דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 99 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

:P

רוני? נלחצת קצת ? מפתיע אותך שיש פה לא מעט אנשים בעלי עמוד שידרה/דעה אינדיבידואלית/דרך חיים ללא שום תכתיבים ?

אל תתפלא ,אנחנו נתח לא מבוטל בכלל באוכלוסייה "היהודית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש אשכול דת-ואמונה זה לא אומר שאחד רוצה לשנות לשני את הדעה-בסך הכל דנים -אדם שהולך בעצמו החופשית לשאול ולחפש הוא מוכן לשמוע/לקבל דעה אחרת.

רוב החברה פה רק זילזול יוצא ממקלדתם -אין טיפת חינוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מציע למנהלים לסגור -יש נושא דת-ואמונה.

מה שעצוב בויכווחים האלו, שהכומר מדבר ביותר רציונליות ופחות הטפה בהשוואה לרב.

הרב ממש לא משכנע, צר לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו 144 דפים של בולשיט אחד גדול xD

רוני תעזוב אותם כבר תבין,מי שרוצה למצוא תשובה ימצא אותה.

כל הזמן מוצאים לי סיבות למה לא להאמין למה כן להאמין חלאס כבר כל הדיון הזה חפירה אחת גדולה.

לא מבין מה זה השטויות האלה עם הכת של הרבנים וכל הדברים האלה.. מה נהיה פה כבר.

מישהו אמר שאתם צריכים ללכת לגור בבני ברק רק כדי להיות יהודיים?

אני אישית עושה קידוש ופעם ב.. הולך לבית כנסת,

מה שאני לא מבין למה אנשים מחללים בלי לדעת דברים,וואלה ראיתי את הסרטון שמישהו עכשיו הביא על היהודי המשיחי ואמנון יצחק וזה היה נראה לי חרטא אחת גדולה.

בקיצור רוני לא יעזור לך כלום ממה שתגיד,אנשים תמיד ימצאו תירוצים לדברים כאלה,אל תנסה להחזיר אף אחד בתשובה ולא צריך כי בנאדם שירצה הוא ילך לבית כנסת וכל הדברים הללו.

אני מכבד כל מעמד של כל בנאדם ולא אכפת לי מה כל אחד יעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במדע, בניגוד לדת, אין "גורו" שקובע מה אמת ומה שקר. כל חוקר יכול באופן עצמאי לבקר מחקרים שקדמו לו, ואף להפריך אותם אם ישנן ראיות מתאימות. זו סיבה נוספת מדוע תיאוריית הקונספירציה שלך הזויה.

תשכח ממנה, היא אפילו לא תאוריה, היא סתם דעה שקיימת אצל מי שמכיר את האילומינטים ועוזריהם.

על כל מקרה, הלוואי שמה שאמרת היה נכון, הרי בכל פוסט פה הצהרתי על קיומה של השתחיתות השוררת בקהילה המדעית, ואף הבאתי מקורות, וגם סרט העוסק בנושא, מאת בן שטיין, שכנראה סירבת לראות, רק אללה יודע למה.

לדעתך יותר סביר להאמין הן באלוהים והן בתיאוריית קונספירציה (ששתיהן פסאודו-מדעיות במקרה הטוב, ויותר קרובות בטיבן לאסטרולוגיה וקריאה בקפה), מאשר לקבל את תורת האבולוציה והברירה הטבעית, שנתפסות כאמיתות בקהילה המדעית.

דיי להיות קלאסי בחייך, ודיי לא להפנים את מה שאני אומר, ברירה טבעית היא חלק מהמציאות, תאוריית האבולוציה היא סיפור שפותח במוחו של דארווין ואנשים נתפסים בו ומגנים עליו מסיבות פסיכולוגיות, לא פלא שרובם דלתשים מבתים רבניים, זה מה שכביכול משחרר אותם מ"כבלי הדת".

הפואנטה בדוגמא של כדור הארץ והשמש, למקרה שלא הבנת, היא להראות שטיעונים כפי שאתה טוען נטענו כבר בעבר, בנסיבות דומות, והיום כולנו יודעים מי צדק.

אבל אין פה שום פואנטה, אתה בחרת בדרך הבדויה ביותר להציג משהו שלא באמת ניתן להציג. אנשים טענו טעונים, חלק היו נכונים, חלק לא, בכל מיני בתקופות, ובכל מיני נושאים, נו ו?, יופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שהחרדים לא למדו כלום מהמשפט "במקום שבו שורפים ספרים, ישרפו גם בני אדם", אבל בהתחשב שחלק גדול מהם לא מוכנים לתת טיפת כבוד אפילו בצפירות של יום השואה, ושלא נדבר על דברים כמו חנויות לא כשרות שמוצתות על ימין ועל שמאל, יידוי אבנים על מכוניות, שפיכת כלור ונוזלים אחרים על נשים באוטובוסים, משמרות צניעות, וכל שאר הדברים שמתאימים לימי הבייניים אני לא מתפלא.

יש הרבה אנשים דתיים, גם רבנים, שאין להם שום בעיה לכבד את השונה, הבעיה הגדול שהשמרנים לא מוכנים לוותר על הכוח שהכת הרבנית שלהם צברה שום פנים ואופן, הדת היהודית התפתחה והשתנתה מהדת המקראית בצורה דרסטית, אבל ברגע שהכוח התפזר והצתבר בהרבה קבוצות שונות כל אחת רוצה לשמר את מה שיש לה בכל דרך אפשרית..

קיצוניות ושמרנות דתית עוורת זה אחד התוצרים הגרועים ביותר של האנושות, מבחינתי אין שום הבדל בין אברך שמיידה אבנים על מכוניות, שופך חומצה על בחורה באוטובוס רק בגלל שהחצאית שלה קצרה מידי או שאבוי רואים משהו מעבר למרפק ומתחת לקו הצוואר, ומצית עסקים הפתוחים בשבת או המוכרים חזיר, לא פחות גרוע ממחבל מתאבד שמתפוצץ בבית קפה.

שניהם מעוותים את הדת שלהם ומשתמשים בה בשביל לתרץ מעשים שהיא אוסרת מלכתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם דת זה מה שאתה מכנה חינוך, אמליץ לך לפתוח מילון (או לחפש בויקיפדיה) בערך שטיפת מוח, אולי תשכיל בקצת.

יש חברה שנימצאים בדת -ואין להם חינוך .

אבל מי שבדת ולומד תורה ומוסר -הוא מתחנך במידות טובות וכו'... וכו'..

לדברי דובי כבר נשפכו בפורום הזה הרבה דפים על כך -חבל שלא קראת.

לגבי סתם סרטונים יש בהרבה יותר מעניינים ממה שפותח האשכול שם.

יש תקטע עם רחל אימנו- שרב מספר את זה -סדר לא להאמין נזרום אבל שחיילים חילונים מספרים אין עדות חזקה מזאת

מהדקה ה8 אפשר לראות http://www.youtube.com/watch?v=D1IrjlKII3U&feature=related

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשכח ממנה, היא אפילו לא תאוריה, היא סתם דעה שקיימת אצל מי שמכיר את האילומינטים ועוזריהם.

כלומר אתה, ועוד חבורה של אנשים הזויים כמוך (אם ישנם כאלו).

אני אפסיק להתווכח כאן, כי זה מתחיל להיראות כמו נסיון לשכנע מישהו שכדור הארץ סובב סביב השמש, והוא עונה כי מדובר בקונספירציה ושטויות, כי הדבר מנוגד לרשום בתורה וכי הרעיון נולד במוחם של בני אדם.

היות ואינך מסוכן לעצמך או לסובבים (אני מקווה...) לא ניתן לאשפזך באברבנל בגין אי שפיות, רק לקוות שזה יעבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו 144 דפים של בולשיט אחד גדול xD

הבעיה שאתה לא קורא ואז חושב שאני מנסה להחזיר כאן בתשובה

רוני תעזוב אותם כבר תבין,מי שרוצה למצוא תשובה ימצא אותה.

נכון.

כל הזמן מוצאים לי סיבות למה לא להאמין למה כן להאמין חלאס כבר כל הדיון הזה חפירה אחת גדולה.

לא מבין מה זה השטויות האלה עם הכת של הרבנים וכל הדברים האלה.. מה נהיה פה כבר.

מישהו אמר שאתם צריכים ללכת לגור בבני ברק רק כדי להיות יהודיים?

אני אישית עושה קידוש ופעם ב.. הולך לבית כנסת,

מה שאני לא מבין למה אנשים מחללים בלי לדעת דברים,וואלה ראיתי את הסרטון שמישהו עכשיו הביא על היהודי המשיחי ואמנון יצחק וזה היה נראה לי חרטא אחת גדולה.

בקיצור רוני לא יעזור לך כלום ממה שתגיד,אנשים תמיד ימצאו תירוצים לדברים כאלה,אל תנסה להחזיר אף אחד בתשובה ולא צריך כי בנאדם שירצה הוא ילך לבית כנסת וכל הדברים הללו.

נכון.

אני מכבד כל מעמד של כל בנאדם ולא אכפת לי מה כל אחד יעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...