שירות בצבא וקבא - עמוד 14 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

יש לך משהו לספר לנו?

בכל מקרה הבעיה היחידה שאני רואה עם הדרכי מיון בצבא זה העובדה שיש הבדלים בין בנים ובנות

למשל לימודים בנושא מדעי המחשב בצבא (כמו הטכני... שכחתי את השם)

בנות יכולות להיכנס לשם בכיף

לעומת בנים שצריכים פרופיל 64 ומטה או לעשות יג'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם אתה מדבר פה על אורט טבעון אתה מז*** את השכל

כן, אני מדבר על אורט טבעון, ציינתי בדיוק מופלא את שם ביה"ס. אתה לומד שם במקרה?

מזיין את השכל? אני מניח שאתה לא היית בתכתובת ארוכה ונסחבת עם משרד החינוך, בניגוד למישהו מסוים אחר ::)

עובדתית גם, המנהלת שהייתה שם שאני הייתי- לא שם.

חצי מהמורים שראיתי שם- לא שם.

מה עוד?

חן- כל התשובות נמצאות בפוסטים קודמים שלי בת'רד הזה, תסתכל טוב. באמת שאין לי כוח לחזור על עצמי 3 פעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

1. אני אישית מכיר הרבה יותר אנשים בשכבה אחת שהגיעו לשירות קרבי מיוחד (חובלים, טיס, סיירות וקומנדו). משהו בכיוון של 30+.

2.דווקא יש תפקידים טובים שמגיעים אליהם דרך גיוס כלל צה"לי, ולעיתים רק דרכו.

אשמח אם תפרט לי ה"תפקידים הטובים שמגיעים אליהם דרך גיוס כלל של צה"ל" (אני מחכה ליום סיירות בינואר מקווה לשלד"ג, אולי תחדש לי).

גם אני סיימתי תיכון בגיל 17 ,ורק בשנה הבאה (2009) יהיה לי 18 אז??. אין שום קשר בין גיל ללימודים הכל זה יכולת ללמוד.

גם אם המורים שלך ממך גרועים. דדבר שקרה לי הרבה פעמים ובמיוחד במטמתיקה ששם אני חושב שיש בעיה ארצית עם המורים.

ד"א יש איזושהי הגבלה להתקבל לעתודה? ממוצע בגרויות? קב"א? עוד משהו?

דבר אחרון:(לנונטק) כל האנשים שהיו איתי בשכבה או מתחתי מצאו להם חברים ונהנו אפילו אם זה רק חלק מהזמן מעניין אותי לדעת מה כל כך מיחד אותך

שאתה לא יכול להשתלב בחברה?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חן, מי שסיפר לך ש2-3 מכל שכבה מתקבלים ליחידות המובחרות אדיוט.

השכבה שלי למשל -

8 קורס טיס

2 חובלים

2 מטכל

5 גדס"ר (של נחל\צנחנים\גולני)

וזו ההתחלה בלבד, יש גם מורן ושייטת ולא כללתי את היחידות המיוחדות העורפיות ואת היחידות המיוחדות החשאיות.

בקיצור זה אינדיבידואלי, הכל תלוי ברצון. "עם הרבה רצון וקצת יכולה, גם זבוב יכול לאכול תרנגולת" (הגרסה המצונזרת).

שלומי, שיהיה לך בהצלחה. רק שתדע שבשנה שעברה עליי רכשתי המון ידע בנוגע למיונים, אשמח לעזור לך בכל שאלה שהיא ובכל דילמה שתיתקל בה.

אגב, חן אתה ממשיך להדהים אותי!@#

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני מדבר על אורט טבעון, ציינתי בדיוק מופלא את שם ביה"ס. אתה לומד שם במקרה?

מזיין את השכל? אני מניח שאתה לא היית בתכתובת ארוכה ונסחבת עם משרד החינוך, בניגוד למישהו מסוים אחר ::)

עובדתית גם, המנהלת שהייתה שם שאני הייתי- לא שם.

חצי מהמורים שראיתי שם- לא שם.

מה עוד?

המנהלת נכון עפה אבל רוב המורים עדיין שם

והמזיין את השכל זה למשפט המטופש שהולכים לסגור את הבצפר

זה בצפר דפוק ברמות נכון ...וגם רוב המורים דפוקים אבל לא מתכוונים לסגור אותו לא בשנים הקרובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שדרך כלל צהלי אפשר להגיע גם למפעיל תיקשוב שזה להתעסק עם כל מיני וכו',אפשר לעשות כל מיני דברים טכניים

לי למשל שלחו קד"צ נהיגה אבל אני לא אלך לזה כי גם זה לא מעניין וגם כי כבר יש לי רישיון די ממזמן

בבלס,יש כאלה שבמיונים עשו יותר טוב,ויש כאלה שעשו פחות טוב.אבל,זה לא אומר שאלה שעשו פחות טוב צריך לפסול אותם לגמרי ולא לשלוח להם זימונים לכלום,גם אם זה לא ליחידות הכי הכי הכי הכי מובחרות אז שיהיה לפחות למשהו נורמאלי,לא נהג מפקד ולא מנקה בסיס ותפקידים כאלה מעאפנים,זו הכוונה שלי...

ושוב אני שואל למה אתה כל פעם אומר שאני מדהים אותך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח אם תפרט לי ה"תפקידים הטובים שמגיעים אליהם דרך גיוס כלל של צה"ל" (אני מחכה ליום סיירות בינואר מקווה לשלד"ג, אולי תחדש לי).

ד"א יש איזושהי הגבלה להתקבל לעתודה? ממוצע בגרויות? קב"א? עוד משהו?

לפעמים אפשר להגיע לחיל מודיעין בתור עובד חקר מודיעין. חבר שלי הגיע למודיעין אלקטרוני דרך כלל צה"לי (אבל לא עבר את הקורס הארוך). אפשר גם להגיע למודיעין אלקטרוני מוטס. גם לתפקיד לוחמה אלקטרונית אפשר להגיע דרך כלל צהל"י וזה תפקיד טוב מאוד למרות שהוא שייך לחיל התקשוב (יש גם של חיל אוויר, דורש לעיתים פרופיל קרבי). בטח יש עוד דברים שאני לא יודע עליהם.

לך יש פרופיל קרבי אז זה לא כל כך משנה לך. העיקר שתצליח להגיע לשלדג אם זה מה שאתה רוצה. לדעתי יותר מעניין מהשייטת או ממטכ"ל. :P

בשביל עתודה אתה צריך דפ"ר 60 ומעלה. בעיקרון זה די מקביל לקב"א 52+, אבל יש כאלה עם קב"א 52+ ודפ"ר נמוך, כלומר שהראיון היה טוב והמבחנים פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המנהלת נכון עפה אבל רוב המורים עדיין שם

והמזיין את השכל זה למשפט המטופש שהולכים לסגור את הבצפר

זה בצפר דפוק ברמות נכון ...וגם רוב המורים דפוקים אבל לא מתכוונים לסגור אותו לא בשנים הקרובות

תתעורר ותריח את הגראס ליד חדר המורים בעציץ הלבן המלבני (אלא אם הספיקו להעיף את זה משם כבר :lol: )

ביה"ס עמד בפני איום סגירה בגלל מספר תלמידים זעום ביחס לשנים הקודמות, ואת זה שמעתי ממשרד החינוך.

מן הסתם בבי"ס עצמו לא יגידו לך את זה.

ולגבי המורים, תן לי לתקן את הניסוח-

חצי מהמורים שאני למדתי איתם כבר לא שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתעורר ותריח את הגראס ליד חדר המורים בעציץ הלבן המלבני (אלא אם הספיקו להעיף את זה משם כבר :lol: )

ביה"ס עמד בפני איום סגירה בגלל מספר תלמידים זעום ביחס לשנים הקודמות, ואת זה שמעתי ממשרד החינוך.

מן הסתם בבי"ס עצמו לא יגידו לך את זה.

ולגבי המורים, תן לי לתקן את הניסוח-

חצי מהמורים שאני למדתי איתם כבר לא שם.

זה לא גראס זאת פנינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלומי, שיהיה לך בהצלחה. רק שתדע שבשנה שעברה עליי רכשתי המון ידע בנוגע למיונים, אשמח לעזור לך בכל שאלה שהיא ובכל דילמה שתיתקל בה.

אגב, חן אתה ממשיך להדהים אותי!@#

כן אני זוכר אותך מהאשכול שפתחתי לפני היום סיירות (שנדחה בסוף בגלל פציעה) ד"א תודה..

וכנראה שהאשכול יפתח שוב ברגע אני אקבל את הזימון מחדש. אשמח אם תעזור לי אח"כ :]

אתה אומר לי שאין קשר בין הבגרויות שלי לעתודה??

לפי מה שהבנתי 3 יח"ל במטמתיקה = תשכח מעתודה. או שאני טועה?

בכללי ההתבטות שלי הייתה טיס\שלד"ג\עתודה טייס אני כבר לא יכול אז נותרו לי שתי אופציות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יותר תשכח מלימודים אקדמאיים (באונ' לפחות) בנושאי הנדסה ומדעים. אין לך מה לחפש עם 3 יחידות בהנדסת שקר כלשהו, דמדמ"ח או מדעים מדויקים אחרים, מכיוון שהם דורשים ידע במתמטיקה שרוכשים בלפחות 4 ומומלץ 5 יחידות. אין שום מניעה שתלמד פסיכולוגיה או משפטים עם 3 יחידות, למשל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יש אפשרות לקבל מכינה, לדוגמא במסגרת תוכנית "עתידים", אבל זה ממש לא לכולם... הבנתי גם שצריך הערכות טובות ממורים, ככה שאם אתה לומד לא טוב בבית הספר ולא סתם נפלת בבגרויות (או שיש לך מורים מחורבנים שעשית להם עיניים ונתנו לך ציון גבוה) אז הייה לך קשה מאוד להתקבל...

אבל מכינה זה סתם קריעת תחת והסיכוי להתקבל למשהו טוב אחרי זה (במסגרת העתודה) די נמוך... ואלא אם יש בעייה קשה של כסף, זה ממש לא שווה ללמוד שנה מכינה, עוד 3\ 4 שנים תואר באיזה הנ' גיאודזית או שקר כלשהו אחר ואז ללכת לצבא... זה פשוט לא שווה את זה... הכי טוב במסגרת העתודה זה ללמוד מקצוע שמעט אנשים לומדים ואפשר לעבוד איתו בהרבה תחומים- ככה הסיכוי שהשיבוץ בשרות יהייה מעפן או לא קשור למקצוע הרבה יותר נמוך 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...