E5X00 VS E7X00 ועוד כמה שאלות. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

E5X00 VS E7X00 ועוד כמה שאלות.

DarkCowMoo

Recommended Posts

בזמן האחרון החלטתי שאני רוצה לקנות מחשב כמה שיותר משתלם ביחס ביצועים למחיר- לגיימינג כמובן.

עכשיו ראיתי שיש לי אפשרות בין הE5X00 למיניהם עם המכפלה האסטרונומית, הזולים במיוחד אבל רק עם 2 מגה קאש או את הE7X00 היקרים יותר, מכפלה נמוכה יותר אבל 3 מגה קאש. מה נראה לכם עדיף?

בנוסף חשבתי על הלוח EP43 DS3 שהוא לא זול בכלל אבל לפי מה שראיתי הוא מצויין, יש גם את הEP43 DS3L שזול יותר אבל מוגבל באיזור ה419 mhz.

בזכורנות אני אלך על 1066mhz כדי שלא יגבילו אותי (גם כך בskypc ההבדל בין ה800 ל1066 מזערי כ"כ). יש אולי לוח אחר שכדי לי לחשוב על? אני רוצה גם לחשוב אופציה לשדרוג עתידי.

וקירור פשוט אין לי מושג איזה לקחת אז אשמח להמלצה.

וכרטיס מסך אני כבר אתאים לפי התקציב שישאר לי.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירור בפורום אוברקלוקינג וקירור. (:

מעבד- אם מתוכנן OC אז עדיף לך לקחת את הזול יותר (E5200) שכן בניהם אין הבדל משמעותי בביצועים (במהירויות רגילות).

לוח- ה-EP43-DS3L יעשה את העבודה שכן בשביל למעבד הנ"ל לא דרושים באסים גבוהים כ"כ. זה גם תלוי בקירור שתרכיב עליו שכן כך או כך מתישהו תהיה מוגבל.

זיכרון- 800 מגהרץ יספיק עד לבאס של 400, מעבר לזה תצטרך לעשות לזיכרון. כל זיכרון יכול לתת קצת , עד כמה? זה משתנה בין הדגמים השונים. אני לא יודע מה המחיר של הזיכרון שראית, אבל לצורך העניין אם הוא הרבה יקר מ-250 שקלים אז הוא לא משתלם, שכן יש קיט של 4GB 800Mhz במחיר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראשית, תודה רבה עם העזרה של שניכם.

E5400+EP43-DS3L+G.Skill 4GB 800MHZ נראה לי יהיו קומבו אדיר.

נכון שזה לא קשור, אבל יש לך איזה טוב בראש? המארז שלי יהיה CM690 כנראה אז לא נראה לי שגודל יהיה בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור לפורום הזה. תשאל בפורום המתאים.

ולדעתי אתה יכול לחסוך ולקנות E5200 שכן מבחינת שניהם יתנו את אותה תמורה.

מבחינת ביצועים* הם יתנו את אותה תמורה. ה-OC שניתן לעשות ל-E5400 הוא רמה או שתיים מעל ה-OC שניתן לעשות ל-E5200.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

E5200.

אני מניח שאתה לא מתכנן OC שובר שיאים, ככה שזה לא כל כך משנה לך מהבחינה הזאת. שניהם יגיעו בקלות ל3.4 ויותר, אין לך שום צורך ביותר מזה.

את הכסף שחסכת תשקיע בקירור טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאגיע לאיזור ה4 בלי בעיה.

מה באמת ההבדל של ה1 מגה קאש עושה בין ה7000 ל5000?

כמעט וכלום. גם ההבדל בין FSB של 800 לבין FSB של 1,066 הוא כמעט וכלום. גם ההבדל בין 2 ליבות מודבקות לבין 2 ליבות טבעיות הוא כמעט ואפסי.

בסופו של דבר כל אלו יוצרים הבדל קיים אך לא משמעותי שהבדל של 0.2GHZ בתדר לטובת ה-E5X00 פותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...