הסרט אנימציה הישראלי "וולס עם באשיר" הוכרז כסרט הטוב ביותר ע"י NSFC!! - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסרט אנימציה הישראלי "וולס עם באשיר" הוכרז כסרט הטוב ביותר ע"י NSFC!!

rikus

Recommended Posts

amir85, הטענות שלך לגבי הסרט לא רלוונטיות לאור העובדה שלא צפית בו.

בגלל שלא צפית בו אתה לא יודע איזה מסר הוא מעביר או אם הוא בכלל מעביר מסר כלשהו, אני יכול להגיד לך שהסרט עוסק בחיי היום יום של להקת קופי בונובו בעלי חיבה עזה למחול (לזכר האלפא קוראים באשיר, אם אתה תוהה) ולא תוכל לשלול את מה שטענתי.

לכן אתה מקבל אזהרה שניה על תוכן לא מדויק/מטעה, בשלישית תושתק/תורחק מהפורום.

בהתחשב בעובדה שבלבנון ובמצרים מדינות שבהן יש איסור מוחלט להציג ישראלים ומספר הסרטים שהורשו לתצוגה שם ניתן לספור על האצבעות, בינהם הסרט הנ"ל אשר קוטלג כמוצג דקומנטרי וככל הנראה הפך ללהיט גדול שם.

כאשר למשל הסרט 'ביקור התזמורת' שהוזכר פה וזכה להרבה יותר פרסים והערכה מהסרט הנ"ל אשר דיבר על דו קיום והבנה

זכה לפירסום ( = בסופו של דבר הסברה ) הרבה הרבה נמוך שלא בחוגי הקולנוע

לכן אני לא צריך להכנס לדומאות מוקצנות מפגרות על שימפנזים אלא להסתפק בזה שלמרות הגרפיקה החמודה זה מסריח וצורם כמו... לכן זה ...

בלי להגיד שראיתי את הטרילר שצורף פה, קראתי את תקציר ומספר סקירות באתרים גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ראיתי היום את הסרט, ואני עדיין די אמביוולנטי לגביו.

מצד אחד, הוא סרט אנטי-מלחמתי מובהק סטייל "אפוקליפסה עכשיו" שמראה את המלחמה דרך עיני החיילים עצמם, על כל האימה והאבסורד שבה. אין בו שום האדרה קיטשית ומיותרת של מדינת או צה"ל, הוא פשוט מניח את המציאות לפתחו של הצופה. במידה רבה כמו ש"בופור" עשה, למרות שאי אפשר כמובן לעשות השוואה ישירה ביניהם.

מצד שני, ההתעסקות בנושא של סברה ושתילה נראית לי מוגזמת והנושא הזה תופס חלק גדול מאורך הסרט, חלק שהוא לדעתי בלתי פרופורציונלי ביחס למשקל האמיתי שהאירוע תופס בתודעה של הדמות הראשית.

מצד שלישי, המניע העיקרי של הדמות הראשית לצאת ולגלות מה קרה במלחמה ההיא הוא דווקא הטבח בסברה ושתילה.

מה שבטוח הוא שאי אפשר לומר שהסרט הזה הוא ימני, או שמאלני, או בכלל מייצג איזושהי עמדה פוליטית (ומי שטוען אחרת, ובעיקר בלי שהוא ראה את הסרט, פשוט מוציא את עצמו טיפש ברמות על.. רמז רמז). כמו שנאמר כאן קודם, העמדה היחידה שהוא נוקט היא שמלחמה זה רע, וזה לגיטימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספויילר:

מצד שני, ההתעסקות בנושא של סברה ושתילה נראית לי מוגזמת והנושא הזה תופס חלק גדול מאורך הסרט, חלק שהוא לדעתי בלתי פרופורציונלי ביחס למשקל האמיתי שהאירוע תופס בתודעה של הדמות הראשית.

כל הרעיון הוא שהטבח זה מה שגרם לאמנזיה שלו מלכתחילה, הטבח זה מה שגרם לא להדחיק את כל התקופה הזאת. וככל שהוא מגלה עוד ועוד על התקופה, הוא מבין שזה הכל סבב סביב הטבח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

סרט אנטי-מלחמתי ... על כל האימה והאבסורד שבה

...

מצד שני, ההתעסקות בנושא של סברה ושתילה נראית לי מוגזמת והנושא הזה תופס חלק גדול מאורך הסרט

...

המניע העיקרי של הדמות הראשית לצאת ולגלות מה קרה במלחמה ההיא הוא דווקא הטבח בסברה ושתילה.

...

מה שבטוח הוא שאי אפשר לומר שהסרט הזה הוא ימני, או שמאלני, או בכלל מייצג איזושהי עמדה פוליטית (ומי שטוען אחרת, ובעיקר בלי שהוא ראה את הסרט, פשוט מוציא את עצמו טיפש ברמות על.. רמז רמז). כמו שנאמר כאן קודם, העמדה היחידה שהוא נוקט היא שמלחמה זה רע, וזה לגיטימי.

אם לא הבנת, מבחינת התוכן זה סתם עוד סרט, אין לי שום בעיה עם סרטים שמיצגים דעות שונות

או כל ביטוי אמונותי לכל ארוע בכל צורה שתרצו, זה לא שלא ראיתי ונהנתי מסרטים הרבה יותר קיצונים.

הבעיה כאן היא עם המועמדות של הסרט או יותר נכון עם שורה של מועמדויות שהסרט הזה נמצא בסופה אשר חולקים מוטיב זהה...

כמו שאמרת סרט אנטי מלחמתי, האימה ווהזועות שבה, והתעסקות מוגזמת בטבח סברה ושתילה.

כל הסרטים אשר זוכים ליצג אותנו תמיד בעלי אותה הנקודה, מלחמה זה רע, אלימות זה לא הפתרון, אנחנו בסוף נסוגים ו...

בדיוק כמו הסיקור של המצב בעזה לאף אחד לא היה אכפת מהמצב שמונה שנים, אבל ברגע שהפעולה מתחילה פתאום כולם מסקרים

אבל גם אם הסיקור של המערכה היא אוביקטיבי בהעדר רקע של שמונה שנים הוא פשוט חד צדדי ומגמתי.

כך גם פה כולם צועקים הסברה הסברה, אבל מציגים כל הסרטים שבהם מלחמת למבנון מסתכמת בטבח סברה ושתילה...

איך אמרנו חייל צהל רוקד עם מאג מרסס לכל כיוון על רקע התמונות של באשיר, מה אנשים אמורים להבין מזה?

טוב בכל מקרה אני עם הנושא הזה סימתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Best foreign language film of the year

The Baader Meinhof Complex A Constantin Film Production, Germany

The Class (Sony Pictures Classics), A Haut et Court Production, France

Departures (Regent Releasing), A Departures Film Partners Production, Japan

Revanche (Janus Films), A Prisma Film/Fernseh Production, Austria

Waltz with Bashir (Sony Pictures Classics), A Bridgit Folman Film Gang Production, Israel

הסרט מועמד לאוסקר בתור הסרט הזר הטוב של השנה (ולא הסרט אנימציה הטוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אני ממש אהבתי את הסרט.

לפי דעתי הדבר היחיד בסרט בעל גישה שמאלנית זה הסוף, התמונות שכבר לא באנימציה של הטווח, הגופות וכל השאר.

זה היה סוף דיי מבאס. גם מרחו אותו יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרט חביב ועקרונית מרתק ( זה בקשר לאנימציה ועריכה )

לי הפריע כל הזמן שהם חוזרים על המילה "טבח" בכל הקשר למקרה בסברה ושתילה .

ראבק - אם אתה לא זוכר מה היה שם איך אתה יכול להשתמש במילה שיפוטית גדולה ובעלת קונוטציות כל כך כבדות כמו המילה "טבח" :nixweiss:

סעאמק - אתה לא זוכר , אז אתה לא זוכר :bash: פלצן שכזה - אני לא חושב שהיה מגיע לו לזכות - כי הוא שקרן או אידיוט ( זה בקשר לתסריט )

הטווויסט האחרון שאף אחד עדיין לא היזכיר אותו ( כי כניראה אף אחד לא שם לב ) זה שהערביה בסוף צועקת "היכן אתם הערבים !! " - יפה , חשבתי לעצמי כך , הערבים ביקרו אותכם אתמול אם לא שמת לב , אלו רק היו הפלנגות של באשיר ג'ומאייל שנקמו את ניקמתו ( אני נגד מוחלט רק סתם התבוננות ) , גם חשבתי לעצמי - הגברת המתלהמת הזו - עכשיו היא רוצה להיכנס למשחק הנקמה וקוראת ל"ערבים" קרי החברה שלה שיעזרו לה , סעאמק איזה אנשים , תתאבלי קצת , תבכי קצת , תתחברי לצד האנושי שלך , נאדה , אין צד אנושי - רק צד מתלהם וחייתי אשר במידה מסויימת מסביר מדוע "טבחו" בהם שזה כידוע מעשה שעושים לבעלי חיים .

לסיכום :

לא היה מגיע לסרט לזכות כי הוא ישר

הסרט לא ישר כי מר FOOL מן מציג סלקטיבי לטובת תושבי סברה ושתילה

לא אהבתי שהוא מציג את ערוותנו לראווה ע"י זה שהוא ליכאורה מציג עדויות סלקטיביות בקשר לארועים של מה שהתרחש ( אאל"ט הניו יורק טיימס הפסיד בתביעה נגד אריק שרון בהקשר הזה )

הוא הדגים התנהגות לא אנושית מצד הפלנגות ומצד ניפגעיי הפלנגות .

לא שווה רכישה ו/ או השכרה ,תשאילו מחבר ( * שיעול* ) - בסולם העכביש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הזכירו שהיה טבח? כי אולי היה?

הסרט מציג בצורה מאוד ברורה שצה"ל לא ביצע את הטבח, האחריות המוסרית באמת הייתה עליו מה לעשות אפילו הממשלה שלנו הודתה בזה.

הבעיה שלי עם הסרט שהוא פשוט שעמם, היה חסר פואנטה והלך סחור סחור, לא נראה לי לפחות כאילו הסרט הזה בכלל נגמר או הגיע לאנשהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, הוא כינה את הארוע ככה כי הארוע מוכר כטבח מבחינה היסטורית וזה common knowledge, הוא לא חייב את הזכרון בשביל זה ::)

קיום הטבח לא ניתן לפרשנות, אז איזו בעיה אתה מוצא כאן?

"מילה שיפוטית?" על מה אתה מדבר? זה לא הוא שנותן לארוע את התגית "טבח", הוא קורא לארוע בשמו הידוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...