הסרט אנימציה הישראלי "וולס עם באשיר" הוכרז כסרט הטוב ביותר ע"י NSFC!! - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסרט אנימציה הישראלי "וולס עם באשיר" הוכרז כסרט הטוב ביותר ע"י NSFC!!

rikus

Recommended Posts

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קשה לך שהוא לא מסכים עם הדעות שלך...?

והסרט הזה סופר אנטי ישראלי! רק שדאגו להסתיר את זה טוב.

לא, אלא עם זה שיש לו "דיעה" לגבי סרט שהוא כלל לא ראה ולא מתכוון לראות, כי הוא כבר בטוח בכך שהוא "אנטי ישראלי". אתה בניגוד אליו לפחות ראית את הסרט, אז אתה מוזמן לומר לחשוף בפנינו השמאלניות עוכרות- היכן הסרט כ"כ בוגדני.

זה לא ג'נין ג'נין שאליו אמיר כ"כ אוהב להשוות.

- מעניין, לא שמעתי עד כה אף קריאה נרגשת להחרמת הסרט ע"י חיילים שלחמו שם, ולא שמעתי שהסרט עורר זעם רב כ"כ בקרב הציבור הישראלי עד כדי כך שהוגבלה או נאסרה הקרנתו כמו ב"גן עדן עכשיו" או "ג'נין ג'נין".

- לא שמעתי על שום תביעות נגד הסרט או דרישות פורמליות למנוע את הקרנתו באף מקום.

- 4 קרובי משפחתי שלחמו שם, אבא שלי ביניהם, הזדהו מאוד עם הסרט והלך הרוח שהוא מציג של נקודת מבטו של לוחם צעיר באותו הזמן. ולמרות שהם מכירים בעובדה שהסרט שנוי במחלוקת, הם מבינים שהוא נמצא בתחום האפור של דעת הקהל הישראלית ולא בקצה האנטי ישראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרט מועמד סופי לאוסקר בקטגוריית הסרט הזר ומשום מה ישנם רק שלושה המעומדים לסרט האנימציה הטובים ביותר במקום ארבעה כמו בשנים קודמות..

הסרט הוגש גם למועמדות לאוסקר כסרט האנימציה הטוב ביותר אבל לא בחרו בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרט מצוין לדעתי.

כמובן שיש אנשים שאוהבים את "מבצע יונתן" כי שם יצאנו גדולים אבל אם הצופה הוא לא ילד מתלהם אז הוא יודע להעריך את הסיפור ואת הדרך היפה שבה הוא מועבר. גם אני צפיתי בסרט בלווית שניים ששירתו במלחמה ההיא והם אהבו את הסרט. הסרט גרם להם להיזכר בחוויות האישיות שלהם, שלא היו שונות בהרבה מהמתואר בסרט.

הסרט הוא לא מטעם דובר צה"ל או משרד ממשלתי ולא עוסק בהאדרת החייל הישראלי וישראל. לא הישראלים שחטו בסברה ושתילה אבל הם אבטחו את המרחב ובודאי שהיו להם הכוחות לעצור את המתרחש. למה לא עשו משהו? לא ידעו , לא חשבו, לא רצו - מי יודע. זו המציאות ומי שרוצה להתעלם ממנה או לצבוע אותה בצבעים ורודים עזים, משלה את עצמו ואחרים.

זה בהחלט סרט תעמולתי - נגד זוועות המלחמה.

רק לאחרונה קראתי תגובות על הסרט "הנער בפיג'מת הפסים" שמתארים אותו כסרט תעמולה של היהודים וישראל. יש אנשים שרואים בסרטי שואה סרטי תעמולה וממהרים להשוות את הפלסטינים ליהודים בשואה. אין מה לעשות נגד אותם אנשים (חבל) ראייתם את העולם מעוותת ושום עובדות לא יבלבלו אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

"כי הם כ"כ רשעים, יא איבני, שהם אפילו שונאים את עצמם ומראים לכל העולם, אתה מבין?"

"יא אימי, אבל זה הגיון מטומטם נכון?"

"נכון, זה ההגיון העקום של הישראלים הימנים שחושבים שאפשר לעשות תעמולה אנטי ישראלית מהסרט הזה, ואני ואתה סתם יצירי דמיון של אחד מהם, שכרגע מאוד פוחד מהעובדה שהסרט מצליח"

אמיר, לך כבר לראות את הסרט ותעזוב אותנו מההתמרמרויות הבכייניות שלך לגביו. אי אפשר לנהל אתך דיון נורמלי אם כל מה שיש לך הוא אוסף של דעות קדומות ומסקנות מוטעות מרשמים של אנשים אחרים.

לא, אלא עם זה שיש לו "דיעה" לגבי סרט שהוא כלל לא ראה ולא מתכוון לראות, כי הוא כבר בטוח בכך שהוא "אנטי ישראלי". אתה בניגוד אליו לפחות ראית את הסרט, אז אתה מוזמן לומר לחשוף בפנינו השמאלניות עוכרות- היכן הסרט כ"כ בוגדני.

זה לא ג'נין ג'נין שאליו אמיר כ"כ אוהב להשוות.

- מעניין, לא שמעתי עד כה אף קריאה נרגשת להחרמת הסרט ע"י חיילים שלחמו שם, ולא שמעתי שהסרט עורר זעם רב כ"כ בקרב הציבור הישראלי עד

קודם כל הלקאה עצמית זה לא חדש מבחינתנו.

כבר הוכח פעם אחר פעם שההגיון שלנו וההגיון הערבים לא זהה.

יציאות כמו אוווו הם מפחדים הן סתם מפגרות.

אין לי מושג מאיפה ההגיון שלך השלים מירמור ובכינות אבל נראה לי שבמהלך מסע השיכנוע לגבי הסרט פיספסת את הנקודה שלי

אני לא אומר שהסרט לא מתאר בצורה טובה את הצד הישראלי במלחמה (לא אכפת לי)

להפך אני טוען שהסרט מתאר רק את הצד הישראלי במלחמה, נכון המלחמה זה גהנום אבל מה הסיבות למלחמה?

מה עם טבח הערבים באחיהם הנוצרים? טרור? מלחמת האזרחים ? לא... חיל צהל מרקד ומרסס לכל עבר ...

מה ההבדל היום? רוצה לנחש כמה על שדרות יזכו בפרסים באירופה וכמה פרסים יקחו שהם גם מדויקים ולא שמאלנים

על המלחמה והגהנום שאנחנו העברנו את הערבים ה"מסכנים"?

אז תסלח לי שאני מעדיף לא לבזבז את הזמן שלי על עם מכנה משותף שזוכים לפרסים וחשיפה בין לאומית ומציגים

כרגיל רק צד אחד בצורה דרמתית ומקותלגים כסרטים דקומנטרים בארצות ערב ...

אם כבר אני אשאר עם ערוץ ההיסטוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואלה אנשים שאני לא מבין אותכם אחד כותב ימני אחד שמאלני מה הקשר?????????

הסרט לא מנסה להיות ספר היסטוריה, הוא מבוסס על חוויות/מחשבות של הבמאי על המלחמה אבל בראש ובראשונה הוא יצירה אומנותית דבר שחלק מהמגיבים פה שוכחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הלקאה עצמית זה לא חדש מבחינתנו.

כבר הוכח פעם אחר פעם שההגיון שלנו וההגיון הערבים לא זהה.

יציאות כמו אוווו הם מפחדים הן סתם מפגרות.

אין לי מושג מאיפה ההגיון שלך השלים מירמור ובכינות אבל נראה לי שבמהלך מסע השיכנוע לגבי הסרט פיספסת את הנקודה שלי

אני לא אומר שהסרט לא מתאר בצורה טובה את הצד הישראלי במלחמה (לא אכפת לי)

להפך אני טוען שהסרט מתאר רק את הצד הישראלי במלחמה, נכון המלחמה זה גהנום אבל מה הסיבות למלחמה?

מה עם טבח הערבים באחיהם הנוצרים? טרור? מלחמת האזרחים ? לא... חיל צהל מרקד ומרסס לכל עבר ...

מה ההבדל היום? רוצה לנחש כמה על שדרות יזכו בפרסים באירופה וכמה פרסים יקחו שהם גם מדויקים ולא שמאלנים

על המלחמה והגהנום שאנחנו העברנו את הערבים ה"מסכנים"?

אז תסלח לי שאני מעדיף לא לבזבז את הזמן שלי על עם מכנה משותף שזוכים לפרסים וחשיפה בין לאומית ומציגים

כרגיל רק צד אחד בצורה דרמתית ומקותלגים כסרטים דקומנטרים בארצות ערב ...

אם כבר אני אשאר עם ערוץ ההיסטוריה.

לעומת זאת, אתה לא יכול לומר את הסרט בנשימה אחת עם "ג'נין ג'נין" ועם "גן עדן עכשיו". וכל עוד לא תראה את הסרט, אני מתאר לעצמי שלא תשתכנע אחרת. ובמקרה של הסרט הזה, נסיון להציג עוד צדדים ונקודות מבט ממש מפספס את הנקודה, כי כל הרעיון הוא להעביר סיפור אישי של אדם אחד. וכמובן שאין התעלמות מהנסיבות ההסטוריות ששאלת לגביהן, יש התייחסות (והתייחסות יפה מאוד) לרקע התקופתי בצורה שגם מוסיפה לחוויית הצפייה ולא רק להשלמת הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

amir85, ברור לכולם שלא צפית בסרט, פעם הבאה שתגיב בדיון הזה אתה תקבל אזהרה.

אני באמת שמח שזה ברור בעיקר מכיוון שצינתי את זה מפורשות עוד בתחילת השירשור...

ומכיוון שהדיון הוא דיון פתוח לגבי סרט ולא דיון לגבי העלילה שלו, אני לא רואה שום בעיה

לטעון כנגד הלגיטימיות של הסרט שמיצג את המדינה שלנו בתחרות עם תנאי קבלה ידועים מראש ואשר מוצג במדינות אויב כסרט דקומנטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת שמח שזה ברור בעיקר מכיוון שצינתי את זה מפורשות עוד בתחילת השירשור...

ומכיוון שהדיון הוא דיון פתוח לגבי סרט ולא דיון לגבי העלילה שלו, אני לא לא רואה שום בעיה

לטעון כנגד הלגיטימיות של הסרט שמיצג את המדינה שלנו בתחרות עם תנאי קבלה ידועים מראש ואשר מוצג במדינות אויב כסרט דקומנטרי.

שמע, בעולם הפנימי שלך אתה צודק. הבעיה שבעולם האמיתי אתה נשמע הזוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

amir85, הטענות שלך לגבי הסרט לא רלוונטיות לאור העובדה שלא צפית בו.

בגלל שלא צפית בו אתה לא יודע איזה מסר הוא מעביר או אם הוא בכלל מעביר מסר כלשהו, אני יכול להגיד לך שהסרט עוסק בחיי היום יום של להקת קופי בונובו בעלי חיבה עזה למחול (לזכר האלפא קוראים באשיר, אם אתה תוהה) ולא תוכל לשלול את מה שטענתי.

לכן אתה מקבל אזהרה שניה על תוכן לא מדויק/מטעה, בשלישית תושתק/תורחק מהפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...