דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 64 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דווקא ניסיתי להחזיר לך תשובה בה"פ.

אבל אני חסום.

אז הנה:

"העניין שזה מעניין ולא היה בציניות, באמת תיאוריה מעניינת.

וכשאני שומע משהו מעניין אני מנסה להבין אם יש בו אמת..

ולגבי הדגים - אל דאגה, אני גם יודע לקרוא ולא רק להעתיק ולהדביק.

אתה רוצה את הדעה שלי? לפעמים גם אני שואל את עצמי מהי, ובגלל זה אני לא ממהר לפרסם כל מה שעולה לי לראש. לא מעוניין להיות "רב דעות".

ובכלל, תמיד אהיה בעד "קוש(ס)יות"."

בכל מקרה, אתה מתחמק מהשאלה שלי ע"י פיזור עשן ושאלות נגדיות שמנסות להוציא אותי טועה (טועה במה בעצם? בזה ששאלתי אותך אם יש לדברים שלך סימוכין..)

תן תשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אכן הגה אותה.

והוא תיבל אותה בתבלין שנקרא קבענות.

אני אתחיל מהסוף ( כי לחכם עונים על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון ולא בזה אנחנו עוסקים כרגע )

קבענות ( לא ממש מבין למה אתה היתכוונת - אבל זה עושה אותנו שווים ;)) היא לא התבלין היא המהות של האמירה שלי לעיל .

ולהגות , אין בזה שום דבר פסול( כל עוד זה מבוסס על שורש היגיון - שלא כמו במקרים האישיים שלך כמו ) ראה את מוראל עזרא למשל הוא הגה תורה כנענית חדשה ( נכון שיש בא חורים כמו בגבינה שווצרית ) או למשל אחד כמו טוטא שמסתבך בתורת משה ןיהדות . או אפילו כל ה"מורים הרוחניים " בכללי - אתה יודע מה אפילו ישו בעצמו הגה אתה התורה ( הוא רק היה הוזה וראה את האלוהים תוך כדי זה , אבל הפעולה היא אותה פעולה , הגיה ) שלו וכמוהו עשו כל הנביאים ( הקדושים , ;) ;) ) . גם הובלו אחר כבוד אל המוקד :'( .

:lol:

אתם ליצנים - אני נקרע כאן על המקלדת .

אני לא מתחמק מתשובות אני רק מתחמק מטיפשים וזה לא הכי קשה כי אני לא מפרסם את מה שאין לו גב ואני יודע שהבן אדם טיפש כי אין לו ידע מוקדם לראות על מה אני מבסס את דברי - ולך אין .

ורוני צדיק קטן שכמותך - תקרא את ההגדרות שכתבתי בהודעה מס' 2 בדף מס' 1 של התרד הזה :-* אתה חושב שאתה יכול לבסס תשובה על מה שאני אומר כי אתה לא מבין את מה שאני אומר :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה! אני חושב שאני אאמץ את הגישה הזאת.. היא עובדת בשבילך יופי.

אז הנה, הניסוי הראשון שלי:

"כולנו בעצם עכברים שמחפשים גבינה כחולה, ואני לא מתכוון בצורה מטאפורית."

עכשיו בוא נראה מה השאלה המתבקשת שתבוא מחכמי הפורום:

"רק רגע שם, יש בסיס לטענה הזאת?"

ואני משיב:

"פחחח טיפשים, אם אתם לא מבינים לבד, אני לא אתן לכם את ההוכחות. חה!".

באי הפורום:

"אע?"

במקום לתת הוכחה שיש משהו בדברים שלך (שלי הם נשמעים הגיוניים בגדר הסביר), אתה מבקש מאיתנו לתת הוכחה שהם לא נכונים.

אתה מתחיל להזכיר לי מסיונר בדברים שלך.

וזה קצת מזכיר את:

א':"יש אלוהים"

ב':"תוכיח"

א':"תוכיח אתה שאין".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נוח ללכת על פי עקרונות המסיונריות...

למה אתה לא עונה ברצינות על מה ששאלתי? אתה המצאת את זה או שיש לך הוכחות או חצאי הוכחות?

לא הבנתי עדיין למה אני חסום אצלך. (לא שזה מפריע, פשוט מסקרן)

ועד שתענה על אחת השאלות, אני אקפוץ - :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נוח ללכת על פי עקרונות המסיונריות...

ועד שתענה על אחת השאלות, אני אקפוץ - תקפוץ בהודעות שלך - לא שלי !

העקרונות הללו הן פשוטים מאוד משה בן עמרם היה רואה והוא ראה את הקשר בין דעת לאכילה

אני רואה שבני אדם שואבים את מה שידוע להם כתוצאה מאכילה שהרי זוהיא המהות של כל החי , כל מה שחי נמצא באינטראקציה עם הסביבה , האינטראקציה הבסיסית של החי היא דרך אכילה שהיא צריכה של אנרגיה ( אפילו מינים שניזונים מין האנרגיה של ה"לא חי " קרי מינרלים וגזים ) מתחילים בגוף ההורה ותא כדי להתקיים צריך אנרגיה שהוא לוקח מהגוף של המוליד אותו שהוא הסביבה שלו .

מי שרואה , רואה איך החי ( כל החי ) למעשה מעביר את העולם דרך צינור העיכול שלו - כך שהכל עובר דרך הכל , קצת יותר קל לראות את זה מאשר להסביר את זה - אבל אם תמשיך לקפץ לך שם , אולי אני אמשיך .

תמיד אני יכול להיות לא מובן או טועה וזו גם יכולה להיות אחת הפעמים - במיוחד בעולם מופלא שכזה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה קצת מזכיר את:

א':"יש אלוהים"

ב':"תוכיח"

א':"תוכיח אתה שאין".

קשה לי להאמין שעוד לא יצאת מהחשיבה הטועה והמטעה הזאת - שהרי הבהרנו פה מספר פעמים שזה פשוט לא ככה.

לא רק שתלוי באיזה אלוהים מדובר: בנותן התורה היחודי או באלילי אבן שהם בסה"כ תרכובות כימיות המשותפות לכל תרבות פולותאיסטית עלי-אדמות.

אם זה נותן התורה: יש לך את התורה ועשרת הדברות. למעשה ניתן להציג את המצגת הזו בהפוכה

א.אין אלוהים (אבולוציוניסט)

ב.תוכיח (מאמין)

ג.תוכיח אתה שיש (אבולוציוניסט).

אבל הרי למסקנה ברורה כבר הרוב המכריע בדיון הזה הגיע - אי אפשר להוכיח קיומו של אלוהים (כפי שהוא סיפר על עצמו אנחנו יודעים זאת) באופן פיזי אלא אם כן יתגלה אלינו בבשר עם סימנים ברורים, למשל כמו שהיה אצל הנביאים (על כולם השלום) אלוהים דיבר דרכם אל העם. למשל בכל נבואה אתה תראה משהו דומה לזה: "דבר ה' מפי מלאכי הנביא". או "דבר ה' מפי ירמיהו הנביא". הדרכים להבדיל בין נביא אמת לנביא שקר הן רבות ומפורט עליהן בעיקר במקרא.

כתוב בתורה שאחת הדרכים לזהות נביא: אם בא אליכם אדם עם סימנים ברורים (כזה שטוען שהוא נביא או שליח) דעו שהוא אחד משליחיי אך אם בא אליכם ואמר לכם לכו תעבדו אלוהים אחרים על פני דעו שהוא מכשיל אתכם כי בוחן אתכם אני.

אני לא זוכר את הפסוק המדוייק ואיך הוא כתוב אך זה באופן מאוד דומה. רק שתבין עם מי יש לך עסק. (הוא מספר דברים)

אז את קיומו של אלוהים - אי אפשר להוכיח - לא בעד ולא נגד.

מכאן שיש לנו אפשרות להאמין (מתוקף בחירה חופשית). בקיומו או בהעדר קיומו.

חג שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב בתורה שאחת הדרכים לזהות נביא: אם בא אליכם אדם עם סימנים ברורים (כזה שטוען שהוא נביא או שליח) דעו שהוא אחד משליחיי אך אם בא אליכם ואמר לכם לכו תעבדו אלוהים אחרים על פני דעו שהוא מכשיל אתכם כי בוחן אתכם אני.

אני לא זוכר את הפסוק המדוייק ואיך הוא כתוב אך זה באופן מאוד דומה. רק שתבין עם מי יש לך עסק.

אז את קיומו של אלוהים - אי אפשר להוכיח - לא בעד ולא נגד.

מכאן שיש לנו אפשרות להאמין (מתוקף בחירה חופשי). בקיומו או בהעדר קיומו.

חג שמח.

כמו שאמרתי - מהסוף - הדוסים טוענים שחנוכה איננו חג - לכן הברכה הנכונה תהיה :" חנוכה שמח " בלי חג .

למי שמאמין קל מאוד להיווכח בקימו של אלוהים מפני שהוכחה ראשית דורשת הגדרה ולמאמין יש את ההגדרה הריגשית ולכן קל לו להוכיח לעצמו ו / או למאמינים כמותו את קיום האלוהים ( ישתבח שמו )

מהם הסימנים הברורים לנביא ומיהוא הנביא האחרון לפי דעתך , ומתי ראו איזו היתגלות ככה לאחרונה ( כי לי זה משונה , קצת , בימיי התנ"ך לאלוהים לא היה מה לעשות אז הוא היה "נופל " על אנשים על ימין ושמאל ובימים אלו ממש שאנחנו צריכים אותו כל כך - עם טרור עולמי והיתחממות כדור הארץ פצצות אטום , בתכלס הבעיות של פעם מינוריות ביותר ביחס נניח לפצצת אטום אחת קטנה - ולא בא יותר , אין נביאים , כלום , נאדה , פעם הוא היה בא לכולם , לבילעם וכו' והיום , נאדה , - זהו נישבר לו מאיתנו - הוא יושב בבית כנסת כל היום לומד גמרא ? או אולי יושב עם בין לאדן באל קעידה ? או אולי עם האפיפיור ומתכננן את השמדת יערות הגשם או ההומואים והלסביות - מה שיבוא קודם ? )

אני אומר לכם את האמת - האלוהים הזה נישמע לי יותר כמו החיזרים שבוחרים להם לינחות ליד האנשים הכי הזויים ביקום , אני לא מבין אותם , את היחיזרים , למה הם לא נוחתים נניח בערב הסופר בול , למה תמיד באיזה כפר נידח ליד שיכור הכפר :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה פשוט שהעכביש שם יותר מדי ירקות בסלט.

עכביש, שוטה הכפר+חייזרים?.

כנראה שכחת שאנחנו מתעסקים כאן בהסטוריה המתועדת בידי רבבות עד מאות אלפי אנשים. כזו שמגובה בארכאולוגיה גלויה ולא בטלפונים שבורים (אם כי גם הם הוכנסו לשם בהמשך הזמן).

ההשוואה שלך פשוט לא מתאימה הפעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה פשוט שהעכביש שם יותר מדי ירקות בסלט.

עכביש, שוטה הכפר+חייזרים?.

כנראה שכחת שאנחנו מתעסקים כאן בהסטוריה המתועדת בידי רבבות עד מאות אלפי אנשים. כזו שמגובה בארכאולוגיה גלויה ולא בטלפונים שבורים (אם כי גם הם הוכנסו לשם בהמשך הזמן).

ההשוואה שלך פשוט לא מתאימה הפעם.

על מה אתה מדבר כשאתה כותב ארכיאולוגיה גלויה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הם פוחדים :lol:

טכנולוגיה להגיע עד לכאן ושים לב מבלי שנדע עליהם - כך אפשר להבין שהם מפותחים מאוד , אצלנו בכדור הארץ רוב הפיתוחים הטכנולוגים ממומנים ע"י גופים ממשלתיים ( וצבאיים) כך שאפשר להגיד שהפיתוח של מערכות הוא חלק בילתי ניפרד מטכנולוגיה - זה אומר שהגיוני ( ארצני ) לשער שהנשק שלהם מתקדם לפחות כמו הטכנולוגיה שלהם ----- אז ממה יש להם לפחד ? ( בנשק אני כולל גם מערכות הגנה ) - הם אמורים להיות יותר מתקדמים מאיתנו .

לא זה פשוט שהעכביש שם יותר מדי ירקות בסלט. אני יכול להבטיח לך שאין כאן שום סלט ואין כאן גם פירות ואפילו לא קרמבולה ;)

עכביש, שוטה הכפר+חייזרים?.למה הם לא נחתו במגרש הפוטבול של אניברסיטת ברקלי - למשל ?

כנראה שכחת שאנחנו מתעסקים כאן בהסטוריה המתועדת בידי רבבות עד מאות אלפי אנשים. כזו שמגובה בארכאולוגיה גלויה ולא בטלפונים שבורים (אם כי גם הם הוכנסו לשם בהמשך הזמן).מעגלי תבואה הם לא היסטוריה גלויה כמו שפירושים של אנשים בעלי תואר אינם היסטוריה , אני יודע אתה והנביאים , הבנתי אותך , אבל אמרתי לך כבר , הזיות אינן נחשבות אלא אם כן אתה יוצר דת חדשה . :xyxthumbs:

ההשוואה שלך פשוט לא מתאימה הפעם. :givemebeer:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...