דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 81 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רוני שמעתי פעם על משהו כמו זה שרבי שמעון בר יוחאי כתב את המרחק המדויק מכדור הארץ לירח/שמש או משהו בסגנון

אתה מכיר משהו כזה ?

אל תיפול בפח.

קרא כאן: http://www.hofesh.org.il/religion_merchants/metifim/DR2_Dont_Believe_Them_2.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התכוונת לטענה ששנים רבות טרם התפתחות המדע, היהודים ידעו את זמן המחזור המדויק של הירח (כפי שנמדד בימינו), קרא את הלינק שצירפתי - אלא אם אתה מקובע באמונתך ואינך מוכן לשמוע דברים אחרים, לא תצטער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התכוונת לטענה ששנים רבות טרם התפתחות המדע, היהודים ידעו את זמן המחזור המדויק של הירח (כפי שנמדד בימינו), קרא את הלינק שצירפתי - אלא אם אתה מקובע באמונתך ואינך מוכן לשמוע דברים אחרים, לא תצטער.

אני אקרא, אבל הלינקים שמפנים למאמר המקורי של הרב כבר לא עובדים אז אני מקווה שאני יבין במה מדובר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שבלא לקרוא את המאמר המקורי -היא טעות. כי השיטה שלהם לסלף פה ושם ואז להראות בגישה אחרת את דברי הרב.[לא תמיד זה בכך- אבל חשוב לקרוא מאמר מקורי]

בקיצור ראה הודעה קודמת שם לגבי רבי שמעון בר-יוחאי.

ורק שתדע לא "ירח" או "שפן" הם הקובעים את אמונתנו בתורה על פני כל דת אחרת בעולם אלא מאמונתנו ההיסטורית והשכלית בתורה

http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2519957&forum_id=4142

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תמיד מצחיק

אבל אין שום הבדל בין החרדים היהודים ובין המוסלמים - שניהם חושבים שכל חקירה למענן הצדקת הדרך שלהם היא "מפתח מצויין " אבל אם אתה חוקר ולא מוצא את מה שהם מוצאים אז אתה כופר ודינך רע ומר , הצרות עין בנוגע ליכולותיו ולרצונו של האלוהים ( ראה הגדרה - הכל ) הנובעת מפחדיהם של ה"מואמנים " קרי המשועבדים ע"י המורים הרוחניים לדמות האלוהים שהם רואים ואין עוד מלבדה .

מדוע אלוהים שהו הכל לא ירצה להיות הכל ?

מה כל טוב בגן עדן שהוא ליכאורה השכר שלהם ? ( עוד אצל המוסלמים אני עוד יכול להבין ( 72 בתולות - תמיד זה מעלה לי את המחשבה על " תחבושות היגיניות " ) ואצל היהודים מה ? ישבים מתחת עץ ואוכלים את שור הבר ( מי שחט ? הרב מחפוד או בד"צ ירושליים או הרב לנדא ? או שגם יש יש ספרדים ואשכנזים ואם כן אז למה לא חילוניים וכו' )

האם הדת עצמה היא "עינינית רלוונטית ונטרלית "? הרי זה מוזר לדרוש שאלות שכאלו על דת שאיננה מיושמת בצורה הזו .

כמו כן הדת החרדית שטוענת ל"דעת תורה " אבל מתנכרת למורים רוחניים ? אז מי מנפק את המוצר ( שדרך אגב בעל חיי מדף קצרים כפי שתוכיח התרבות האוכלוסין כבר עכשיו ובעתיד הקרוב ) שנקרא דעת תורה ?

אולי יכולים ערסים לטעון שהם פועלים על פי דעת תורה ולפשוע אז למה חילוני לא יכול לטעון שהוא איננו פועל לפי דעת תורה ולעשות צדק ?

מי נתן את זכות הבילעדיות על אלוהים למישהו ? ( אם אלוהים הוא הכל הרי הוא גם האדם האחר ואלוהים יכול להיות מובן על ידי כל מה שיש ולא רק על ידי גוף אחד בלבד )

הדת כלל היא טובה ( ראה הודעה מספר אחת הגדרות - מערכת פעולות ) גם האמונה - מי יכול להתווכח עם אקסיומה ? אבל מערכת השליטה קרי "המורים הרוחניים " היא הבעיה .

וזה נכון לכל הדתות ולכל האמונות , יהודים - טוב , מוסלמים - טוב , ההבדלים בין יהודים טובים ליהודים לא טובים הוא המורה הרוחני שלהם ואותו דבר עם המוסלמים , אם המורה הרוחני של היהודי אומר - ואהבת לרעך כמוך - סבבה ואם המורה המוסלמי אומר לו מלמד אותו את דרך הסובלנות - אחלה .

הבעיה היא כאשר המורים לא עושים זאת .

איסתרא איפה אתה ?

סתם ראיתי את התגובה שלך בעמוד השני בערך אז החלטתי להגיב. אין לי שום כוונה להתייחס לדיון הזה בעתיד, אז הנה:

בקשר לפסקתך הראשונה, אתה צודק ואולי זו "טעות" שלנו (הדתיים). הרי כל אחד שיווכח בטעותו יינסה להצדיק את עצמו. ההבדל היחיד הוא שהיהדות לא מנסה לכפות בכוח הזרוע או החרב (ראה ערך "מוחמד") את האמונה.

אלוהים, שהוא הכל, כבר ממזמן הפסיק להתערב בגלוי במה שקורה בעולם (לפחות ככה זה ניראה. כמובן שיש ניסים שאפשר לקרוא להם ניסים גלויים; סיכול פיגוע וכדומה). דברים נוראיים קורים, וניראה שאלוהים לא מתערב ועושה "דווקא", אבל הכל טוב ולטובה בסופו של דבר, ואני אומר לך מניסיון החיים שלי..

בקשר לגן העדן וגיהינום:

אף אחד שחי (בהווה או בעבר) או יחיה לא יוכל לענות לך. כניראה שתצטרך - זה יישמע נורא - לחכות ולראות בעצמך (למרות שהיו מקרים של מוות קליני, אפילו של אנשים כופרים גמורים בדת שבעקבות כך חזרו בתשובה שלמה. מה ניראה לך שהם מפגרים? שנגרם להם נזק מוחי? לא. הם פשוט ראו את האמת וראו את מה שצריך להיעשות - ועשו אותו).

בקשר לכשרויות; מכיוון שלא כל עם ספרדים או אשכנזים, ויש זרמים שונים ביהדות, זה מצריך בין היתר כשרויות שונות. מה שאמרת בקשר לזה זה פשוט, סליחה על הביטוי, מפגר. ותחשוב לבד למה. אני מקווה שתגיע אל התשובה.

לא הבנתי למה התכוונת כשאמרת "מורים רוחניים" אז לא אתייחס...

הערסים יכולים לטעות מה שבא להם. גם אני יכול לטעות הרבה דברים. זה לא יהפוך את זה לנכון. זה פשוט לא ענייני ולא רלוונטי ישירות לנושא. סיפור אחד (או מאתיים, זה לא משנה) על ערסים שהציקו לבחור בגלל הנושא של דת לא משנה כלום, סתם מראה כמה אנשים בורים יש במדינה שלנו שיודעים לפתור דברים באלימות..

ובתור אדם דתי ומאמין אני יכול להגיד לך שראיתי הרבה רבנים בחיים שלי, ואף אחד מהם לא היה אומר ואהבת לרעך כמוך בלי לעשות אותו דבר. זה שלא ראית מקרוב איך הדת היהודית מתנהלת (ואני בטוח בזה במאה אחוז) זה בעיה שלך, אז אל תסית פה אנשים ותגרום להם לחשוב דברים שגויים על הדת בה הם "חתמו" לפני שנולדו בכלל. הדרך שצריך בן אדם, בין אם זה תלמיד ישיבה ובין אם זה "סתם דתי", לעבור עד אשר הוא מוסמך לרבנות היא ארוכה וקשה, תאמין לי. רב זה לא רק שם תואר, צריך לעבוד קשה בשביל זה, ואם אתה מחליט להכפיש את ה- (SO CALLED BY YOU) "מורים רוחניים" של היהדות, זה כבר בעיה שלך עם אלוהים.

שבוע טוב והמשך ויכוח נעים. צד אחד מנצח כן יש פה, השאלה מתי הצד השני יבין שהוא, אכן, המפסיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שבלא לקרוא את המאמר המקורי -היא טעות. כי השיטה שלהם לסלף פה ושם ואז להראות בגישה אחרת את דברי הרב.[לא תמיד זה בכך- אבל חשוב לקרוא מאמר מקורי]

בקיצור ראה הודעה קודמת שם לגבי רבי שמעון בר-יוחאי.

ורק שתדע לא "ירח" או "שפן" הם הקובעים את אמונתנו בתורה על פני כל דת אחרת בעולם אלא מאמונתנו ההיסטורית והשכלית בתורה

http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2519957&forum_id=4142

זה המאמר ?

http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=8897

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...