הרגשת ייאוש עמוקה מהבחירות הקרבות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרגשת ייאוש עמוקה מהבחירות הקרבות

Yossarian22

Recommended Posts

הליכוד - חצי אוכלי נבלות וחצי פישרים מתחילים, בין לבין יש כמה ראויים עם כוונות טובות. בראש הנחש עומד הביבי, ראש ממשלה לשעבר שעשה עבודה סבירה אבל פוליטקאי נורא.

ש"ס - חבורת פנאטים מטורפים שעושים לביתם.

ישראל ביתנו - חבורה גזענית שמטילה צל של בושה על כל עולי ברה"מ לשעבר.

העבודה - מפלגה גוססת של עסקנים עם כמה אנשים ראויים שבראשה עומד אדם מטומטם שהיה אחד מראשי הממשלה הגרועים ביותר.

בל"ד - עוכרי ותומכי מדינות אויב.

המפד"ל - מפלגה ראויה שאם הייתי שותף לדעתם בהחלט הייתי נותן להם את קולי.

מר"צ - התשובה מהשמאל למפד"ל של הימין. הסקרים מצביעים על כך שבבחירות הקרובות היא תכפיל את כוחה.

גיל - חבורת עסקנים עלובים שצריך להטיס אותם על טיל כמה שיותר רחוק מהכנסת.

הירוקים - תומך בדעתם, נראה איך הם יהיו בפועל.

רע"ם-תע"ל - עוד בוגדים ועוכרי .

חד"ש - המפלגה היחידה שמייצגת כראוי את האזרחים הערבים השפויים.

יהדות התורה - האנדרדוג של ש"ס.

בעיקרון אני תומך במר"צ אבל אני שוקל להצביע קדימה כדי למנוע מהליכוד ניצחון בבחירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני מוכן לקנות לך כרטיס כיוון אחד רק תבחר יעד

סוריה

ירדן

פלסטין

לבנון

לפי המפלגה שלך אתה גם בעד זה שנחיה ב 3 ערים גדולות תל אביב חיפה ירושלים (הא שכחתי גם זה אתה בטח תרצה לתת חצי..)

ואת שאר הארץ לחלק ל"בני דודים".תגיד לי איזה יעד אתה רוצה ואני מזמין כרטיס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוריה

ירדן

פלסטין

לבנון

לפי המפלגה שלך אתה גם בעד זה שנחיה ב 3 ערים גדולות תל אביב חיפה ירושלים (הא שכחתי גם זה אתה בטח תרצה לתת חצי..)

קמצן, נתת לי לבחור מתוך מדינות שיש לנו גבול איתן. מה תתן לי, כרטיס אוטובוס?

תביא כרטיס טיסה לאיראן אז נדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:smile1: :smile1:

כן קמצן..לפחות אני שולח אותך למקומות קרובים..לאירן אני לא אשלח אותך כי אני לא יודע אם יש להם

שם ..ומה רע כרטיס אוטובוס ? (תעבור בשטחים תיראה את חבריך ה"נחמדים" תעצור בפטרה (אתה חייב לראות איזה מקום

מדהים זה).רק תלונות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוריה

ירדן

פלסטין

לבנון

דווקא מרצ ממש לא בעד מה שאמרת אלא להפך, הם מעוניינים שנצא ממזרח ירושלים ונשאיר את הפלשתינאים לענייניהם הפרטיים וזאת לעומת הליכוד ומפלגות הימין שמתעקשות לתת אזרחות ישראלית לפלשתינאים ממזרח ירושלים(!) בטענה המגוכחת שמדובר בשטח ישראלי. לא יודע מה הקשר בין מדינת למחנה הפליטים שועפט אך מבחינת ביבי וחבריו מדובר באזרחים לגיטימיים של מדינת , לך תגיד לו שבעוד עשרים שנים יהיו פה מעל מיליון פלשתינאים בעלי תעודת זהות כחולה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מרצ ממש לא בעד מה שאמרת אלא להפך, הם מעוניינים שנצא ממזרח ירושלים ונשאיר את הפלשתינאים לענייניהם הפרטיים וזאת לעומת הליכוד ומפלגות הימין שמתעקשות לתת אזרחות ישראלית לפלשתינאים ממזרח ירושלים(!) בטענה המגוכחת שמדובר בשטח ישראלי. לא יודע מה הקשר בין מדינת למחנה הפליטים שועפט אך מבחינת ביבי וחבריו מדובר באזרחים לגיטימיים של מדינת , לך תגיד לו שבעוד עשרים שנים יהיו פה מעל מיליון פלשתינאים בעלי תעודת זהות כחולה...

מרץ זו מפלגה של עצימת עיניים שחיה במציאות וירטואלית. אתן שתי דוגמאות לסיסמאות ריקות מתוכן:

- "בואו ונעשה שלום". הבעיה שאין עם מי לעשות שלום, ואת זה לא קשה לראות אבל מאוד קל להתעלם ולזרוק סיסמאות נדושות באויר.

- "נקים מדינה פלשתינאית כי "עוד עשרים שנים יהיו פה מעל מיליון פלשתינאים בעלי תעודת זהות כחולה" כמו שתמיד מחייך כתב. הבעיה הקטנה היא שמתעלמים מזה שהמדינה שתקום היא מדינה שתילחם בנו וכפי הנראה היא תהיה חמסטאן השניה, ואנחנו ממש לא רוצים שייפלו קטיושות גם על השפלה ומישור החוף, ואני כבר לא מדבר על זה שמדינה יכולה להקים שיילחם במי? בנו כמובן...

ועוד בעיה בטענה המגוחכת הזו היא שכבר יש לנו מליון ערבים "ישראלים" שחיים פה בארץ ועוד עשרים שנה הם יתרבו פה, ולמעשה יהיו פה שתי מדינות ערביות. אם מרצ היו מדברים על זה, כמו ליבני וליברמן, אז מילא, אבל להעלות את הטיעון מבלי להתייחס למציאות כפי שהיא זה פשוט דמגוגיה.

ועוד משהו - מרצ שתקו לנוכח השחיתויות של אולמרט ושרון לאחר ששני אלה עשו תפנית חדה שמאלה, ולכן איבדו מבחינתי את הקרדיט שהיה להם כשומרי שלטון החוק והמוסר.

תמיד מחייך - אשמח לקרוא את תגובתך המלומדת, אבל את המציאות לצערי לא תוכל לשנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני יכול להגיב לדברייך אם בכלל לא הגבת לדבריי? ואיך בדיוק מרצ שתקו לנוכח השחיתות של אולמרט אם הם סירבו לשבת בממשלה שלו וזאת לעומת ליברמן וחבריו שאצו רצו לממשלה.

לגבי הקמת מדינה פלשתינאית מדובר בעובדה גמורה, מדינת לא יכולה לשלוט על מיליוני פלשתינאים ולהחזיק כוחות צבאיים בתוך השטחים במשך זמן רב, במידה ונמשיך להישאר שם זה יתפוצץ לנו בפרצוף. אתה בנוסף לכך שוכח שחלק גדול מהערבים הישראלים מעוניינים להישאר במדינה וזאת לעומת פלשתינאים תושבי מזרח ירושלים שאין להם שום זיקה למדינת וחלקם פיגועים כנגד המדינה.

אני עדיין מחכה לדעת מה אתה מעוניין לעשות עם תושבי מזרח ירושלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

מסכים עם כל מילה (ובכן, כמעט כל מילה)

מרץ אני לא אצביע (כנראה) כי משהו בהם שמאלני מדי בשבילי,

אבל בחייכם, כל מי שמדבר על פיצול ירושלים למזרח ומערב כאילו זה אסון לאומי

אני ירושלמי 20 שנה, ואני יודע טוב מאוד שיש מקומות שאני לא נכנס אליהם, בדיוק כמו שאני לא אכנס לרמאללה

אז אתם יכולים להגיד כמה שבא לכם שירושלים מאוחדת כבר 40 שנה, אבל בדוגרי, היא עיר מפוצלת לחלוטין

בסופו של דבר, אין מנוס מהקמת מדינה פלסטינאית.

האופציות האחרות שלך הן להרוג את כולם (שאתה לא יכול לעשות את זה), לגרש את כולם (שאין לך לאן לגרש אותם) או לתת להם אזרחות

ולנסות לחיות איתם בשלום, (שזה ה"פתרון" שאנחנו כרגע חיים איתו, והוא לא כל כך עובד משהו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להבהיר נקודות חשובות:

א. פלסטינאי משועפת הוא פלסטינאי כמו פלסטינאי מיפו.זה לא משנה איזה תעודה יש לו משנה הנאמנות (להזכירכם ליברמן ואחרים מציעים להתנות ת.ז כחולה בהצהרת נאמנות למדינה. מי שלא יהיה מוכן יהנה מכל הזכויות חוץ מלבחור ולהבחר)

ב. ניתן לשנות את הכיוונים הדמוגרפים, והמצב אינו חמור כמו שהשמאל והפלסטינים עצמם מנסים לצייר (הכוונה: לשכת הסטטיסטיקה הפלסטינית מדווחת על אנשים שלא נמצאים) ולמעשה רוב הערבים בגדה מעוניינים לעזוב, ומצד שני במדינות המפרץ יש מחסור עצום בבעלי מלאכה כמו חשמלאים ובנאים. למה שלא נחבר תקע לשקע?

אני אאמץ את הפורמט של רשימת המפלגות

ליכוד - הבחירה הטובה ביותר לביבי יש הבנה מדינית וכלכלית מצויינת והמגרעות שלו (אגו, יהירות, חוסר יכולת להסתדר עם אנשים) הם מהסוג שאני מחבב, מצד שני יש שם כמה מגה-אדיוטים שמקומם לא בכנסת וזה אנדרטיטמנט (אסולין, גמליאל)

ישראל ביתנו - אלטרנטיבה לא רעה. אבל קשה לי לתמוך ב "ברית הזוגיות"

התקווה - בזבוז קול גם אם יצליחו להכנס

קדימה - מפלגה שהומצאה במשרד פירסום, תתפרק מעט אחרי שתגיע לאופוזיציה (אפשר לצטט אותי בעניין)

עבודה - הנין של מפא"י שהיא המפלגה שגרמה לרוב הצרות שיש לנו במדינה עד היום. אם כי מכילה כמה אנשים שאני מעריך (ברק למרות שגיאותין האיומות, יחימוביץ')

יהדות התורה, ש"ס - בלי קשר לדת - גורמות לנזק עצום לציבור החרדי. הטענות המרכזיות שלי שהקצבאות פוגעות בחרדים, והתמיכה הכספית בישיבות פוגעת בישיבות. זה רעיונות שקשה לתפוס אבל הם נכונים זה אחד הדברים שאני מאוד מסכים עם פייגלין : "אין שום סיבה שיהיו מפלגות דתיות"

הבית היהודי - אני לא מבין מה היא באה ליצג. (ראה משפט אחרון בפסרה הקודמת)

מר"ץ - מפלגה חשובה מאוד בתחום הסביבתי, מאוד רחוקה ממני בצדדים כלכלים/מדינים אבל אני מעריך לא מעט מהאנשים שם.

חד"ש / בל"ד / רע"מ-תע"ל - מלבד שלדעתי אין להם מקום בכנסת (ראה למעלה את ההצעות של ליברמן) הם לא ממש עוזרות למי ששולח אותם לכנסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש לך כנגד ברית הזוגיות?

המצב כיום במדינה הוא פשוט אבסורד. כרגע יש מאות-אלפי עולים (רובם מברית המועצות לשעבר)

שאינם יכולים להתחתן במדינת . כלומר, הם עלו לארץ כי הם יהודים (במסגרת ההגדרה של חוק השבות ליהודים)

אך הם אינם יכולים להתחתן כי הם לא יהודים (במסגרת ההגדרה של הרבנות ליהודים)

לא רק שהם לא יכולים להתחתן עם יהודים אחרים, הם לא יכולים להתחתן בכלל. אפילו לא בינם לבין עצמם,

כי מבחינת המדינה הם יהודים שאינם יהודים. לא אבסורד לחלוטין?

וזה עוד העניין היותר גדול. יש את העניין ה"פעוט" יותר שאנשים בני דת שונה לא יכולים להתחתן אחד עם השני

(יהודי עם נוצרייה / יהודי עם מוסלמייה / נוצרי עם מוסלמייה וכו')

וכמובן, שחלקנו לא מעוניינים בדת ואין לנו שום קשר בדת ואיננו רוצים לראות את הבפנים של מוסד הרבנות מעולם,

אבל שוב, זה "פעוט" ביחס לכך שיש מאות-אלפי אנשים בארץ שפשוט לא יכולים להתחתן עם בחיר-ליבם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירוקים - שקרן ???

אולי אתה יכול להסביר - בבקשה

יו"ר הירוקים פאר ויסנר בתור סגן ראש העיר שיקר ללא הפסקה.

קח לדוגמא את המקרה של המגדלים בכיכר המדינה. הוא אישר את התוכניות בועדה(בתור יו"ר) ואח"כ גינה בעיתון את החלטות הועדה. זה תת רמה אפילו בשביל פוליטיקאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת לא יכולה לשלוט על מיליוני פלשתינאים ולהחזיק כוחות צבאיים בתוך השטחים במשך זמן רב, במידה ונמשיך להישאר שם זה יתפוצץ לנו בפרצוף. אתה בנוסף לכך שוכח שחלק גדול מהערבים הישראלים מעוניינים להישאר במדינה וזאת לעומת פלשתינאים תושבי מזרח ירושלים שאין להם שום זיקה למדינת וחלקם מבצעים פיגועים כנגד המדינה.

אתה אומר פה דבר והיפוכו... אם אתה באמת מאמין שבזמן מלחמה ערביי יתמכו במדינה שלנו אז אתה חי בחלומות, כמו כל המפלגה שלך.

מה שאתה רוצה זה מדינה פלשתינאית (שזה אגב דבר רע מאוד - תסתכל על עזה בתור דוגמה) ובנוסף יסתובבו לנו פה פלשתינאים בין הרגליים עם תעודות כחולות אבל עם שייכות רגשית למדינה השנייה.

ברור שהם מעדיפים לגור פה - הם כבר מתים לסלק אותך מהבית שלך יא חביבי... יום העצמאות שלך זה יום האבל שלהם.

לצערי זה מה שיתפוצץ לנו בפרצוף אם נאכל את התבשיל של השמאל הקיצוני העיוור.

הפתרון פה הוא לא פשוט - אני נשמע קיצוני מאוד אבל זו המציאות - הארץ פה קטנה מאוד ואין מקום לשני עמים, ובמיוחד כשהעם השני שייך לדת המוסלמית שמאמינה ב'יהאד רצחני ולא מתפשרת בגרוש.

אם מישהו רואה בכל הגלובוס איך פתרון של שני עמים ושתי מדינות על חלקת ארץ קטנה כמו שלנו יכול להתקיים שיבוסם לו. כל מה שצריך זה לפקוח את העיניים ולהבין שהדבר אינו אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר פה דבר והיפוכו... אם אתה באמת מאמין שבזמן מלחמה ערביי יתמכו במדינה שלנו אז אתה חי בחלומות, כמו כל המפלגה שלך.

מה שאתה רוצה זה מדינה פלשתינאית (שזה אגב דבר רע מאוד - תסתכל על עזה בתור דוגמה) ובנוסף יסתובבו לנו פה פלשתינאים בין הרגליים עם תעודות כחולות אבל עם שייכות רגשית למדינה השנייה.

ברור שהם מעדיפים לגור פה - הם כבר מתים לסלק אותך מהבית שלך יא חביבי... יום העצמאות שלך זה יום האבל שלהם.

לצערי זה מה שיתפוצץ לנו בפרצוף אם נאכל את התבשיל של השמאל הקיצוני העיוור.

הפתרון פה הוא לא פשוט - אני נשמע קיצוני מאוד אבל זו המציאות - הארץ פה קטנה מאוד ואין מקום לשני עמים, ובמיוחד כשהעם השני שייך לדת המוסלמית שמאמינה ב'יהאד רצחני ולא מתפשרת בגרוש.

אם מישהו רואה בכל הגלובוס איך פתרון של שני עמים ושתי מדינות על חלקת ארץ קטנה כמו שלנו יכול להתקיים שיבוסם לו. כל מה שצריך זה לפקוח את העיניים ולהבין שהדבר אינו אפשרי.

מחזק

אני לא שייך לשום זרם, אולם דעותי ברורות.

מה שליברמן מייצג בעצם משאלה של כולנו. אבל...לא כולם יודו בכך.

וגם ההערה של גזענות שקראתי פה בטרד, לא מסתדרת לי כלל ועיקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק

אני לא שייך לשום זרם, אולם דעותי ברורות.

מה שליברמן מייצג בעצם משאלה של כולנו. אבל...לא כולם יודו בכך.

וגם ההערה של גזענות שקראתי פה בטרד, לא מסתדרת לי כלל ועיקר.

זה לא עניין של גזענות - זה פשוט להיות או לא להיות.

מדובר כאן בעצם בקונפליקט לא פשוט של לאום מול לאום, אבל עוד יותר חמור זו המלחמה של דת מול דת.

בדיוק כמו שאצלנו נוער הגבעות והדתיים הקיצוניים לא יקבלו את הרעיון שאנחנו צריכים לוותר על השטחים, אז אצלם לא יוותרו בחיים על הארץ שלנו.

טרנספר זו מילה שקל להגיד, אבל לאף אחד לא יהיו ביצים לבצע. רק במקרים קיצוניים זה יכול להתרחש. דוגמא לכך זה הטרנספר שעשינו לערבים בקום המדינה.

בזמנו היתה סכנת קיום, המושג יפה נפש לא היה קיים ואף אחד לא באמת חשב ברצינות שצריך להחזיר להם את הבתים שהם נטשו, וזו דרך מחשבה הגיונית. (נכון, כל אנשי מרצ, אתם יושבים על אדמה כבושה, מבחינת הערבים אתם רק מתישבים זמניים עד שיצליחו לגרש אתכם, ומה שעצוב זה שאפילו יש משהו בטענות האלה...)

מה שלא הגיוני זה להקים להם מדינה, וכל הפליטים האלה יחזרו לשטח שלנו, יהיה להם נחמד, הם גם יוכלו להכניס את הצבא האיראני לשטחם, תהיה ממש חגיגה...

בסופו של דבר, אין מנוס מהקמת מדינה פלסטינאית.

האופציות האחרות שלך הן להרוג את כולם (שאתה לא יכול לעשות את זה), לגרש את כולם (שאין לך לאן לגרש אותם) או לתת להם אזרחות

ולנסות לחיות איתם בשלום, (שזה ה"פתרון" שאנחנו כרגע חיים איתו, והוא לא כל כך עובד משהו...)

גם אני חשבתי פעם כמוך. אבל המציאות הכתה לי בפנים, והבנתי שהדמגוגיה של השמאל ומדיניות בת היענה לא תפתור את הבעיות שלנו לצערי.

אם אין פתרון נראה לעין, זה לא אומר שצריך לנסות בכוח להמציא פתרונות שיסבכו אותנו יותר. המצב שלנו היום הוא חרא, אבל לפחות אנחנו בשליטה עליהם. אתה לא באמת רוצה להגיע למצב שהם ישלטו עליך. הכי טוב זה לשבת בשקט, לתת להיסטוריה לעשות את שלה ולא להתערב בכוח בתהליכים האלה. ואולי יום אחד תבשיל ההכרה שאין ברירה וצריך לעשות מעשה שהוא אולי לא הומני אבל פשוט מחויב המציאות...

עזה היא רק הדוגמא למה שיקרה אם הפלשטינאים יקבלו עצמאות. המוסלמים ישתלטו על השלטון, יתחברו עם איראן והחיזבאללה, ותהיה לנו מיני איראן קטנה ליד תל אביב וירושלים. ממש פתרון מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...