תקלת חומרה קריטית - יתכן כשל מעבד/ביוס - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלת חומרה קריטית - יתכן כשל מעבד/ביוס

אנדי

Recommended Posts

שלום חברים,

לא מספיק שהמחשב שלי שבק חיים, זה קורה גם ביום שישי בצהריים, ומעל ליום עבודה הולך לי לאיבוד...אכן, צרות באות בצרורות.

אז קודם כל, הינה כמה נתונים:

מדובר במחשב 'אינטלי' - מעבד פנטיום 4 הפועל במהירות שעון של 3GHz, ובעל 2MB זכרון.

המעבד הנ"ל יושב על לוח אם של , מודל P5GD.

מערכת הפעלה - חלונות PRO SP3, אבל אני חושב שהנתון הזה לא ממש רלוונטי.

הסימפטומים:

עם הפעלת המחשב, הספק אמנם מופעל וכך גם נוריות החיווי של המחשב (הכונן הקשיח תקין, לדעתי), אך הצג (שגם הוא נמצא תקין), נשאר שחור לחלוטין. הביוס כלל לא מראה סימני חיים - מסך הפתיחה האופייני של לוח האם, המעיד על כך שמערכת הופעלה, אינו מופיע, אין כל אפשרות להכנס להגדרות של הביוס, ומערכת ההפעלה כלל לא מתחילה להטען. הדיסק אמנם מסתובב, אך לא נראה שהוא מבצע כל פעולה שהיא.

סימנים מקדימים?

היו כמה כאלה.

1. מדי פעם, בתקופה האחרונה, הפעלת המערכת נתקעה בשלב ההתחלתי של מסך הפתיחה של לוח האם, והיה צורך לבצע אתחול באמצעות כפתור ההפעלה, גם אם היה מדובר בשחזור של מצב שינה.

2. מדי פעם הפעלת המחשב נכשלה בטענה של הביוס לכך שנסיון שלכאורה ביצעתי, נכשל, והורה לי ללוחץ על מקש F2, כדי לטעון את המערכת במצב ברירת מחדל. זה המקום לציין - מעולם לא ניסיתי לבצע במחשב שלי!

3. היום, לפני שהמחשב נדם לחלוטין - הביוס ניסה לאתר את מערכת ההפעלה בדיסק ובכוננים האופטיים (וגם בכונן ה'פלופי'...) אך נכשל בכך, ולמרות זאת המשיך וניסה לאתר את המערכת במין 'לופ' מוזר שנפסק רק אחרי שכיביתי את המחשב.

מאחר ואין לי אפשרות לטעון את מערכת ההפעלה, אין לי כמובן אפשרות להריץ תוכנות בדיקה.

אני משוכנע שהבעייה אינה בדיסק, ולדעתי גם לא מדובר בכרטיס המסך.

מה דעתכם? האם יש עוד משהו שכדאי לבדוק, רגע לפני שרצים לחנות לבצע שדרוג מקיף?

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי יניב, אך זה לא עובד - היות ולוח האם אינו מזהה כוננים, הוא גם לא זיהה את ה - doc שלי. לפיכך גם לא ניתן להריץ תוכנות ומערכות הפעלה ממקורות חיצוניים.

תאמין לי, ניסיתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אבל הבעיות החלו לאחר שעשיתי לו ניקוי באמצעות ספריי לחץ אויר, לפני כחדשיים לערך.

אגב, ניסיתי הערב לבצע הפעלה וכיבוי של המחשב מספר פעמים כאשר הספק אינו מקבל מתח (על מנת לפרוק קבלים טעונים, כפי שמוסבר באחד ה'סטיקים'), ומאז, לא רק שהביוס אינו מתחיל לרוץ, אני גם לא מצליח לכבות את המחשב.....כדי לעשות זאת אני חייב לנתק את הספק מכבל החשמל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך לא נדלק כלל(/אין שום תצוגה על המסך)?

בכל אופן, אם זה המצב - הייתי מציע שתנסה לטפל בבעיה בדרך הבאה:

3. הפעלת המחשב במערך מינימלי בכדי לשלול בעיות חומרה מרכיבים לא הכרחיים

(גם במקרים שהמערכת לא נדלקת וגם במקרים שהמערכת נדלקת אך לא פועלת כראוי):

* חיבור אך ורק ספק כוח+לוח אם+מעבד+סטיק זיכרון בודד (אם יש לך יותר מאחד תחבר אחר כל פעם)+כ.מסך (במידה ואין מובנה בלוח).

* מומלץ לנתק ולחבר את הרכיבים הנ"ל מחדש, בשביל לשלול את האפשרות שאחד מהם לא מחובר היטב\יצא מהמקום,

שימו לב לכל חיבורי החשמל הנדרשים ללוח-אם ולחלק מכרטיסי המסך.

* לא לחבר הרדיסקים, כבלים מיותרים, כרטיסי הרחבה ואביזרי USB, בפאנל האחורי שיהיה מחוברים אך ורק מקלדת+עכבר(ב-PS\2)+מסך+חשמל.

אם לאחר ההדלקה מחדש הבעיה מפסיקה, תתחיל לחבר רכיב רכיב עד שתגיע לבעייתי.

אם הבעיה ממשיכה, תצטרך להתחיל להחליף את אחד הרכיבים שציינתי קודם בשביל לראות מה מהם גורם לבעיה.

בכל אופן, בתור התחלה הייתי מציע לך לעבור על כל החלק הזה של הסטיקי.

לפי תיאור הבעיה שלך והסימפטומים הנלווים, אני חושש שהספק כוח הוא הגורם הבעייתי.

אבל זה לא בטוח, לכן על מנת שנוכל למקד את הבעיה בצורה יעילה יותר, תעבור על השלבים הנ"ל + החלק בסטיקי שקישרתי אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבת שלום ובוקר טוב.

ראשית - תודה על העצות.

החשד שלי, שהיה ממוקד בביוס/מעבד, התחזק בעקבות העובדה שבעת הפעלת המחשב, הרמקול שאמור להשמיע 'ביפ' של אתחול המערכת, אינו עושה זאת.

זה, יחד עם העובדה שמסך האתחול של לוח האם אינו מוצג, גורמים לי לחשוב שמדובר ככל הנראה בלוח האם, עוד לפני שהמעבד עצמו נכנס ממש לפעולה.

יש לכם הצעות נוספות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1תנסה להשיג מעבד אם סוקט כמו שלך כדי לבדוק

2תבצע בדיקה של הוצאת חומרה לא רצויה מהמחשב

3תבדוק את הספק שלך על מחשב אחר

4תבדוק נוזלים או קבלים נפוחים בלוח אם

5תבדוק אם הקירור של המעבד תפוס טוב

6תבדוק מסך אחר אולי הבעיה במסך למרות שלא נראה לי אבל תבצע את כל הבדיקות

7תעביר את הכרטיס מסך למחשב אחר כדי לבדוק אם הוא תקין

תעדכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...