אז מדוע יש לנו קוביות בבטן? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מדוע יש לנו קוביות בבטן?

liav12

Recommended Posts

אהלן,

מישהו יכול לתת תשובה לשאלה המוזרה שלי? :silly:

תמיד רציתי לדעת מדוע הבטן נראית בצורה כזו ויש בה 6-4-8 שרירים מחולקים?

התשובה הכי הגיונית שהיתה לי היא שזה נועד בשביל לתמוך בגב ויציבות בין היתר של פלג הגוף העליון...או בשביל סחיבת מסה גדולה יותר.

תשובות יתקבלו בברכה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני לט יודע את הסיבה המדויקת.. אבל אני יכול להגיד לך שזה שריר אחד (זה לא 4-6-8 שרירים)

מה שכן אם תשים לב, לדוגמא השרירים ברגל גם מקבלים מן פינות כאלה (נראים כמו סוג של מרובע) כאשר "עושים שריר"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שריר אחד רחב וארוך שנקרא ישר בטני (Rectus Abdominis) ובתוך השריר עובר גיד לאורכו שנקרא הקו הלבן (linea alba) ולרוחבו גידים שמתחברים לקו הלבן הזה.

תמונה של השריר:

RectusAbdominisWaist.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקוביות הם בעצם השריר, הקווים המפרידים בין הקוביות הם הגידים.

ולגבי השערתך לתמיכה בגב, אומנם הוא בין השרירים התומכים בחלק הקדמי אבל הכי משמעותי הוא הרחב בטני (transverse abdominis) שהוא בשכבה הפנימית ביותר של הבטן ובעצם משמש כמו מחוך לכל המותניים ומתחבר לעמוד השדרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לשאלת אני אמשיך אותה קצת ואשאל- מדוע הקוביות בגוף אינם סימטריות? לדוגמא אצלי יש בטן שיש בה קוביות והקוביות העליונות לא שוות במיקומם והימינית העליונה "קצרה" יותר מהשמאלית. אני הבנתי שזה קורה סה"כ בגלל מבנה הגוף ובגלל שהלב בצד שמאל וזה משפיע על בניית השרירים. יש אמת בדבריי או שסתם זיבלו לי בשכל? (אני מדבר כמובן על מקרים שבהם זה קוביות "טבעיות" ולא מזויפות סטייל מייקל לואיס שכאלה שזה כאילו הדביקו לו שוקולד פרה לבטן.. :lol:)

דרך אגב, דרך איפה אפשר ללמוד אנטומיה במקרה וזה מעניין אותי? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ^ ^ ^

סימטריה של השרירים היא דבר שמשיגים עי ידי פעילות סימטרית

בדרך כלל אנשים מפעילים צד אחד של הגוף

בפעילות בחדר המדריך אמור לשים לב לצד הדומיננטי ולאמן את הצד הנגדי יותר ( בעיקר פעילות שבונה מסה של שריר ) למראה סימטרי .

כמובן ניתן לעשות זאת לבד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובסוף תמיד יהיה מרכיב גנטי - ולא רק שלא כולם סימטריים רוב האנשים בעולם ממש לא סימטריים לחלוטין.

לדוגמה הפרש בגודל בין שתי כפות הרגליים, הפרש באורך של הרגליים בין ימין ושמאל ועוד ועוד...

כל אלה מצבים שניתן לחיות איתם ואפילו להתאמן איתם בצורה מקצוענית בלי לשים לב בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על שרירים , לא על מיבנה השלד שזו כבר דפורמציה .

אחד המדדים לקביעה במר עולם - הוא הסימטריה של השרירים שזה כמו שכבר אמרתי דבר שניתן לטפל בו ע"י אימון נכון ומותאם .

הסיטואציה הזו קיימת בענפים נוספים כגון טניס שבו מפעילים צד אחד של הגוף בצורה אינטסיבית ועוד ענפים באטלטיקה כמו הטלת כידון והדיפת כדור ברזל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ^ ^ ^

סימטריה של השרירים היא דבר שמשיגים עי ידי פעילות סימטרית

בדרך כלל אנשים מפעילים צד אחד של הגוף

בפעילות בחדר המדריך אמור לשים לב לצד הדומיננטי ולאמן את הצד הנגדי יותר ( בעיקר פעילות שבונה מסה של שריר ) למראה סימטרי .

כמובן ניתן לעשות זאת לבד .

סימטריה של רוב השרירים ,כן .

בטן ? מממש לא זהו שריר אחד והצורה של הריבועים תשאר זהה לא משנה איך תתאמן או כמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...