החמאס מסוגל להגיע עד באר שבע - דיסקין - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמאס מסוגל להגיע עד באר שבע - דיסקין

עכביש בכביש

Recommended Posts

זה שמעלי - חיל האוויר יכול להרוס רק בניינים. ערכם של בניינים בשביל אנשים שמוכנים להקריב את החיים שלהם למען פלסטין שואף לאפס. אני מקווה שהפעולה לא תהיה אווירית, כי כבר הייתה כזאת בצפון שעזרה, אבל הוכיחה שהיא יכולה להיות רק תמיכה לפעולה קרקעית.

לא יודע... הטילים האלה של חיזבאללה הערב, הפעולה הקרובה בעזה, המלחמה בלתי נמנעת באיראן... אני מרגיש קצת דחוק לפינה :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סביר להניח שזה יהיה אותו הדבר בקו התחתון. מצד שני, כמו שכבר אמרתי, ההערכות האופטימיות מדברות על זה שכדי לעצור את הקסאמים צריך לשבת שם חצי שנה לכל הפחות. חצי שנה זה אומר מאות אם לא אלפי הרוגים. הטילים האלה עושים הרבה פחד ותעמולה ולא יודע מה, אבל בתכלס הם לא פוגעים. השאלה היא למה חיים של חייל שווים פחות מחיים של אזרח? כי זה התפקיד שלו? למה לסכן אותו אם בתכלס הרקטות לא פוגעות בכלום?

ואולי בכלל מחכים שתהיה פגיעה מסיבית כדי שתהיה לגיטימציה בינלאומית כדי להכנס לעזה, בדומה למה שקרה בלבנון ב-2006 (חלון הזדמנויות די נדיר בעקבות החטיפה, 8 הרוגים ויום קרבות קשה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד שני, לסכן את החיים שלו בידיעה ברורה שאולי תהרוג כמה חמאסניקים ברי החלפה, אבל לא בהכרח תראה תוצאות בטווח של חצי שנה - ופה כבר לא מדובר על חייל בודד, אלא מאות-אלפי חיילים, זה כבר סיפור אחר. מסכים איתי? (ואני לא מזלזל בחיים של אף חייל או באיכות החיים המינימלית של תושבי הדרום, אני יודע מה זה להיות תחת מתקפת טילים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצה"ל אין עניין להיכנס לעזה, אלא מחוסר ברירה.

יש הרבה מאוד אתרים שניתן להרוס בעזרת חיל האוויר שיסבו נזק גדול לחמאס:

אתרי יצור רקטות (מחרטות), אתרי אחסנת רקטות, אתרי שיגור רקטות, אתרי שליטה (חמ"לים), בסיסי אימונים ועוד.

יש אפשרות ליצור הרבה מאוד הרס - השאלה היא כמה הרוגים זה יגרור. מספיק שאתר אחסנת אמל"ח מתפוצץ יתר על המידה ואתה עלול להרוג עשרות פלסטינים שחיים בקרבת מקום (שלא נדבר על האמל"ח שעלול להיות מאוחסן בבתים של אזרחים רגילים).

מדובר בסיפור לא פשוט, אבל אם עושים את זה בצורה נכונה אפשר לפגוע בצורה קשה בחמאס.

אני חושב שצריך להסתכל לא רק על היקף הירי של הרקטות אלא גם על פגיעה בדברים אחרים - פגיעה בהתחמשות חמאס תהווה הישג, פגיעה בבכירי חמאס ובשאר הפעילים תהווה הישג, פגיעה בחמאס כך שתשנה את מדיניותה ותשיב לישראל כוח והרתעה תהווה הישג.

להסתכל רק על כמה רקטות נפלו זה קצת שטחי (אם כי נתון מאוד חשוב), אבל יש עוד פרמטרים שצריך לקחת בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד שבו אני די בטוח זה שאני חושב שלא משנה מה, אם מתחילים פעולה, היא צריכה להתחיל מלהנחית טון חומר נפץ בצורה כלשהי על תהלוכת כוח של חמאס. זה חיסול מוראלי של החמאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועד שהם עושים איזו שהיא תגובה לירי הטילים זה בקושי איזה הפצצה של בית מסכן שלא חיים בו אף אחד.

ואז כל הערבים שם הולכים ויוצרים איזה סרט מזוייף כמו שעשו בעבר שבו מראים ילדים מתים וכו' (שאחר כך מורידים את הסדינים מלאי הדף המזוייף מעליהם ורצים לבית). ולרוב גם עם זה הם מפסיקים הפצצות מה שהכי מעצבן אותי.

כמו שאמרת יואב הם צריכים באמת להפיל מכה חזקה, להרוס ברצינות איזה בסיס שלהם לחלוטין, הרי קיבינימאט גם ככה הם יודעים איפה הבסיסים האלו ממוקמים (וכן גם אם זה במקום אזרחי אין מה לעשות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד שבו אני די בטוח זה שאני חושב שלא משנה מה, אם מתחילים פעולה, היא צריכה להתחיל מלהנחית טון חומר נפץ בצורה כלשהי על תהלוכת כוח של חמאס. זה חיסול מוראלי של החמאס.

אני גם לא מבין למה לא עושים זאת,

רואים את נסראללה בטלוויזיה מדבר על כוח החמאס ועל השמדת , שיש אלפי אנשים במקום שבעד חמאס, למה פשוט לא להוריד בהם איזה טיל מסיבי שיפוצץ את כולם ויראה מה קורה למי שרוצה ובאמת עושה משהו נגד .

ואל תבואו עכשיו בגישה של חפים מפשע וכו', אין מה לעשות, חמאס נמצאים בסביבה של אנשים חפים מפשע, ואני מעדיף הרוגים שלהם על פני פצוע אחד שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנטזיה.. אם היה פה מנהיג אמיץ, זה עוד היה יכול לקרות.

בדיוק מה שחסר להנהגה במדינה שלנו - קור רוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3644742,00.html

כשהם שבעים - הם פחות כועסים"

סגן ראש העיר אשקלון, שמעון כהן, אמר כי נדהם לשמוע על פתיחת המעברים. "ברמה הלאומית מדובר בחידלון. כל ההתייחסות של הממשלה אלינו היא התייחסות משפילה". ראש מועצת חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר כי "אין לי בעיה שיעבירו חצי טונה של אוכל לראשי התושבים בעזה ויספקו להם את צורכיהם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקיפה בעזה לא תביא לשום ניצחון. הניצחון האמיתי יהיה כשהאזרחים ברצועת עזה בעצמם ירצו לפרק את חמאס ויתאגדו נגדו. היום דיברתי במסנג'ר עם איזה בחור אחד מעזה, והשיחה הזאת דיי העירה אותי עם סתירה מצלצלת. הוא, ורוב האזרחים שם לא רואים את חמאס כארגון טרוריסטי, אלא כלוחמי חופש. איך לעזאזל אתם מצפים לניצחון אם האוכלוסיה שם חושבת שאנחנו האיש הרע? צריך להתחיל בפעילות מאסיבית לחיבוב ע"י האזרחים הפלסטיניים, ולא להפגיז שם בעזה. ההוא סיפר לי שהוא ביזבז היום בבוקר 4 שעות כדי להגיע לסבא שלו לבוקר חג המולד מכיוון שהוא היה צריך לעבור במעברים, ושלא ממזמן חיילים ישראליים הרגו מישהו ליד הבית שלו.

אנחנו צריכים להתחיל להפנים שלמרות שאנחנו לא כאלה - האוכלוסייה שם בהחלט רואה אותנו כמשהו דומה לגרמניה הנאצית. הם מרגישים כלואים, אנחנו מעכבים את הסיוע ההומניטארי שלהם ומפקחים עליהם בצורה מאוד קשה. אני אישית הייתי מאלה שתמכו ב"להפוך את עזה למגרש חניה גדול" לפני יומיים, אבל עכשיו אני מבין שלא משנה כמה נפגיז אותם - זה לא יגרום לחמאס להתפרק. גם אם נוריד את השאלטר על החשמל בעזה, זה לא יגרום לאזרחים שם להגיד לחמאס להכנע - זה יגרום להם לדרבן אותו, כי אנחנו יוצאים הרעים בסיפור הזה, ולמרות שכל מה שאנחנו עושים זה להגן על המדינה שלנו - הפעילות המרכזית שתסיים את הסכסוך הזה היא לא כניסה לעזה וחיסול מאסיבי של חמאס, כי אם נעשה את זה יקום חמאס 2. מה שאנחנו צריכים זה לגרום לאזרחים ברצועת עזה להפסיק להסתכל עלינו כאויב. זה הלקח החשוב שלמדו האמריקאים בעיראק היום, אחרי 7 שנים. הם לא שולחים עוד חיילים, אלא מגייסים תמיכה של העם העיראקי והצבא העיראקי כדי שאלו ישליטו שם סדר.

כל עוד הם רואים אותם כלוחמי חופש - לא נוכל לנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה נכון, הבעיה היא שחמאס בשלטון והוא מטפטף מסרי שנאה והסתה לעם ובעיקר לילדים ולנוער.

שהם יראו את חמאס איך שבא להם. חמאס יודע לשווק את עצמו יפה מאוד לעם (גם הימין הקיצוני טוען שהוא (הימין) לא פאשיסט).

הכל עניין של איך אתה משווק את עצמך.

חמאס הוא לא לוחם חופש כי הוא מדכא את האזרחים ברצועה. הוא גורם למחסור מכוון כדי שיראה כאילו יש משבר הומניטרי ברצועה,

הוא שולט בדלקים על הרצועה ובמנהרות.

האזרחים ברצועה רואים את חמאס כיתרון כי יש לו שליטה טובה יותר ברחוב והוא מסודר יותר.

חוצמזה, לחמאס יש תמיכה בציבור בגלל שהוא עוזר לו בכל תחום. חמאס אימצו את הרעיון של האחים המוסלמים במצרים ויישמו אותו בשטחים.

רק שהשלטון המצרי מספיק חזק כדי לעצור את התחזקות האחים המוסלמים (אם כי האחים המוסלמים עדיין מהווים סכנה למשטר המצרי).

יודע מה, אפילו גיאדמק דומה בצורה מסוימת לאופן הפעולה של החמאס - הוא הלך לשכבות החלשות והפגועות, עזר להן וזכה לתמיכה ציבורית.

ואז הוא רצה להיות גם פוליטיקאי, רק שזה לא ממש הלך לו.

בכל מקרה, לחמאס אין כרגע אלטרניבה שפויה (אני לא רואה את הרשות חוזרת לשלוט שם).

וזו בדיוק הבעיה של - אין פרטנר אמיתי לשלום. ערפאת היה טרוריסט שתמך בטרור בזמן שהוא מדבר עם , לאבו מאזן אין שליטה או הסכמה מהפלסטינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שקורה בעזה זה ניצול ציני של הדת את הלאומנות

חמאס טוען ומוכר את עצמו כלוחם חופש כאשר למעשה הוא זרוע דתית שמטרתה היא דיכוי דתי

ראה לדוגמא את חוקיי השריעה האכזריים שהם מעבירים - הבאתי ציטוט למעלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...