קונה רקולים חדשים, האם צריך כרטיס קול חדש? [תקציב-עד 2.5K] - עמוד 4 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קונה רקולים חדשים, האם צריך כרטיס קול חדש? [תקציב-עד 2.5K]

eliil1

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

- חיבור אופטי וקואקסלי הם זהים מבחינת הסאונד. כבלים עולים גרושים, בעיקר כבל של חיבור קואקסלי.

אתה מוזמן להתרשם מההבדלים אצלי - אך הם די זניחים לרוב האנשים

לגבי חיבור - ברור שעדיף חיבור דיגיטלי אלא אם כן תה רוצה לשחק ב5.1 ואז תהיה חייב חיבור אנלוגי (חיבור דיגיטלי לא תומך ב 5.1 במשחקים). במקרה כזה (של חיבור אנלוגי) כרטיס קול נורמאלי יתן איכות טובה יותר משמעותית.

כרטיס שאני חושב שמומלץ למערכת שלך ומתאים מבחינת התקציב הוא הXFI הזול. רק לשים לב לדגם שיש לו את כל החיבורים (3 יציאות ל 5.1 אנלוגי, ויציאה ניפרדת לדיגיטלי שלא תבטל את אחת היציאות האנלוגיות).

לא ידעתי את זה (האמת לא התעמקתי) - על פי מה אתה מסתמך (לא מוצא את זה ברשת) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שלא ידעת את זה ?

לא חשבת לרגע שהוא אמור להתחרות במגבר יעודי וטוב נכון ?

לא אמרתי את זה... סתם שאלתי.

נכון שהמגבר לא מקצועי וכל זה אבל בשביל מערכת ב2200 שקל היא מעולה, והיא גם יכולה להתחרות במערכות רגילות בלי לאכזב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן להתרשם מההבדלים אצלי - אך הם די זניחים לרוב האנשים

לא ידעתי את זה (האמת לא התעמקתי) - על פי מה אתה מסתמך (לא מוצא את זה ברשת) ?

אין שום הבדל בשידור דיגיטלי בין שני החיבורים (כמובן כל עוד מדובר באותו מכשיר משדר ואותו מכשיר קולט). בדיוק כמו שאין הבדל בין אם אתה מעתיק שיר או קובץ WORD דרך כבל או דרך כבל SATA. הפרוטוקול הוא גם אותו פרוטוקול SPDIF בדיוק. המידע הוא דיגיטלי לחלוטין וסה"כ עובר (כלומר - אין שום בעייה של איבוד ניתונים בגלל המדייה כמו שקורה בדיסק אודיו שב גם ויתרו על מנגנון תיקון שגיאות נרחב).

כמובן שיכול להיות שאתה מחבר לשתי כניסות שונות במגבר (כלומר אתה עובר בין מקורות ברסיבר) כשאז יכול להיות שיש הגדרות נישמרות שונות במגבר לכל יציאה (למרות שאני בספק). יכול להיות שגם מדובר בהבדל פסיכולוגי גרידא, ועל זה אני לא אחראי :).

ההבדלים העיקריים בין החיבורים הם בעיקר עמידות מול הפרעות, יכולות להעביר מידע לאורכים מסויימים ויכולות גמישות של הכבל. בכל מקרה זה משנה רק בנתוני קיצון כמו סביבה מרובת הפרעות אלקטרוניות (נדיר) ובעיקר האורכים מאוד ארוכים של הכבל.

לגבי מה תקן SPDIF תומך, אם אתה חושב שיכול להיות שאני טועה אז פשוט תגיד את זה, אבל השאלה שלך (על מה אני מסתמך) זה בערך כמו לשאול מאיפה יש לך את כל הידע במחשבים). זה דבר ידוע בערך כמו שבמחשבים 2 גיגה זה יותר טוב מג'יגה. מי שמבין בתחום יודע. מי שלא, אז או שהוא מחכים ממה שאחרים כותבים וישר הולך לקרוא על זה ברשת ולהחכים עוד יותר או שהוא מפקפק ישר בדברי האחרים לפני שהוא טורח לברר בעצמו :lol: (בצחוק - כן ?)

תקן SPDIF בצורה רישמית יודע להעביר בערך 1400 KBPS של נתונים ששזה שווה לשני ערוצי PCM בעומק 16 ביט וקצב דגימה של 48 KHZ. ב1400 האלו גם אפשר להכניס למשל פס קול דחוס כמו AC3 שמכיל 6 ערוצים ותופס עד 640 KBPS (חצי מהיכולת) או DTS דחוס שיכול לתפוס את כל ה1400. בכל מקרה בשביל תקני דחיסה אלו חובה שהצד הקולט (מגבר למשל או פרוססור) ידע לפענח את התקנים הללו.

בשביל להעביר 6 ערוצי PCM בלתי דחוסים צריך הרבה יותר מאשר 1.4 MBPS ותקן SPDIF לא תומך בזה. תקן חדש בשם כן יודע לעשות זאת.

נכון שהמגבר לא מקצועי וכל זה אבל בשביל מערכת ב2200 שקל היא מעולה, והיא גם יכולה להתחרות במערכות רגילות בלי לאכזב.

למה אתה יוצר וויכוח בכוח ? הרי זה בדיוק מה שרשמתי. תחזור על דברי, נראה לי רשמתי את זה פעמיים, בטוח בפיסקה הראשונה של הפוסט הראשון.

לגבי מעולה - זה דבר יחסי ובעיני המשתמש. מבטיח לך שמגבר כזה לא מדגדג למגברים רציניים (ואני מדבר בעיקר על איכות, פחות על עוצמה) ומן הסתם לא גונבים עליהם כסף כשאפשר להשיג משהו דומה בכלום כסף. אבל זה לא אומר שהוא לא נחמד ביותר ומתאים להרבה אנשים.

כדאי להבין - יש אנשים שמבחינתם 2.1 נחמדים של קריאטיב ו 2.1 רציניים בעלות של 13000 ש"ח יתנו בערך את אותו הדבר. חשוב לזכור שכשמדברים על - הכל דבר יחסי וסובייקטיבי, רק המאזין יכול לקבוע מה באמת טוב לו ומאיזו רמה האיכות והתוספת היא מיותרת לו (אודיופיל אמיתי לעולם לא יהי מסופק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום הבדל בשידור דיגיטלי בין שני החיבורים (כמובן כל עוד מדובר באותו מכשיר משדר ואותו מכשיר קולט). בדיוק כמו שאין הבדל בין אם אתה מעתיק שיר או קובץ WORD דרך כבל או דרך כבל SATA. הפרוטוקול הוא גם אותו פרוטוקול SPDIF בדיוק. המידע הוא דיגיטלי לחלוטין וסה"כ עובר (כלומר - אין שום בעייה של איבוד ניתונים בגלל המדייה כמו שקורה בדיסק אודיו שב גם ויתרו על מנגנון תיקון שגיאות נרחב).

כן ישנה בעיה של איבוד מידע - לדוגמה: מדוע יש שני כבלים אופטיים באורך 0.8 מטר וההפרש במחירים יכול להגיע ל-1000 שקל - סוג החומר והגימור - כדי למנוע איבוד מידע.

לגבי השאלה שלי:

לגבי חיבור - ברור שעדיף חיבור דיגיטלי אלא אם כן תה רוצה לשחק ב5.1 ואז תהיה חייב חיבור אנלוגי (חיבור דיגיטלי לא תומך ב 5.1 במשחקים). במקרה כזה (של חיבור אנלוגי) כרטיס קול נורמאלי יתן איכות טובה יותר משמעותית.

למה המשחקים לא תומכים בחיבור דיגיטלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיבור דיגיטלי אין איבוד מידע (מכרטיס קול שיחד אם המחשב משמש טרנספורט בלבד)..או שהמידע עובר או שלא.מה שמשודר זה סיביות 0 ו1.יש זרם או אין.לכן כשקונים כבל דיגיטלי יקר פשוט זורקים כסף.פרט לעניין הויזואלי אין הבדל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...