שאלה | בקשר ללוחות אם שתומכים גם בזיכרון DDR2 וגם ב DDR3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה | בקשר ללוחות אם שתומכים גם בזיכרון DDR2 וגם ב DDR3

nerya40

Recommended Posts

שמעתי איפה שהוא שהלוחות אם האלה (שתומכים ב 2 סוגי זיכרון ו DDR3) לא טובים .

זה נכון ?

או שזה סתם שמועה ?

אם זה לא נכון , אז יופי :)

ואם זה נכון , אז אתם יכולים להמליץ לי על לוח אם שתומך רק בזיכרון DDR3 ומתאים למעבד החדש של אינטל i7

אההה וגם שמעתי שב 2009 הולכת להוציא מעבד עם תושבת חדשה .

אז כדאי לחכות למעבד עם התושבת החדשה או לקנות עכשיו ?

כי אני רוצה מחשב שיספיק לי עוד כמה שנים טובות . ושאני יוכל לשדרג אותו בקלות .

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה לוחות שתומכים במעבדי I7 ולכן התקציב יכוון אותך ללוח הנכון.

ההבדל שבלוחות אינטל אין לך TRIPLE DDR3 ובשאר הלוחות כן..

http://www.p-see.co.il/category.asp?catcode=295&AdCat=295

עריכה:תעדכן תקציב ומה השימושים ע"מ שלא ינעלו לך את הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אינטל כבר הוציאה את המעבדים בתושבת החדשה, הם I7 שהוא בתושבת LGA1366 שמחליפה את הLGA775 שליוותה אותנו מסוף ימי הפנטיום 4.

2. לוחות שתומכים גם בDDR2 וגם בDDR3 בתושבת LGA775 הם לא לוחות לא טובים, הם בדרך כלל לוחות מעבר כפי שהיו הלוחות שתמכו גם בDDR1 וגם בDDR2. בפועל הלוחות הנ"ל בדרך כלל מגבילים אותך ל4 סטיקים של או שני סטיקים של DDR3. כלומר ישנה אופצית השדרוג לDDR3, אך היא מוגבלת נפח ל4GB מקסימליים, ובכל מקרה, אין שום יתרון משמעותי לזיכרונות הנ"ל על פני זיכרונות בשלב זה, כמו כן זיכרונות עולים הרבה יותר מDDR2.

לוחות עם סוקט LGA1366 מאד יקרים כרגע, מאחר והCHIPSET היחידי שיצא שמכיל אותם הוא CHIPSET הHIGHEND שבחבורה הנ"ל הX58. קח בחשבון שלוחות לא מסורסים כאלו עולים כ1200 ש"ח ומעלה, והם תומכים בערוץ זיכרון משולש, כלומר את הסטיקים לא קונים בזוגות, אלא בשלשות והם כאמור זיכרונות בלבד (בקר הזיכרונות שמוטמע במעבד לא תומך DDR2) שהם יקרים מהותית. כלומר לוח ו3GB של יעלו לפחות 2100 ש"ח. לא משתלם במיוחד בשלב זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תיקונים.

1. התושבת הזו לא מחליפה את ה 775, היא מחליפה אותה רק בשוק ה HIGH END. ( היא יותר מחליפה את ה X48

2. ה X58 תומך ב DUAL CHANNEL גם כן.

אהה יופי , תמשיך להוציא חדשים עדיין עם התושבת 775 או שזהו תם זמנה ועוברים לתושבת חדשה כמו ש yz101 אמר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא תם זמנם, אבל אינטל כבר עוברת הלאה לתושבת אחרת בשביל השוק הביתי. (רק השבוע ידוע שחלק מהמעבדים החדשים בתושבת החדשה השניה יקראו I5).

אז כדאי לי לחכות עם קניית המחשב עד שהתושבת החדשה תצא .

ולכמה זמן התושבת הזאת בערך תישאר ? (הרבה , קצת )

מתשלם לקנות אותה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...