דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 69 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

התיחסתי לבילבול בהגדרות שדיברת עליו, חוץ מזה אני מהמחאתיים לא אקרא לאף אחד מר... מריר אולי ;)

באותה סירה הכוונה שאני לא חושב שיש משהו שיודע את האמת, וכמו שאני מחפש כולם מחפשים, אולי אני טועה אבל מותר לי אני רק בן אדם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

באותה סירה הכוונה שאני לא חושב שיש משהו שיודע את האמת, וכמו שאני מחפש כולם מחפשים, אולי אני טועה אבל מותר לי אני רק בן אדם...

ואיך ההצהרה הזו מקדמת אותך ו / או תורמת לך משהו ?

האשמה עצמית משמשת לקביע האדם באותו מצב של חוסר ידיעה ואיננה מקדמת אותו ו / או מועילה לו למעט מביזבוז אנרגיה שהייתה אמורה לשרת אותו בדרך אל הידיעה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך ההצהרה הזו מקדמת אותך ו / או תורמת לך משהו ?

האשמה עצמית משמשת לקביע האדם באותו מצב של חוסר ידיעה ואיננה מקדמת אותו ו / או מועילה לו למעט מביזבוז אנרגיה שהייתה אמורה לשרת אותו בדרך אל הידיעה .

זו דרך אחת להסתכל על זה, אני סולח לעצמי דיי בקלות (לפחות משתדל) ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שכמעט כולם כאן מבקשים שלום ובריאות לחיילים בדרכם שלהם .

ובאמת זה נושא מעניין - האם תפילה באמת מועילה ? למי היא מועילה ? איך היא מזיקה ?

תמיד כשאומרים את המילה תפילה - לי זה נשמע משורש תפל קרי חסר טעם , אולי הבן אדם המתפלל טוען לעצמו הינה עשיתי משהו והתפילה משמשת כתרוץ לא לעשות יותר דבר ? אולי הוא משתמש בתפילה בתור השלכת אחראיות ? אולי הוא בזה משקף ( ובצדק ) את תחושת קטנות האדם ?

לי אישית ניראה שהמינון זה מה שקובע כלומר תפילה היא דבר טוב כל עוד היא לא הופכת להיות העיקר אלא נישארת בגדר התפל מפני שהמעשים הם העיקר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו באמת נקודה מעניינת חרקי..

לי לא נשמע הגיוני שאלוהים (אם הוא שם) מקבל אוסף של מילים ומתייחס אליהן ברצינות.

תפילה אורתודוכסית היא בעצם נוסח מיושן שכתבו הדורות הקודמים. רוב האנשים אפילו לא יודעים מה הם אומרים כשהם מתפללים מתוך הסידור.

אני מכיר יותר דתיים שמכירים את התפילה בע"פ מאשר דתיים שמכירים את הכוונה בכל ברכה וברכה בתפילה.

אם כבר מתפללים, עדיף משהו מקורי מהלב שיופנה ישירות לאלוהים, אני בטוח שהוא יעריך את זה יותר מאשר את מה שהוא שומע כל כך הרבה פעמים בכל יום.

תגוונו, תפתיעו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפילה לא סתם נכתבה בנוסח אחיד יש לזה כמה הסברים:

1. בן אדם מטבעו מבקש בקשות ולא מתחשב בכלל כאשר מבקש בקשות.לכן עשו נוסח אחיד שבו מתפללים גם על הכלל(ברור שיש גם התייחסות לפרט)

2. נוסח קבוע כדי שיהיה שגור על הלשון שבני אדם יהיו רגילים לנוסח התפילה וככה גם יוכלו לכוון מתוך הכרת התפילה. תחשבו מצב שכל יום תפילה שונה זה מצב בלתי אפשרי.

3.לגבי ההתיחסות שלך (shem86) אם זה בא מהלב או לא זה לא תלוי בגיוון זה תלוי בצורה שבה זה יוצא מהאדם. ה' לא מבקש גיוון הוא מבקש שנתפלל אליו בכל דבר שאנו צריכים . ה' רוצה את תפילותינו.

4. לגבי הדתיים שלא מכירים את הכוונה בכל ברכה וברכה - זה בגלל שאני בטוח שהם לא התעמקו במילים של הברכות וקראו את זה סתם כי צריך להתפלל ולא באמת ניסו להתעמק . נסה ותבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שאתה הדובר החדש בשם בורא עולם - לא, כי היו כבר כמה דוברים מטעמו , או שאתה אחד מאלו המיסיונרים שהחליטו שאולי תהיה איזו נשמה טועה שיוכלו לצוד או אולי לא יכולים להאתאפק ובאו לדבר עם הכופרים .

אז למה בכלל שבן אדם יתפלל ?

למה שיתפלל על כל הציבור ?

מה האינטרס של בן אדם אגואיסטי לתפלל עבור כל הציבור ?

למה אלוהים מתבלבל כאשר בן אדם מתפלל שלא בנוסח ?

תחשבו מצב שכל יום תפילה שונה זה מצב בלתי אפשרי.

בילתי אפשרי למי ?

3.לגבי ההתיחסות שלך (shem86) אם זה בא מהלב או לא זה לא תלוי בגיוון זה תלוי בצורה שבה זה יוצא מהאדם. ה' לא מבקש גיוון הוא מבקש שנתפלל אליו בכל דבר שאנו צריכים . ה' רוצה את תפילותינו. מאיפה הקרצת את העובדה הזו ?

נסה ותבין.

זה משפט שאפשר לשמוע גם בהרבה סיטואציות שרחוקות מלהיות חיוביות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזתומרת מה האינטרס של בן אדם אגואיסטי להתפלל עבור כל הציבור?!

התורה באה כדי להפוך את האדם לטוב יותר לא סתם תיקנו את התפילה ככה.

למה שבן אדם יתפלל?!

הוא מתפלל בשביל עצמו לא בשביל אף אחד אחר ברור שיש בתפילה שבח והודאה לה' אבל ככה זה כמו שתלך למלך בשר ודם (להבדיל) אתה תפתח בשבח תבקש מה שיש לך ואז תסיים בהודאה ככה התפילה בנויה.

למה אלוהים מתבלבל כאשר בן אדם מתפלל שלא בנוסח ?

חח מתבלבל?! מישו אמר את זה?! אני לא מבין מה כל כך מפריע לך שיש נוסח מסודר שאמור להתאים לכולם ?!

לגבי השאלה למי זה בלתי אפשרי - לנו בני האדם. תחשוב שכל יום מפתיעים אותך בקטע תפילה חדש במקום להגיד משו שאתה מכיר וככה גם לדעת לכוון בו אם יהיה נוסח שונה כל פעם זה יצור בלבול.

ולגבי שאלתך האחרונה מאיפה הקרצתי את העובדה הזו?!

אני די חקרתי את הנושא של האמונה וכל זה וזה לא הקרצה אבל תתיחס לזה כמו שאתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני לא מסתדר כלכך עם התפילות המוכתבות.

אלוהים אומר לנו שאנחנו יכולים להתפלל אליו (מהלב) בכל מקום ובכל זמן - אם זה באמצע השדה או באמצע המכולת.

אם כופים נסח תפילה מסוים על בנאדם (או על קהילה מסוימת) לדעתי זו חוצפה, לבנאדם יש הזכות להתפלל איך ומתי שהוא רוצה.

למשל בבתי כנסת יש "סדר" מסוים של תפילה כזאת או אחרת - מתי לעמוד, מתי לשבת, להצמיד רגליים - נו חבר'ה באמת. באמת משנה לבורא יתברך אם הרגלים שלכם צמודות או לא?.

למשל אצל הקראים מתפללים הכי נורמלי - בזמן תפילה אתה יכול לעמוד, לשבת, להשתחוות. (למיטב ידיעתי) אין כיוון תפילה מסוים, אתה לא מתפלל לא למכה ולא לכותל אלא לכל מקום שבו אלוהים נמצא - פשוטו כמשמעו.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...