מכונת המשחקים האלטימטיבית(אני מקווה)-ללא מגבלת כסף(כמעט) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכונת המשחקים האלטימטיבית(אני מקווה)-ללא מגבלת כסף(כמעט)

cohena11

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

OK , מקבץ תגובות ושוב תודה רבה לכל העוזרים והמייעצים שאכן עזרו וייעצו בשינוי חלק מהמפרט.

לגבי הלוח, קיבלתי והוא ישונה ללוח של ע"פ המלצתו של NoX.

ספק הכח יוחלף אף הוא גם ע"פ המלצתו של NoX.

אם הבנתי נכון כרטיס המסך לא בעייתי ונשאר עם ה-SAPHIRE 9800 PRO 128.

לאף אחד לא הייתה בעיה עם המעבד(מתי ייצא ה-3.2 גיגה???).

את כל נושא הדיסקים אני אשקול שנית למרות ש-SATA הרבה יותר מדי יקרים ולפי דעתי : "יותר מקום, יותר טוב"(אבל אולי 400 גיגה זה מוגזם???).

לגבי המסך - כפי שציינתי אני מקבל אותו בעלות ממש מופחתת, אבל אם משיהו יכול להציע משהו אחר אני אבדוק(בכל מקרה מסך LCD קודם שהיה לי "15 של LG לא עשה לי שום בעיות במשחקים ואני לא מאמין שישנה בעיה מיוחדת עם LCD - אני לא GAMER רציני במיוחד בכל מקרה, אני עדיין חושב ש-CIV הראשון הוא משחק האסטרטגיה הכי טוב ואני אוהב במיוחד משחקי ארקייד אז ככה שהמסך ובכלל המערכת לא אמורה להתאמץ במיוחד) - אני הבנתי שמעבר ל-"17 הגודל של מסכי ה-CRT שווה ל-LCD.

אבקש התייחסויות לצורב ולכונן ה- מבחינות יכולות, איכויות, פורמטים שכן/לא קורא/צורב ניסיון שיש למי מכם וכל התייחסות שהיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חייב - LOTS OF LOL . ;D

בכל מקרה , מסך - הייתי ממליץ ללכת על IIYAMA VISION MASTER PRO 454 19" . אחד ממסכי ה-19 " הכי טובים שיש אם לא הטוב בהם.

ומה לעזאזל עם מערכת ? כל המחשב התותח הזה ואין מערכת סראונד ראויה לשמה ? טיפשות לשמה...

ה-Z560 של לוג'יטק יהיו בחירה טובה (אלא אם כן אתה רוצה מערכת אפילו עוד יותר טובה)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמו כן , 400 ג'יגה ? WTF ? סתם בזבוז...מקסימום 120 וגם זה ...תקנה עם 8 MB CASH ואתה לא צריך יותר ...או אם אתה רוצה עוד ביצועים לך על ה-SATA שעובדים ב-10,000 RPM וקח שניים כאלו , כל אחד 36 ג'יגה.

כרטיס מסך - הגרסה של ה-256 מגהבייט אצל הראדון 9800 פרו היא סתם בזבוז ...אין צורך ביותר מ-128 מגהבייט...ודרך אגב , הייתי הולך על הכרטיס של הרקולס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CPU : Intel Pentium IV 3.0C GHz HT 512K 800MHz Socket 478 CPU BOX [ ¤ 2583.54 ] 1

Motherboards for Intel : IC7-G Intel 875P Motherboard (HT,Dual SATA RAID,Dual DDR400,5.1 Sound, Intel G-LAN,1394, USB 2) [ ¤ 1256.46 ] 1

Memory : CORSAIR DDR-RAM TWINX 1024MB (2x512) 3200 Low Latency Memory Kit [ ¤ 1850.43 ] 1

Hard Discs : Western Digital Raptor 36.7GB 10000 rpm Serial ATA HDD [ ¤ 885.81 ] 2

Hard Discs : Western Digital 80GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD [ ¤ 548.48 ] 2

Video Cards : Gigabyte RADEON 9800 Pro 128MB DDR Retail Video Card [ ¤ 2461.89 ] 1

CD-ROM / DVD-ROM : DVD-ROM Liteon 16/48 - Black ! [ ¤ 273.67 ] 1

CD-RW / DVD-RW : Lite-On 52/24/52 Retail CD-RW [ ¤ 296.52 ] 1

LCD Monitors : 17" Samsung 171T DVI LCD Monitor + Speakers [ ¤ 3540.94 ] 1

Keyboards : Logitech Cordless Desktop MX ( including MX700 Mouse ) [ ¤ 713.9 ] 1

Cases : Enermax CS-3181L-BBS Case w/Neon Lighting (P/S not included) [ ¤ 358.25 ] 1

Power Supplies : TruePower 430W Power Supply [ ¤ 628.23 ] 1

Subtotal : ¤ 16832.41

אם אין צורך בכרטיס רשת אפשר לקחת את הIC7 בגירסאתו הרגילה.

והאם יש לך עדיפות למארז מסוים?

בהתייחסות לחלקים שהדגשתי:

קרוסייר?! עם כל הכסף שבעולם אם הוא לא עושה OC אמ-אמ-אמא של הרצחני למה הוא צריך שעולה פי 2? הוא לא ירגיש הבדל

ובקשר להארדיסקים - שוב סתם בזבוז. הוא רוצה הרבה מקום אז למה הוא צריך דיסק עם "ביצועים" שעולה פי 2 וקטן פי 2? 2X200 אם אוהבים לבזבז כסף ומקום ואם מתפשרים יותר ה2X80 יספיקו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, שוב תגובות לאחר יום המתנה :

כן אני לא GAMER שיושב חצי יום מול המחשב(צריך לממן אותו בעבודה, איכשהוא...), אבל אני מאוד רוצה למנוע בעיות של ביצועים ב-3 שנים הקרובות לפחות, כן, כן אתם קוראים טוב המחשב הזה בשיפורים מועטים אמור להחזיק לפחות 3 שנים(דרך אגב, הוא מחליף P2-266 עם 128 מגה זיכרון וכרטיס מסך G-FORCE2 MX 64M), כך שאני יודע על מה אני מדבר -> בשביל מכונה כל כך יקרה לא חייבים להיות גיימרים ממש רציניים אלא "רק" חובבי ביצועים טובים לאורך זמן. מקווה שהבהרתי את הנקודה(אם לא תחשבו שיש לי כסף מיותר...).

לגבי המסך אני די סגור(כאמור הוא עולה מעט יחסית, בא עם 3 שנות אחריות ולא מצאתי משהוא דפוק נקודתית בו - אתם מוזמנים "להלשין")

המפרט נכון לכרגע, לאחר המלצתיכם(תודה רבה!) :

מארז - THERMALTAKE HIGHEST V1000D BLUE

ספק - ANTEC TRUE POWER 430W

לוח - IC7-G 875P Motherboard

מעבד - P4-3.06G 800MHZ

זיכרון - 2XSAMSUNG 512MB 400MHZ(במה עדיפים ה-CORSAIR???)

דיסקים - 2XWD200GB 8M CACHE(אבדוק שוב עלויות של RAID 0 עם דיסקי SATA).

כרטיס מסך - הבנתי שאין בעיה מיוחדת עם ה-SAPHIRE 9800PRO 128M.

DVD - X16 X48(הומלץ LITE ON, על מה ולמה???)

DVD RW - PIONEER A06(מה קורה עם ביקורות לגביו?????)

ממתין לשאר המלצותיכם כדי להזמין מה שצריך - בתודה גדולה מראש.

נ.ב. למחשב יש יש כינוי ושמו בישראל : "הכחול הגדול"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך בקורא דיוידי, אלא אם אתה מתכוון להעתיק קבצים ישירות מדיסק לדיסק (אם כבר קח בנק).

לגבי ההרדיסקים - זה תלוי בך, 400ג'יגה... אלא אם יש לך T3 או משהו, ואתה מתכוון לערוך סירטי דיוידי באופן שותף, אין צורך.

קח שני 80ג'יגה עם 8 מגה.

לגבי הזיכרונות, הקרוסאיר זיכרונות מצוינת, בהחלט הרבה הרבה הרבה יותר טובים מהסמסונג, יעבדו במהירות יותר גבוה מ400 אם איי פעם יתחשק לך טיפה (הוא ייתן לך יותר מטיפה) ועדיין בתיזמונים מצויינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בעיה עם המעבד חבוב, שים לב(!), מעבד 3.0C מגיע עם באס של 800mhz לעומת 3.06 הישן יותר שמגיע עם 533mhz..

אני ת'אמת הייתי ממליץ לך בכלל לחסוך את כספך כמו שאתה מעוניין ולקנות את ה-2.8C.. עולה 800 ש"ח פחות ואת ההבדל אתה לא הולך להרגיש בשלוש שנים הקרובות.

מסך זה דבר שמשקיעים בו כי הוא פשוט מחזיק הכי הרבה זמן, עדיף לקנות משהו ממש איכותי שיחזיק לך לשנים הבאות.

ההמלצות שלי: Viewsonic VP171B LCD או Samsung 171T DVI LCD, שניהם נמכרים בסביבות ה-3500 ש"ח ואמורים להיות הטובים בתחום.

בתור בעל מסך בעל גודל דומה הייתי אישית דווקא מעדיף כיום אחד מאלו של ה-19".

כרטיס מסך: קח את ה-Gigabyte, הוא עולה 300 ש"ח פחות ומציג ביצועים זהים.

אני בכלל לא הייתי ממליץ על כרטיס מעל ה-9700P כי השיפור בביצועים הוא כל כך פעוט שתוספת הכסף היא מגוכחת.

זכרונות - אם אתה לא ממהיר מטורף, אין צורך בקרוסאייר, סמסונג (אוריגנליים!) יספיקו.

אתה יכול לקנות חברה בעלת שם, כמו GeiL, או Mushkin, או Kingston, אך הם לא יתנו שום שיפור בביצועים ללא אוברקלוק.

עכשיו בקשר למארז + לוח אם + ספק.. הייתי ממליץ לך לחשוב בכיוון קצת שונה.. יותר קטן, יותר אסתטי, יותר קל ונישא, ופחות מרעיש.

על מחשבי ה-Small Form Factor של Shuttle שמעת?

זוהי מערכת Barebone שרוכשים קומפלט בסביבות ה-2000+ ש"ח.

תלוי בדגם הספציפי שאתה בוחר.

המארז אלומיניום, והוא עצמו בגודל של קופסת נעליים.

החסרונות הם שאתה מוגבל להארד דיסק אחד (או שניים ללא כונן Floppy 1.44 פנימי).

חריץ PCI בודד, וחריץ AGP סטנדרטי (אין מקום לכרטיסים עם היטסינק מפוצץ כמו ה-GFX האחרונים).

ולכונן אופטי אחד (לא שמישהו צריך יותר מצורב DVD).

לעוד מידע, אתה מוזמן לפנות לאתר של החברה, כאשר זהו (SB61G2) הדגם המתקדם ביותר, שכרגע עולה בארץ 2482 ש"ח:

http://us.shuttle.com/specs2.asp?pro_id=283

לי אישית יש דגם מעט ישן יותר (SS51), ואני מאוד מרוצה ממנו בתור מכונת משחקים (למסיבות לפחות, ממש נוח החיסכון במקום בשילוב עם מסך LCD).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הת'רד , קראת בכלל את מה שכתבתי ? ::)

^NIGHT KEEPER^ היקר והחביב,

קראת את מה שכתבת, כפי שקראתי את שאר התגובות ואני מצטער אם אתה מרגיש מוזנח, אתקן זאת כעת :

1. אכן, המסך בעיה כואבת ואתקן זאת ל-VIEWSONIC/SAMSUNG,כנראה(עם IIYAMA יש בעיות עם היבואן ואני לא רוצה להסתכן).

2. ,קניתי בעבר את הסט 340 של לוגיטק(אני לא בטוח לגבי מספר הדגם-זה עם 2 הרמקולים + הסאב).

3. דיסקים, יכול להיות ש-400 גיגה זה באמת סטייה של פינגווינים אבל SATA יש רק 36 גיגה וזאת היא סטייה אחרת לגמרי.

אם אמצא SATA בנפח של 120 גיגה אקנה שניים כאילו בתצורת RAID 0.

4. כרטיס מסך, בגדול הבנתי שאין בעיה עם SAPHIRE, אז אסמוך על הספק שלי בעניין - אלא אם מישהו יכול לתרום לי איזשהוא ידע מפליל

לגביהם...

אני עדיין מחפש ביקורות/תגובות לגבי ה-DVD/DVD RW.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בעיה עם המעבד חבוב, שים לב(!), מעבד 3.0C מגיע עם באס של 800mhz לעומת 3.06 הישן יותר שמגיע עם 533mhz..

אני ת'אמת הייתי ממליץ לך בכלל לחסוך את כספך כמו שאתה מעוניין ולקנות את ה-2.8C.. עולה 800 ש"ח פחות ואת ההבדל אתה לא הולך להרגיש בשלוש שנים הקרובות.

מסך זה דבר שמשקיעים בו כי הוא פשוט מחזיק הכי הרבה זמן, עדיף לקנות משהו ממש איכותי שיחזיק לך לשנים הבאות.

ההמלצות שלי: Viewsonic VP171B LCD או Samsung 171T DVI LCD, שניהם נמכרים בסביבות ה-3500 ש"ח ואמורים להיות הטובים בתחום.

בתור בעל מסך בעל גודל דומה הייתי אישית דווקא מעדיף כיום אחד מאלו של ה-19".

כרטיס מסך: קח את ה-Gigabyte, הוא עולה 300 ש"ח פחות ומציג ביצועים זהים.

אני בכלל לא הייתי ממליץ על כרטיס מעל ה-9700P כי השיפור בביצועים הוא כל כך פעוט שתוספת הכסף היא מגוכחת.

זכרונות - אם אתה לא ממהיר מטורף, אין צורך בקרוסאייר, סמסונג (אוריגנליים!) יספיקו.

אתה יכול לקנות חברה בעלת שם, כמו GeiL, או Mushkin, או Kingston, אך הם לא יתנו שום שיפור בביצועים ללא אוברקלוק.

עכשיו בקשר למארז + לוח אם + ספק.. הייתי ממליץ לך לחשוב בכיוון קצת שונה.. יותר קטן, יותר אסתטי, יותר קל ונישא, ופחות מרעיש.

על מחשבי ה-Small Form Factor של Shuttle שמעת?

זוהי מערכת Barebone שרוכשים קומפלט בסביבות ה-2000+ ש"ח.

תלוי בדגם הספציפי שאתה בוחר.

המארז אלומיניום, והוא עצמו בגודל של קופסת נעליים.

החסרונות הם שאתה מוגבל להארד דיסק אחד (או שניים ללא כונן Floppy 1.44 פנימי).

חריץ PCI בודד, וחריץ AGP סטנדרטי (אין מקום לכרטיסים עם היטסינק מפוצץ כמו ה-GFX האחרונים).

ולכונן אופטי אחד (לא שמישהו צריך יותר מצורב DVD).

לעוד מידע, אתה מוזמן לפנות לאתר של החברה, כאשר זהו (SB61G2) הדגם המתקדם ביותר, שכרגע עולה בארץ 2482 ש"ח:

http://us.shuttle.com/specs2.asp?pro_id=283

לי אישית יש דגם מעט ישן יותר (SS51), ואני מאוד מרוצה ממנו בתור מכונת משחקים (למסיבות לפחות, ממש נוח החיסכון במקום בשילוב עם מסך LCD).

Couldn't put things better.

רק להוסיף.. אותם הדברים שנאמרו בעיקרון לגבי הזיכרון וכרטיס המסך, יש לציין כי הם רלוונטיים גם לגבי ספק הכח, הכונן הקשיח וכמדומני גם לגבי המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...