Grand Theft Auto IV - כל הבעיות הטכניות של המשחק כאן - עמוד 19 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Grand Theft Auto IV - כל הבעיות הטכניות של המשחק כאן

simonsix

Recommended Posts

לא יודע אני חורש על מהמשחק כבר שבועיים ואין אפילו בעיה אחת (טאץ ווד).

תאמת חוץ FPS נוראי ולא מובן המשחק הזה לא רע.

יש לך מעבד מצוין לOC, עם קירור טוב אני מאמין שתוכל להגיע ל3GHZ בלי קושי רב, חשבת לנסות ?

זה אמור לשפר ביצועים באופן דרסטי, כבר שמעתי על דו שהניבו פלאים במשחק הזה אחרי הOC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 987
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עשיתי ניתוח קטן למשחק (משהו דומה למה שעשיתי בCRYSIS)

אומנם יש לי את זה בXBOX360 אבל לחבר שלי אין אז הוא קנה את המשחק לPC והוא ביקש ממני לנסות לשפר FPS.

בקיצור לקחתי ממנו את הדיסק ובזמן הפנוי עבדתי על זה והצלחתי להגיע לתוצאות.

עזבו אתכם BENCHMARK. צילמתי כמה קטעים איך זה רץ אצלי על הגדרות הכי גבוהות על רזולוציה 1280X1024.

http://www.mediafire.com/?znnthniuyvl

סליחה על האיכות החרא של הסרטון אתם יודעים איך זה FRAPS.

2 דקות של צילום לוקח איזה 3GB אז הייתי חייב לסרס את האיכות.

שימו לב למפרט בצד. בלי עריכה של קבצים בחיים זה לא היה עובד ככה עם מפרט כזה.

אני בעיקר רוצה שתיראו את הסרטון כי אני רוצה לדעת אם ניראה לכם שזה עובד יותר טוב. (אני זוכר איך זה היה שהתחלתי לעבוד על זה אבל עדיין אין כמו דעה של רבים..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי ניתוח קטן למשחק (משהו דומה למה שעשיתי בCRYSIS)

אומנם יש לי את זה בXBOX360 אבל לחבר שלי אין אז הוא קנה את המשחק לPC והוא ביקש ממני לנסות לשפר FPS.

בקיצור לקחתי ממנו את הדיסק ובזמן הפנוי עבדתי על זה והצלחתי להגיע לתוצאות.

עזבו אתכם BENCHMARK. צילמתי כמה קטעים איך זה רץ אצלי על הגדרות הכי גבוהות על רזולוציה 1280X1024.

http://www.mediafire.com/?znnthniuyvl

סליחה על האיכות החרא של הסרטון אתם יודעים איך זה FRAPS.

2 דקות של צילום לוקח איזה 3GB אז הייתי חייב לסרס את האיכות.

שימו לב למפרט בצד. בלי עריכה של קבצים בחיים זה לא היה עובד ככה עם מפרט כזה.

אני בעיקר רוצה שתיראו את הסרטון כי אני רוצה לדעת אם ניראה לכם שזה עובד יותר טוב. (אני זוכר איך זה היה שהתחלתי לעבוד על זה אבל עדיין אין כמו דעה של רבים..)

ראיתי את הסרטון.. הוא אכן זז ממש יפה, אבל זה לא נראה כאילו זה על ההגדרות הכי גבוהות משום שרואים כי המקומות הרחוקים מתגלים לאט לאט שאתה מתקרב אליהם (במסוק אפשר לראות את זה) מה שלא קורה אצלי למשל ברזולוציה הזאת וההגדרות הכי גבוהות.. בכל מקרה אשמח לדעת מה עשית עם הקבצים כי באמת זה רץ לך יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הסרטון.. הוא אכן זז ממש יפה, אבל זה לא נראה כאילו זה על ההגדרות הכי גבוהות משום שרואים כי המקומות הרחוקים מתגלים לאט לאט שאתה מתקרב אליהם (במסוק אפשר לראות את זה) מה שלא קורה אצלי למשל ברזולוציה הזאת וההגדרות הכי גבוהות.. בכל מקרה אשמח לדעת מה עשית עם הקבצים כי באמת זה רץ לך יפה.

אני עוד עובד על זה....

והקטע שהדברים לא מופיעים ישר זה חלק ממה שעשיתי. יש לך מרחק צפייה מלא אבל מרחוק הטקסטורות על LOW,ממרחק ביינוני על MEDIUM ומקרוב יותר על HIGH. זה חלק ממה שעשיתי וזה מוריד את התקיעות באופן דרסטי.

יש איזה בעיה של LOADING גם שצריך לסדר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיפור ביצועים בGTA IV

טוב, כולנו מודעים לכך שGTA4, אף על פי היותו משחק מצוין, סובל מבעיות ביצועים מאוד מאוד רציניות.

אז להלן מספר שיטות שנאספו מרחבי הרשת, שבהחלט משפרות FPS וביצועים....

*הערה: שיפורי ביצועים רבים ניתנים ליישום אך ורק בWIN ...אתם מוזמנים לנסות גם על , אבל ככל הידוע לי, זה לא הולך לעבוד לכם.

אז בואו נתחיל: [עקבו שלב אחר שלב]

1) לפני שמתחילים הכל - וודאו שהתקנתם את הפאצ' של המשחק. אומנם הפאצ' מסייע רק לחלק מהאנשים [לי אישית שיפר את ממוצע הFPS באיזה 3], בכל מקרה מומלץ להתקין אותו.

ניתן להוריד מפה:

http://planetgrandtheftauto.gamespy.com/View.php?view=Other.Detail&id=83

2) עדכון דרייברים - בעיה נוספת בביצועים יכולה לנבוע מדרייברים לא מעודכנים. לכל אלה [ואני בטוח שיש רק מעטים כאלה], שלא עדכנו, גם וגם ATI הוציאו דרייברים עם תמיכה משופרת במשחק. קישור לדרייברים ניתן למצוא באתרי החברות הנ"ל או דרך SOCIAL CLUB.

3) הגדרת שיידרים של DX10 - - אחד מהדברים היותר תמוהים שרוקסטאר עשו, היה לאפשר תמיכה של המשחק בDX10, אולם עם הוצאת המשחק, המשחק "תקוע" על DX9...קשה להסביר את הדבר המוזר הזה שרוקסטאר עשו, אבל בכל מקרה, ניתן להכריח את המשחק להשתמש בשיידרים של DX10...אומנם זה לא מביא לשיפור גראפי [מן הסתם], אבל באחוזים ניכרים של אנשים שניסו את זה - זה הביא לשיפור בFPS...באופן אישי אני משתמש בזה כבר בשבועיים האחרונים וכן הורגש הבדל בFPS...מעבר לכך לא צצו שום בעיות טכניות, לא בגראפיקה ולא ביציבות המשחק.

ע"מ לעשות זאת:

הכנסו לתיקיית IV > גבו את תיקיות SHADERS [!! חשוב!]

בתיקיית SHADERS > כנסו לתיקיית win32_30_atidx10 ותעתיקו את כל התוכן שלה אל התיקייה win32_30_nv8. כשהמחשב ישאל האם להחליף את כל הקבצים - תאשרו.

4) ביטול הגבלות גראפיות אחד מהדברים התמוהים הנוספים שרוקסטאר עשו היה להגביל את הגדרות המשחק בהתאם למפרט המחשב. באמצעות הטוויק הבא ניתן לבטל את ההגבלות ולהגדיר את המשחק על כל גראפיקה שאתם מעוניינים בה. אחד הדברים המצחיקים הוא, שגם על הגדרות גבוהות, לא ניתן להבחין בירידה משמעותית בביצועים בהשוואה להגדרות בינוניות.

לבעלי מסך רחב - אני באופן אישי ממליץ לשחק על רזולוציה 1440X900 במקום על 1680X1050...ההבדל הוויזאולי הוא מינימאלי, אין עיוות תמונה ויש שיפור בביצועים.

בכל מקרה - ע"מ לבטל את ההגבלות, יש ליצור בתיקיית המשחק קובץ בשם commandline.txt [קובץ טקסט]. בקובץ הטקסט יש לכתוב את השורה הבאה:

norestrictions-

nomemrestrict-

ולשמור.

פעם הבאה שתפתחו את המשחק - תוכלו לשחק חופשי עם הגדרות הגראפיקה.

5) הכפלת זיכרון הוידאו של כרטיס המסך - נשמע מוזר, לא? אז זהו, שלא! *הפיתרון מומלץ לבעלי כרטיסי זיכרון בנפח 4GB ויותראחרי שתבטלו את הגבלות הגראפיקה, תוכלו לשים לב באפשרויות הגראפיות שאתם שאתם חורגים מהר מאוד מכמות הזיכרון של כ. המסך שלכם.

בהנחה ויש לכם כרטיס מסך עם 512MB, ניתן "לעבוד" על המשחק ועל המערכת ולאמר לו שיש לו כמות גדולה יותר של .

באמצעות פקודה מאוד פשוטה בCOMMANDLINE נשכנע את המחשב שיש לנו זיכרון כפול מזה. והחלק המצחיק? ברגע שנעשה את זה, וזיכרון הוידאו יאזל [כי עכשיו נוכל להשתמש ב1000MB VRAM], המחשב יפנה אל כרטיסי הRAM שעל גבי המחשב וישתמש בהם למשאבי המשחק.

ככה ניתן לשחק עם DRAW DISTANCE גדול יותר, טקסטורות על HIGH ובעיות ביצועים מינימאליות. *ובמידה ולא תרצו לשפר הגדרות - בכל מקרה תהנו משיפור בביצועים.

להלן ההסבר כיצד לעשות זאת: פתחו את קובץ הCommandline.txt שיצרתם בתיקיית המשחק בצעד 4, ותכתבו את הפקודה הבאה:

availablevidmem 2.0-

המספר 2.0 מייצג את המכפלה...כלומר אם יש לכם 512MB , עם מכפלת 2 המשחק יחשוב שיש לכם 1GB...

אם יש לכם כרטיס עם 1GB, מכפלת 2 תגרום למשחק לחשוב שיש לכם 2GB VRAM.

6) הגדלת נפח הRAM של המחשב באמצעות כונני FLASH נידיים *הפיתרון הבא עובד אך ורק בVISTA

בהנחה ויש לכם כונן FLASH [הכוונה לDISK ON KEY], מהדור היותר חדש, שמבוסס על USB2, אתם יכולים לנצל אותו כזיכרון למערכת שלכם...

כמובן שככל שהDISK ON KEY יהיה בנפחים גדולים יותר ויהיה מהיר יותר, ככה גם השיפור בביצועים יורגש.

בכל אופן, אני אצטט את השורות הבאות ממי שלקחתי את הטיפ ממנו:

"מה שזה בעצם נותן להשתמש במקום הפנוי כזיכרון וירטואלי לכל דבר- ויוצר קובץ קאש וירטואלי בגודל שבחרת(עצה מבן דודכם אל תעלו יותר ממה שויסטה המליצה כי זה עושה את החישובים בשבילכם איזה גודל יהיה הקובץ הוירטואלי) - זה די שיפר לי את החויה מIV - יש לי מערכת שהיא לא בדיוק חזקה ולא בדיוק חלשה ואני אחרי כל העדכונים והדרייברים החדשים של + ההתעסקות עם הCommand Line אני כרגע יכול לשחק חלק על Medium-High ללא נפילות FPS בכלל+ גם עם האפקטים שמתקבלים ברגע שלוחצים על P"

הצעדים לביצוע הטריק הקטן:

-חברו את הכונן הנייד למחשב דרך פורט הUSB2

-לחצן ימני על הכונן הנשלף במחשב שלי > מאפיינים

-לחצו על תגית הREADY BOOST

-בתגית זו סמנו את האפשרות "השתמש בהתקן זה"

וסתם ככה דוגמא לשיפור ביצועים באמצעות הREADY BOOST:

bbbav1.jpg

קרדיט לטוויק הולך לאותו בחור נחמד מGAMER:

http://forums.gamer.co.il/gamer2/php/replieslist.php?Highlight=&TopicID=965377

7) הקצאת משאבי מערכת בעדיפות גבוהה למשחק -

כנסו אל המשחק. לאחר נשכנסתם אליו, קווצו אותו וצאו רגע לשלוחן העבודה.

לחצו על CTRL+ALT+DEL וכנסו אל הTASK MGR

בטאסק מנג'ר כנסו לתגית הPROCESSES ומצאו את התהליך GTAIV.EXE

לחצו לחצן ימני עליו - SET PRIORITY > ותבחרו HIGH.

זהו, תחזרו למשחק.

בגדול, כל אלה שיפרו לי ביצועים באופן משמעותי במשחק. מקווה שיעזור.

אני לא אחראי על כל נזק, תקלה או אירועים בלתי צפויים כאלו ואחרים שיגרמו כתוצאה משימוש בטוויקים אלה. הניסיון והטעייה הוא על אחריותכם בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיפור ביצועים בGTA IV

3) הגדרת שיידרים של DX10 - - אחד מהדברים היותר תמוהים שרוקסטאר עשו, היה לאפשר תמיכה של המשחק בDX10, אולם עם הוצאת המשחק, המשחק "תקוע" על DX9...קשה להסביר את הדבר המוזר הזה שרוקסטאר עשו, אבל בכל מקרה, ניתן להכריח את המשחק להשתמש בשיידרים של DX10...אומנם זה לא מביא לשיפור גראפי [מן הסתם], אבל באחוזים ניכרים של אנשים שניסו את זה - זה הביא לשיפור בFPS...באופן אישי אני משתמש בזה כבר בשבועיים האחרונים וכן הורגש הבדל בFPS...

ידוע לך אם אפשר להכריח את המשחק לשהתמש בעוד מאפיינים של DX10? מה ההבדל בין שיידרים של DX9 לDX10 מבחינת הביצועים?

5) הכפלת זיכרון הוידאו של כרטיס המסך - נשמע מוזר, לא? אז זהו, שלא! *הפיתרון מומלץ לבעלי כרטיסי זיכרון בנפח 4GB ויותראחרי שתבטלו את הגבלות הגראפיקה, תוכלו לשים לב באפשרויות הגראפיות שאתם שאתם חורגים מהר מאוד מכמות הזיכרון של כ. המסך שלכם.

בהנחה ויש לכם כרטיס מסך עם 512MB, ניתן "לעבוד" על המשחק ועל המערכת ולאמר לו שיש לו כמות גדולה יותר של .

באמצעות פקודה מאוד פשוטה בCOMMANDLINE נשכנע את המחשב שיש לנו זיכרון כפול מזה. והחלק המצחיק? ברגע שנעשה את זה, וזיכרון הוידאו יאזל [כי עכשיו נוכל להשתמש ב1000MB VRAM], המחשב יפנה אל כרטיסי הRAM שעל גבי המחשב וישתמש בהם למשאבי המשחק.

ככה ניתן לשחק עם DRAW DISTANCE גדול יותר, טקסטורות על HIGH ובעיות ביצועים מינימאליות. *ובמידה ולא תרצו לשפר הגדרות - בכל מקרה תהנו משיפור בביצועים.

להלן ההסבר כיצד לעשות זאת: פתחו את קובץ הCommandline.txt שיצרתם בתיקיית המשחק בצעד 4, ותכתבו את הפקודה הבאה:

availablevidmem 2.0-

המספר 2.0 מייצג את המכפלה...כלומר אם יש לכם 512MB , עם מכפלת 2 המשחק יחשוב שיש לכם 1GB...

אם יש לכם כרטיס עם 1GB, מכפלת 2 תגרום למשחק לחשוב שיש לכם 2GB VRAM.

לפי מה שאני יודע כל משחק שחסר לו ראם בכרטיס המסך פונה לראם שנמצא במערכת, אבל זה פוגע בביצועים.

או ש...לא?

6) הגדלת נפח הRAM של המחשב באמצעות כונני FLASH נידיים *הפיתרון הבא עובד אך ורק בVISTA

בהנחה ויש לכם כונן FLASH [הכוונה לDISK ON KEY], מהדור היותר חדש, שמבוסס על USB2, אתם יכולים לנצל אותו כזיכרון למערכת שלכם...

כמובן שככל שהDISK ON KEY יהיה בנפחים גדולים יותר ויהיה מהיר יותר, ככה גם השיפור בביצועים יורגש.

רק דבר אחד לא הבנתי, אם יש לי 4 ג'יגה במחשב (3.3 מנוצלים) בשביל מה אני צריך את זה? בטבלה ששמת לא כתוב בבירור כמה יש למערכת.

בצעדים לביצוע הטריק הקטן:

-חברו את הכונן הנייד למחשב דרך פורט הUSB2

-לחצן ימני על הכונן הנשלף במחשב שלי > מאפיינים

-לחצו על תגית הREADY BOOST

-בתגית זו סמנו את האפשרות "השתמש בהתקן זה"

וסתם ככה דוגמא לשיפור ביצועים באמצעות הREADY BOOST:

bbbav1.jpg

אני לא אחראי על כל נזק, תקלה או אירועים בלתי צפויים כאלו ואחרים שיגרמו כתוצאה משימוש בטוויקים אלה. הניסיון והטעייה הוא על אחריותכם בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי המשחק עובד ב 1024*1280 מדיום ומה שמעל לHIGH אני לא זוכר איך רושמים את זה וכל השאר על מקסימום ורץ לי סבבה אחרי שעה מתחילות לי נפילות FPS אני קונה עוד 4 גיגה ראם ואז אני ינסה את מה שרשמתה במדריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...