בוחן בחירות , לאיזו מיפלגה הדעה שלך מתאימה ( מבחן אמריקאי ) - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בוחן בחירות , לאיזו מיפלגה הדעה שלך מתאימה ( מבחן אמריקאי )

עכביש בכביש

Recommended Posts

http://israel.kieskompas.nl/language/he/

יש לכם כאן בוחן למי הדעות שלכם מתאימות , מומלץ ומשעשע

אפשר לאחר מכן להשוות באחוזים למי הדעה הפוליטית שלכם קרובה ביותר

השאלון מכוון את הבחירה שלכם ע"י 30 שאלות בנושאים של ביטחון / חברה ודת

ולאחר מכן שואל מספר שאלות השוואתיות לגביי המנהיגים .

חביב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מטומטם לחלוטין, גם "התוכנה הזו נותנת משקל שווה לתחומים שבעולם האמיתי לא נמצאים אפילו באותו סדר גודל", וגם - וחמור יותר - התוכנה מגדירה את המפלגות לפי מה שהיוצר שלה (שמאלני מ-YNET ככל הנראה) החליט.. מי לעזאזל שם את "קדימה" במרכז עם נטיה לימין?? זו מפלגת שמאל מובהקת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יצא עבודה ולאחר מכן קדימה ולאחר מכן ביתנו ולאחר מכן הליכוד , הכי מצחיק שיצא לי בל"ד ליפני רע"מ תע"ל באיזה חמש מפלגות , היי עזמי , הינה אני בא .[br]פורסם בתאריך: 22.01.2009 בשעה 13:40:50

אהבתי שזה מחלק לפי אחוזים

ומלבד זה שייך למכון הישראלי לדמוקרטיה - אז בטוח שזה שמאלני ( רציני )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשראיתי את זה, בהחלט השאלה הראשונה שעלתה לי לראש הייתה איך יהיו התגובות לזה מכל צד בקשת הפוליטית.

לרוב הנימוקים שלהם יש ציטוטים מהתקשורת (כלומר שאלה כמו "האם תהיה בעד לוותר על רמת הגולן תמורת הסכם עם סוריה", והם החליטו שהדעה של העבודה זה "נוטה להסכים", הם נותנים ציטוטים של ברק לדעה הזו).

אז כן, לפי המדד הזה הם מקבלים שקדימה זו מפלגת מרכז, והעבודה מרכז שמאל, והליכוד מרכז ימין וכו'.

הנה, שס יוצאת בשמאל שמאל הכלכלי, אבל בצד הדתי והימני-מרכז ביטחוני. חדש יוצאת בשמאל הכלכלי אבל חילונית לעומד רעם שיוצאת בשמאל הכלכלי אבל דתית מאוד. כשלרוב, שוב, יש נימוק תקשורתי.

אני חושב שזה כלי מאוד מעניין, גם אם אתה לא מקבל את איפה שהם שמו אותך, בגלל המשקל שהם נתנו לכל שאלה שיכול להיות שהמשקל מבחינתך הוא שונה, אתה יכול בקלות להשוות את הדעות שלך עם הדעות של המפלגות בכל שאלה ולראות ציטוטים שלהם וקטעים מהמצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי האתר הזה רע"ם-תע"ל דוסים

הצהרה 1:

ממשלת צריכה לדאוג לכך שהחיים הציבוריים במדינה יתנהלו על-פי המסורת הדתית היהודית

דעתך: מתנגד בהחלט

העמדה של רע"ם-תע"ל: מסכים בהחלט

הצהרה 2:

במקרה של סתירה בין ההלכה היהודית לבין עקרונות דמוקרטיים כגון חופש ושוויון יש להעדיף את ההלכה היהודית

דעתך: מתנגד בהחלט

העמדה של רע"ם-תע"ל: מסכים בהחלט

הצהרה 3:

יש להנהיג נישואים אזרחיים בישראל (נוסף על נישואים דתיים)

דעתך: מסכים בהחלט

העמדה של רע"ם-תע"ל: מתנגד בהחלט

הצהרה 4:

יש לאפשר פתיחת עסקים ומקומות עבודה בתוך הערים בשבת

הצהרה 5:

יש לצמצם את התקציבים לישיבות ולבתי כנסת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חולק על ההנחה הזו שלך

אכן המפלגות הערביות והדתיות הן קרובות יותר בהשקפתן אחת לשניה מאשר למיפלגה לאומנית יהודית מכיוון שהערביות והדתיות מתנהלות על מישור דומה והוא האנטי שילטוני והאנטי טריטורילי , הינה : הערביות מתנגדות לשילטון היהודים והדתיים מתנגדות לשילטון חילוני , הערביות מתנגדות להחלת הזהות הלאומית היהודית בשיטחי ארץ ואילו הדתיות היהודיות מתנגדות לעצם הזהות היהודית בארץ ללא ה"משיח" כלומר גם הערביות וגם היהודיות הדתיות מתנגדות למצב הקיים ( זה שלשתיהן יש אג'נדה עתידית שונה בעתיד מאפשר להן להתנגד להווה ) כמו כן שתיהן רוצות להפנות משאבים יותר גדולים למשרדיי הרווחה ולקיצבאות בכלל ולקיצבאות ילדים בפרט ( מהסיבות שמניתי לעיל - ביסוס שילטון וכיבוש ע"י הרחם ובתור ציווי ליכאורה אלוהי )

דבר נוסף מידע אישי , הדתיים החרדיים לא מתנגדים למחשבה שאנחנו קרי היהודים נימצאים כרגע בגולה , כלומר כל עוד לא היגיע המשיח אין לנו ממש מה לעשות כאן ( אני אומר את רוח הדברים ) כמו כן הם לא מגדירים את עצמם כציונים , בדיוק כמו הערבים .

דבר נוסף , הדתיים והערבים מסתדרים מצויין ביחד - ראה אחוזי בחירות בכפרים ערביים למפלגת ש"ס בעיקר בתקופת דרעי וכו' ( צר לי הידע שלי ישן בנושא הזה )

הערה לגבי המשאל - התוצאה הסופית איננה "חקוקה באבן" והמשקל שהם מקנים לתשובות איננו מקובל עלי אישית אבל נהנתי לעיין בהשוואות למקורות ביחס לתשובות שלי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התנועה החדשה - מר"צ

יש לך הסכמה של 81%

בטחוני – מדיני: 65%

חברתי – כלכלי: 88%

דת ומדינה: 90%

העבודה

יש לך הסכמה של 78%

בטחוני – מדיני: 78%

חברתי – כלכלי: 77%

דת ומדינה: 80%

אני לא בעד שום מפלגה כולם בשבילי אותו הדבר אותו זבל פוליטי ..

לדוגמה אני מסכים שצריך להקים מדינה לפלסטינים אבל לא צריך להחזיר את הגבולות מ67.. הם כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמה אני מסכים שצריך להקים מדינה לפלסטינים אבל לא צריך להחזיר את הגבולות מ67.. הם כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מישראל.

אתה מודע לסתירה הלוגית במשפט הזה נכון? אלא אם אתה מצאת מדינה שמוכנה לוותר על חלק מהשטח שלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...