שירות בצבא וקבא - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אצלי בטירונות הגיע מדריכה וכינסה את כל הפלוגה באודיטוריום' date=' היא נתנה דף לכולם ובו היה צריך לדרג מי הכי מתאים לקצונה....

לאחר בירורים מאנשי שמבינים בעניין הבנתי שזה משפיע מאוד על הקב"א.. לדעתי זה מאוד מטומטם, זו היא הדרך לדרג מי מתאים לקצונה?

הרי כל אחד שרוצה להיות קצין אפילו אם הוא מפגר שכלית יבוא אלייך ויזיין לך שעתיים בשכל שתרשום אותו..

אני עשיתי המון שטויות וצחוקים בטירונות וזה השפיע על הקבא שלי, אומנם הוריד לי רק בנקודה אבל עדיין לדעתי זאת דרך מטומטת מאוד...

אחרי הטירונות יצאתי דיי מורעל ורציתי לצאת לקצונה אבל הנקודה הזאת עשתה אותי חריג... למה לא ניסיתי בכל זאת לצאת? כי אני משרת בבסיס של נגדים מסריחים עם אגו מנופח.. בקיצור סיפור ארוך לא חושב שזה יעניין מישהו...

[/quote']

אתה מערבב פה בין כמה דברים לא קשורים.

כמו שאמרו פה, הקב"א נקבעת בצו הראשון, הרבה לפני שאתה מתגייס, ולכן הרבה לפני הטירונות.

בשביל להתחיל תהליך יציאה לקצונה, צריך קב"א 52 ומעלה.

מה שעשית בסוף הטירונות נקרא סוציומטרי, והוא לא קשור בשום צורה לקב"א.

אחרי שאתה מתחיל תהליך יציאה לקצונה, עושים מבחני התאמה לקצונה וראיון אישי עם פסיכולוג, מה שקובע ביחד עם הסוציומטרי מהטירונות את ציון המבד"קים שלך. הציון הזה, ביחד עם עוד המון דרישות נוספות, קובע האם אתה באמת יוצא לקצונה או לא.

מה שכל?למה צריך אנשים גאונים למודיעין?מי שמשובץ לתפקידי האזנה ותירגום לא צריך יותר מידע מעולה בשפה הערבית

הלוואי שהייתי יכול להסביר לך כמה אתה טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה :)

דבר ראשון- לא מידע אלא ידע

דבר שני- לא צריך ידע כל כך מעולה- עושים קורס

דבר רביעי- הבנאדם אולי לא צריך להיות גאון, אבל הוא צריך להיות מספיק חכם כדי לא לפתוח את הפה כשלא צריך ולעשות את העבודה שלו- וזה דבר יחסית נדר בארץ.

דבר חמישי- יש עוד כמה סיבות ללמה המאזינים צריכים להיות קצת יותר אינטליגנטים מהממוצע (שבארץ הוא נמוך אחושרמ**ה), אבל בשביל לנסות ולהראות שאני עונה להגדרה הזו, אני אפסיק כאן ולא אכתוב אותן ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מערבב פה בין כמה דברים לא קשורים.

כמו שאמרו פה, הקב"א נקבעת בצו הראשון, הרבה לפני שאתה מתגייס, ולכן הרבה לפני הטירונות.

בשביל להתחיל תהליך יציאה לקצונה, צריך קב"א 52 ומעלה.

מה שעשית בסוף הטירונות נקרא סוציומטרי, והוא לא קשור בשום צורה לקב"א.

אחרי שאתה מתחיל תהליך יציאה לקצונה, עושים מבחני התאמה לקצונה וראיון אישי עם פסיכולוג, מה שקובע ביחד עם הסוציומטרי מהטירונות את ציון המבד"קים שלך. הציון הזה, ביחד עם עוד המון דרישות נוספות, קובע האם אתה באמת יוצא לקצונה או לא.

שאלתי, ביררתי וקיבלתי תשובה שמה שעשיתי כן השפיע על הקב"א שלי, ונגיד שהאנשים שאמרו לי את זה טעו, איך אתה מסביר שהקב"א שלי לפני הטירונות הייתה 51, ולאחר הטירונות 50?

אני יודע שהצו ראשון קובע אבל שוב פעם, הקב"א שלי ירדה לאחר הטירונות וזה במעקב צמוד עם שלישה שבדקה לי את הנתונים...

אני יודע מה התהליך לצאת חריג לקצנה, אבל כמו שאמרתי לא נשארה לי מוטיבציה מסיבות כאלה ואחרות...

מתאים לקצונה או לא מתאים, תכלס אני רואה איזה קצינים יש בצבא, ובוא נגיד שאני לא מצטער כל כך שלא יצאתי.. יש אנשים שאם הם קצינים, זו הסיבה למה הצבא שלנו נראה ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כל קורס בצבא...

לכן עושים מיונים, בשביל להמנע ממצב שבו אנשים שלא מתאימים לתפקיד מסויים יכנסו לקורס אשר נועד להכשיר לתפקיד. דבר זה יבזבז כסף ומשאבים לצה"ל בהכשרת חיילים לא מתאימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכל?למה צריך אנשים גאונים למודיעין?מי שמשובץ לתפקידי האזנה ותירגום לא צריך יותר מידע מעולה בשפה הערבית

כן,צריך אנשים גאונים למודיעין. מצטער,אבל ככה זה.

בשביל להתקבל למסלולים במודיעין צריך יותר מידע מוקדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הנפצות בת'רד אחד.

פותח הת'רד מדהים אותי כל פוסט מחדש , איך אתה עושה את זה?

בכל מקרה, רק חשוב לי להבהיר משהו בקשר למיונים לצה"ל.

א. הצו הראשון בגיל 16 אכן משפיע רבות על החיים שלך, מי שלא בזין שלו בגיל 16 להתגייס ולעזור למדינה שלו - לא מגיע לו לשרת בתפקיד איכותי ומשמעותי. אני בגיל 16 הגעתי לצו הראשון בידיעה שאני הולך לעבור אותו במקסימום שאני יכול, הגעתי עשיתי אמרתי שאני רוצה הכי טוב ולא משנה לי מה - התוצאות קב"א 56 דפר 80.

ב. מיונים לצה"ל, חוץ מהצו הראשון, נעשים ע"י מומחים לדבר. כך למשל גיבושים נערכים ע"י מילואימניקים יוצאי היחידות אותן הם מגבשים שעברו קורסים והכשרות לדבר.

ג. אתה לא צריך לקחת כמו שמישהו כאן אמר - כל מה שאתה צריך לעשות זה את הדבר הנכון ולהגיד את הדבר הנכון ותגיע לכל מקום שתחפץ, בהנחה שאתה בריא.

כל הדברים שאמרתי הם מניסיון של מלש"ב שמרוצה ממערכת המיונים הצבאים שהביאה אותי בדיוק למקום שרציתי להיות בו. מעבר לנסיון שרכשתי קיבלתי מידע רב מאוד בשנה מכל כך הרבה אנשים (לא מקוונים) לגבי כל כך הרבה תפקידים בצבא שאני זוכר כמעט כל מיון מרכזי אפשרי (ליחידות השונות).

אני, אגב, יגיע לחצרים עוד חודש- וממש לא בתור פקח טיסה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבלס למה התכוונת שאמרת מדהים אותי כל פעם מחדש איך אתה עושה את זה?

ובתור מה אתה תשרת בחצרים?

בנושא של הטירונות:אתה רוצה להגיד לי שגם אחרי שאתה מתגייס כבר יכולים להוריד לך את הקבא על כל מיני דברים?יעני בטירונות עוקבים אחריך כל ה3 שבועות ובודקים כל פיפס הכי קטן?

מישהו כאן עשה מיון תעסוקתי?בשביל מה בעצם עושים את הדבר הזה שנקרא מיון תעסוקתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו כאן עשה מיון תעסוקתי?בשביל מה בעצם עושים את הדבר הזה שנקרא מיון תעסוקתי?

כדי לתת ל-מלש"ב אפשרות לקבל תפקיד קצת יותר טוב\ גרוע במידה והוא לא ישובץ לפי שאלון העדפות.

רשימת התפקידים נמצאת ב-"עולים על מדים".

ד.א: בד"כ מי שהקב"א שלו נמוך מוזמן ליום תעסוקתי.

אני לא מאמין לצה"ל כשהם אומרים שהם מזמינים את כל מי שלא מתאים לשרות קרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני הייתי ביום מיון תעסוקתי, נראה שרוב האנשים היו בעלי קב"א נמוך (חלק אמרו שהם לא השקיעו במבחנים).

צה"ל לא ישלח מיון תעסוקתי לכול מי שיש לו קב"א גבוהה בשל שיקולים כספיים- רק מיעוט מוזמן למיונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...