקטרת לא נפוצה.

כמו כן, תזכור שאלכוהול קל להשיג הוא נמצא בהרבה בתים.

גחלים וטבק לנרגילה לא נפוץ כמו אלכוהול אלא נמכר לקטינים ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר מזמן לא קטין אבל כשהייתי אז היו מוכרים לי אלכוהול בכיף מגיל 15 ואף אחד לא ביקש תעודת זהות או משהו אז אתם חושבים שישימו על החוק של סיגריות?

נ.ב. איפה MaSTeR NaRGilA בדיון הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר מזמן לא קטין אבל כשהייתי אז היו מוכרים לי אלכוהול בכיף מגיל 15 ואף אחד לא ביקש תעודת זהות או משהו אז אתם חושבים שישימו על החוק של סיגריות?

נ.ב. איפה MaSTeR NaRGilA בדיון הזה?

צודק ב100%, אבל עדיין לא כל המקומות מוכרים לקטינים ו(נראה לי ש)הרוב שומרים על החוק.

אכיפה נכונה/הרתעתית תגרום לשמירה טובה יותר של החוק.

:lol: באמת איפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

בכרמיאל לפחות ברוב המקומות הגדולים (מגה, מרכז יהודה וכל הקקה הורוד הזה) לא מוכרים בכלל אלכוהול בלי לראות תעודת זהות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נגיד אני הולך לסופר וקונה יין ואומר להם שזה לשבת ;D , אומר להם שאמא שלחה אותי, מה הם יעשו ?

או אני הולך וקונה כל מיני דברים וקונה גם בירה, ואז אני אומר בירה זה לאח הגדול שלי, מה אפשר להגיד לי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני חושב שלא יתנו לך באמת לקנות במקומות גדולים, אולי חוץ מהיין, אבל בינינו - כמה פעמים ראית נוער שותה אלכוהול יקר ולא איזה וודקה לימון זולה? (אתה יכול להגיד "מה יעשו לי אז אני אלך בלי לשלם" או משהו, אבל.... ::) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

אם נגיד אני הולך לסופר וקונה יין ואומר להם שזה לשבת ;D , אומר להם שאמא שלחה אותי, מה הם יעשו ?

או אני הולך וקונה כל מיני דברים וקונה גם בירה, ואז אני אומר בירה זה לאח הגדול שלי, מה אפשר להגיד לי ?

מנסיון, הם לא יתנו לך. שלחתי כמה פעמים את אח שלי ופשוט לא נתנו לו.

גם שאבא שלי הולך לקנות מבקשים ממנו תעודת זהות.

זה כל הכבוד להם, ככה שומרים על החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...