צריך המלצה לראוטר לרשת אלחוטית.. תקציב 500 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לראוטר לרשת אלחוטית.. תקציב 500

ZiX

Recommended Posts

אני מתכוון כרגע לחבר 4 מחשבים ברשת הזאת..

8 מגה של (כשהם ימכרו 10 אני יעשה 10)

יש מרחק דיי רב בין במחשבים , יש שתי מחשבים דיי קרובים שרק קיר מפריד ביניהם..

יש מחשב אחד שהוא בקומה אחת מעל לשתי המחשבים האלה..

ומחשב אחד שנמצא 2 קומות מתחת במרתף.. (שאם זה משנה הפלאפון לא קולט שם אם זה אינדקציה למשהו)

התקציב שלי הוא 500 ש''ח , אני הבנתי שהראוטרים שבזק מביאים הם ראוטרים גרועים ולכן אני מעוניין לקנות אחד באופן פרטי,

חשוב לי שתהיה לי שליטה על הרשת , כוננים משותפים , פתיחת פורטים וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועל סמך מה אתה אומר את זה?

הנתבים של בזק הם זבל, לכל מי שיש קצת חוש טכני עדיף לקנות נתב פרטי ולהגדיר אותו לבד.

לגבי המחשבים, אם אין לך קליטה סלולרית (בהנחה שאתה לא נמצא רחוק באופן חריג ממגדל שידור) רוב הסיכויים שלא תהיה לך גם קליטה WIFI. רצוי לחשוב על העברת כבל במקרה כזה.

הנתב של אדימקס הוא אחלה נתב, אבל ע"מ לנצל באמת את היכולת האלחוטית שלו צריך לקנות כרטיס רשת אלחוטי תקן N. הנתב + כרטיס רשת מתאים (לדוגמא) יעלה לך 500 ש"ח.

אפשר לעבוד איתו בתקן ה"רגיל" - G, אבל אל תצפה לגדולות ונצורות (יעבוד כמו נתבי G אחרים). בעיקר אם זה בית גדול והמרחקים כנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיכוי שאני מצליח להעביר שם כבל :| זה בטון זה חתיכת סיפור..

איך אני בודק תעניין עם ה WIFI?

אגב את הכרטיס אני אצטרך לכל מחשב ? ואם זה משנה המחשב במרתף משתמש רק כHTPC ככה שחוץ מכונן אני לא כזה בונה שם על אינטרנט

הסדר הוא כזה..

המחשב שלי.. (הכי חשוב כי אני הכי משתמש באינטרנט , מעבד Q9400)

מחשב של אח שלי (הכי חשוב אחרי המחשב שלי , נמצא קומה למעלה.. מעבד 4200)

מחשב של אחי הקטן (פחות חשוב.. נמצא סמוך למחשב שלי.. מחשב דיי חלש וישן 4)

מחשב HTPC (נמצא בקולנוע ביתי במרתף , האינטרנט שם ישמש רק בשביל כונן רשת להרצת סרטים.. מעבד 6400)

איפה כדאי למקם מה ואיך? ואין דרך שנקודת טלפון של יכולה לעזור ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא להשחלת כבלים בתעלות, זה לא משנה אם זה בטון.

את המחשבים הקרובים תחבר עם כבלים, אתה תופר ככה שניים בלי בעיה.

את המחשב בקומה למעלה אתה מחבר אלחוטית עם כרטיס רשת .

הHTPC למטה הוא כבר בעיה אחרת, אין דרך לדעת אם באמת אין קליטה בלי לנסות, אבל מה שאתה מתאר הוא בעייתי מאוד. אם באמת אין קליטה הדרך היחידה להעביר לשם אות היא בעזרת משחזר (repeater). זה אומר לקנות עוד מכשיר (נתב נוסף מאותו סוג למשל) וכרטיס רשת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא להשחלת כבלים בתעלות, זה לא משנה אם זה בטון.

את המחשבים הקרובים תחבר עם כבלים, אתה תופר ככה שניים בלי בעיה.

את המחשב בקומה למעלה אתה מחבר אלחוטית עם כרטיס רשת .

הHTPC למטה הוא כבר בעיה אחרת, אין דרך לדעת אם באמת אין קליטה בלי לנסות, אבל מה שאתה מתאר הוא בעייתי מאוד. אם באמת אין קליטה הדרך היחידה להעביר לשם אות היא בעזרת משחזר (repeater). זה אומר לקנות עוד מכשיר (נתב נוסף מאותו סוג למשל) וכרטיס רשת .

להשחיל כבל בתעלות ? 2 קומות? רחוק מהמציאות לצערי..

והHTPC לא שווה לי כלום בלי הרשת האלחוטית :|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והHTPC לא שווה לי כלום בלי הרשת האלחוטית :| ממש לא תעביר דרך השרשור דרך צינור שעובר בקיר שדרכו גם עובר קו טלפון

במידה ויש שרשור שעובר שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והHTPC לא שווה לי כלום בלי הרשת האלחוטית :| ממש לא תעביר דרך השרשור דרך צינור שעובר בקיר שדרכו גם עובר קו טלפון

במידה ויש שרשור שעובר שם

זה גם חתיכת סיפור..

בכל אופן.. הציעו לי מבזק ראוטר בשם HPNA שדרך כבל טלפון ומתאם הוא יכול להעביר לי תרשת..

זה שווה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פתרון לא רע, אבל קצת יקר. קרא עוד כאן -- http://www.netcheif.com/Reviews/PAR-720G/PAR-720G.htm

יקר יכול להיות.. הציעו לי 20X36 = 720

ועוד לכל מפצל 7X36

זה יוצא 1000 ש''ח..

בכל אופן בדקתי לפחות בנוגע למפצל זה מוצר שעולה 40 שקל.. ככה שדיי סביר להניח שהם גם דופקים

מחיר על המודם.. אז זה באמת לא סיפור..

אשמח בכל זאת לעוד הצעות אם יש למישהו..

או להמלצות לנתבים של HPNA (המאמר שהבאת לי הוא ממרץ 2007.. הייתי עומד שעבר קצת זמן מאז)

ואיפה אפשר לרכוש אותם כיום..

תודה רבה לך :)

אגב חשוב לי שתהיה תמיכה עתידים במהירויות גבוהות יותר..

אגב בנוגע לחיבור , אני צריך כרטיס חדש לכל מחשב שאני מחבר אלחוטי?

עריכה:

יש לי עדכון , אני להעביר כבל טלפון ישר למחשב במרתף , אבל הנקודה שם היא לא נקודה של ADSL.. זה סיפור לשנות אותה? (צריך בכלל)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבזק יש אינטרס למכור לך את הנתב + המתאמים, למעשה יש לך אפשרות לעבוד עם שני מתאמים ובכך להוזיל משמעותית את העלות - 7X36=252 כפול שתים = 504 ש"ח. אם מצאת את המתאם הזה ב40 ש"ח אז תקנה משם, אבל שים לב שזה צריך להיות אותו סוג של מתאמים, אחרת מה שאמרתי לא בטוח נכון.

את המתאמי HPNA3 לא חייבים לחבר לקו טלפון של הADSL. אם יש נקודה ליד הנתב ונקודה ליד הHTPC של אותו קו (בלי מרכזיה וקישקושים בדרך), אז תוכל לחבר אותם ככה. יתכן שבזק לא ישושו לתמוך בך בתצורה הזאת, אבל התקנת המתאמים היא פשוט חיבור בצורה הנכונה.

החיסרון היחיד בעניין הזה הוא שאם יש בעיה בקו הזה מבחינת הHPNA הם לא ישלחו לך טכנאי לקו שהוא לא (אין להם דרך לנטר את ההקו מהבחינה הזאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבזק יש אינטרס למכור לך את הנתב + המתאמים, למעשה יש לך אפשרות לעבוד עם שני מתאמים ובכך להוזיל משמעותית את העלות - 7X36=252 כפול שתים = 504 ש"ח. אם מצאת את המתאם הזה ב40 ש"ח אז תקנה משם, אבל שים לב שזה צריך להיות אותו סוג של מתאמים, אחרת מה שאמרתי לא בטוח נכון.

את המתאמי HPNA3 לא חייבים לחבר לקו טלפון של הADSL. אם יש נקודה ליד הנתב ונקודה ליד הHTPC של אותו קו (בלי מרכזיה וקישקושים בדרך), אז תוכל לחבר אותם ככה. יתכן שבזק לא ישושו לתמוך בך בתצורה הזאת, אבל התקנת המתאמים היא פשוט חיבור בצורה הנכונה.

החיסרון היחיד בעניין הזה הוא שאם יש בעיה בקו הזה מבחינת הHPNA הם לא ישלחו לך טכנאי אינטרנט לקו שהוא לא אינטרנט (אין להם דרך לנטר את ההקו מהבחינה הזאת).

כבר התבלבלתי..

אם אפשר בבקשה שתעשה לי סדר..

יש לי שתי מחשבים צמודים (שלי ושל אחי הקטן) בחדר שלי יש יציאת ADSL רגילה..

יש לי בקומה למעלה מחשב נוסף של אחי הגדול.. גם שם יש יציאת ADSL קיימת רגילה..

בנוסף יש לי את המחשב במרתף.. שם יש לי רק כבל טלפון.. שבמידת הצורך אני יכול למשוך אותו לHTPC..

במידה ואני הולך על הרעיון של ה HPNA..

החיבור הוא כזה?

המחשב שלי ישר מהנתב..

המחשב של אחי הקטן.. או אלחוטי או עם מתאם HPNA3

המחשב במרתף.. אני קונה לו מתאם HPNA3 כמו זה:

http://www.plonter.com/detailz.tmpl?sku=HPNA3-FLTR&affiliate=zap

שמתחבר ישר לכבל של הטלפון הרגיל.. וממנו למחשב יחד עם כבל רשת רגיל?

המחשב של אחי הגדול.. או או מתאם HPNA3..

וכמובן צריך מודם מיוחד שתומך בטכנולוגיה של הHPNA3.. נכון?

הבנתי נכון?

במידה וכן , יש לי מרכזיה.. כמה זה מסבך תעניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בזה ששום דבר מכל זה (הHPNA) לא יכול לעבוד עם מרכזיה. אם היה לך שקע של הקו ADSL אז היה אפשרי כיוון שהוא צריך להיות מופרד מהמכזיה, אבל זה לא המצב.

דבר שני, המתאם זה זה: http://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=PET-320-Kit-Cable&cart=1229736327968714〈=heb

מה שאתה הבאת הוא רק הפילטרים לHPNA (שגם אותם צריך, ומקבלים חינם מבזק), שהם לא אותו דבר כמו הפילטרים לADSL.

ולא, לא צריך מודם או נתב מיוחד לHPNA3, אפשר להשתמש בשני מתאמים, כמו שאמרתי.

עכשיו לסדר:

את המחשבים הקרובים תחבר בכבל רשת רגיל. או מקסימום את המחשב שרחוק יותר תחבר אלחוטית (פחות עדיף).

את המחשב הקומה העליונה אתה יכול לחבר אלחוטית או עם HPNA. שניהם יתנו לך בערך מהירות ואמינות דומה במצב אופטימלי.

את הHTPC אין דרך לחבר בHPNA לפי מה אתה מתאר, ויש סיכוי רב שגם לא יעבוד בצורה טובה. לכן, שתי האפשרויות היחידות הן התקנת משחזר או השחלת כבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בזה ששום דבר מכל זה (הHPNA) לא יכול לעבוד עם מרכזיה. אם היה לך שקע של הקו ADSL אז היה אפשרי כיוון שהוא צריך להיות מופרד מהמכזיה, אבל זה לא המצב.

דבר שני, המתאם זה זה: http://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=PET-320-Kit-Cable&cart=1229736327968714〈=heb

מה שאתה הבאת הוא רק הפילטרים לHPNA (שגם אותם צריך, ומקבלים חינם מבזק), שהם לא אותו דבר כמו הפילטרים לADSL.

ולא, לא צריך מודם או מיוחד לHPNA3, אפשר להשתמש בשני מתאמים, כמו שאמרתי.

עכשיו לסדר:

את המחשבים הקרובים תחבר בכבל רגיל. או מקסימום את המחשב שרחוק יותר תחבר אלחוטית (פחות עדיף).

את המחשב הקומה העליונה אתה יכול לחבר אלחוטית או עם HPNA. שניהם יתנו לך בערך מהירות ואמינות דומה במצב אופטימלי.

את הHTPC אין דרך לחבר בHPNA לפי מה אתה מתאר, ויש סיכוי רב שגם לא יעבוד בצורה טובה. לכן, שתי האפשרויות היחידות הן התקנת משחזר או השחלת כבל.

מה ההבדל בין הכבל בקומה עליונה לבין המרתף :| ? שתיהם במרכזיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...