Razer Mamba, דיון רשמי לגבי העכבר החדש והמגניב של RAZER ? - עמוד 3 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Razer Mamba, דיון רשמי לגבי העכבר החדש והמגניב של RAZER ?

EAD

Recommended Posts

ובכלל כל הנושא של דיוק, כמה הוא חשוב? הרי יש גבול לכמה שהיד האנושית שלנו מדוייקת (והיא ממש לא מדוייקת!!)

תעשה חישוב עצמאי - נניח ראש במשחק מחשב אתה מבחין בערך ב- 5 פיקסלים צמודים - אתה צריך סטייה מסוימת (תלוי ב- DPI)...

זה אומר ב- 5600 DPI בערך האלפית של אינץ' - בערך עשירית מילימטר - עדיין טוב... - מעל זה כנראה זה כבר יהיה מוגזם...

תלוי מאוד בבנאדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אף בן אדם לא מדייק ברמת של עשירית המ"מ.

בוא נגיד אחרת, קח מסך עם 1920 על 1200, שים 5600 DPI, אתה בהחלט יכול להגיע לרמה שאתה מזיז את העכבר ברמה של איזה עשירית מ"מ והוא כבר "עף" לו איזה 5 פיקסלים.

לא נראה לי הכי מדוייק, אלא אם יש לך יד של ואתה מזיז אותה ברמת המאית מ"מ.

חוץ מזה, שעבור תנועה כזאתי מדוייקת תהיה צריך להיות מאוד מאוד איטי, ואני לא חושב שגיימרים רוצים להיות כאלו, לא?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע לי לא הכי מובן.

למה שמישהו ירצה עכבר עם איזה 10000 DPI לדוגמא?!

מה זה יתן לו כבר?

ובכלל כל הנושא של דיוק, כמה הוא חשוב? הרי יש גבול לכמה שהיד האנושית שלנו מדוייקת (והיא ממש לא מדוייקת!!)

אישית אני חושב שה-DPI משפיע הרבה יותר על הרגישות מאשר על הדיוק, אבל אי אפשר להגיד שאין הבדלים של דיוק בין עכבר של 1800DPI לבין עכבר של 400DPI כי זה פשוט לא נכון, אפשר לטעון שההבדלים כמעט לא מורגשים ועם זה אני יסכים, אבל במצב של 400DPI נגד 5600DPI אני אפילו לא ממש בטוח שההבדלים האלה נשארים קטנים ולא מורגשים.

כשה-DPI כל כך גבוה אז מעבר להשפעה הברורה על הרגישות של העכבר, שהיא כמו שאמרתי לא רלוונטית כי אפשר להתאים את זה תמיד דרך הדרייבר ( וכשנגיע למהירויות כמו 10000DPI הרגישות תותאם כבר לפי ברירת מחדל ), מה שכן רלוונטי זה הדיוק שאתה מרוויח.

אם דיוק חשוב? לא יודע. מהנסיון שלי הרבה יותר חשוב בגיימינג שהעכבר יהיה קל לשליטה כלומר שתוכל להזיז אותו לאיפה שתרצה מתי שתרצה, בשורה התחתונה זה מה שנותן לך את הדיוק בפועל הרבה לפני כמות ה-DPI של העכבר. זו גם הסיבה שאני מכוון הרבה יותר טוב עם ה-IntelliMouse Explorer 3.0 מאשר עם ה-DeathAdder, או עם ה-DeathAdder הרבה יותר טוב מה-MX518.

ה-DPI מאוד Overrated בכל מה שקשור לעכברי גיימינג. אני למשל חושב שה-MAMBA לא יהיה הרבה יותר טוב מה-DEATHADDER ( אם בכלל, תלוי אם החיישן יעבוד כמו שצריך ) למרות שיש לו פי 3 DPI ( יש להם אותה צורה ), ובטח שיישאר פחות טוב מעכברים של 400DPI ו-8 שנים בשוק כמו ה-IntelliMouse Explorer 3.0 או ה-Wheel Mouse Optical 1.1a.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני די כמוך בחשיבה פה אני מניח.

לטעמי הכי חשוב בעכבר זה נוחות, קלות, יכולת גלילה טובה ומהירה שלו, ודיוק.

כאשר לטעמי מבחינת דיוק, גם אם לא פוגעים בול ברמת הפיקסל זה פחות חשוב כי כפי שאמרתי ככול שתזיז יותר מהר, גם ככה הדיוק האנושי שלך כאדם יורד (גם אם אתה איזה אלוף עולם ב GAMERS או צלף מקצועי באיזה סיירת מטכל) - פשוט פיזיולוגיה בסיסית של גוף האדם.

מה שכן, אני עדיין חושב שיש גבול לרמת DPI, ולפחות מבחינה טכנית לא רואה סיבה ליותר מ1800 DPI גם למסכים עם רזולציה של 2560 על 1600 לדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהגבהת רגישות סמן (תוכנה) מעבר לברירת המחדל, אי דיוק יתבטא בדילוג על פיקסלים.

לכן DPI גבוה עם רגישות סמן נמוכה תמיד עדיף על DPI נמוך עם רגישות סמן גבוהה.

כמובן שמידת הרלוונטיות היא סובייקטיבית וגם תלוייה ברזולוצית מסך.

אני אישית לא מוצא עניין ב-DPI גבוה מ-1800 או 2000, אולם לא ניסיתי DPI גבוה מזה והרזולוציה המקסימאלית שלי היא "רק" 1600x1200

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

רק רציתי לציין משהו, ואני מתנצל אם זאת הקפצה, אבל לא רציתי לפתוח נושא חדש בנדון. ציינו כאן את המחירים של המוצר. אז רק לידיעה -

המחיר המומלץ לצרכן של המוצר באירופה (EUMSRP) הוא 130 אירו.

בשער הנוכחי של האירו, אני חושב שהמחיר בארץ הגיוני לחלוטין.

כמובן שהעכבר יקר, בכל תחום המוצרים החדשניים יותר הם יקרים יותר, וברור שהוא מיועד לפלח שוק מאד ספציפי. פשוט לא תמיד צריך לחשוב שדופקים אותנו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רציתי לציין משהו, ואני מתנצל אם זאת הקפצה, אבל לא רציתי לפתוח נושא חדש בנדון. ציינו כאן את המחירים של המוצר. אז רק לידיעה -

המחיר המומלץ לצרכן של המוצר באירופה (EUMSRP) הוא 130 אירו.

בשער הנוכחי של האירו, אני חושב שהמחיר בארץ הגיוני לחלוטין.

כמובן שהעכבר יקר, בכל תחום המוצרים החדשניים יותר הם יקרים יותר, וברור שהוא מיועד לפלח שוק מאד ספציפי. פשוט לא תמיד צריך לחשוב שדופקים אותנו :)

כן, האמת שזה לא קורה הרבה בציוד היי-אנד אבל המחיר בארץ באמת הוגן כרגע, אבל זה רק Pre-Order ממה שאני רואה בארץ כרגע..

אבל אני מניח ששום חנות בארץ לא תחזיק אחד כזה פתוח להדגמה וכדי שיהיה אפשר להרגיש אותו ביד לפני שקונים. זה קצת בעייתי בעיניי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, האמת שזה לא קורה הרבה בציוד היי-אנד אבל המחיר בארץ באמת הוגן כרגע, אבל זה רק Pre-Order ממה שאני רואה בארץ כרגע..

אבל אני מניח ששום חנות בארץ לא תחזיק אחד כזה פתוח להדגמה וכדי שיהיה אפשר להרגיש אותו ביד לפני שקונים. זה קצת בעייתי בעיניי

הוא אמור להגיע לארץ מחר (יום רביעי) ו"לנזול" לחנויות במהלך הימים הקרובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שראיתי מספר לא קטן של סקירות על העכבר, כולן אומרות שהוא מעולה.

הבעיה היא המחיר- אני מצדי היו מורידים לו ת'DPI ל1600 ויציעו באנדל מצומצם יותר- בתמורה היו מוכרים בסביבות ה300-350, הייתי הולך עליו. בארץ הוא אמור לעלות בערך 700+ שקלים לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שראיתי מספר לא קטן של סקירות על העכבר, כולן אומרות שהוא מעולה.

הבעיה היא המחיר- אני מצדי היו מורידים לו ת'DPI ל1600 ויציעו באנדל מצומצם יותר- בתמורה היו מוכרים בסביבות ה300-350, הייתי הולך עליו. בארץ הוא אמור לעלות בערך 700+ שקלים לא?

כן, אבל מה ז"א היו מורידים לו את ה DPI ל 1600 ומוכרים זול יותר - הרי זה כל הקטע של העכבר הזה, שבכל פרמטר (ולא רק DPI, גם מהירות עקיבה, תאוצה ועוד) הוא מתקדם בהרבה מעבר לשאר העכברים בשוק. ובגלל זה הוא גם יקר יותר, כי זה מוצר שמיועד רק לנישה מאד מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

700 ש''ח לעכבר זה very too much

יש לי G5 והוא ממש נוח אם אני רוצה אותו קל אני מוריד את המשקולות.

במשחקים אני לא עובר את ה1200 DPI , עלה לי 160 ש''ח...

עכשיו כל פעם שיוציאו עכבר יעשו אותו עם יותר DPI כי זה ההדגשה הכי גדולה של עכברים היום וחבל.

אם ישקיעו בעכבר שמתמקד בנוחות לדעתי הוא יצליח יותר ובטח יהיה זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PCGames.co.il אני מתערב איתך, שאם תיקח 2 עכברים זהים בצורתם- רק לאחד מהם יהיו התכונות של deathadder לדוגמא, והשני יהיה הממבה- אתה לא תבחין בצורה משמעותית, אם בכלל, בהבדלי ביצועים. רייזר כל הזמן מנסה להשויץ ודוחפת כל הזמן יותר מדי מכל דבר- לא שאני מתנגד, אבל בחיאת לא על כל פ'יצר קטן להעלות את המחיר בצורה משמעותית. מה שאהבתי בעכבר הזה הוא את הבאנדל ועצם זה שהוא אלחוטי וטוב למשחקים (מה שהיה עד היום בערך כמו ניגוד). אם הם היו משחררים עכבר פשוט יותר, ב250-400 ש"ח שהוא לגיימינג ואלחוטי- הם היו מרויחים יותר.

בנוסף, לא הבנתי את הקטע של הסוללה. סוללות כאלו נדפקות אחרי כמה שנים- אני לא אתפלא אם מישהו ירכוש את העכבר היום, ובעוד שנתיים-שלוש הסוללה תדפק לו ו/או יצטרך להשאיר את כבל ה מחובר כל הזמן (אלא אם כן מוכרים בדיוק אותו סוג של בחנויות, מה שלא ממש נראה לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח שיצור של עכבר הוא באופן כללי יקר יותר ולכן עליית המחיר האוטומאטית. לא מכיר עכבר טוב שנמכר בפחות מ-300 שקל שזה מחיר המקסימום עבור עכבר גיימינג חוטי. כשמסתכלים על כל הפיצ'רים של ה-Mamba והפריצת דרך שהוא עשה בתחום הטכנולוגיה האלחוטית ( התאמה לגיימינג ) אפשר להבין למה המחיר שלו כל כך גבוה.

לא אומר שזה שווה את זה בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...