בעיה|קריסה/התכבות של המחשב בזמן מאמץ ללא הודעה מוקדמת. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה|קריסה/התכבות של המחשב בזמן מאמץ ללא הודעה מוקדמת.

VanDaMMe

Recommended Posts

שלום!

ניתקלתי בבעיה שמתמשכת כבר כמה שבועות.

בזמן שאני משחק במשחקים במחשב שפעם היו עובדים לי חלק וסיימתי אותם והכל טוב יפה לדוגמא: The Godfather, FIFA 08, POP3 וכו'...

אז בעת ההרצה שלהם אני יכול לשחק זמן מסויים(הזמן לא קבוע כל פעם זמן אחר 5 דקות 2 דקות רבע שעה...) ופתאום המחשב מתכבה ללא הודעה(מסך כחול), פשוט מתכבה וזהו.

עכשיו בדקתי כמה אופציות בדקתי את החום של המחשב בזמן מאמץ והטמפ' של הכרטיס מסך(ATI X1800XT) יציב בין 51c עד 60c בעת הפעלת משחק והטמפ' של המעבד(AMD Athlon 64bit 3500+) גם יציב 37c עד 45c בעת הפעלת משחק (כמובן לפעמים גם יותר במספר קטן של מעלות).

הגעתי למסקנה נוספת אולי זה בעיה בספק הכוח? התחממות של ספק הכוח? או שהספר כוח כבר לא עובד כראוי?

בקיצור הגעתי למסקנות רבות ממה יכול להיות הבעיה.

עשיתי כמה בדיקות מאמץ התוכנות שונות למשל לאחר ששיחקתי במשחק והמחשב התכבה הפעלתי אותו מחדש ובדקתי בתוכנה S&M וזה ההודעה שקיבלתי:

http://www.swf.co.il/out.php/i25175_.JPG

עשיתי גם בדיקת מאמץ בתוכנה OCCTPT SYSTEM effort שברקע רץ HWMonitor Votlages and temp information וזה התוצאה שקיבלתי:

http://www.swf.co.il/out.php/i25187_pic3.JPG

(אם יהיה צורץ אני יעלה את הגרפים שקיבלתי מהבדיקה של ה-OCCT)

עכשיו אני מבקש אם מישהו יוכל לעזור לי ולמקד אותי בבעיה שלי ואיך לפתור אותה, לתת לי כל מיני דרכים לעזור לכם לעזור לי.

תודה רבה ויום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלה: חשוב שתציין מה המפרט מחשב המלא שברשותך(תציין בין היתר את הדגם של הספק כוח)

החשד העיקרי כאן מופנה לספק הכוח, שכן מחשב שנכבה בפתאומיות - זה כנראה מתוצאה של עומס על הספק, ו/או הספק מתחמם בצורה חריגה.

תוודא שהמאוורר של הספק פועל כמו שצריך ושלא יוצא חום לא רגיל מהספק.

שוב - חשוב שנדע מה המפרט המלא של המחשב, על מנת שנוכל להמשיך ולמצוא פתרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוצא חום רגיל כזה מהספק לא משהו מיוחד ואני חושב שאם זה היה מחום לא רק במאמץ של משחק המחשב היה נכבה.

זה בערך מה שיש המחשב:

מעבד - 64, 2200 MHz (11 x 200) 3500+

לוח-אם - Gigabyte GA-K8NF-9 / K8NF9 Ultra (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

זיכרון - 1024 MB (PC3200 SDRAM)

כרטיס מסך - X1800 Series (256 MB)

ספק כוח - COLORSit. EN60950 480W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הבעיה שלך נובעת מהספק כוח

לגבי הספק שלך הוא לא גינרי אבל הוא גם לא איכותי בכלל מ1 עד 10 הייתי מגדיר אותו 3

כדי לבדוק את תקינותו ולהמשיך לעזור לך הייתי מציע לך לחבר אותו למחשב אחר ולבדוק אם הבעיה מופיע

או אם יש לך ספק אחר שאתה יכול להרכיב על המחשב זה עדיף

רק שאלה לי אלייך זה קורה רק במשחקים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה קורה רק במשחקים שהם כבדים טיפה כמו The Godfather POP3 שיחסית הם משחקים שאני יכול להריץ חופשי בלי בעיה על המחשב.

אבל למשל משחק כמו Counter Strike המחשב לא קורס כי זה משחק לא כל כך כבד מי יודע מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הספק שלך הוא לא גינרי אבל הוא גם לא איכותי בכלל מ1 עד 10 הייתי מגדיר אותו 3

לא ג'נרי? זה אחד מהספקים הג'נריים היותר גרועים שיש.

ולתת לו ציון של 3 מתוך 10 זה overrated (בלשון המעטה)

והנה קצת נסיון של משתמשים עם הספק הזה, מהפורומים כאן:

-"אז אחרי כמעט שנה הספק שלי החליט לללכת לעולמו , ספק של colorsit שחשבתי שהוא אחלה ..."

-"יכול להיות שהספק חלש מדי או שסיים את תפקידו ? colorsit 480W"

-"אני לא ההיתי ממליץ על להשתמש בספק הזה עבור מערכת עם כרטיס מסך רציני, הוא ג'נרי לחלוטין."

-"הספק התפוצץ(ColorsIT 480W) איזה ספק לקנות?"

אני לא הייתי מעז להשתמש בספק הזה בשום מערכת, חדשה וישנה כאחד.

ובתור התחלה - הייתי מציע לך להחליף אותו למשהו נורמאלי, גם אם בסופו של דבר יתברר שהתקלה לא נובעת ממנו.

ספק איכותי יכול לרוב להישמר גם לעתיד, ולהחזיק מערכות עתידיות יותר בצורה טובה(תלוי כמובן)

בכל מקרה, מחשב שנכבה סתם ככה בפתאומיות (כיבוי מוחלט) - זו בעיה של ספק כוח(או טמפ' גבוהות מהרגיל. לא רלוונטי לגביך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני מבין.

לחבר שלי היתה אותה בעיה אבל זה כי המעבד שלו היה מתחמם והמחשב היה נכבה.

לפי הנתונים שהצגתי לכם הבעיה היא רק מהספק?

כי אני רוצה לדעת שאני לא סתם יקנה ספק וישאר לי הבעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם תקנה ספק איכותי עכשיו, זה לא יהיה סתם.

תמיד טוב למנוע מצרות עתידיות כאלה להגיע.

בקשר לבעיה - אף אחד כאן לא יכול להגיד לך באחריות שזו הבעיה במאת האחוזים, בלי בדיקה מעמיקה(פיזית)

אם אתה בכל זאת רוצה לבדוק את עניין הספק - תעביר אותו למחשב אחר (עדיף שיהיה עם מפרט זהה ככל האפשר)

ותבדוק אותו.

אני בטוח ב-99 אחוז שהבעיה נובעת מהספק, אבל ב-100 אחוז: כמו שאמרתי, אף אחד(בפורום) לא יכול להגיד בלי בדיקה פיזית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...