סקר : האם לדעתכם אתם מרגישים את התוצאה של חוק למניעת עישון במקומות ציבוריים ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר : האם לדעתכם אתם מרגישים את התוצאה של חוק למניעת עישון במקומות ציבוריים ?

djhenrya

האם לדעתכם אתם מרגישים את התוצאה של חוק למניעת עישון במקומות ציבוריים ?  

1279 הצבעות

1. 1. האם לדעתכם אתם מרגישים את התוצאה של חוק למניעת עישון במקומות ציבוריים ?

• כן. לא מעשנים בשום מקום
    • אולי רק בקניונים ובמסעדות הפסיקו לעשן.
    • מה אתה מזבל בשכל ! החוק לא נאכף ואנשים מעשנים בכל מקום !

Recommended Posts

למה שבעלי הפאבים ירצו?

לטובת הלקוחות הלא מעשנים. לטובת המעשנים שבעצמם בעד החוק ויש הרבה כאלו.

ולטובת הפאב, זה אחלה פרסום כשאנשים שעוברים ליד הפאב רואים בחוץ אנשים עם כוסות.

זאת לא כזו טרחה לצאת לעשן בחוץ או באזור עישון.

ואנשים שעומדים בחוץ, מדברים עם אנשים אחרים שהם לא מכירים.

בזכות זה הרבה מהלקוחות הקבועים אצלנו מכירים אחד את השני.

יש לנו לקוחות שיוצאים החוצה גם אם הם לא מעשנים רק בשביל הדיבורים שבחוץ.

בסופו של דבר, פאב טוב עם קהל טוב רק ירוויח מהחוק.

חוקים נגד עישון במקומות ציבוריים (כולל פאבים) קיימים בהמון מדינות אירופאיות למרות שהאירופאים הם שיאני העישון בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לטובת הלקוחות הלא מעשנים. לטובת המעשנים שבעצמם בעד החוק ויש הרבה כאלו.

ולטובת הפאב, זה אחלה פרסום כשאנשים שעוברים ליד הפאב רואים בחוץ אנשים עם כוסות.

זאת לא כזו טרחה לצאת לעשן בחוץ או באזור עישון.

ואנשים שעומדים בחוץ, מדברים עם אנשים אחרים שהם לא מכירים.

בזכות זה הרבה מהלקוחות הקבועים אצלנו מכירים אחד את השני.

יש לנו לקוחות שיוצאים החוצה גם אם הם לא מעשנים רק בשביל הדיבורים שבחוץ.

בסופו של דבר, פאב טוב עם קהל טוב רק ירוויח מהחוק.

חוקים נגד עישון במקומות ציבוריים (כולל פאבים) קיימים בהמון מדינות אירופאיות למרות שהאירופאים הם שיאני העישון בעולם.

תגיד את צוחק?

מה שעשיתם זה כמו שלפני זה כפו עלינו את העישון עכשיו אתם כופים על אחרים את החוק

מה זאת אומרת זאת לא כזאת תירחה לצאת החוצה לעשן? ואם הוא לא רוצה?

ולמה לא לאפשר להקים פאב/מסעדה/כל מקום אחר למעשנים וללא מעשנים ?

אני מעדיף לאכול בלי להריח את ריח הסיגריות מכל מי שחוזר מהפסקת העישון שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד את צוחק?

מה שעשיתם זה כמו שלפני זה כפו עלינו את העישון עכשיו אתם כופים על אחרים את החוק

מה אתה רוצה?

מה זאת אומרת זאת לא כזאת תירחה לצאת החוצה לעשן? ואם הוא לא רוצה?

אם מישהו לא רוצה, בעיה שלו, שילך לפאב אחר. אם הוא יעשן בפנים הוא לא יקבל שירות יותר ונוציא לו חשבון.

אני לא יכול לשלוט על קפריזות של כל מיני אנשים, אבל תכלס מאד נדיר שלקוח מתלונן על זה שהוא צריך לצאת החוצה לעשן.

אם כמעט ולא מתלוננים כלומר שלא מדובר בטרחה. הגיון פשוט.

ולמה לא לאפשר להקים פאב/מסעדה/כל מקום אחר למעשנים וללא מעשנים ?

אני מעדיף לאכול בלי להריח את ריח הסיגריות מכל מי שחוזר מהפסקת העישון שלו

לא אמרתי שאסור שיהיו פאבים למעשנים. עוד לא החלטתי עדיין אם לדעתי החוק צריך לחול על כל המקומות.

המחוקק חשב על הלא-מעשן שלא צריך להגביל את היציאות שלו למקומות מסויימים בגלל שהמעשנים לא מוכנים לצאת לעשן בחוץ... יתכן שהוא צודק.

הלא-מעשן לא צריך לבחור בין פגיעה בבריאות שלו לבין לשבת במקומות אחרים שהוא פחות אוהב או להשאר בבית למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה רוצה?

אם מישהו לא רוצה, בעיה שלו, שילך לפאב אחר. אם הוא יעשן בפנים הוא לא יקבל שירות יותר ונוציא לו חשבון.

אני לא יכול לשלוט על קפריזות של כל מיני אנשים, אבל תכלס מאד נדיר שלקוח מתלונן על זה שהוא צריך לצאת החוצה לעשן.

אם כמעט ולא מתלוננים כלומר שלא מדובר בטרחה. הגיון פשוט.

לא אמרתי שאסור שיהיו פאבים למעשנים. עוד לא החלטתי עדיין אם לדעתי החוק צריך לחול על כל המקומות.

המחוקק חשב על הלא-מעשן שלא צריך להגביל את היציאות שלו למקומות מסויימים בגלל שהמעשנים לא מוכנים לצאת לעשן בחוץ... יתכן שהוא צודק.

הלא-מעשן לא צריך לבחור בין פגיעה בבריאות שלו לבין לשבת במקומות אחרים שהוא פחות אוהב או להשאר בבית למשל.

הבנתי כלומר עם יש חוק שמפלה את צד אחד אז כל עוד הם לא מתלוננים (לפחות אלו שאתה מכיר) זה בסדר ::)

והמחוקק לא חשב שהמעשן צריך להגביל את היציאות שלו למקומות מסוימים בגלל שלא מאפשרים לו לעשן בשקט?

למה אסור לפתוח פאב למעשנים בלבד שהם לא צריכים להיות בעונש כל פעם שהם רוצים סיגריה ולצאת החוצה

אלא יכולים לעשן בשקט תוך כדי שתיה של בירה וצפיה במשחק עם החברה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחוקק - פחחחח יגאל ארדן , מחוקק , זה טימטום שיש מחוקיים בבית הניבחרים שהם אנשים צעירים , סליחה עם כל הילדים , בכנסת צריכים לשבת אנשים מבוגרים ושקולים כאלו שראו משהו אחד או שניים בחיים שלהם , אני הייתי מציע מעל גיל 45 לפחות את האהפשרות להיבחר לכנסת , אי אפשרא להעביר חוקים ע"י אנשים שמחשבתם איננה גמורה ואינם רואים לרחוק וכל המניע שלהם הוא פופוליסטי - החוק למניעת העישון הוא חוק כפייתי לדעתי בילתי חוקי ואיננו עולה בקנה אחד עם חוק יסוד כבוד האדם וחרותו , סיגריות הן דבר ( מגעיל מסריח לא בריא דוחה ומטומטם ) חוקי ומן הדין שאנשים יוכלו ליצרוך אותן כפי שהחוק מתיר להם והינה החליט המחקוק ( פחחח ) למנוע מהם את הצריכה של סיגריה יחד עם אלכוהול . ( אלכוהול חוקי , סיגריות מסריחות חוקי - ביחד ובפרהסיה במקום סגור - לא ?! ) .

על בעל עסק להגדיר את מהות העסק שלו - למעשנים או ללא מעשנים - הציבור יצביע ברגליים , רוצה המחוקק לעודד את הציבור - בבקשה מיסוי פחות ללא מעשנים זירוז בהליכים וכו' .

בארה"ב ישנן חברות ביטוח לרכב שנותנות הנחה של 10% ללא מעשנים ( ביטוח חובה ומקיף ) - אתה רק צריך להצהיר שאינך מעשן ובום - הנחה 10% מהפרמיה .

למנוע אי הבנות - המקום של הצעירים הוא לעניות דעתי בממשלה שתהיה מורכבת מאנשי מיקצוע שאינם חברי כנסת - אלה יהיו ביצועסטים אנשי מיקצוע טובים , איך שר יכול להיות מחוקק - אלוהים אדירים :nixweiss: ולא לעשות עבודה דפוקה הן בתור שר והן בתור מחוקק - כל המניעים שלו /ה יהיו מזוהמים מאינטרסים פוליטים וחוסר תשומת לב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה - הנה הלוגיקה (שוב, פעם 3)

1. בדמוקרטיה (קלאסית) מותר לך לעשות הכל כל עוד אתה לא פוגע במישהו אחר.

2. עישון "יד שניה" (או פאסיבי) מסרטן ומזיק לא פחות מהעישון עצמו (תתווכח עם זה כמה שאתה רוצה, רק בעזרת מחקרים מדעיים (כי כל סוחר סמים מספר שסיגריה מזיקה פחות מגראס, וכל ילד בן 8 מספר שעישון עם פילטר הוא שליש מהנזק של עישון פאסיבי). מה שפרץ את התחום הוא מחקר בברקלי שהוכיח שדי בחשיפה קצרה כדי לשנות את מבנה הDNA בתא.).

עכשיו אתה טוען שמי שלא רוצה שיעשנו לידו זו בעיה שלו ? כל הכבוד לביריונות שלך! למה שבעל עסק לא יחליט האם מותר לו לקצץ את אצבעותיהם וגפיהם של לקוחותיו "ושהקהל יצביע ברגליים" !

לעיניין ההשוואה עם אמריקה - בוא נעמיד את הדברים על דיוקם :

1. בניו יורק קיים אותו חוק בדיוק כמו בישראל.

2. בוירגיניה אתהLITERALLY מחוייב על פי חוק לעשן בכל מקום ובכל מצב.

3. בקליפורניה אסור לך לעשן ברחוב אם בקרבתך יש מישהו שמפריע לך. אני קיבלתי קנס 50$ על עישון ברחוב הפתוח !!!

בסינגפור יש עונש 5 מלקות על זה שאתה הולך עם מסטיק בפה (!!!). לפיכך לכל מחוקק הרציונל שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי כלומר עם יש חוק שמפלה את צד אחד אז כל עוד הם לא מתלוננים (לפחות אלו שאתה מכיר) זה בסדר ::)

והמחוקק לא חשב שהמעשן צריך להגביל את היציאות שלו למקומות מסוימים בגלל שלא מאפשרים לו לעשן בשקט?

למה אסור לפתוח פאב למעשנים בלבד שהם לא צריכים להיות בעונש כל פעם שהם רוצים סיגריה ולצאת החוצה

אלא יכולים לעשן בשקט תוך כדי שתיה של בירה וצפיה במשחק עם החברה??

היעדר החוק מפלה את האנשים שצריכים לבחור בין בריאותם לבין ישיבה בפאב.

כשהשיקול הוא בן שמירה על הבריאות לבין הנוחות של המעשנים לעשן איפה שבא להם,

החלטת המחוקק להעדיף את שיקול הבריאות היתה ברורה ומובנת.

המעשן לא צריך להגביל את היציאות שלו. הוא מסוגל לקום לשתי דקות, לסיים סיגריה ולחזור לשבת.

לעומת זאת הלא-מעשן שדואג לבריאותו הוא זה שהיה מוגבל ביציאות כשהיה מותר לעשן בפאבים.

להיות בעונש? זאת סתם דמגוגיה. בסך הכל לעמוד שתי דקות ולחזור לשבת כדי ששאר הפאב לא יהיה בעונש.

המחוקק - פחחחח יגאל ארדן , מחוקק , זה טימטום שיש מחוקיים בבית הניבחרים שהם אנשים צעירים , סליחה עם כל הילדים , בכנסת צריכים לשבת אנשים מבוגרים ושקולים כאלו שראו משהו אחד או שניים בחיים שלהם , אני הייתי מציע מעל גיל 45 לפחות את האהפשרות להיבחר לכנסת , אי אפשרא להעביר חוקים ע"י אנשים שמחשבתם איננה גמורה ואינם רואים לרחוק וכל המניע שלהם הוא פופוליסטי - החוק למניעת העישון הוא חוק כפייתי לדעתי בילתי חוקי ואיננו עולה בקנה אחד עם חוק יסוד כבוד האדם וחרותו , סיגריות הן דבר ( מגעיל מסריח לא בריא דוחה ומטומטם ) חוקי ומן הדין שאנשים יוכלו ליצרוך אותן כפי שהחוק מתיר להם והינה החליט המחקוק ( פחחח ) למנוע מהם את הצריכה של סיגריה יחד עם אלכוהול . ( אלכוהול חוקי , סיגריות מסריחות חוקי - ביחד ובפרהסיה במקום סגור - לא ?! ) .

אתה מתכוון גלעד ארדן נכון? בן 38 נחשב צעיר? הוא היה יכול להיות אבא שלי מבחינה ביולוגית....

תן לי לנחש, אם מישהו זקן היה מחוקק את זה היית מתלונן על זה שהוא מנותק מהמציאות ובחיים שלו לא ישב בפאב. נכון?

כל הלוגיקה שלך שגויה לחלוטין. אם שני דברים חוקיים בנפרד זה אומר שבהכרח חוקי לעשות אותם ביחד?!?!

חוקי לנהוג, חוקי לשתות אלכוהול. חוקי לעשות את שניהם ביחד?

אין חוק שמונע ממך להיות ערום ואין חוק שמונע ממך להיות במקום ציבורי. יש חוק שמונע ממך לעשות את שניהם ביחד....

ויש עוד המון דוגמאות בהן שמירה על האינטרס הציבורי חשובה יותר מחרות הפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד מוזר לי שאנשים נכנסים לסרטים ומבקשים מהצד השני להתמודד עם זה - חמוד ארדן מבחינתי ראוי להיות שר חבר קבינט ולא מחוקק , כן אנשים צעירים גם אם יהיו מוכשרים ביותר ( ובהחלט יש כאלו ) עדיין אין להם את הנסיון חיים וגם אם יש להם רזומה כביר - עדיין חסרים את הפרספקטיבה שרק הזמן יכול לתת להם .

זהו מבחינתי לגבי הסרט שלך .

כעת אני מתחיל להתמתן עם האגרסיביות של נגד חוק העישון אבל עדיין , חוק טוב צריך להיות עשוי בצורה בונה ולאו דווקא בצורה מונעת קרי חוק טוב הוא חוק המעודד את האזרחים לנהוג לפי המותר ולא פוסל התנהגות כמו כן יכול להיות חוק טוב להקצות מקומות ( את זה הוא עשה בהקצאת מקומות עישון בפאבים וכו' . שלא יהיה מובן מבחינתי צריכים להוציא את הסיגריות מחוץ לחוק - הרגל מסריח ומרעיל .

עכשיו מדוע החוק כופה על בעל הפאב להתמודד עם העבריינים ? האם אין משטרה עבור אכיפה ? מדוע בעל העסק צריך להיות השטינקר של הרשות ? שהרשות תממן מצלמות ותפקח כך . השאלה שלא נידונה כאן היא גבול האחריות של בעל הפאב על הלקוחות שלו .

אם אני טועה באשר לגבי החוק הזה - ועדיין הרוב חושב שהוא חוק טוב - אני אאלץ לוותר ולקבל את החוק אבל בעיקר מפני שאני מעדיף שלא יעשנו לידי - אז ניסיתי . ואני שמח שלא הצלחתי לשכנע שהחוק הזה איננו חוקי .

עדיין הייתי שוב מציע להוציא את הסיגריות זה הרבה יותר הגיוני לדעתי או לפחות לחוקק שאנשים יכולים לעשן רק בבית שלהם עם סגורים - או להקצות למעשנים מקומות מחוץ לעיר וכו . :cool2: :cool2: :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיוציאו את הסגריות מחוץ לחוק ובאותה הזדמנות עוד סם מגעיל - אלכוהול.

אולי שיוציאו גם את הבשר מחוץ לחוק? הרי יש צמחונים, ולהם מפריע שאחרים אוכלים בשר.

זה שווה ערך למה שאתה הבאת...

מה עוד? :lol:

מעשנים לא יבינו את אלה שלא וההיפך.

בדיוק :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...