דיון ראשי :: 2/3/4 ליבות, מה הכי משתלם? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון ראשי :: 2/3/4 ליבות, מה הכי משתלם?

1_Nike_1

Recommended Posts

• תגובות 235
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רק מרובע ליבה.

א. שום דבר לא יקח ממרובע ליבה את העובדה שיש לו 4 ליבות - כפול ממעבד כפול ליבה. הסיבה היחידה שהן אינן עובדות טוב היא חוסר תמיכה של תוכנות.

ב. כבר היום יוצאות תוכנות ומשחקים שתומכים במרובעי ליבה. אנשים שפויים קונים מעבד לא למה שיש היום, אלא למה שיהיה בעוד שנה-שנתיים לפחות.

ג. מעבדי i7 הם מרובעי ליבה, מה שמוכיח שהשוק היום מתקבע על הפורמט הזה.

ד. מרובעי ליבה הם המעבדים החזקים ביותר (פיזית) לסוקט 775. המעבדים מהדור החדש דורשים לוח אם אחר (שזה אומר שדרוג ללוח אם + מעבד + = מחשב חדש), מה שאומר שאנשים שירצו לשדרג מעבד בשנה הקרובה יאלצו לקנות מעבד מהדור הנוכחי, ובשילוב עם סעיף ב' זה יהיה מרובע ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מרובע .

א. שום דבר לא יקח ממרובע את העובדה שיש לו 4 ליבות - כפול ממעבד כפול . הסיבה היחידה שהן אינן עובדות טוב היא חוסר תמיכה של תוכנות.

קח את ספריית המשחקים של היום.. אני מאמין שאדם שקונה היום מעבד יחשוב גם על כל המשחקים האלה... לא?

ב. כבר היום יוצאות תוכנות ומשחקים שתומכים במרובעי . אנשים שפויים קונים מעבד לא למה שיש היום, אלא למה שיהיה בעוד שנה-שנתיים לפחות.

ומי אמר במעבדים הכפולים לא מתפקדים מצויין בהם?

ג. מעבדי i7 הם מרובעי ליבה, מה שמוכיח שהשוק היום מתקבע על הפורמט הזה.

ד. מרובעי ליבה הם המעבדים החזקים ביותר (פיזית) לסוקט 775. המעבדים מהדור החדש דורשים לוח אם אחר (שזה אומר שדרוג ללוח אם + מעבד + =

מחשב חדש), מה שאומר שאנשים שירצו לשדרג מעבד בשנה הקרובה יאלצו לקנות מעבד מהדור הנוכחי, ובשילוב עם סעיף ב' זה יהיה מרובע ליבות.

חזק פיזית?! :gguyz: ושוב... נחזור לספריית המשחקים של היום שפועלים טוב יותר על מעבד כמו E8400 וכמה שתרצה את זה אי אפשר לשנות. כך גם במשחקים הקרובים לצאת... אחרי זה? אחרי זה דבר איתנו על 4 ליבות אבל ממש לא כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה המתבקשת היא האם הפער בביצועים בין ה-Q6600 ל-E8400 במשחקים של היום הוא גדול עד כדי כך?

[וגם לזה שמעליו]

ממש לא. אבל הפרש הפוטנציאלים הוא ענק, כמו שאמרתי - פוטנציאל כפול. ותפסיקו עם ה"היום" וה"כרגע". גרפיקת המשחקים שואטת קדימה, ואין טעם לקנות עם פוטנציאל שמוגבל למשחקים של היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שנתיים רק התחילו להיכנס לשוק בארץ כפולי ומרובעי . היו אנשים כמוכם שאמרו "מה לעזאזל אני צריך כפול , כשהפנטיום 4 שלי מריץ משחקים מצויין". היום כפול היא דרישת מינימום. GTA4, שהוא מייצג את שיא הטכנולוגיה בינתיים כבר ממליץ על מרובע . המעבדים החדשים שיצאו הם מרובעי ליבה, וכפולי ליבה כבר מתחילים לצאת מהשוק.המגמה ברורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפולי ליבה התחילו להיכנס לשוק לפני שנתיים? באמת?

לא יודע, לי דווקא זכור שב 2005 הוצגו כבר הפנטיום D, וב 2006 כבר חגגו עליהם בכל חור בעולם.....

אה, ובתקופה המקבילה ה X2 כבר היו בשוק....

אה, וה AMD3200 חד הליבה המזקן בחדר פה ליד שיושב עם X800GTO עדיין מריץ COD4 על Medium-high ב 1024X768 (הכרטיס מסך הוא זה שמגביל, שלא תתבלבל.....)

אז כן, עד לפני קרייסיס היה אפשר להריץ כל משחק יפה מאוד גם עם חד (כל עוד יש כרטיס מסך נורמלי)

כפולי בשוק כבר כמעט 4 שנים, מרובעים כבר שנתיים בערך, ואני לא רואה בינתיים מגמה של מפתחי המשחקים למהר לעבור למרובעים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שזה מסביר בדיוק את ההבדל בין שני המעבדים.

http://www.tomshardware.com/charts/desktop-cpu-charts-q3-2008/compare,819.html?prod[2185]=on∏[2200]=on

**תסמנו שם את ה6600 ואת ה8400 ותלחצו COMPARE זה יראה לכם את ההבדל בין שני המעבדים האלה בכל המבחנים**

בכל מקרה, כמו שאמרתי מקודם. הכי טוב I7. זה העתיד הוא גם יותר טוב משתי ליבות וגם מארבע ליבות.

אבל הוא יקר . מאד. ולרוב האנשים זה לא שווה את זה. (תאמינו לי, אתם לא יודעים כמה התנפלו עליי כשאמרתי כאן שאני קונה I7...)

ה8400 אוכל את ה6600 בהכל חוץ מ קידוד או שירים. אבל גם ה8400 הוא מהיר מספיק שלא תרגישו רע.

חוצמזה הוא אחלה לאוברקלוק לפי מה שהבנתי אז אין על מה לדבר.

וכשאתם מדברים על ה6600 כאילו הוא יעזור לכם במשחקים שלהעתיד אתם חולמים. אתם תשדרגו אותו הרבה לפני שזה יקרה.

אם אנחנו היום רואים ש280X2 כבר מתחילים להיות מוגבלים מהמחשבים הקיימים חוץ מI7 משמע שכשיצאו הכרטיסים הבאים כולכם תהיו מוגבלים בגלל המחשב ותעברו שידרוג. אז לשנה הקרובה (לפחות) ולמי שכמוני עדיין אוהב לשחק משחקים מהשנים האחרונות אין מה להתלבט בכלל. רק 8400

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוכל? כנס לקישור שהבאת ותראה שהוא טוב ממנו, אבל זה ממש זניח. אז לא הייתי אומר שהוא אוכל אותו.

לגבי הI7.. קפצו עליך לא בגלל שלאותם אנשים זה לא שווה, אלא כי לכל אחד I7 אינו שווה. זה שאתה מורעל/פאנבוי ואתה מקפץ על דברים חדשים רק בגלל שהם המחר, זה לא אומר שכולם כאן כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח אתה סטלן אהה

איזה אוכל הם שווים פחות או יותר פעם זה לוקח ופעם זה לוקח

הכל תלוי בשימושים שלך

ומזה השטיות האלה ושהוא לא יותר טוב לעתיד

בתוכנות שיצאו והמשחקים שיצאו תיהיה תמיכה הרבה יותר טובה ב4 ליבות

כשזה יקרה נדבר

ואז כבר ה8400 ישאר מאחור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נשאר בשלי - טכנולוגיית העתיד הקרוב היא מרובעי ליבה, הן בסוקט 775 והן בסוקט החדש. אני משוכנע שיותר ויותר אפליקציות יתחילו לתמוך ב-4 ליבות. מי שקנה מעבד 2 ליבות לפני שנתיים, כשאנשים כמוכם שיכנעו אותם להישאר עם ליבה אחת - צדק, והנה אנחנו רואים את התוצאות. עכשיו קורה אותו הדבר עם מרובעי הליבה. אם הייתי צריך לקנות עכשיו מחשב לגיימרים הייתי בלב שלם קונה לוח אם סוקט 775 ומעבד מרובע ליבה - הטכנולוגיה הזאת הגיעה לשיא, ואלה הפירות של שנות פיתוח רבות. לדעתי צריך לקפוץ מעל הדור הנוכחי של הטכנולוגיות החדשות, ואת המחשב הבא עוד כמה שנים טובות להרכיב כבר עם i7 + + Blue Ray + + USB3, והשד יודע מה עוד ימציאו עד אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק שהיית באתר הזה בכלל לפני שנתיים, אבל ברגע שיצא ה D805 (לפני שנתיים) שהיה כפול במחיר סביר, אף אחד פה לא המליץ על חד יותר. כפולי הליבה של אז הראו יתרון חד משמעי על חדי הליבה בכל דבר אפשרי, והיה ברור שחדי הם נחלת העבר.

זה בניגוד למצב היום, בו ברוב השימושים דווקא כפול בתדר גבוה מראה ביצועים גבוהים יותר....

להגיד לכולם לקחת מרובע ליבה זה סתם לבזבז לאנשים את הכסף. למי שיש שימוש בזה- סבבה, אבל למי שלא.... למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...