דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 53 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

כבר ציינתי לך בהודעתי הקודמת שאסור לנו לשפוט את חז"ל כי הם היו חכמים מאיתנו ולמדו את התורה כל חייהם ישר והפוך.

מזה לא לשפוט, איזה שטויות. אין שום פסוק בתורה שמצווה עליי להשאר אדיש כאשר נחשפת טעות בפרשנות של חז"ל. לך תהיה אתה שיקפוץ מהגג גם אם יגידו לו. לא כזה אני ולא בשביל זה אלוהים ברא אותי - ככה ההגיון אומר. את מה שאמרת אמרת ללא סימוכין ומיתר הסמכות שאתה והנותנים לזה יד הקנתם לחכמים - שיכולים לטעות כי זו זכותם.

בעניין הבשר בחלב כבר דנו על כך שאפשר להכשל בזה בקלות ואפילו אני שאלתי בכך לא פעם אחת ולא פעמיים. התורה ניתנה לכל בני-האדם ולכן החכמים פסקו מה שפסקו ללא שינוי.

1.לא דנו על שום דבר. יודע מה?, כן דנו אבל לא סיכמתי איתך כלום כי אני חושב שאתה משקר לעצמך. הבאתי אפילו תמונה של בשר אדום ובשר לבן (עופות כשרים) ואתה טענת שעדיין מתבלבלים. לא רק זה הבאתי לך דוגמה למה התבלבלות כזו היא מקרה 1 ב10 שנים - בהתחשב באורבניזציה שעברנו ובתקופה הזו שבה קונים בשר בקצביה מוסמכת בסופר.

2.אני קורא נכון?. אתה אמרת שהתורה ניתנה רק לישראל אבל עכשיו אתה אומר לכל בני האדם?! :xyxthumbs:

החכמים לא טועים במצוות כי הבורא בכבודו ובעצמו חייב אותנו לשמוע לחכמים שבכל דור ובמילא הוא מכוון את מעשיהם לדבר הטוב והנכון ביותר לעשות.

זו שטות. החכמים הם בני אדם - הם אינם הבורא. הם יכולים לטעות - זו זכותם. החובה שלך היא לחשוף בפרהסיה אם נפלה טעות שמקשה על ולעשות הכל כדי להביא אותה בפני חכמי הדור הקיימים או לפחות לתרום את חלקך לתיקונה ולהחזרת עטרה ליושנה.

אמונה פשוטה בבורא אשר נתן לנו את התורה וציווה אותנו ללכת אחר החכמים שבכל דור. אנו מאמינים שהבורא מנהל את העולם וכן נמצא עם החכמים ושומר על התורה אשר נתן בסיני.

הוא שומר עליה או שומר עליה + מצפה שאתה תשמור עליה? (שהרי הוא נתן לך אותה) הקביעות שלך לטעמי אבסורדיות וחסרות סימוכין.

על כך כבר הזהיר אותנו ה' בתורה עצמה: "ושמרת לעשות ככל אשר יורוך. על פי התורה אשר יורוך ועל המשפט אשר יאמרו לך - תעשה. לא תסור מן הדבר אשר "..... - והביאור לכך, "גם אם יאמרו לך החכמים שימין זה שמאל, ושמאל זה ימין, עשה כדבריהם!" והרי לך שהבורא מצווה את האדם שלא להתכחש למצוות החכמים אפילו בדבר קטן.

רוני רוני... לא תוסיפו עליו ולא תגרעו ממנו. מי שמוסיף על התורה חכם כבור - כופר.

לגבי עבודה זרה לא ענית לי סתם קישקשת, הרי פסל ותמונה זה נאמר על תמונה של אלוקים או עבודה זרה [לדוגמא שמש כוכבים שהיו משמשים לעבודה זרה] ואלה אסור. חוט אדום וכאלה זה אמונה טפלה כמו חתול שחור,וזה גם שטויות של אנשים זה לא עוזר בכלום ,והחרדים לא הולכים עם זה לכן אין לך על מה להתלונן.

סתם קישקשתי?. תודה. לך תעבוד אתה פסלים וקמעות. אם תעשה זאת - אתה שכחת מיהו נותן התורה ומה סמכותו. אם לא תעשה זאת - לא שכחת.

הרב אמנון יצחק פשיי הזקן שלו הפך ללבן, לא רואה בלניק משהו שקשור לנושא בנינו.

לא שמת לב שהוא אמר? "אני לא מאמין בחוטים אדומים ובסגולות".. אני מאמין שאפשר לקנות פקט של חוטים אדומים ב10 דולר. לא שמעת?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ריקי סאלמטק על ההישתחררות - עכשיו תנסה לשחרר גם את השכל שלך ( ולא רק את הלשון ) ותגדיר את המדדים שלך לטוב ( מיותר לציין שברגע שתעשה זאת - תגלה שיש מישהו שחושב שאלו הם דברים רעים ) שאתה רוצה בגן עדן . ( עם תשובות כמו שנתת קיקי - אני חושב שאת אינך מתיחסת לעצמך ברצינות ;) )

טוטא - המיסיונר איננו מאמין בבורא הוא מאמין בבריאה - קרי - בבני אדם , לי מספיק שהמיסיונר אומר - החכמים אינם יכולים לטעות - פחחחח , הוא בכלל מיצרי שחושב שפרעה הוא אלוהים או אולי רומי שחושב שהקיסר שלו נהפך לאל אחרי מותו או אולי הוא קתולי , אהה בעצם אפילו הקתולים לא שוטים עד כדי כך , הם מאמינים שהאפיפיור הוא רק נציג ישו על פני כדור הארץ ולא הקב"ה בעצמו ( האפיפיור יכול להפך לקדוש לאחר מותו אבל רק קדוש ולא אלוהים ) .

"חז"ל הם חכמים מאיתנו" - טוב הכלב החי על האריה המת - זה מה שהחיים אומרים !

התורה ניתנה לכל העם - נקודה - כל עם היה במעמד הר סיני - ורק האדם עצמו עומד על מעשיו ורק אלוהים מחליט - לא שום מורה רוחני - פחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התורה ניתנה לכל העם - נקודה - כל עם היה במעמד הר סיני - ורק האדם עצמו עומד על מעשיו ורק אלוהים מחליט - לא שום מורה רוחני - פחחח

התורה ניתנה לכל העם זה נכון אבל ישנם זקני כמו אלו שמשה מינה בעצמו וישנה הנהגה בכל דור.

זה בכלל ישמע לך מוזר אבל אפילו ישו אמר לתלמידים שלו: "לא תסורו מכל אשר יגידו לכם חכמי הדור, עישו כדבריהם אך אל תעשו כמעישהם. הם מאריכים את טליטותיהם בכל יום שעובר ואוהבים שקוראים להם מורי ורבי אך הם אינם עושים את מה שהם מלמדים".

מה תגיד?

-----------------

אבל עכביש חביבי, הבעיה היא חס ושלום לא עם החכמים. היא עם מספר פירושים מוטעים לכתבי הקודש, שעליהם התווספו עוד פירושים מוטעים שכל בנאדם שעיין בכתבים יודע שהם אכן מוטעים - יש גם חרדים כאלה שפשוט פוחדים לדבר כי הם יודעים שהקהילה שלהם תוקיע אותם מתוכה.

אבל הבעיה הגדולה עוד יותר היא האדישות של מי שכן יכול לעשות מעשה. אני החלטתי לא לשתוק!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי הקיצונים להטות - זה ברור

אבל זה באמת מוזר אפילו הרעיון , להתעסק בדיון של דת עם אנשים דתיים - הם האחרונים שיודעים משהו .

שטויות במיץ - האחריות היא על ה"מורים הרוחניים " ועל האדם הפרטי בעצמו

טמבלים תמיד יהיו , תלוי אם האדם שומע להם או לא ,

הציבור ימשיך ליצרוך מוצרים נחותים מסין ואנשים ימשיכו ליצרוך מוצרים נפשיים נחותים כמו דת וכמו שגם את הבחורה הכי מכוערת מישהו בעולם אוהב - ככה את הדת הכי מטורפת בעום יהיו מאמינים וזהו המעשה הניפלא של הבריאה .

והדת הרבנית איננה יוצאת מן הכלל

תראה באיסלם - יש אנשים מספיק מטומטמים גם להרוג את עצמם וגם להרוג אחרים

היפנים עם הקמיקזה מוכיחים שזו לא רק דת

זה הטימטום של בני אדם שרק מחפש נתיב ללכת בו

אז מסקנה - יש בני אדם חכמים ויש מטומטמים , יש מוצרים איכותיים ויש נחותים - דת היא מוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריקי סאלמטק על ההישתחררות - עכשיו תנסה לשחרר גם את השכל שלך ( ולא רק את הלשון ) ותגדיר את המדדים שלך לטוב ( מיותר לציין שברגע שתעשה זאת - תגלה שיש מישהו שחושב שאלו הם דברים רעים ) שאתה רוצה בגן עדן . ( עם תשובות כמו שנתת קיקי - אני חושב שאת אינך מתיחסת לעצמך ברצינות ;) )

טוטא - המיסיונר איננו מאמין בבורא הוא מאמין בבריאה - קרי - בבני אדם , לי מספיק שהמיסיונר אומר - החכמים אינם יכולים לטעות - פחחחח , הוא בכלל מיצרי שחושב שפרעה הוא אלוהים או אולי רומי שחושב שהקיסר שלו נהפך לאל אחרי מותו או אולי הוא קתולי , אהה בעצם אפילו הקתולים לא שוטים עד כדי כך , הם מאמינים שהאפיפיור הוא רק נציג ישו על פני כדור הארץ ולא הקב"ה בעצמו ( האפיפיור יכול להפך לקדוש לאחר מותו אבל רק קדוש ולא אלוהים ) .

עם הכל אני מסכים, חוץ מהאפיפיור, הוא הכריז על עצמו כאלוהים על פני אדמות ... http://www.lightministries.com/id523.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזו המדיניות הרישמית של הותיקן כמו כן אני מכיר את המינוח נציג אלהוים ולא אלוהים על פני כדור הארץ .

מספר דברים יש לי להגיד

1. הכל יכול להיות

2.האתר הזה ניראה לי כמו אתר המקביל לחופש - קרי אתר שאיננו נקי מאינטרס ( יחד עם זאת יכול להיות לגמרי שזו הצהרת אמת מטעם האתר )

3. היה יותר טוב לראות אתר של הותיקן שיעיד שזו מדיניות רישמית של הותיקן ( כי האירגון חזק מהאפיפיור )

4 מעניין תוך כמה זמן ניראה את הרבנים האורטודוקסים משחררים הצהרות שכאלו ( החסידים שלהם משחררים שטויות שכאלה כבר עכשיו - עבודת אלילים )

5. האפיפיור ניבחר ואי לכך איננו יכול להיות אלוהים ( ראה לעיל - האירגון חזק מהאפיפיור )

6.ידוע שהאפיפיור אדם ואי לכך איננו נקי משגיאות ( שלא כמו הרבנים של המיסיונר ) ( שעדיין לא החליט אם הם טועים או שאינם יכולים לשנות טעות )

בטח יש עוד כמה - אבל אלו ככה זריז מהשרוול .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה נוגע בנושא קצת, איך נאמר, קונספירטיבי (כמה שאני לא אוהב את המינוח), אבל בעולם שבו אפילו

הרכבת מושחטת (?!) אני לא רואה איך ממסדים גדולים יותר נשארים חסינים...

אני לא יודע כמה מוכר לך המוסג האפיפיור השחור http://en.wikipedia.org/wiki/Superior_General_of_the_Society_of_Jesus,

אבל יש האומרים שדווקא הוא מנהל את הווטיקן (הוא לא מתחלף בבחירות ואתה יכול לבדוק בהיסטוריה כמה אפיפיורים לבנים הורעלו או מתו טרם עת).

יש המון אנשים שעשו על זה חיים שלמים של מחקר והגיעו למסכנות דומות, אחד מהם, אריק ג'ון פלפס, כותב ספר (שמצוי בחינם גם ברשת)

שכל הזמן מתעדכן עם המחקר שלו http://www.vaticanassassins.org/, יש לו גם המון רפרנס ותמונות והכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהוא מתחלף ע"י בחירות - הוא ניבחר ע"י מועצת קרדינלים

ונכון אמרת - כל גוף איננו יכול להיות חסין לשחיתות

יהדות , נצרות , איסלם וכל השאר - לגביי הן אותו דבר

מה הן נותנות ומה שהן לוקחות

הן מוצר צריכה לכל דבר

צר לי על החריזה - פשוט ככה זה יצא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בידיוק

לכן זה שאפיפיור יטען ( ויקחו אותו ברצינות ) שהוא אלוהים על פני כדור הארץ - זה מעט מופרך , קדוש - כן , לאחר מותו ( אם החברה יחליטו על כך )

אבל אלוהים - ???

זה עובדיה ברור לגמרי . :biglaugh:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דבר אחד שאני לא מבין באנשים דתיים מכל הדתות , האנשים האילה מגבילים את חייהם ,עם איסורים וחובות שלאדם חילוני לדוגמא אין , ,לא לאכול מאכלים,מסויימים,ריחוק בין נשים לגברים,נהגים ונוהלים שונים של כל דת ,שבעצם הם מגבלות שאין לאדם החילוני .

עכשיו כל זה בעצם שבסוף החיים העכשיויים האמיתיים שידוע בבדאות ש100% אתה חיי בהם ,אדם זה ימות ויעבור לחיי הנצח ,החיים הבאים ושם יהיה לו טוב .

עכשיו אני יהיה לאר'ג ואני יגיד שיש סיכויי של 50/50 שבאמת כן יש את החיים האילה , עכשיו מה זה לחיות טוב שם ? לעשות את כל מה שלא עשיתה בחיים האילה שם לנצח !

לי אישית זה לא נשמע מאוד מפתה ,לחיות חיי נצח?כשאני זקן כבר נמאס מהחיים האילה אזז מה לעבור הכל מהתחלה ועוד לנצח?

ואם אני יכול לעשות את כל מה שאני רוצה לעשות בחיי נצח פה עכשיו ,למה לא ? יש את ה50% אחוז האחרים שאומרים שאני יהפוך ללא יותר מאבק באדמה .

קיצר נקודה למחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והדת הרבנית איננה יוצאת מן הכלל

תראה באיסלם - יש אנשים מספיק מטומטמים גם להרוג את עצמם וגם להרוג אחרים

היפנים עם הקמיקזה מוכיחים שזו לא רק דת

זה הטימטום של בני אדם שרק מחפש נתיב ללכת בו

בקשר לנתיב - לא מדוייק.

גם חוג קרמיקה הוא נתיב ללכת בו - המסר הוא שפשוט תדייק בהצגת דבריך.

ההוכחה עם הקמיקאזה שווה זהב - היא ההוכחה שלא רק בגלל המושג דת אנשים הורגים אנשים אחרים+עצמם אלא שהשמים הם הגבול - אפילו אתאיזם כלול שם.

Millitant atheists.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן רק בחוג קרמיקה לא מבקשים את נישמתך בתמורה - כולה חמישים שח' ויש לך היזדמנות לקבל מציצה מאחורי השיחים מאישה נשואה שלא מקבלת מספיק בבית , ( אני לא מדבר על החוגים בבתי אבות - שמה זה אותו דבר רק בלי התותבות ) וגם אתה יוצא עם מאפרה או חנוכיה מחמר .

בדת הם אומרים לך תשלם לפחות 10% מהכל , תבוא שלוש או חמש פעמים ביום וגם מכריחים אותך לבזבז את יום החופשי שלך וגם יורדים עליך כל הזמן שאתה חוטא ובכלל בן אדם על הפנים והמקסימום שאתה יוצא מהם זה עם משהו שניראה כמו חמר אבל זה למעשה ח** .

אהה ובקשר לנתיב - זה שאתה חושב אחרת , זה לא עושה את מה שאמרתי ללא מדוייק .

עריכה :

טוטא סאלמטק על שני ה בזוקות באווטר - אחד למיסיונר ואחד למי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...