דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 247 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אבל מר ריינו חביבי, אנחנו עובדים כל החיים כדי.... מה, בעצם?

למה לנו לא לקצר תהליכים ולהכניס את עצמנו לגטו? מה כבר יכול לקרות לנו שם? (אותו דבר שאלו את עצמם היהודים במלחמת העולם השנייה)

ותגיד לי, כל הנוצרים האדוקים והקתולים שמתו בשואה (ומתו מליונים כאלו, הרבה יותר מיהודים) הם לא זוכים לאפטר-לייף בגן עדן? אם לא - למה לא? הם התפללו ועבדו כל חייהם בדיוק את אותו האל של היהודים.

ובכלל אתה בתור אדם בן תמותה, מניין לך שיש חיים שאחרי המוות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הנוצרים והמוסלמים מתפללים בדיוק לאותו אל של היהודים מי ש"התנהג" יפה יהיה מחסידי אומות העולם, מי שהעליל על היהודים כל מיני עלילות ואף זמם להרע להם בכל מיני צורות יאבד וגם אם יהיה כומר\אימאם גדול .

אני בתור יהודי\בן תמותה הוכח לי מעל כל ספק שתורת משה אמת וגם חז"ל אמת ...והבנתי שזה דבר מאוד שכיח וקרה לאלפים בדור הזה , מי שמחפש את השם יתברך בתמימות ולא גורם נזק לבריותיו באיזה שהי צורה מוצא אותו , אפילו גוי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני אספר תחשוב שאני משקר\משוגע אז אין טעם .

כִּי אִם לַבִּינָה תִקְרָא; לַתְּבוּנָה, תִּתֵּן קוֹלֶךָ.

ד אִם-תְּבַקְשֶׁנָּה כַכָּסֶף; וְכַמַּטְמוֹנִים תַּחְפְּשֶׂנָּה.

ה אָז--תָּבִין, יִרְאַת יְהוָה; וְדַעַת אֱלֹהִים תִּמְצָא.

לכל הצדיקים נעשה להם בזמן כזה או אחר ניסים גלויים יש כאלה יותר ויש כאלה פחות כל אחד לפי עינינו

ועדיין סבלו יסורים גדולים פה ואף ביקשו נפשם למות כמו יונה ואליהו עליהם השלום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מתכוון שהוא אכל פיטריה אחת יותר מידיי :screwy:

ידוע לכל שהברסלבים הרהיטים אצלהם בדירה למעלה לא מסודרים במקום :screwy:

עאלק הוכח לו מעל לכל ספק - יה בן אדם , החיים של האדם זה להטיל ספק .

מחליף טריפ בטריפ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כמו ההיגיון של דתיים

אלוהים טוב -> אלוהים הרג שישה מיליון יהודים -> למות זה טוב.

מה דעתכם על ההיגיון הבא:

אלוהים הרג שישה מיליון יהודים (ועוד מיליונים של אנשים אחרים) חפים מפשע -> אלוהים רשע

אני אישית מאמין שאלוהים אינו קיים ושאין כזאת יישות.

מצד שני, אם יש כזאת יישות, הרי שהיא היישות הנבזית והרעה ביותר שקיימת ביקום הזה

וראוי שלא רק לסגוד לה, אלא לבוז לה ולקלל אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם INFER

האמת? יש לי פחות בעיה עם אנשים שחושבים שאלוהים קיים - מאשר אנשים שמסיקים את המסקנה (התמוהה) שהכל מוכרח להיות לטובה

כלומר, שלמרות שיש שואה, סבל, צער, מחלות וכו' בעולם --- כל זה עדיין מוכרח להיות חלק מאיזושהי תוכנית "טובה"

כמו שנאמר לפני --- "נניח" ויש אל כלשהו -- למה שלא יהיה רשע?

ממילא הוא מצטייר (בתנ"ך היהודי נניח) כסוג של דיקטטור שמיימי עם בעיות בטחון עצמי או סוג של אובססיה לכך שיסגדו לו או "יאמינו בו".

זה קצת מזכיר את צפון קוריאה - עם כל מיני מנהיגים קיקיוניים שרודים בעמם, מרעיבים אותם - אומרים להם שזה הכל "לטובה", יורקים עליהם ואומרים להם שזה "גשם", והאנשים סוגדים למנהיג וקוראים לו "האהוב" ועושים כל מיני פוסטרים שלו בכל המדינה...

בקיצור -- "קרנף לבן" - אתה יכול להסביר לי למה אתה שמח כל כך להיות חלק מדיקטטורה שמיימית ואפלה כזו (מלבד התשובה הברורה מאליו של WISHFUL THINKING כמובן)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור -- "קרנף לבן" - אתה יכול להסביר לי למה אתה שמח כל כך להיות חלק מדיקטטורה שמיימית ואפלה כזו (מלבד התשובה הברורה מאליו של WISHFUL THINKING כמובן)?

למה אני שמח ? חיי נצח לא טוב לך ? לקבל רוח הקודש רוח נבואה לא טוב לך ? לעתיד לבוא על כל תנוח רוח ה' .

"ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה "

הקב"ה רוצה שתזכה לשכר הזה בצדק ובזכות . וגם שלא יהיה פתחון פה לאומות העולם למה הם עבדיו ולא הם .

לך זה נשמע נורא יסורים כאלה , האמת לכל אחד , מי יכול לסבול יסורים כאלה ? רחמנא לצלן רחנא לשזבן , אבל עכשיו שכרם עצום ! לפחות תתנחם בזה . תתנחם שנחה עליהם רוח הקודש בדרגה של רבי עקיבע גדול רבני בכל הדורות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני אספר תחשוב שאני משקר\משוגע אז אין טעם .

מי מבטיח לך שאתה אכן שפוי? יש לך דרך להוכיח, אפילו לעצמך, שאתה לא משוגע? הרי אפילו לפי התנ"ך לא אמורות להיות נבואות עד שיקום בית המקדש השלישי (אומשו). אם קיבלת נבואה שמיימית כלשהיא - יש לך דרך להוכיח לעצמך שזו הייתה נבואת אמת?

אנשים משוגעים לא יודעים שהם משוגעים. גם לא צריך להיות פסיכי מטורף כדי לחוות הזייה או להיכנס לשגעון מסויים. יש אנשים משוגעים שאף אחד בכלל לא יודע שהם משוגעים עד שמאבחנים אותם, או שפעם ב- בגלל איזה טריגר השגעון קופץ לדרגה נראית לעין.

אתה יכול להוכיח לעצמך שאתה לא משוגע ושההוכחה שקיבלת אמיתית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוח נבואה בטלה אבל רוח הקודש מחכמים האמיתים לא . חוץ מזה זה לא נבואה בכלל ולא רוח הקודש אלא מה שנקרא "אמיתת מציאותו "

קראתי בכתובים שכדאי לבקש את אמיתת מציאותו וקיבלתי כמו אלפים בדור הזה . אין לזה שום דבר שקשור לאיזשהי רוח ה' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניראה לי שמודעות עצמית וחשיבה היא ה"פורטא " שלו

אני הייתי הולך יותר בכיוון של להשתולל בטרמינלים ולרקוד ברחובות לשירים דופקיי מוח בפול ווליום תוך כדי הפרעה והטרדה של העוברים ושבים תוך כדיי הורדת ראשים בבאנג זה יותר הסטייל שלו .

( אתה יודע הוא יכול לענות על שאלות כמו :" כמה מים שמים בבאנג כך שלא ירטיב את הקססה כששומעים נח נח נח נחנח ?" שאלות כאלו , )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דויד אם אין לך מה להגיב כדאי שתסתום תפה. (בלי לרדת רמה פשוט תמתחיל לדבר שטויות)

whiterhino אולי תרחיב בבקשה, לא חייב ספציפי רק שנבין בערך על מה מדובר.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...