החמאס מסוגל להגיע עד באר שבע - דיסקין - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמאס מסוגל להגיע עד באר שבע - דיסקין

עכביש בכביש

Recommended Posts

אתה חושב שאני לא מבין את זה, עכביש?

הרעיון פה הוא לגרום לאזרחים בעזה להבין שאנחנו לא ה-Bad Guys בסיפור הזה ושאם הם יפעלו איתנו אנחנו נפעל איתם. העובדה שהם טרוריסטים מובנת מאליה, אבל הרעיון פה הוא לגרום לאזרחים שם להבין את זה שאנחנו לא הכובש הזר שנועל אותם, בונה מסביבם קירות, גורם להם לעבור חיפוש במעברים ורוצה לאכול אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ראיתי ראיון שערכו עם תושבים בעזה

הם יודעים שאנחנו לא הרעים

הבעיה היא עם המנטליות של הערבים

המנטליות היא עדרית

ועדר הולך אחרי הרועה

והרועה שלהם הוא החמאס

זו הבעיה בעיקרה

תדבר עם כל אחד שהתעסק עם ערבים

הוא יגיד לך את אותו דבר

אני אישית התעסקתי עם ערבים על הרבה מישורים

ואני יכול להגיד לך שהם אינם שונים מאיתנו ואפילו בהרבה מובנים טובים יותר

אממה , הם עדריים , כאשר אתה מנהל מערכת יחסים עם אחד אחד - אין שום בעיות יוצאות מהכלל ( וברוב המקרים טוב יותר מנניח יהודים מפני שהם ערכיים )

הם עדר - כמו בפיזיקה - מסה קריטית

שים יותר מכמה ערבים ביחד , הם מסתדדרים לפי מעמדות , כמו גבישים בקריסטל .

והם הולכים אחרי מי שבראש הפרמידה - אפילו שהם יודעים שהם טועים והיו מעדיפים אחרת

משהו מבפנים , והמשהו הזה הוא חינוך וערכים כמו כן תרבות , תפריד אותם מהערכים הללו והם ככול שאר העולם המערבי - יחידים .

לצערנו המערב עדיין לא היגיע לעזה והמערב נידחה מאירן , אני מבטיח לך , הפיכה באירן זו הצלחה גמורה , הם נשלטים ע"י הפחד בלבד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה נכון, הבעיה היא שחמאס בשלטון והוא מטפטף מסרי שנאה והסתה לעם ובעיקר לילדים ולנוער.

שהם יראו את חמאס איך שבא להם. חמאס יודע לשווק את עצמו יפה מאוד לעם (גם הימין הקיצוני טוען שהוא (הימין) לא פאשיסט).

הכל עניין של איך אתה משווק את עצמך.

חמאס הוא לא לוחם חופש כי הוא מדכא את האזרחים ברצועה. הוא גורם למחסור מכוון כדי שיראה כאילו יש משבר הומניטרי ברצועה,

הוא שולט בדלקים על הרצועה ובמנהרות.

האזרחים ברצועה רואים את חמאס כיתרון כי יש לו שליטה טובה יותר ברחוב והוא מסודר יותר.

חוצמזה, לחמאס יש תמיכה בציבור בגלל שהוא עוזר לו בכל תחום. חמאס אימצו את הרעיון של האחים המוסלמים במצרים ויישמו אותו בשטחים.

רק שהשלטון המצרי מספיק חזק כדי לעצור את התחזקות האחים המוסלמים (אם כי האחים המוסלמים עדיין מהווים סכנה למשטר המצרי).

יודע מה, אפילו גיאדמק דומה בצורה מסוימת לאופן הפעולה של החמאס - הוא הלך לשכבות החלשות והפגועות, עזר להן וזכה לתמיכה ציבורית.

ואז הוא רצה להיות גם פוליטיקאי, רק שזה לא ממש הלך לו.

בכל מקרה, לחמאס אין כרגע אלטרניבה שפויה (אני לא רואה את הרשות חוזרת לשלוט שם).

וזו בדיוק הבעיה של ישראל - אין פרטנר אמיתי לשלום. ערפאת היה טרוריסט שתמך בטרור בזמן שהוא מדבר עם ישראל, לאבו מאזן אין שליטה או הסכמה מהפלסטינים.

ישראל בחיים לא תעשה צד כזה ללא מנהיג אמיתי וחזק.

ברגע שישראל תיכנס לתהליך שלום, ויהיה נגיד שלום.

יצוצו המון בעיות, שכרגע אף אחד לא מדבר אלהם כי תמיד אומרים מצב ביטחוני וכו'..

השלטונות הנוחכים לא רוצים את זה.

המדינה קורסת, ובזכות הבלגן עם הערבים מפילים הכל אלהם.

למה שיטפלו בבחינוך, , תשתיות, מפעלים, אזרחים, פשיעה וכו' וכו'... כאשר אפשר להמיר תנושא לבעיות בעזה ואז כולם ישכחו הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקיפה בעזה לא תביא לשום ניצחון. הניצחון האמיתי יהיה כשהאזרחים ברצועת עזה בעצמם ירצו לפרק את חמאס ויתאגדו נגדו. היום דיברתי במסנג'ר עם איזה בחור אחד מעזה, והשיחה הזאת דיי העירה אותי עם סתירה מצלצלת. הוא, ורוב האזרחים שם לא רואים את חמאס כארגון טרוריסטי, אלא כלוחמי חופש. איך לעזאזל אתם מצפים לניצחון אם האוכלוסיה שם חושבת שאנחנו האיש הרע? צריך להתחיל בפעילות מאסיבית לחיבוב ע"י האזרחים הפלסטיניים, ולא להפגיז שם בעזה. ההוא סיפר לי שהוא ביזבז היום בבוקר 4 שעות כדי להגיע לסבא שלו לבוקר חג המולד מכיוון שהוא היה צריך לעבור במעברים, ושלא ממזמן חיילים ישראליים הרגו מישהו ליד הבית שלו.

אנחנו צריכים להתחיל להפנים שלמרות שאנחנו לא כאלה - האוכלוסייה שם בהחלט רואה אותנו כמשהו דומה לגרמניה הנאצית. הם מרגישים כלואים, אנחנו מעכבים את הסיוע ההומניטארי שלהם ומפקחים עליהם בצורה מאוד קשה. אני אישית הייתי מאלה שתמכו ב"להפוך את עזה למגרש חניה גדול" לפני יומיים, אבל עכשיו אני מבין שלא משנה כמה נפגיז אותם - זה לא יגרום לחמאס להתפרק. גם אם נוריד את השאלטר על החשמל בעזה, זה לא יגרום לאזרחים שם להגיד לחמאס להכנע - זה יגרום להם לדרבן אותו, כי אנחנו יוצאים הרעים בסיפור הזה, ולמרות שכל מה שאנחנו עושים זה להגן על המדינה שלנו - הפעילות המרכזית שתסיים את הסכסוך הזה היא לא כניסה לעזה וחיסול מאסיבי של חמאס, כי אם נעשה את זה יקום חמאס 2. מה שאנחנו צריכים זה לגרום לאזרחים ברצועת עזה להפסיק להסתכל עלינו כאויב. זה הלקח החשוב שלמדו האמריקאים בעיראק היום, אחרי 7 שנים. הם לא שולחים עוד חיילים, אלא מגייסים תמיכה של העם העיראקי והצבא העיראקי כדי שאלו ישליטו שם סדר.

כל עוד הם רואים אותם כלוחמי חופש - לא נוכל לנצח.

אני אומר את זה כבר שנים... ואחרי שעשינו כל מה שהייה אפשר חוץ מלהתחפש לחמורים ולתת להם ל**** אותנו, הגעתי למסקנה שזה בעייה שלהם שהם מטומטמים- ואנחנו לא צריכים לשלם על הטימטום שלהם בחיים של אזרחים משלמי מיסים (אם כי אני אשמח שהם ירו גראדים רק כי יש סיכוי שזה יפגע בעינב בובליל ויסתום לה את הג'ורה...).

פעולה בעזה זה משהו שהייה ברור שיקרה עוד מאז הנסיגה משם- שהתבצעה תחת אש... ולחיל האויר יש מספיק יכולות כדי לפגוע בחמאס גם בלי כניסה רגלית- וזה ממש לא כמו לבנון...

מיני- אהבתי את הכדורים חודרי שריון נגד בונקר מילדים :smile1:

עכביש- גבישים וקריסטל זה אותו הדבר... ואין מבנה פירמידה בקריסטלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד שבו אני די בטוח זה שאני חושב שלא משנה מה, אם מתחילים פעולה, היא צריכה להתחיל מלהנחית טון חומר נפץ בצורה כלשהי על תהלוכת כוח של חמאס. זה חיסול מוראלי של החמאס.

אני לא בטוח, פיצוץ של כל ראשי החמאס באיזה בניין זה דבר אחד, פיצוץ של תהלוכה שלהם זה קצת מסריח ...

כל המטרה של פעולה כזאת היא פגיעה במורל שלהם בצורה די מסריחה, לא שאכפת לי שהם ימותו

אבל זה רק יגרור תגובה באותו המטבע כמו טבח בילדי בית ספר או גנון למשל ...

חץ מזה דבר כזה לא מתחיל פעולה אלא מסיים אותה, לכן עדיף לעשות ורק כשכל המטרות יושגו לתת להם מכה חזקה בו זמנית בכל המקומות לפני שהאו"מ סודר לנו את הבסטה.[br]פורסם בתאריך: 27.12.2008 בשעה 05:18:25

ישראל בחיים לא תעשה צד כזה ללא מנהיג אמיתי וחזק.

...

על מה אתה מדבר? זה לא משנה איזה מנהיג יהיה לנו כל פעולה שלנו היא תמיד רק פונקציה של לחץ בין לאומי.

(אם לא שמת לב הביצים שלנו מזמן מושכנו כערבון לכל מיני כספים מעניקים ואיגודים בין לאומים למינהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הולך להתפתח לטוב בכלל, עוד יותר גרוע אפילו, אבל דיי כמה אפשר לשבת בחיבוק ידיים? התשתיות של החמאס מחמשיכים לצבור תאוצה ולהתגבר, ואנחנו שותקים ונותנים להם להחלש אותנו.

תגובה כמו שצריך, להכנס בתשתיות הטרור של החמאס בעיקר, לפרק אותם מהשורש.

ועדיך לא להתייחס לפרובקציה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי התקיפה היום היא הגיונית מאוד, אין כניסת כוחות חיר כרגע מכיוון שיודעים שזה לא הזמן ולא המקום, אלא תקיפת מפקדות חמאס בשטח (החל מרמת המג"ד ומעלה כנראה) והרס תשתית החמאס (נהרג מפקד משטרת החמאס) ע"מ לקבוע תג מחיר לירי רקטות לישראל ואפילו להגיע להפסקת אש בתנאים יותר טובים לישראל מעמדת כוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בעקבות הפרת תנאי הרגיעה מצד החמאס והתקפה בלתי פוסקת על אזרחי בדרום הארץ, התקבלה ביום רביעי 24 בדצמבר החלטת ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי, לפיה הונחה צה"ל לפעול על מנת להביא להפסקת ירי טילים לאורך זמן.

"ועדת השרים הסמיכה את ראש הממשלה, שרת החוץ וממלאת מקומו ואת שר הביטחון לקבוע את עיתוי ודרך הפעולה. בהתאם להחלטה שהתקבלה פה אחד החליטו השלושה על ביצוע פעולת חיל האוויר הבוקר".

הודעת הממשלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו שתקנו שהם בעצם המטירו עלינו קסאמים, גראדים ומה לא.

במזל חוץ מנזק פיזי לא היה נזק בנפש.

הפעולה היא מאוד במקום, אומנם היא גם ביא לתגובה יותר רצינית מהאירגוניי הטרור, אבל היא הייתה צריכה לקרות כבר.

בעולם בטוח יראו את זה לכיוון השלישי, הרי שאותנו מפגיזים בלי סוף זה בסדר, אבל שאנחנו מגיבים זה ממש לא בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כרגע פתרון שלם לירי, וכאמור - כניסה קרקעית לא תניב שום תוצאה. לדעתי צה"ל צריך פשוט להשיב אש מנגד ארטילרית לעבר מקורות הירי, במידה בלתי פרופורציונלית. חבל שלאף אחד אין ממש אומץ לעשות את זה.

:hizuk:

צריך להציב כמה תותחים מסביב לרצועת עזה, ולירות מטח של אלף פגזים ישירות על ריכוזי אוכלוסייה בתגובה על כל קסאם שהם יורים.

אני בטוח שאחרי 2-3 מטחים הם כבר יבינו את הרמז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...