דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 100 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

http://www.daatemet.org.il/category.cfm?category_id=18

^^ אתר מדהים שכל מי שמסתכל בו ולו ל3-4 שניות, מייד יוצא את ביתו ורץ לכיוון בית הכנסת הראשון לחזור בתשובה, גם אם הוא ערום.

מה? האתר הזה הוא ההפך הגמור.

לא התפלא עם זאת היית כוונה תחילה. [כרגיל דבר השקר כמו האתר עצמו.] :nono:[br]פורסם בתאריך: 17.04.2009 בשעה 15:10:27

רוני צודק. בדיוק בשביל זה נועד ת'רד דת ואמונה.

הת'רד יינעל בקרוב (או יאוחד).

בזמן האחרון לא רואים אחראים ב-" כללי" ו"אקטואליה ותרבות" .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היות וכבר הגענו לסיכומים ברוב הנושאים, אענה רק על מה שעוד לא סוכם:

זה פשוט מעשה לא ישר, לשפוט סרט מבלי שראית אותו, אני יכול להביא לך ביקורות על אבולציונים, ביקורות שיעידו על אופים המסיונרי, אבל עדיין אראה את הסרטים האלה בעצמי כי רק אני קובע מה מסיונרי לטעמי ומה לא.

קצת באיחור, אבל זה רק בגלל שכדי להגיב כאן צריך לפנות מראש שעה מהחיים.

אתה לא עונה רק על מה שלא סוכם, אתה פשוט עונה על מה שנוח לך.

אתה מוזמן להביא כאלה וביקורות עליהם, מה גם שאני לא מכחיש שיש גם אבולוציונים דמגוגיים.

ושים לב שלא אמרתי שלא ראיתי אלא שלא ראיתי את כולו. הפתיחה הדמגוגית בתרועת מלחמה הספיקה לי כדי להבין שזה סרט לא נייטרלי שלא יתרום לי דבר וחצי דבר.

אבל העיקר שעל הביקורת לא ענית...

אולי אמירתו של האיש הזה מקוממת אבל בכל מקרה יש כמה דרכים להתמודד עם הטענה שלו, לא בהכרח ששלך היא הנכונה, הוא בסה"כ מנסה לרמוז לנו שאולי לא נוח לא להאמין באלוהים - לא משנה כרגע מה הסיבה בכלל, ולכן הוא אומר את מה שהוא אומר.

תקרא שוב את הציטוט שנתת ותענה לעניין.

הוא בוחר במודע לא להאמין בקיומו של משהו שהוא מאמין שקיים. רק אני רואה כאן כשל לוגי חמור?

היתה פה אי-הבנה, לזה בדיוק התכוונתי, אי אפשר להפריך סיפורים שאנשים ממציאים וגם עוד מחזיקים בהם, ברם זו חובתו האישית של כל אחד מאיתנו לחפש את האמת, אני מצאתי את האמת בתורה ובהסטוריה התנכי"ת, זה הכי מסתדר לי עם ההגיון הסובייקטיבי שלי ובכלל, הכי מסתדר לי מכל הבחינות.

:bash:

בוודאי שאתה יכול להפריך כל סיפור, טענה ותאוריה כל עוד היא/הוא מוחשי! זה שאני מחזיק באותה תאוריה לא אומר שאני אטום שאם מישהו יבוא לו הוכחה שהוא טועה הוא לא יקבל את זה. אבל אני מבין מאיפה הגישה שלך באה, הרי אתה וחבר מרעך בדיוק כאלו.

זה אכן פחות טוב, כי זה חייתי, כשאתה עושה רק את הדברים האלה, החיים שלך הם ריקניות לשמה, הם הנאה חומרית שמתישהו נמאס לך ממנה, יש בני אדם מליונרים שהיה להם את כל הדברים האלה והם הבינו שזה הבל הבלים, שזה חוזר על עצמו, שזה כמו היום האחרון של בית הספר, אתה חוגג וחוגג וחוגג, והחגיגה נגמרת מתישהו.

חייתי?! להנות מהחיים זה חייתי? אז אני אמור להתכונן כל יום לקראת מותי או לחיות בייסורים?

לכל אחד יש את הגישה שלו וזה בסדר, אבל אני לא טוען שמישהו אחר נחות ממני רק בגלל שהגישה שלו שונה.

אם אתה מתכוון לחרדים אני ממש לא אוהב אותם ומגן עליהם, אם היית קורא את הדיון הזה מתחילתו היית יודע.

אני אדם שיש לו דעה וגם אם היא לא מוצאת חן בעיני אחרים - כל עוד היא מוצאת בעיני שכולם יקפצו.

לא דווקא חרדים, אבל גם.

טוב אחי!.

אחרי כל ההטחות שלך, אשאל: מי שמך לקבוע שוויה של התורה, ספר שיקר למליארדים, ושהמליארדים האלה שואבים ממנו את כל חוכמת חייהם?, מי נתן לך הזכות הזאת להפיץ את דעותיך האישיות על ספר זה בצורה כלכך בוטה וצעקנית?

שים לב שאני ניהלתי דיון בנועם עד שאתה התחלת ללכלך.

יש דיין ויש דיין אתה אומר אה?, לא תמיד.

מה עם כל הנשים הזקנות שנשדדו בידי פושטקים (אתאיסטים בוודאי) ששפכו עליהן חומצה, אנסו אותן, הרביצו להן ומה לא?, איפה כל הזבלים האלו, אני לא אומר שחובש כיפה לא יכול לעשות זאת, שהרי מי שפרץ אלי הביתה היה בן חרדי, אבל כשאני אומר אתאיסט במקרה הזה אני מתכוון לאדם שעושה מעשים חסרי אלוהים, הכיפה היא רק תפאורה, היא רק פיסת בד, אלוהים אומר לנו בתורה הלוך ושוב שכל עשיית מעשים צריכה לבוא מהלב ולא מהחיצוניות, התורה אומרת שאם אתה עושה מעשה מאולץ, עדיף שלא תעשה אותו בכלל, הכל צריך לבוא מהפנימיות, הכל צריך להיות הגון כמה שרק אפשר.

כרגיל אתה לא עונה לעיקר אלא מושך לכיוונים אחרים, סטטיסטיקה אני רואה שלא הבאת.

עד שלא תביא סטטיסטיקה שמוכיחה את מה שאתה אומר אין לי כוונה להמשיך לנהל דיון ריק מתוכן בנושא.

תלוי איך אתה מגדיר כל דבר, אני רק אומר שסטיסטיקה זו תהיה קלה מאד להכנה, בעודי לא מבין מדוע אתה מכנה אותה אומללה.

אומללה כי היא חסרת כל בסיס ומשמיצה.

תודה שלמרות הכל אתה זוכר שזה אתה. אבל בגלל שאתה עדיין מתעקש שזה באמת ככזה, ובגלל שאתה מדבר בטון של "היסוכיים של אתאיסט להיות צדיק הם גבוהים יותר" אני פשוט אפציר בך: "צא מהבועה!".

לא אמרתי שאתאיסט ממוצע "צדיק" או "נעלה" יותר מאדם מאמין ממוצע, אבל בשום פנים ואופן זה גם לא הפוך.

ההסבר הוא פשוט, אלוהים הוא רוחני, אך הוא כל יכול, הוא יכול להתגלות בצורה גשמית והוא עשה זאת מספר פעמים, הוא פשוט מצווה עלינו בתורה לא לנסות ליצור פסלים בדמותו ואפילו לא לשער בדרך החומריות (כלומר לצייר או לנסות לפרוט) את צלמו. אלוהים התגלה אלינו בצורה שנראת לנו גשמית מספר פעמים בתורה.

אפילו הנצרות למעשה (דת שקר אך זו לא שמתו של ישוע) מבוססת כולה על כך שאלוהים התגלה אלינו באופן חומרי, ושבעצם ישוע מנצרת, היה אלוהים בעצמו (ח") הם טוענים שהוא למעשה בנו של האלוהים ושאלוהים מורכב מ"רוחה הקודש", "האב", וה"בן".

מה שנתפס אצלנו ככפירה בוודאי.

אלוהים התגלה כבר כמה פעמים בצורה גשמית? אני לא רוצה הוכחות כי אני יודע שאתה לא יכול להביא כאלו, אני רק רוצה לראות את המקור שממנו הבאת את זה.

אתה טוען שהנצרות היא דת שקר ומגן על היהדות בעור שיניך... פתטי.

אנחנו לא מנהלים דיון על הנצרות(שגם היא שטות גדולה לא פחות מהיהדות והאיסלאם) אלא על היהדות.

למה אנרגיות? איך אנרגיות?, הם למעשה הסבא רבא והסבתא רבתא הראשונים גם שלי, גם שלי, של כל בנאדם.

מה?! מה הקשר לאנרגיות? וכמובן שכרגיל לא ענית לי ולא נתת סימוכין למה שאמרת.

תביא סימוכין לכך שמישהו רציני טוען שאדם וחוה היו אנדרוגינוס.

לקבוע שהיא נחותה בגלל שהיא נבראה שניה זה מעשה לא רציני.

עכשיו אתה מפספס את העובדה שפרק ב' הוא אכן חידוד: ו?י??ב?ר?א א?ל?ה?ים א?ת-ה?א?ד?ם ב??צ?ל?מו?, ב??צ?ל?ם א?ל?ה?ים ב??ר?א א?תו?: ז?כ?ר ו?נ?ק?ב?ה, ב??ר?א א?ת?ם

בפרק א כתוב שהם נבראו יחד אך לא כתוב אם הם נבראו ביחד באותה שניה, כתוב "זכר ונקבה ברא אותם", פרק ב' מגיע ומבשר לנו איך ומתי, כלומר האם היו הבדלי זמן בין שני הבריות אלה, ומה היה התהליך. זה הכל.

כרגיל אתה מתעלם ממה שאני כותב ועונה רק על מה שנוח לך.

לקבוע שהיא נחותה בגלל שהיא נבראה שניה זה לא רציני?! תסתכל על היהדות שכ"כ יקרה לליבך, מה מעמד האישה בה?! מאיפה אתה חושב שזה מגיע?

רק אני לא רואה איפה כאן התוספת הגדולה ומה חשיבותו מלבד זה שע"פ התנ"ך(ואין טעם שתכחיש את זה כאשר כל רב שני יהיה מוכן להודות בכך בפה מלא) האישה נחותה מהגבר?

נו, אלוהים בחן את אדם וראה שטוב יהיה אם תהיה לו חבר'ה, ומכאן הם אכלו מעץ הדעת, גורשו מגן העדן, שהיה אזור גאוגרפי ולא רוחני, והנה אני ואתה כן, אחרי שנים רבות.

ומה הקשר לסיפור גן עדן?

וזה בדיוק מה שאני אומר! אתה הרי בעצמך אמרת "וראה שטוב יהיה אם תהיה לו"...

:nixweiss:

כבר ענו לך על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מטיף מיסיונר בטוח שהדת שלו היא האמת היחידה והמוחלטת.

בדרך כלל אלו בדיוק המביאים רק רע לעולם.

מי שטוען שיודע את ה"אמת" המוחלטת מוכיח על עצמו שבעיקר הוא אטום לכל דעה ולכל

חשיבה, ושלילתו דעות אחרות או דצתות אחרות היא היא ההוכחה לשטיפת המוח והטפשת שנגרמה לו בגלל הדת.

אנשים כאלו גם מעמידים תירוצים והגדרות של "שנאה" או "חוסר ידע" לכל מה שמנוגד להקפה הצרה מאד של עולמם המעוות.

ברגע שתץשמע טענות על "שנאה ליהדות" או בנוסח דומה תדעו שמדובר במי שדתו התגברה עליו ועל השכל שלו.

כך באותה מידה גם ברגע שתשמעו על הטיפשים שמנסים "להוכיח" דברים שבאמונה, למרות שהמושגים 'הוכחה' ו- 'אמונה' הם ניגוד לוגי ברור.

מירב האסונות בעולם נגרמו בגלל דתות, בגלל כאלו שלא אושפזו בזמן אחרי שהתמכרו לחבר הדמיוני שהמציאו להם, ולא משנה אם קוראים לו יהוה, ישוע, אללה, או בודהה. עיקר הדת ובמיוחד גירסת הוודו של היהדות היום בשימור כוח ושליטה של פקידוניה הבזויים המכונים גם "רבנים".

ולפתיחת הדעת לדברים שונים:

www.hofesh.oprg.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא עונה רק על מה שלא סוכם, אתה פשוט עונה על מה שנוח לך.

אתה הוזה, אני עונה רק על מה שלא הגענו לסיכומים כלפיו.

אתה מוזמן להביא סרטים כאלה וביקורות עליהם, מה גם שאני לא מכחיש שיש גם סרטים אבולוציונים דמגוגיים.

אז תבורך.

ושים לב שלא אמרתי שלא ראיתי אלא שלא ראיתי את כולו. הפתיחה הדמגוגית בתרועת מלחמה הספיקה לי כדי להבין שזה סרט לא נייטרלי שלא יתרום לי דבר וחצי דבר.

למקרה שלא שמת לב, דוקינס בעצמו אמר שהוא ותומכיו נמצאים גם הם במלחמה איתנו, כשאמר: "This battle is only of one skirmish".

אבל העיקר שעל הביקורת לא ענית...

אני לא חייב, את הביקורת כתבו אתאיסטים קיצוניים, גם ביקורת של נוצרים פנאטיים אני לא חייב לקרוא, הביקורת של עצמי היא הכי טובה לי מבחינתי.

הוא בוחר במודע לא להאמין בקיומו של משהו שהוא מאמין שקיים. רק אני רואה כאן כשל לוגי חמור?

חשבת שאולי הוא סה"כ מנסה לרמוז שמפריע לו שאלוהים קיים?, ושהוא יבחר בכל דרך כדי לנסות לברוח ממנו - בצירוף העובדה שהוא בנאדם סופר ישר שרומז שאפילו שהוא מחכה למצוא דרך כזו, הוא יודע שיהיה זה בלתי אפשרי.

בוודאי שאתה יכול להפריך כל סיפור, טענה ותאוריה כל עוד היא/הוא מוחשי! זה שאני מחזיק באותה תאוריה לא אומר שאני אטום שאם מישהו יבוא לו הוכחה שהוא טועה הוא לא יקבל את זה. אבל אני מבין מאיפה הגישה שלך באה, הרי אתה וחבר מרעך בדיוק כאלו.

אחי, עובדות לא ניתן להפריך, אבולוציה היא עובדה מהמציאות, תאוריית האבולוציה, היא סיפור שפותח במוחו של דארווין, היא סיפור שהוא אוסף אותיות שבני אדם חיברו להם יחדיו, סיפור שממשיכי דרכו של דארווין, ממשיכים לפתח, לנפח, ומה לא?, בחזית הנגדית: דאיסטים, תאיסטים, ראלים (אנשי מרכבות האלים), עובדי עבודה זרה ואף עובדי עבודה זרה מתוך התאיזם האברהמי (מיסטיקנים ועוזריהם), ואף אגנוסטיקנים.http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%94%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%A7%D7%A8%D7%90%D7%99%D7%AA

חייתי?! להנות מהחיים זה חייתי? אז אני אמור להתכונן כל יום לקראת מותי או לחיות בייסורים?

לכל אחד יש את הגישה שלו וזה בסדר, אבל אני לא טוען שמישהו אחר נחות ממני רק בגלל שהגישה שלו שונה.

להנות כמו חיה, זה חייתי וריקני, לטעמי, זה סתמי, זה נמאס מתישהו, הכוונה; מתישהו אתה חווה את הריקנות, ואני אומר את זה בהסתמך על הנסיון של המין האנושי כולו, כמעט כל האנשים שההון והעושר החומרי יצא להם מהאוזניים החלו לחפש את אלוהים ולהבין שהם חיו בבועה ובפינוק טפשי.

בשיא הצניעות אני חוזר ואומר לך, לי היתה חומריות, אני יכול לקחת חלק בדברים האלה כבר עכשיו, מתישהו הבנתי שזה הבל הבלים.

אבל אם אתה אכן דובר אמת כשאתה אומר שאתה מקבל כל דעה, וגם את הדעה הזאת, שוב, תבורך!.

שים לב שאני ניהלתי דיון בנועם עד שאתה התחלת ללכלך.

אני קורא לך לקרוא את כל ההתכבות שלנו מחדש ולראות בעצמך כמה פעמים דיברת בטון מתנשא ומזלזל, עם הזמן הוא היתמתן, וגם אצלי.

כרגיל אתה לא עונה לעיקר אלא מושך לכיוונים אחרים, סטטיסטיקה אני רואה שלא הבאת.

עד שלא תביא סטטיסטיקה שמוכיחה את מה שאתה אומר אין לי כוונה להמשיך לנהל דיון ריק מתוכן בנושא.

חביבי, בכלל לא התכוונתי להביא, רק אמרתי לך שמן הסתם, סטסטיסטיקה זו תהיה מן הזן שקל לעשות, ולא ההפך.

לא אמרתי שאתאיסט ממוצע "צדיק" או "נעלה" יותר מאדם מאמין ממוצע, אבל בשום פנים ואופן זה גם לא הפוך.

אז אני חולק עליך, והסברתי באופן מאד מפורט את עמדתי ל למה אדם שהבסיס המוסרי שלו סובייקטיבי יכול להיות מסוכן פי כמה לאנושות מאשר אדם שהמוסר שלו אובייקטיבי-אלוהי: תורני-מערבי במקרה שלנו.

אצל הנאצים האתאיסטים היה מוסרי לירות בתינוקים יהודים, ולזרוק נכים מהקומה ה8, לא היה בזה שום דבר רע לטענותיהם, תודות למוסר הסובייקטיבי שלהם, הנה לך דוגמה למצבים שהגיעו בגלל שטיפת מוח אתאיסטית לאומית רחבת-יריעה.

אלוהים התגלה כבר כמה פעמים בצורה גשמית? אני לא רוצה הוכחות כי אני יודע שאתה לא יכול להביא כאלו, אני רק רוצה לראות את המקור שממנו הבאת את זה.

אתה טוען שהנצרות היא דת שקר ומגן על היהדות בעור שיניך... פתטי.

אתה לא מבין את המסר שלי, אבל לפני כן: ההוכחות שלי הן תרשים שהשאירו אבותיי, למעשה מספר תרשימים, מתקופות שונות, תרשימים אלה אינם בהכרח חד סיטריים, למשל במעמד הר סיני השתתפו גם גויים שוכני-מדבר, למיטב זכרוני. לא שאני נוצרי (ח"ו) אבל ישוע מנצרת, כולם יודעים שהוא עשה נסים, לנסים אלה היו עדים ההנהגה הדתית, המון העם, הרומאים ששלטו כאן בישראל בשלטון מנדט (גויים).

המסר שלי הוא שלאורך ההסטוריה, נטען מספר פעמים שאלוהים יכול להתגלות בצורה גמשית, מן הסתם גם לא היה מתגלה, עדיין אנחנו יודעים שהוא יכול - כי הוא כל יכול בכל מקרה.

מה?! מה הקשר לאנרגיות? וכמובן שכרגיל לא ענית לי ולא נתת סימוכין למה שאמרת.

תביא סימוכין לכך שמישהו רציני טוען שאדם וחוה היו אנדרוגינוס.

מה?, אתה טוען את זה לא אני, אדם וחוה חיו בעולם הגשמי.

לקבוע שהיא נחותה בגלל שהיא נבראה שניה זה לא רציני?! תסתכל על היהדות שכ"כ יקרה לליבך, מה מעמד האישה בה?! מאיפה אתה חושב שזה מגיע?

איזו יהדות? - רבנית?: חרדים, כיפה סרוגה, נתורי קרטא?. תנכיים-קראים?: קראים, שומרונים?. מי?. אתה צריך לדייק.

למשל אצל הרבניים מעמד האישה מאד נמוך - כל בוקר, נשים רבניות קוראות את הפילות שלהן שניסחו חז"ל (שלא תעז להאשים את אלוהים) כשהן אומרות: "ברוך שלא עשני אישה" - בעיה שלהן שהן חיות באפלה הרבנית ולא חוזרות אל התנ"ך. אצל הקראים למשל נאמר בבתי הכנסת ובתפילות: "ברוך הבורא בצלם אנוש".

ממילא כל עיברי בן ישראל שמחפש את האמת ימצא אותה אצל הקראים, הבעיה שכל החרדים שנמאס להם פונים בפזיזות לאתאיזם ולא באמת טורחים לחפש את האמת האלוהית שנמצאת בפשט התורה ובקראות. ואז העם שלנו הופך להיות עם עצלן, גאוותן, רשע, חסר אלוהים ושנוא.

רק אני לא רואה איפה כאן התוספת הגדולה ומה חשיבותו מלבד זה שע"פ התנ"ך(ואין טעם שתכחיש את זה כאשר כל רב שני יהיה מוכן להודות בכך בפה מלא) האישה נחותה מהגבר?

זה לא סוד שאין שווין מלא בתנ"ך עצמו בין נשים לגברים, מי שיגד לך שיש שווין מלא הוא צבוע ושקרן, אני אישית חושב שטוב שכך, כי אני רואה איזה כאוס הביא השוויון של המשטרים ה"אתאיסטים" במסווה של חילוניים.

למה שנשים יטענו ששוויון הוא הדרך בעוד שהן עושות רק שנתיים בשירות צבאי?.

למה שאישה תנפץ לבעלה כוס על הראש, והוא זה שישב במעצר 3 ימים ולא היא? (מקרה שקרה לפני שנתיים בערך והגיע לעיתונים).

שוב, השוויון בתנ"ך אינו 100%, אך הוא 87%. יש מעט מאד דברים שלגברים מותר לעשות ולשנים אסור, אם כי יש גם דברים שנשים עושות וגברים לא.

את האשמות שלך אתה צריך להפנות להלכה הרבנית, ולא לתנ"ך עצמו, לא לאלוהים שידע מה מתאים לאלה ומה מתאים לאלו. אבל בגלל שאתה מדבר מבורות ואני אומר לך זאת בשיא הצניעות, ומבלי לזלזל בך, (כי אני בספק אם ידעת את המושגים שהזכרתי כמו רבניים, קראים, שומרונים וכו'), אני בכלל לא מתפלא לשמוע ממך את הטענה הישנה והמשעשת ש"ביהדות אין שווין" אז, צא ולמד ואז נחזור לדבר על נושא ספיציפי זה, יש לך הרבה ללמוד על ההלכה הרבנית, על התלמוד, על הגמרא, על מתי נכתבו, על הקראים, על ההבדלים בין קראות לרבניות, על טענות הקראים אל מול טענות הרבניים ועל עוד תת-נושאים שקשורים לנושא זה.

נקודת התחלה טובה בשבילך שם תוכל לשאול שאלות רבות על יחסם של הקראים לנשים:

http://www.karaim.net/modules.php?name=Forums

וקצת מידע על היהדות הקראית (20% מתוך 100%, ה80 אחוזים הם הרבניים שאליהם אני ואתה משתייכים "ביולוגית").

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%94%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%A7%D7%A8%D7%90%D7%99%D7%AA

רק בפורום אל תשאל שם בשבת, קשה לי להאמין שיענו לך שם בשבת, רובים לא משתמשים במחשב בשבת.[br]פורסם בתאריך: 18.04.2009

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

בשעה 03:47:36

כל מטיף מיסיונר בטוח שהדת שלו היא האמת היחידה והמוחלטת.

כל מטיף אבולוציוני, תכנון תבוני, ראלי, למארקיסטי או אחר, משוכנע שהתאוריה האלטרנטיבית בה הוא מחזיק - היא אמת לאמיתה שאין עליה ערורין.

בדרך כלל אלו בדיוק המביאים רק רע לעולם.

אותו דבר יאמר על תומכי הדררויניזם - Who paved the road for the natzis.

חשיבה, ושלילתו דעות אחרות או דצתות אחרות היא היא ההוכחה לשטיפת המוח והטפשת שנגרמה לו בגלל הדת.

חשיבה, ושלילתו דעות אחרות או דצתות אחרות היא היא ההוכחה לשטיפת המוח והטפשת שנגרמה לו בגלל תאוריית האבולוציה של דארווין.

אנשים כאלו גם מעמידים תירוצים והגדרות של "שנאה" או "חוסר ידע" לכל מה שמנוגד להקפה הצרה מאד של עולמם המעוות.

גם החרדים וגם האבולוציונים.

כך באותה מידה גם ברגע שתשמעו על הטיפשים שמנסים "להוכיח" דברים שבאמונה, למרות שהמושגים 'הוכחה' ו- 'אמונה' הם ניגוד לוגי ברור.

תמשיך להאמין בתאוריה של דארווין, אני אסתכל עליך מהצד ואקווה שקנאותך לתאוריה זו תעלם עם הזמן.

מירב האסונות בעולם נגרמו בגלל דתות, בגלל כאלו שלא אושפזו בזמן אחרי שהתמכרו לחבר הדמיוני שהמציאו להם, ולא משנה אם קוראים לו יהוה, ישוע, אללה, או בודהה. עיקר הדת ובמיוחד גירסת הוודו של היהדות היום בשימור כוח ושליטה של פקידוניה הבזויים המכונים גם "רבנים".

זו לא הכמות, זו האיכות, קורבנותיהם של כל מלחמות הדת מסתכמים בגג 2 מליון בני אדם.

קורבנות הקנאות הדרוויניסטית של היטלר שבאו בעקבות מלחמה אחת בודדות מסתכמים בעשרות מליונים.

אז עוד פעם, זו לא הכמות, זו האיכות.

אם דארווין לא היה כותב את ספרו מוצא המינים, לא היה חומר שישפיע על היטלר, לא היה חומר שהוא המינוס (השחור), לפלוס (הלבן) שהוא התחכום הרב שהיה לאיש הנתעב הזה. מכאן שאם דארווין אכן לא היה כותב את סיפרו, השואה לא היתה מתחוללת מעולם - לא היה מה שישפיע על היטלר.

תודה שחשפת לנו את זהותך המסיונרית. עוד בחור שהגיע לכאן לקדם את אמונותו בתאוריית האבולוציה, בדומה לאחרים שפקדו את הדיון הזה עוד לפני שנה ויותר בשביל לקדם את אמונותיהם הפרסולניות - אם זה איסלאם, יהדות משיחית, יהדות רבנית-חרדית ועוד. (רק מסיונרי של תאוריית מרכבות האלים עוד לא היה לנו פה.).

תגיד לחברים שלך בארגון המסיונרי חופש שחילוק עלונים ואף קריאה לקטינים להפיץ את החומר שלך בבית הספר שלו היא עבורה על חוקי המדינה - שידול קטינים להמרת דת ושידול קטינים לעסוק במסיון.

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לחברים שלך בארגון המסיונרי חופש שחילוק עלונים ואף קריאה לקטינים להפיץ את החומר שלך בבית הספר שלו היא עבורה על חוקי המדינה - שידול קטינים להמרת דת ושידול קטינים לעסוק במסיון.

אין איסור מסיונריות במדינת - ישנו איסור לשידול להמרת דת עקב פיתוי חומרי. חרדים שמפתים ילדים להחזרה בתשובה, אינם עוברים על החוק למרות שמציעים פיתויים חומריים, היות והילדים יהודים מלכתחילה. פעילי חופש אינם מציעים פיתוי חומרי ואינם קוראים כלל להמרת דת. כמו כן, הם אינם משקרים לאנשים בניגוד למחזירים בתשובה למינהם.

אני רואה ששום דבר לא מחלחל אליך. כנראה שאמונה גורמת לך לתפוס את המציאות אחרת, לא רק בהיבט הדתי, אלא גם בהיבט של חוקי המדינה. לפי חוק העונשין אין שום פסול במה שעושים פעילי חופש, כפי שאין פסול במה שעושים מחזירים בתשובה (כל עוד הילדים יהודים).

מכל בחינה אחרת - מחזירים בתשובה מתבססים על שקרים, ומפתים את הילדים בהטבות חומריות שיבואו להרצאה/פעילות/פעילות שטיפת מוח אחרת.

לגבי תורת האבולוציה - כשם שלא מתווכחים עם מישהו שכדור הארץ סובב סביב השמש ולא להפך, כך אין טעם להתווכח איתך על עובדה מקובלת בקרב הקהילה המדעית. הבנו את התיאוריה ההזויה שלך על קונספירציה כלל עולמית, שלדעתך כמובן סבירה בהרבה מתורת האבולוציה שנתמכת ע"י ראיות רבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה ששום דבר לא מחלחל אליך. כנראה שאמונה גורמת לך לתפוס את המציאות אחרת.

מה אתה אומר?.

מה יוצא לך מהניסיון הכושל הזה "לעקוץ" אותי?, זה מדרדר את רמת הדיון לשפל של התחתית. המציאות נשארת אותה מציאות, ראה למטה את תגובתי לדבריך שתסביר מדוע כשאתה טוען שאני תופס את המציאות אחרת למעשה אתה הוא זה שתופס אותה אחרת, ולא אני.

לא רק בהיבט הדתי, אלא גם בהיבט של חוקי המדינה. לפי חוק העונשין אין שום פסול במה שעושים פעילי חופש, כפי שאין פסול במה שעושים מחזירים בתשובה (כל עוד הילדים יהודים).

אז יש לי חדשות בשבילך, גם אלו וגם אלו עוברים לעיתים על חוקי מדינת ישראל באותה מידה - אלו מטיפים לחזרה בשאלה ואלו מטיפים לחזרה בתשובה, אבל, כלל לא משנה כעת למה הם מטיפים, שהרי אחד מטיף לנכונותה של הסיינטולוגיה, ואחר מטיף לנכונותה של תאוריית מרכבות האלים. על כל מקרה:

אם הם פונים לקטינים, ועוסקים בינהם במסיונריות, ו או, משדלים את הקטינים עצמם לעסוק במסיונריות - הם עוברים על החוק, כל שתגיד לא ישנה את העובדה הזאת.

כמה חבר'ה מ היהודים המשיחיים הואשמו באופן דומה בשנה שעברה או ב2007, זה היה בעיתונים.

מכל בחינה אחרת - מחזירים בתשובה מתבססים על שקרים, ומפתים את הילדים בהטבות חומריות שיבואו להרצאה/פעילות/פעילות שטיפת מוח אחרת.

חח אתה מצחיק.

על אותו משקל אני טוען: מכל בחינה אחרת - מחזירים בשאלה מתבססים על שקרים, ומפתים את הילדים בהטבות חומריות שיבואו להרצאה (אם רק היו כאלה)/שיחלקו אלונים בעצמם/שיבצעו פעילות שטיפת מוח אחרת.

לגבי תורת האבולוציה - כשם שלא מתווכחים עם מישהו שכדור הארץ סובב סביב השמש ולא להפך, כך אין טעם להתווכח איתך על עובדה מקובלת בקרב הקהילה המדעית. הבנו את התיאוריה ההזויה שלך על קונספירציה כלל עולמית, שלדעתך כמובן סבירה בהרבה מתורת האבולוציה שנתמכת ע"י ראיות רבות.

אחי אתה קורע אותי.

אמרתי פה 20 פעם שלאף אחד אין בעיה עם אבולוציה, היא תכונה טבעית והיא תת נושא (שאפשר לומר שהוא נושא בפני עצמו) שנחקר תחת תחום הביולוגיה.

עם זאת אמרתי שהבעייה היא עם תאוריית האבולוציה (שים לב למשחק המילים), שהיא סיפור שפותח במוחו של דארווין, בדמיונו. סיפור בדיוני והזוי שאין לו שום קשר ממשי למציאות, ולשצער כולנו, כל ה"מאוסים בדת" למינהם אימצו אותו לעצמם רק בשביל למצוא כביכול דרך אלטרנטיבית לאלוהים. מה שעצוב שחלק מהם, גם אם הם מהצד שיודע שהסיפור הזה הוא כזב אחד גדול, יתייחסו אליו כאילו היה "תורה מסיני", יהיו קנאים לו, ויגנו עליו כמו מוסלמים קיצוניים על ספר קוראן, דוגמה לכך אתה יכול לראות כאן:

http://www.youtube.com/watch?v=G22kAXvDLp8

בקיצור, לפני שאתה כותב דברים באוויר, תקרא את מה שכתבתי לפניכן.

ותפסיק להצדיק פעילות מסיונרית הפונה לקטינים, הגבול בין מעשה מסוג זה, לעברה על החוק הוא דק מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אין פיתוי חומרי להמרת דת, לא המחזירים בתשובה, ולא פעילי חופש עוברים על החוק - קריאה לאתיאיזם/חרדיות אינה מוגדרת כדת אחרת בחוק העונשין. אם אינך מסוגל להבין נקודה זו מצבך בלתי הפיך. פעילי חופש אף אינם מציעים פיתוי חומרי ככל הידוע לי.

כשאני מדבר על שקרים, אני מתכוון בעיקר ל"עובדות מדעיות" שרוני מפזר כאן, הבאות לשכנע אנשים באמת התורה.

תורת האבולוציה/תיאוריית האבולוציה, כפי שנסחה דרווין מדברת על אבולוציה דרך ברירה טבעית, ועוד מס' נקודות. תיאוריה זו, כפי שרשמתי קודם, מקובלת בקרב הקהילה המדעית, ואמירותיך בדבר היותה שקרית וקונספירטיבית, אינה משכנעת אף אחד. עם זאת, מפתיע אותי כל פעם מחדש, שאנשים מעדיפים לקבל את אגדות התורה כאמת, לעומת תיאוריות מדעיות מוכחות שאותן אתם פוסלים עקב קונספירציות, ושאר שטויות.

אני לא מתכוון להמשיך עם הויכוח הזה - כפי שלא ניתן היה לשכנע אדם דתי במאה ה-16 שכדור הארץ סובב סביב השמש, כך לא ניתן לשכנע דתיים כיום באמיתות מדעיות אחרות. הזמן יעשה את שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אין פיתוי חומרי להמרת דת, לא המחזירים בתשובה, ולא פעילי חופש עוברים על החוק - קריאה לאתיאיזם/חרדיות אינה מוגדרת כדת אחרת בחוק העונשין. אם אינך מסוגל להבין נקודה זו מצבך בלתי הפיך. פעילי חופש אף אינם מציעים פיתוי חומרי ככל הידוע לי.

כשאני מדבר על שקרים, אני מתכוון בעיקר ל"עובדות מדעיות" שרוני מפזר כאן, הבאות לשכנע אנשים באמת התורה.

ראשית כל, אנא הפסק להתדיין איתי בטון פטרלניסטי ומתנשא.

אני לא הבנתי?, אתה רציני?,

קודם כל, מהו "פיתוי חומרי"? - אלונים?, סטיקרים? - כי אם לזה התכוונת, חופש מחלקת אותם חופשי על הבר.

דבר שני, אם לא שמת לב, רמזתי בדבריי שחוק העונשין במצבו הנוכחי טעון שיפור.

תורת האבולוציה/תיאוריית האבולוציה, כפי שנסחה דרווין מדברת על אבולוציה דרך ברירה טבעית, ועוד מס' נקודות.

תודה על התיאור השטחי שמתחמק בוודאי מכל הנקודות שהעלתי לגבי התאוריה הזו שפותחה במוחו של דארווין, בדמיונו. התאוריה של דארווין היא סיפור (שיותר מאוחר אוגד עם סיפורים אחרים) כדי להוות אלטרנטיבה (כוזבת) לתורה. תאוריית האבולוציה, בכל גרסה שתכתב - היא סיפור מעשה ידי אדם, שמנסה (באופן כושל) לתפוס גל על הידע הקיים בנושא "הברירה הטבעית" שהיא מושג מן המציאות שגם נחקר תחת תחום הביולוגיה, התאוריה הזאת, הסיפור הזה, לא עושה מאום חוץ מלפרש לא נכון את המציאות ולהכתיב לנו מה היה פה לפני 54654656 שנים, מה היה 434543 שנים לאחר מכן, ומה היה 43552 לאחר מכן, והרי לך איכותי ורצייונאלי. על כן רוברט אנטון וילסון תבע את המושג: "הראציונאליות הלא רציונאלית".

תיאוריה זו, כפי שרשמתי קודם, מקובלת בקרב הקהילה המדעית.

היא יכולה להיות מקובלת אצלהם עד מחר, אצל כל החבר'ה האלה שחלק ניכר מהם הם קפיטליסטים מושחתים שמאכילים אותך ועוד עשרות-אלפי פתאים כמוך בכזבים שהם ממציאים בשביל להשתחרר לכאורה מ"כבלי הדת". תמשיך לאכול את הלוקשים שלהם הלוך ושוב, ואף בכל פעם שיקומו נגד הלוקשים האלה לסתום את אוזנייך ולהגיד "נה נה נה, התאוריה של דארווין נכונה, היא מקובלת בקהילה המדעית", זה פתאטי.

אגב, אני לא יודע אם פיפסת את הסרט שהבאתי לכאן על שחיתות בקהילה המדעית.

ואמירותיך בדבר היותה שקרית וקונספירטיבית, אינה משכנעת אף אחד. עם זאת, מפתיע אותי כל פעם מחדש, שאנשים מעדיפים לקבל את אגדות התורה כאמת, לעומת תיאוריות מדעיות מוכחות שאותן אתם פוסלים עקב קונספירציות, ושאר שטויות.

"אגדות התורה", אתה מקרה אבוד, הפנאטיות שלך לא תרשה לך להשתנות ולפסול שאתה טועה, בוא נמשיך; אגדות האבולוציה שהתפתחו להן בדמיונו של דארווין - תאוריה מדעית שאין עליה ערורין, אמת אלוהית שכמותה, אמת מוכחת, תעשה לי טובה, STFU, אתה משלה את עצמך ילד, סיפרו לך סיפור יפה שלפני 56466566 היה ככה, ושלפני 3233 היה ככה, ואתה מפאת קנאותך לו, מרשה לעצמך לרדת ברמה האישית ולדבר אל כל המתנגדים לו בשפה זולה ובטון מתנשא.

אף לאחת מטענותיי כנגד האגדה של חסידיו של דארווין לא התייחסת, רק המשכת להשמיץ ולטעון שמדובר באמת מדעית "אלוהית" עליונה, זה לא רציני.

אני לא מתכוון להמשיך עם הויכוח הזה - כפי שלא ניתן היה לשכנע אדם דתי במאה ה-16 שכדור הארץ סובב סביב השמש, כך לא ניתן לשכנע דתיים כיום באמיתות מדעיות אחרות. הזמן יעשה את שלו.

ואיך אוכל להמשיך אותו איתך? - עם דמגוגיות כזאת שאני עונה עליה כרגע, איך באמת אפשר?, זה בלתי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התורה שלך כ"כ נכונה, למה יש אלטרנטיבות?

למה לא כולם מאמינים בזה בצורה עיוורת בדיוק כפי

שמאמינים שכדור-הארץ הוא עגול ו-2+2 הם 4?

אני אומר לך למה, כי גם "התורה" זה סיפור, זה פרי דימיון אמנם(הרבה יותר

ממה שהאבולוציה זה סיפר, כי יש לזה לפחות איזושהי אחיזה במציאות וחוץ מזה

שאם יציעו לי אלטרנטיבה יותר מוכחת לאבולוציה, אני לא אשלול את זה לרגע).

של מספר רב של אנשים במרוצת השנים שמתיימר לתעד היסטוריה

של איזשהו עם, שכוללים גם כמה סיפורי פולקלור של דתות פגאניות שהיו

על כדוה"א עוד הרבה לפני היהדות.

אגדות האבולוציה-אמת אלוהית שכמותה

אל תקלל לי בבקשה את האבולוציה ע"י שיוך תכונות

אלוהיות, משיחיות או מה שזה לא יהיה שאתה חושב

שהוא דבר חיובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התורה שלך כ"כ נכונה, למה יש אלטרנטיבות?

למה לא כולם מאמינים בזה בצורה עיוורת.

העלת פה מחקר שלם, התשובה שהכי נוגעת לנו הישראלים היא החרדים, לבושם, פירושיהם שלהם, אפלותם, היידיש, המוזיקה החסידית, כל הדברים הלא קשורים שהם מסרבים להתנתק מהם, בעןד שהם טוענים בשיא האירוניות שהם המשך תרבותי ישר לבני האקזוטים. מה שזה גם לא סוד שרוב האתאיסטים בארץ הם דתלשים מבתים רבניים (לרוב חרדיים).

אני אומר לך למה, כי גם "התורה" זה סיפור, זה פרי דימיון אמנם(הרבה יותר

ממה שהאבולוציה זה סיפר, כי יש לזה לפחות איזושהי אחיזה במציאות וחוץ מזה

שאם יציעו לי אלטרנטיבה יותר מוכחת לאבולוציה, אני לא אשלול את זה לרגע).

אוקי, אתה, ואני, וכל אחד חופשיים לחשוב מה שאנחנו רוצים, אני אישית רק יודע שחבל לפסול כל צד שהוא עד שלא בוחנים אותו לעומק, אני חקרתי על אבולוציה - והבנתי שהיא כזב לפתאים, חקרתי על היהדות - והבנתי ששמה הוא בכלל לא היהדות ושהזרם הרבני 80% מן היהדות סותם כבר 2000 שנה את הפה של הזרם הקראי הליברלי שמבקש לשמור את התורה על דרך הפשט, מבלי להחמיר, למשל הקראים אוכלים בשר וחלב יחדיו כי זה לא אסור בתורה - הנה לך דוגמה.

של מספר רב של אנשים במרוצת השנים שמתיימר לתעד היסטוריה

של איזשהו עם, שכוללים גם כמה סיפורי פולקלור של דתות פגאניות שהיו

על כדוה"א עוד הרבה לפני היהדות.

הקשר המאולץ שמצאו לכאורה אנשי "ביקורת המקרא" שחלק מהם בכלל לא מבינים את הניב העתיק שבו התורה כתובה, בכלל לא קיים. מי שלמד את סיפורי הפולקלור שאתה מדבר עליהם, שהם מיתוסי הבריאה של השומרים, המצריים, האכדים ואחרים, יודע שאין בינהם שום קשר לתורת , ולא שום אלמנט שמוזכר בתורה מוזכר בהם.

הדבר היחיד שמזוכר בציורי קיר מכל תרבויות העולם, אם זה הודו הקדומה, בני המאיה, האינקה, מצרים, יוון ואחרים הוא המבול של נוח, כל התרבויות החזיקו בהן את הזיכרון, שעבר מאב לבן, משלושת בניו של נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמן יעשה את שלו.

כמובן, השאלה לאיזה כיוון. היום יש בעולם הרבה יותר פנאטים דתיים מאשר בעבר - ואני לא מדבר ספציפית על יהודים. גם בקרב המוסלמים חלה הדרדרות במובן הזה, וגם אצל הנוצרים. כיום יש בארה"ב בתי ספר "ממלכתיים" המלמדים בריאתנות לצד אבולוציה, ושומעים קולות הקוראים לסידור דומה גם באנגליה. עקב המגמות האלה אני תוהה מה יקרה בעתיד - האם העולם יעצור את התקדמותו וייפול לתקופה חדשה של מלחמות דת? האם צפויים לעולם ימי ביניים נוספים, תקופה ממושכת וחשוכה שלאחריה יהיה צורך ברנסנס חדש כדי להתקדם הלאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח, אני איתך, אפילו שזה לא הרבה.

לא ברור לי למה אנשים במדינה הזאת מנסים בכוח לשלול מעצמם את המורשת ההיסטורית, הדתית והלאומית כאילו שזה יגרום להם להרגיש יותר טוב עם עצמם, או שמא יותר טוב עם העולם-בגלל הביקורת שיש לו עלינו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיסיונר - כל פעם שאומרים לך שדתיים מתנהגים בצורה מחפירה , אתה טוען שלא כול הדתיים הם כך .

אז ככה , מה היתרון של להיות דתי ? ( אם לא כל הדתיים כך ולמרות שהם דתיים הם מתנהגים כאנשים פושעים , אז איך אתה יכול לבוא ולטעון שהשיטה שלך היא נכונה ? - עובדה , היא לא נותנת אחראיות ! )

דבר נוסף , מדוע בתור ציבור שיש לו סממנים מאחדים והנהגה מאוחדת , אינכם לוקחים את האחראיות הזו לטפל בציבור שלכם ( ובאלו שלטענך יוצאים מהכלל ) במסגרת שלכם ? מדוע למשל אינכם סוקלים אותם , או אולי מעמידים אותם לפני בית דין ו / או אולי גוזרים עליהם חרם ? מדוע אתם ממשיכים להגן עליהם ו / או פתאום מתנערים מהאחראיות שלכם כלפיהם ? ( הרי אתה בא לתת לנו תשובות כי אתה דואג לעם , מה קרה בשניה הראשונה שהפושע סרח ? אתה מתנער מימנו ? - קח אחראיות ! )

או כמו השאלה שאני כל הזמן שואל :" למה שבן אדם יהיה דתי ?" אם החסרונות שלו כמו של בן אדם שאיננו דתי והציבור אליו הוא משתייך מתנהג כמו שאר הציבור , אז למה להיות דתי ? מה ההבדל בינך לבין אדם שאיננו מאמין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן, השאלה לאיזה כיוון. היום יש בעולם הרבה יותר פנאטים דתיים מאשר בעבר - ואני לא מדבר ספציפית על יהודים. גם בקרב המוסלמים חלה הדרדרות במובן הזה, וגם אצל הנוצרים. כיום יש בארה"ב בתי ספר "ממלכתיים" המלמדים בריאתנות לצד אבולוציה, ושומעים קולות הקוראים לסידור דומה גם באנגליה. עקב המגמות האלה אני תוהה מה יקרה בעתיד - האם העולם יעצור את התקדמותו וייפול לתקופה חדשה של מלחמות דת? האם צפויים לעולם ימי ביניים נוספים, תקופה ממושכת וחשוכה שלאחריה יהיה צורך ברנסנס חדש כדי להתקדם הלאה?

Vic07, עם כל הכבוד, חבל שאתה רואה (בכוונה תחילה) רק את הצד ה"שחור" של האברהמיות ורק את הצד ה"לבן" של הדרוויניזם.

בנתיים זה הדרוויניזם שהביא לנו את מלהע"ח ה2 ומוות של עשרות מליונים, תודות לשילוב הקטלני של הפירושים הדרווניסטים השגויים לעיקרון "הברירה הטבעית" + התחכום הרב של ימח שמו וזכרו.

כמו שאתה שואל שאלות אלו, אני שואל: מה יהיה אם ב"מערכה" הזאת ינצח הדרוויניזם? (מה שאני בספק שיקרה)

האם נחווה מלחמת עולם נוספת ומוות של עשרות מליוני בני-אדם, בשנית?.

האם עוד פעם תאיים מורדור על העמים החופשיים של הארץ התיכונה?.

[br]פורסם בתאריך: 18.04.2009 בשעה 13:55:07

מיסיונר - כל פעם שאומרים לך שדתיים מתנהגים בצורה מחפירה , אתה טוען שלא כול הדתיים הם כך .

אז ככה , מה היתרון של להיות דתי ? ( אם לא כל הדתיים כך ולמרות שהם דתיים הם מתנהגים כאנשים פושעים , אז איך אתה יכול לבוא ולטעון שהשיטה שלך היא נכונה ? - עובדה , היא לא נותנת אחראיות ! )

דבר נוסף , מדוע בתור ציבור שיש לו סממנים מאחדים והנהגה מאוחדת , אינכם לוקחים את האחראיות הזו לטפל בציבור שלכם ( ובאלו שלטענך יוצאים מהכלל ) במסגרת שלכם ? מדוע למשל אינכם סוקלים אותם , או אולי מעמידים אותם לפני בית דין ו / או אולי גוזרים עליהם חרם ? מדוע אתם ממשיכים להגן עליהם ו / או פתאום מתנערים מהאחראיות שלכם כלפיהם ? ( הרי אתה בא לתת לנו תשובות כי אתה דואג לעם , מה קרה בשניה הראשונה שהפושע סרח ? אתה מתנער מימנו ? - קח אחראיות ! )

או כמו השאלה שאני כל הזמן שואל :" למה שבן אדם יהיה דתי ?" אם החסרונות שלו כמו של בן אדם שאיננו דתי והציבור אליו הוא משתייך מתנהג כמו שאר הציבור , אז למה להיות דתי ? מה ההבדל בינך לבין אדם שאיננו מאמין ?

עד היום אתה שואל את אותן שאלות, תהיה לי בריא.

למה אתה מתכוון כשאתה אומר "למה אינכם סוקלים אותם או מביאים אותם לפני בית דין?"

אתה מתכווון לחרדים?.

כי אני לא מתכוון לסקול אף אחד, אולי אותך כי אתה שואל את אותן שאלות כבר מאז ימי בראשית. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...